Idź do treści
01.09.2022

Już w tę niedzielę 6 godzin muzyki Queen na antenie, a potem specjalny, plenerowy pokaz koncertu z Wembley!

Na wrzesień zapowiedziana została premiera niepublikowanego wcześniej utworu Queen, nagranego podczas sesji albumu The Miracle w 1989 roku. Gdy o tym usłyszeliśmy sprawy potoczyły się szybko. I tak oto w przeddzień rocznicy urodzin Freddiego Mercury’ego, 4 września organizujemy Królewski Dzień w Radiu 357!

Od 23 sierpnia do 1 września Patroni Radia 357 wybierają 20 ulubionych utworów zespołu na specjalnej stronie queen.radio357.plGłosowanie zamykamy punktualnie o godz. 12:00!

Werdykt naszej Społeczności i zaprezentujemy w niedzielę, 4 września, w dwóch częściach – pierwszą od 10:00 do 12:00 poprowadzi Marek Niedźwiecki, drugą od 15:00 do 18:00 Marta Kula i Marcin Cichoński. W pierwszych założeniach finałowa audycja miała trwać krócej, ale odzew słuchaczy był tak duży, że podjęliśmy decyzję o jej wydłużeniu.

– Queen to jeden z najważniejszych zespołów dla naszych słuchaczy. Utwór „Bohemian Rhapsody” był na szczycie pierwszego Topu Radia 357, ale poza klasykami i popularnymi przebojami w Królewskim Dniu będziemy mogli także odkryć na nowo te utwory grupy, których na co dzień aż tak często nie słychać – i to jeden z powodów, dla których warto być z nami w niedzielę – mówi Marek Niedźwiecki, który przed południem przedstawi pierwszą część Topu.

Kolejnym elementem Królewskiego Dnia jest audycja “Queen na ostro”, którą poprowadzi Łukasz Dunaj. W Radiu 357 to specjalista do ciężkich brzmień, prowadzący cykliczną audycję “Włącz ten hałas” we wtorki wieczorem. Metalowy epilog rozpocznie się tuż po zakończeniu Topu, o 18:00 i potrwa godzinę. Usłyszymy Queen w nieco innej odsłonie – atrakcyjny nie tylko dla fanów zespołu.

W trakcie Topu oprócz prezentacji utworów będzie także można usłyszeć materiały i rozmowy o tym, w jaki sposób Queen stawiali się inspiracją dla innych artystów. Dzień specjalny obejmie także wieczorne spotkanie w Miami Wars na Powiślu, w formule kina plenerowego, około godziny 20:00. Zostanie tam wyemitowany koncert “Queen At Wembley” z 1986 roku. Wstęp jest wolny – zapraszamy wszystkich serdecznie 🙂

Na stronie akcji queen.Radio357.pl można znaleźć także specjalne podcasty dotyczące Queen. Ekskluzywne materiały dla Patronów obejmują 19. odcinek Singli z Żoliborza Piotra Stelmacha i Marka Niedźwieckiego, 50. odcinek Piosenek z historią Marcina Cichońskiego oraz premierową rozmowę Marty Kuli, której tematem będą sylwetki członków zespołu.