Idź do treści
04.11.2021

11 listopada na antenie Radia 357 urządzamy święto polskiej muzyki. Przez cały dzień prezentowane będą polskie utwory nagrane w XXI wieku. Swoje zestawienia zaprezentują: Ola Budka, Darek Król, Mateusz Fusiarz i Marcin Cichoński. Każde z nich wytypuje 21 utworów, uzasadniając swój wybór. Audycji będą towarzyszyły rozmowy z gośćmi oraz wykonania na żywo w Garażu 357.

Audycja rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do 21:00. Przez 12 godzin wymieniona czwórka prowadzących w 3-godzinnych blokach przedstawi swój subiektywny wybór utworów nagranych przez polskich artystów po roku 2000.

Dlaczego tylko XXI wiek? Oddajmy głos Cichemu: – Klasyka ma swoje należne miejsce w tego typu zestawieniach. Słychać ją choćby w naszym Polskim Topie, który emitujemy 3 maja. Utworom młodszym trudniej z nią konkurować. Co nie znaczy, że nie ma wśród nich utworów wybitnych i ważnych. Już po pierwszych przymiarkach uznaliśmy, że to będzie bardzo ciekawe wyzwanie. Takie święto można i należy obchodzić na różne sposoby. My wybraliśmy ten nam najbliższy i będziemy świętować muzycznie – mówi Marcin Cichoński.

Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowaliśmy.  Autorskim blokom muzycznym towarzyszyć będą wizyty gości – artystów, przedstawicieli branży muzycznej i dziennikarzy.

– To będzie nasz subiektywny ranking – utwory ważne z bardzo różnych powodów. Przez to będzie to ciekawa audycja. Mamy nadzieję, że także dla Słuchaczy. Liczymy, że włączą się w tę zabawę i sami zaproponują swoje zestawienia, będą z nami dyskutowali w mediach społecznościowych. Dodatkową atrakcją będą rozmowy z gośćmi. Pojawią się przedstawiciele Radia 357 oraz dziennikarze innych redakcji, którzy od lat komentują polską scenę muzyczną. A całość urozmaicą wykonania na żywo w naszym Garażu 357 – pełną listę artystów ogłosimy w przyszłym tygodniu – mówi Ola Budka.

Gośćmi w studiu będą m.in. Mirosław “Maken” Dzięciołowski, Paweł “U-Zek” Jóźwicki (Jazzboy Records), Bartek Chaciński (“Polityka”), Jarek Szubrycht (“Gazeta Wyborcza”) oraz dziennikarze Radia 357: Łukasz Dunaj, Bartek Gil, Antoni Grudniewski, Marta Kula, Marcin Łukawski, Marta Malinowska, Marek Niedźwiecki, Maja Piskadło i Piotr Stelmach.

To jeszcze dokładna rozpiska godzinowa 11 listopada 2021 r. w Radiu 357:

9:00 – 12:00 – Ola Budka

12:00 – 15:00 – Darek Król

15:00 – 18:00 – Mateusz Fusiarz

18:00 – 21:00 – Marcin Cichoński