Idź do treści
03.04.2023

Masz 75 głosów. Nie pozwól, żeby się zmarnowały 🙂 Takie zestawienie powstaje tylko raz w roku!

Polski Top Radia 357 to specjalna, całodniowa audycja na żywo realizowana tylko raz w roku. Zestawienie najważniejszych polskich utworów wszech czasów układają nasi słuchacze w głosowaniu online.

Wiemy, że wiele osób czeka na ten dzień i nie wyobraża sobie majówki bez Polskiego Topu. Dla nas w radiu to też niezwykle ważny moment. To audycja jedyna w swoim rodzaju – jej fenomen wymyka się prostym diagnozom medioznawców. Jest w tym jakaś niezwykła siła wspólnego słuchania. Niby to utwory, które przecież słyszeliśmy wszyscy już nie raz. Ale tutaj brzmią tak, że każdy ma ciarki na plecach – od nas w studiu poczynając. Śmiejemy się czasem, że to taki nasz muzyczny “Kevin sam w domu”. Coroczny rytuał. Majówka bez Topu? Nie ma takiej opcji – mówi Piotr Stelmach, koordynujący prace redakcji muzycznej.

Ubiegłoroczne notowanie Polskiego Topu Radia 357 prezentowane było przez Katarzynę Borowiecką, Marcina Łukawskiego, Marka Niedźwieckiego i Piotra Stelmacha. Teraz dołączy do nich Ola Budka.

Ola brawurowo wsparła nas podczas ostatniego Topu. Uznaliśmy wspólnie, że nie powinno to być tylko jednorazowe zastępstwo. Ola wprowadzi słuchaczy w topowy nastrój rano, wspólnie poprowadzimy też część finałową, a po niej ponownie Ola zagra muzyczny epilog aż do północy. Dzięki temu dzień z Polskim Topem będzie spójną, niezapomnianą całością – mówi Marcin Łukawski, współprowadzący Top.

W tym roku wybrać można spośród ponad 1000 propozycji wytypowanych przez redakcję muzyczną – także w oparciu o sugestie Patronów. Ponownie, po Waszych licznych postulatach zwiększyliśmy pulę głosów do dyspozycji. Każdy Patron może oddać w tym roku 75 głosów (poprzednio 57).

Dodatkowo każdy Patron może wskazać 3 utwory, które proponuje dodać do głosowania. Link do specjalnego formularza pojawia się po oddaniu głosów.

Już od kilku edycji wprowadziliśmy ten przywilej i przyjął się bardzo dobrze. Choć mamy w puli już ponad 1000 piosenek – Patroni bez trudu wskazują nam tytuły, o które warto ją uzupełnić. I z przyjemnością z tych sugestii korzystamy, dodając je w propozycjach do głosowania na kolejny Top – mówi Piotr Stelmach.

357 najważniejszych polskich utworów wszech czasów wyłoni Społeczność Patronów wspierających Radio 357. Obecnie to prawie 50 tysięcy osób – dołączyć można na stronie wspieram.Radio357.pl

Głosowanie trwa do 29 kwietnia pod adresem: top.Radio357.pl

Polski Top Radia 357 pojawi się na antenie 3 maja 2023 roku.

Mecenasem Polskiego Topu Radia 357 jest Termo Organika.

Odwiedź oficjalny fanpage Topu na Facebooku: facebook.com/TopRadia357