Idź do treści
30.08.2023

Około 130 godzin treści na antenie i w podcastach każdego tygodnia. Po bardzo udanych radiowych wakacjach 2023 roku przyszedł czas na wrzesień, a wraz z nim na jesienną ramówkę. Bez rewolucji, ale zaproponowaliśmy kilka nowości i trzy nowe osoby przed mikrofonem. 29 sierpnia o 15:00, w ostatniej “Takiej sytuacji” Oli Budki, zaprezentowaliśmy wszystkie propozycje. 

Jesienią regularnie na antenie usłyszymy Zamilską, Tomasza Smokowskiego i Bisiora (fot. Agata Hudomięt, Weronika Kuźma)

Audycje “Mam grać?” i “Zespół wyrównawczy” w środku dnia 

Od poniedziałku do czwartku, między 13:00 a 16:00, zamiast jednego pasma (“Taka sytuacja”) tej jesieni będziemy mieli aż dwa. “Mam grać?” to audycja muzyczna, która ma dobrze Wam towarzyszyć w środku dnia – stawiamy głównie na muzykę. “Wyobrażam sobie taką sytuację, że między 13:00 a 15:00 jesteście Państwo za kółkiem, pracujecie w domu lub spędzacie tam czas – otworzę więc być może nieco zakurzone szuflady z bardziej znaną szerszemu gronu muzyką, która nie będzie prosta, ale dobrze przyswajalna” – tak tydzień temu na spotkaniu live z Patronami mówiła o audycji “Mam grać?” Ola Budka, która będzie prowadzić ją w środy. Skład prowadzących nową audycję uzupełniają Maja Piskadło (poniedziałek), Piotr Stelmach (wtorek) i Marcin Bisiorek, który dołącza do ekipy Radia 357 i usłyszymy go w czwartek. 

Między 15:00 a 16:00 będzie z Wami “Zespół wyrównawczy” – audycję w poniedziałki i środy poprowadzi Antoni Grudniewski, a we wtorki i czwartki Krystian Hanke. “To taka godzina, w której niektórych trzeba wciągnąć do zabawy, a niektórzy wolą się temu przysłuchiwać.” – mówił do słuchaczy Krystian, a Antoni dodał “To nie będzie wakacyjny Goopi kaowiec, ale istotnym elementem pozostanie interakcja ze słuchaczami.”

Nowy cykl rozrywkowy Artura Andrusa i Filipa Jaślara 

Wakacyjnym hitem w 357 okazał się “Radiowy Dom Wypoczynkowy Czarna Helena”. Choć tej audycji nie możemy zrealizować w takim wymiarze przez cały rok, to Filip Jaślar i Artur Andrus każdego tygodnia, w “Popołudniówce w piątek” Kuby Strzyczkowskiego, po godzinie 17:00 podejmą dialog muzyka z tekściarzem. Słuchacze będą mogli znaleźć tam elementy tego, za co pokochali “Czarną Helenę”. 

Tomasz Smokowski i Natalia Zamilska zostają z nami po wakacjach

Ich audycje – “Pełne spektrum” z muzyką z bardzo wielu stron świata (Zamilska) oraz “Gra podwójna” z motywem przewodnim dwóch utworów jednego wykonawcy (Tomasz Smokowski) również spotkały się z bardzo dobrym odbiorem, więc ich audycje usłyszymy w jesiennej ramówce co tydzień. “Pełne spektrum” w każdą środę między 22:00 a północą, a “Gra podwójna’ w każdą niedzielę między 8:00 a 10:00. 

Nowa audycja Klimka i Gąsa, powracające “Wróżenie z fusów” i audycje w nowych porach

Jak zawsze przy wprowadzaniu nowości, niektóre ramówkowe “kafelki” muszą zostać ułożone na nowo. Michał Gąsiorowski i Marcin Klimkowski jako “Chłopcy z ferajny” spotkają się z Wami w każdą sobotę między 13:00 a 14:00. Mateusz Fusiarz co dwa tygodnie podejmie wyjątkowe antenowe wyzwanie – poprowadzi poranne “Caffe Matte”, a kilkanaście godzin później “Wróżenie z fusów”, które co dwa tygodnie między północą a 2:00, na zmianę z audycją “Prognozy” Pawła Ruszkowskiego, po “Głośnych jak miłość” Piotra Stelmacha. 

