Idź do treści
04.02.2022

Już od 6:00 rano witać Państwa będzie Mateusz Fusiarz, serwując Caffè Matte – budzenie niczym kawa, choć niekoniecznie z mlekiem. W tle jest też frakcja fanów yerba mate 🙂 Tym samym Mateusz, zanim wywróży z fusów (do podcastów) rano zadba, by było z czego wróżyć 🙂

– Uprzedzam, że będzie się tu dużo działo. Czasami mocniejsze uderzenie, ale tak, by każdy w tej audycji znalazł coś dla siebie. Coś, co przydaje się w piątkowe poranki – motywację, by dźwignąć ostatni dzień tygodnia – mówi Mateusz Fusiarz, prowadzący piątkowe pasmo poranne.

Z Caffè Matte mogli już Państwo się trochę zapoznać. Mateusz też co nieco opowiedział o tym jakie będą piątkowe poranki. Poznali Państwo także zaplanowane przez niego minicykle. Wśród stałych gości w poranku Mateusza ze swoimi cyklami znajdą się podobnie jak wcześniej: Natalia Fiedler, Tomasz Rożek, Katarzyna Błażejewska-Stuhr oraz Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka, a także pojawią się nowe osoby: Mateusz Kuźniewski z cyklem „Usłysz sport” oraz Katarzyna Borowiecka z cyklem „Ciekawy przypadek”.

A Wróżenie z fusów będzie wskakiwać w piątki przed 9:00 do Twoje 357 (także zapraszamy do słuchania).

Od 9:00 na stałe zawita Wspieraj system – prowadzone na zmianę przez Antoniego Grudniewskiego i Piotra Stelmacha, czyli audycja pomagająca ogarnąć nowości i zdecydować co powinno awansować na Liście Piosenek 357. Także jako przypomnienie na ostatniej prostej kolejnego głosowania (głosować można co tydzień do godziny 12:00 w piątek, a statystyki pokazują jasno, że wielu z Was głosuje właśnie wtedy). To jeden z pomysłów na to, by na Liście działo się więcej.

Dyskutujemy o tym z Patronami w specjalnym poście. – Chcemy, by Lista Piosenek była miejscem pulsującym nowościami i pokazującym to, co dzieje się na muzycznym rynku. Po 3 miesiącach od uruchomienia systemu do głosowania startujemy z audycją pomagającą zorientować się w nowych propozycjach do głosowania. I przypominającą na ostatniej prostej, by zagłosować do południa. Mieliśmy sporo głosów, że jest potrzebna. W tle – debatujemy z Patronami jak uczynić zabawę jeszcze lepszą. To dobry moment na pierwsze podsumowania, wnioski i udoskonalenia. Taki mamy pomysł na to radio – wspólnie piąć się coraz wyżej – mówi Marcin Łukawski prowadzący Listę Piosenek 357.

I chyba widać już pierwsze efekty – więcej nowości, przybywa głosujących. I o to chodzi 🙂

Następnie Michał Olszański porozmawia W cztery oczy ze swoimi gośćmi – tu zmiana, bo zacznie od 11:00.

O 12:00 natomiast zacznie się La pausa italiana Justyny Godz – tę audycję mieli Państwo okazję poznać kilkukrotnie i wiemy, że przypadła Państwu do gustu, dlatego zawita na antenę na stałe. „La pausa italiana” to wyprawa do Włoch – z włoskim klimatem, muzyką, ale także z opowieściami o tradycjach, regionach i kulturze. – Po kilku odcinkach w wakacje dostałam mnóstwo sygnałów, by ją kontynuować. Więc poniekąd wracamy – tym razem na dłużej. Będą goście, znawcy i badacze Włoch. Będziemy też rozmawiać z Polonią mieszkającą we Włoszech. Ale przede wszystkim rozprawimy się ze stereotypami dotyczącymi włoskiej muzyki i sprowadzaniu wszystkiego do pizzy i cappuccino – mówi Justyna Godz, autorka audycji.

Druga nowość to „Polska na kozetce”. Poprowadzą ją Katarzyna Pruchnicka i psychoterapeutka Dorota Minta. – To będzie audycja o psychologii, o relacjach z ludźmi i ze sobą. Udowodnimy, że psychologia jest potrzebna, a przy okazji – może uda się komuś pomóc – mówi Katarzyna Pruchnicka. Audycja emitowana będzie w każdy piątek o 13:00.

– Ciągle poszukujemy nowych pomysłów, możliwości i miejsca na takie propozycje w ramówce. Nasza antena żyje, rozwija się, nie stoi w miejscu. Tam, gdzie wspólnie z autorami dochodzimy do wniosku, że jest potrzebna nowa formuła audycji – szukamy jej. Rozmawiamy i decydujemy naprawdę zespołowo, bez odgórnych poleceń. Taki model przyjęliśmy – gwarantuje on słuchaczom, że Radio 357 będzie ciekawe, inspirujące i stworzy autorom przestrzeń sprzyjającą twórczej pracy. Wysoka jakość treści to nasz wyróżnik. Czytamy pytania, opinie, jesteśmy radiem, które słucha – znajduje to odzwierciedlenie w naszych propozycjach zmian i nowości – na przestrzeni ostatniego roku i teraz. I tak zostanie. – mówi Olga Mickiewicz, koordynująca zmiany w piątkowej ramówce.

Dodamy tylko już niepiątkowo, że audycję muzyczną Soul rider w czwartki o 16:00 prowadzi Rosalie. – wokalistka, kompozytorka, producentka. Prezentuje w niej muzykę R’n’B. Natomiast w niedziele, w audycji Patrycjusza Wyżgi Patronautyka, pojawił się nowy cykl o historii medycyny. Prowadzi go Jarosław Juszkiewicz, znany jako „głos Google Maps”.

Na deser jeszcze po cichu podpowiemy, że konsekwentnie wprowadzamy kolejne jingle dla poszczególnych audycji. – Jingli przybywa. Teraz wszystkie piątkowe propozycje będą już od razu miały swoją muzyczną wizytówkę, Stopniowo otrzymają ją wszystkie pozycje z ramówki – dodaje Olga Mickiewicz.

Zapraszamy do spędzania piątków z nami 🙂 Dobrze się słyszeć!