Idź do treści
11.07.2023

To był jeden z najbardziej pracowitych weekendów dla ekipy Radia 357! Aktywność naszego studia mobilnego przebija kolejne rekordy 😉

W piątkowy wieczór nad Zalewem Koronowskim odbyło się 89. Notowanie LP 357, wśród gości Sceny Radia 357 i Skody byli Artur Andrus, Artur Rojek i Marek Niedźwiecki, do tego spotkanie z Panem Kubą niedaleko Rewala! W sobotę nadawali z Warszawy Supermocni 357, a w niedzielę z Ostródy Zreggaeowani Ola Budka i Michał Olszański. Zapraszamy na podsumowanie minionego weekendu!

Nie byłoby dobrych radiowych wakacji, gdyby nie nasze studio mobilne. Audycje wyjazdowe i spotkania z Patronami to nasza specjalność o tej porze roku i staramy się dawać temu wyraz. W ten weekend byliśmy w czterech różnych miejscach, a jeśli doliczymy do tego audycję Na dachu świata z Łowicza oraz poniedziałkową Taką sytuację ze Świnoujścia, to można powiedzieć, że odwiedziliśmy niemal pół kraju. 😉 

Pływająca Lista piosenek

Nad Zalewem Koronowskim zmaterializowała się jedna z grudniowych licytacji – Pan Krzysztof i Pani Iwona wylicytowali współprowadzenie LP 357 i weekend na houseboacie Yaga kapitana Michała Czajkowskiego, stacjonującego w Rodzinnym Porcie Jachtowym Tazbirowo. Marcel, Helen i Paweł Sołtys przybyli do Koronowa, by nadać 89. Notowanie Listy oraz spotkać się z grupą naszych Patronów. Nad brzegiem zalewu spotkaliśmy się wspólnie dzięki Fundacji PVE Dobra Energia – nie tylko mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, ale także Patroni m.in. z Tarnowa czy z Pszczyny! Był z nami także Pan Włodek, lokalny zuch, który opowiadał nam o Koronowie. Ognisko, stanowisko techniczne w altanie, wspólne słuchanie Listy. Pytania o to, jak Marcel dostał się do Złego Radia oraz o nowy numer 1 braci Kacperczyk i nieoczywiste odpowiedzi. Wspólny udział w audycji, która doskonale rozpoczęła ten weekend!

Więcej zdjęć z Koronowa znajdziecie tutaj

Artur Andrus i Marek Niedźwiecki na Scenie Radia 357

Około 20:40 połączyliśmy się z Torem Służewiec w Warszawie – Marta Kula i Mateusz Fusiarz zapowiedzieli specjalnego gościa i chwilę później usłyszeliśmy z głośników (tych domowych i tych w Koronowie) Artura Andrusa! W wakacje często odwiedza nasz Dom Wypoczynkowy “Czarna Helena”, a w ten weekend odwiedził Scenę Radia 357, by spotkać się z uczestnikami Męskiego Grania w Warszawie. Z kolei w sobotę Marta wspólnie z Mają Piskadło przywitały na scenie Marka Niedźwieckiego, drugiego gościa specjalnego Sceny w ten weekend. Pan Marek m.in. potwierdził oficjalnie swoją obecność na naszym nowym festiwalu Inside Seaside, który niedawno ogłosiliśmy i na który zapraszamy przy różnych okazjach – na Męskim też! Proszę łapać wejściówki w specjalnej ofercie dla patronów – bo znikają szybko.

Z publicznością spotkali się na naszej scenie też Artur Rojek, Natalia Szroeder i Natalia Przybysz. Zagrały dla Was 3 zespoły, znane m.in. z LP 357 – atem, shama i mona polaski. Męskie Granie to okazja do niezliczonych spotkań, rozmów, zdjęć i autografów. Radiowa fotobudka oblegana była właściwie bez przerwy – jeżeli ktoś ma ochotę pochwalić się zdjęciem, to zachęcamy. Odwiedzili nas także Patroni, którzy swój udział w koncertach wygrali w radiowym konkursie – jeśli ktoś jeszcze nie bawi się z nami, to zachęcamy, bo liczba konkursów, nagród i zwycięzców rośnie lawinowo 🙂 A my szykujemy już naszą strefę na kolejne spotkanie z Wami w Gdańsku.