Katarzyna Borowiecka poprowadzi środowe “Kieruj się na południe”, a w sobotę od 14:00 do 21:00 audycje wystąpią w nowej kolejności. Najpierw do 16:00 “Zielony Żoliborz”, do 17:00 “Life guru – otwórz oczy”, do 18:00 “Route 357”, do 19:00 “Rzecz technologiczna” i do 21:00 “Chlebem i soulą” Mai Piskadło. W niedzielę po audycji Tomasza Smokowskiego, “Merde! Znowu Francja” od 10:00 do 11:00, a “Stonowanie” Oli Budki między 11:00 a 13:00. 

Od 19 września, przez 10 tygodni, wtorkowy “Plac na rozdrożu” będzie na naszej antenie na zmianę z pięcioodcinkową serią “Firmament – historie niezwykłe”. W paśmie artystów w czwartek, do zakończenia trasy koncertowej Kwiatu Jabłoni, witać będzie Was “Radiosław”, czyli Radek Łukasiewicz. W drugiej części jesieni w czwartek do nadawania audycji powróci rodzeństwo Sienkiewiczów, a Krzysztof Zalewski we wtorek zaprosi na kolejne wydania swojego “Zeliga”. 

Trzy premiery podcastowe i kontynuacje serii

Śledztwo dziennikarskie, dźwiękowe notatki i rozmowy o wizjonerach, którzy zmienili świat na lepsze. Twoje 357, naszą bibliotekę podcastów, dostępną dla naszych Patronów w całości, zasilą tej jesieni bardzo mocne propozycje. “Kryptoscam” to czteroodcinkowe śledztwo dziennikarskie, przygotowane przez Agnieszkę Szwajgier i Dorotę Salus. “Notatki dźwiękowe” przygotowuje Zoriana Varenia, która dołączyła do naszego zespołu w kilka dni po wybuchu wojny w Ukrainie. “Prekursorzy. 20 wizji lepszego świata” to rozmowy naszych dziennikarzy z ekspertami lub z samymi zainteresowanymi. Każdy z 20 odcinków jest poświęcony osobie, która dokonała czegoś niezwykłego w świecie nauki, biznesu, polityki. Bohaterowie to m.in. Ludwik Zamenhof, Janusz Korczak, Stanisław Lem, Janina Ochojska i Magdalena Abakanowicz. “Dla mnie to nie tylko prezentowanie, ale też odkrywanie. Michał Sokolnicki, dyplomata, prawa ręka Józefa Piłsudskiego, którego przygody nadają się na film. To jeden z moich bohaterów” mówił we wtorek Michał Żakowski, jeden z dziennikarzy Radia 357 pracujących przy podcaście. “Trzeba było odnaleźć ludzi, którzy pasjonują się tymi postaciami, które patrzą już na nas z góry – to było nasze największe wyzwanie” wtórował Michał Olszański. Podcast realizujemy we współpracy z ośrodkiem Karta, który zajmuje się dokumentowaniem i archiwizowaniem współczesnej historii Polski. Kierownikiem produkcji, odpowiadającym za wyjątkowe udźwiękowienie podcastu, jest Jarosław Juszkiewicz. Rozmowy prowadzą m.in. Michał Olszański, Michał Żakowski, Beata Kwiatkowska, Anna Dudzińska i Patrycjusz Wyżga. 

Jesienią wracają też “Single z Żoliborza” Marka Niedźwieckiego i Piotra Stelmacha, co dwa tygodnie tylko w podcastach “Wróżenie z fusów”, a także “Piosenki z historią” – to nasze podcasty muzyczne. Kolejne odcinki swoich serii zrealizują także Mateusz Kuźniewski i Tomasz Gorazdowski (“Krótka historia sportu”) i Kuba Benedyczak (“Politkultura”). 

Radiowa jesień rozpoczyna się 4 września

Do niedzieli audycje w trybie wakacyjnym, a w najbliższy poniedziałek premierowe wydania audycji “Mam grać?” i “Zespół wyrównawczy”. Do usłyszenia na antenie!