Idź do treści
22.10.2023

Podobnie jak w zeszłym roku, szykujemy dla Was radiową ucztę literacką. Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych i z tej okazji do nich zaglądamy. I czytamy swoje ulubione lektury. Piętnaście fragmentów od Dziennikarek i Dziennikarzy Radia 357 – już jutro przez cały dzień na naszej antenie.

Być jak Don Kichot, Kmicic albo Hamlet… Kto w Radiu 357 chciał być krasnoludkiem, a kto Apaczem? Czy ulubiona lektura szkolna mówi coś więcej o człowieku? Przekonajcie się sami. Zaczynamy w Ranku tuż po 6:00. 

Jesteście ciekawi jaką lekturę wybrał Tomasz Organek, a jaką Marek Niedźwiecki? Pani profesor Katarzyna Kłosińska zaskoczyła nawet mnie. A wybory Michała Gąsiorowskiego i Marcina Łukawskiego wskazują na to, że chyba nadal mają w sobie coś z małych chłopców. Zwróćcie Państwo uwagę na wyjątkowe ilustracje, które Paweł Jaskólski stworzył specjalnie do każdego czytanego fragmentu. Jest moc! A będą do zobaczenia w naszych mediach społecznościowych i podcastach – mówi Iza Woźniak, pomysłodawczyni “Listy lektur 357”. 

W poniedziałkowym Ranku pięć fragmentów, kolejne pięć w Kieruj się na południe i Popołudniówce finał – także pięć fragmentów lektur. Jeśli nie uda się odsłuchać na bieżąco z anteny, będzie możliwość nadrobienia zaległości! Wszystkie lektury będą dostępne w podcastach Radia 357. Listę zaprezentujemy także na naszym Facebooku i Instagramie – zachęcamy do obserwowania naszych profili w mediach społecznościowych. 

Zapraszamy do wysłuchania drugiej Listy lektur Radia 357

Montaż dźwięków: Iza Woźniak; Ilustracje: Paweł Jaskólski