Na talent nie ma rady…

W szkole podstawowej handlował świeżymi zębami, które podbierał ojcu stomatologowi. Dzielnie pokonywał żywioły i na pełnej petardzie płynął w kierunku lądu, kiedy pewnego dnia na łódce zabrakło papierosów… Na przestrzeni 20 lat wymyślił prawie 5000 pytań do audycji w południe, choć – gdyby odliczyć te „źle postawione” – prawdopodobnie zostałoby ich niewiele…

Takie fakty z życia Kuby Strzyczkowskiego poznali słuchacze, którzy przybyli w piątkowy wieczór do Wioski Artystycznej Janowo, niedaleko Rewala. W przepięknym namiocie zgromadzili się również nasi Patroni. Nie zabrakło wątków żeglarskich i kulinarnych, a spotkanie oko w oko z papryczką piri-piri i jego konsekwencje niech pozostaną tajemnicą… Agnieszka Szwajgier skrupulatnie wypytała również o to, czy to prawda, że podczas porannej audycji w niedzielę, o 6 rano, po długich sobotnich nocach, przez pierwszą godzinę grał głównie muzykę i podawał czas… Podczas jednej z takich niedzieli, nie myśląc wiele, zlicytował muchę od garnituru, w którym przyszedł do radia prosto z sobotniej imprezy. Dyrekcja Trójki nie była zachwycona… Ale dziś pan Kuba śmieje się, że to był nieoficjalny początek grudniowych licytacji.

Było wzruszająco, śmiesznie, czasem też poważnie, a spotkanie zakończyło się podziękowaniem od prowadzącej i publiczności za bycie wzorem rzetelności dla młodych dziennikarzy. A do tego wcale nie skończyło się w piątek wieczorem. 😉 Następnego dnia grupa sympatyków z lokalnego radia, przebywająca na wakacyjnym obozie dla młodych dziennikarzy, czekała z plakatami, które dla Pana Kuby były niespodzianką. O radiu Pan Kuba opowiedział im także w sobotni poranek. 

Reggae prosto z Ostródy

Dwie godziny niedzieli upłynęły nam w rytmie reggae – Ola Budka i Michał Olszański prosto z Ostródy, która od 3 dni była już najbardziej słonecznym miejscem na muzycznej mapie kraju. Po raz 3. byliśmy z mikrofonami 357 na Ostróda Reggae Festivalu. Gośćmi Oli i Michała byli m.in. Rafał Karwot z zespołu Tabu, który na antenie zapowiedział premierę nowej płyty, Dymitr Czabański – założyciel zespołu Dubska, Maken – dziennikarz muzyczny i promotor reggae, organizator festiwalu, który ramię w ramię z Piotrem Kołajem już 22. raz pracował przez cały rok na efekty, które zobaczyliśmy w weekend. Piotr Kołaj na antenie zaprosił do Ostródy także w przyszłym roku!

Do mobilnego studia zawitali Słuchacze, którzy dzięki rodzicom-Patronom przyjechali do Ostródy z karnetami wygranymi w naszym radiowym konkursie. Na scenie m.in Dreadzone, Jahneration, Kapela ze Wsi Warszawa & Bassałyki, Vavamuffin, Zion Train i Dub Pistols. Zdaniem Oli najjaśniejszym i najbardziej zapamiętanym momentem tegorocznej edycji był jednak koncert grupy Voo Voo. Prawie półtoragodzinny koncert pulsował reggae i ska, bo zespół prawie wszystkie swoje utwory zaaranżował specjalnie na tę okazję. Mnóstwo w nich było rootsowego brzmienia, wokalnych improwizacji Mateusza Pospieszalskiego, rytmu ska i długich solówek gitarowych.

Wakacje z Radiem 357 trwają dalej!

Na audycje wyjazdowe składa się praca wielu osób – szczególne słowa uznania należą się zespołowi technicznemu, który zapewnia, że słychać nas dobrze oraz realizatorom, dzięki którym wszystkie łączenia międzymiastowe i międzymiasteczkowe są prawidłowo wpuszczane w eter. 😉 Ale to wszystko nie byłoby możliwe dzięki Wam – bardzo dziękujemy za wsparcie, które pozwala nam działać także w wakacje!

Przypominamy, że wiele okazji do wakacyjnych spotkań w naszych konkursach! To tam rozdawaliśmy wejściówki na spotkanie z Panem Kubą, na spotkanie z Marcelem, Helen i Pawłem oraz bilety na Męskie Granie w Warszawie i karnety na Ostróda Reggae Festival. 

Liczba miejsc z naturalnych powodów często jest ograniczona, ale jesteśmy w wielu miejscach i każdy może znaleźć coś dla siebie! Zapraszamy do zgłaszania się na stronie konkursy.radio357.pl – znajdziecie tam wiele wydarzeń, w których jako Patroni 357 możecie wziąć udział przez całe wakacje!