Idź do treści
03.01.2023

Top już za nami. I wszystko wskazuje na to, że właśnie 1 stycznia zostaliście największą Społecznością finansującą swoje radio już nie tylko w Polsce, ale też na świecie 🙂

Tak, tak! Podczas Topu liczba osób finansujących Radio 357 przekroczyła liczbę wspierających True Crime Obsessed – największy projekt na amerykańskiej platformie Patreon.

– Sprawdzaliśmy to kilka razy, bo trudno było w to uwierzyć. Ale wszystko wskazuje na to, że od dzisiaj to Społeczność Radia 357 jest tą największą bandą pięknych wariatów finansujących swoje radio nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Jednak projekt z USA depcze nam po piętach i pewnie tak łatwo nie odpuszczą. Chcielibyśmy więc przeciąć spekulacje i przeskoczyć ich historyczny wynik, a było to nieco ponad 51 000 Patronów. I jeśli pytacie nas o marzenie na ten rozpoczynający się rok – to właśnie takie marzenie mamy – mówi Stelka. A my się podpisujemy 🙂

Prawie 13 000 głosujących oddało niemal 700 000 głosów

Top Radia 357 to zestawienie najważniejszych utworów wszech czasów, wyłonionych w głosowaniu online. 1 stycznia 2023 r. zaprezentowali je kolejno: Piotr Stelmach, Marek Niedźwiecki, Ola Budka i Marcin Łukawski.

Na Top Radia 357 zagłosowało tym razem 12 413 Patronów, oddając prawie 700 tysięcy głosów. Liczba głosujących wzrosła o blisko 1000 osób w porównaniu do poprzedniej edycji.

Emisji antenowej towarzyszyła 10-godzinna transmisja video zrealizowana z wykorzystaniem dronów – o 6 godzin dłuższa niż rok temu. Podczas finału wydarzenia wystąpił na żywo Ray Wilson, w latach 1996–1998 wokalista zespołu Genesis.

W trakcie audycji bardzo licznie nas odwiedziliście – łącznie zajrzało do nas 1000 Patronów. Było bardzo miło – dziękujemy 🙂

Był to też pierwszy Top zrealizowany poza Warszawą. Cała audycja została nadana z przeszklonej przestrzeni na 32. piętrze wieżowca Olivia Star w Gdańsku. W jej trakcie na elewacji sąsiedniej Olivia Centre wyświetlana była iluminacja z nazwą Radia 357.

– Zeszłorocznym Topem mocno podnieśliśmy sobie poprzeczkę. I to dosłownie. Poszliśmy więc za ciosem i w tym roku też mierzyliśmy wysoko. Ugościła nas ekipa Olivia Star, oddając do dyspozycji piętro widokowe. Olivia Centre udostępniła nam swoją elewację, która wykorzystywana jest do iluminacji tylko w bardzo wyjątkowych sytuacjach. Realizacja całodniowej, wyjazdowej i wymagającej audycji pokazuje, że wspinamy się coraz wyżej też jako radio. Nie byłoby to możliwe bez pracy mocnej ekipy. To współpraca wielu różnych osób, tworzących jeden radiowy organizm, umożliwia przekraczanie kolejnych granic i zdobywanie kolejnych szczytów – mówi Paweł Sołtys.

Jak na pewno pamiętacie zeszłoroczna edycja realizowana była z 46. piętra warszawskiego wieżowca Warsaw UNIT.

– Takie realizacje to okazja, by o Radiu 357 dowiedziało się więcej osób. Ale to też świetna forma promocji dla miasta oraz konkretnych lokalizacji. W trakcie Topu w Olivii Star odwiedziło nas blisko 1000 Patronów, a dziesiątki tysięcy słuchaczy i widzów w całej Polsce miało okazję lepiej poznać atrakcje zlokalizowane na 32. piętrze wieżowca – mówi Julia Kohman, zarządzająca w Radiu 357 sprzedażą i marketingiem.

Podczas Topu uruchomiona została sprzedaż drugiej już kolekcji koszulek zaprojektowanych specjalnie na tę okazję z marką “Pan tu nie stał”. W trakcie wydarzenia koszulki zamówiło ponad 2500 osób. Koszulki są dostępne do 16 stycznia pod adresem box.Radio357.pl.

Wraz z Topem wystartowaliśmy z kampanią “W dobrym tonie jest nas wspierać”. W jej ramach będziemy prezentowali swoje plany na 2023 rok, przekonując Was, że finansowe wsparcie w ich realizacji to bardzo ważny wkład w istnienie i rozwój Radia 357.

– Nowy rok pewnie niejednym nas zaskoczy – oby częściej na plus. Ale nie ma co mydlić sobie oczu – łatwo w 2023 roku nie będzie… Idąc więc tropem powiedzenia, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w takich właśnie niełatwych chwilach, warto powiedzieć to głośno: w dobrym tonie w 2023 roku na pewno będzie nas wspierać. I do tego będziemy namawiać zwłaszcza tych, którzy nas słuchają (dziękujemy!), ale jeszcze z tym wsparciem nie mieli śmiałości. Będziemy o tym przypominać w specjalnych spotach, wspieranych komunikacją w mediach społecznościowych – mówi Paweł Sołtys.

Pierwsza dziesiątka Topu Radia 357 2023:

  1. Queen – BOHEMIAN RHAPSODY
  2. Dire Straits – BROTHERS IN ARMS
  3. The Doors – RIDERS ON THE STORM
  4. Archive – AGAIN
  5. Led Zeppelin – STAIRWAY TO HEAVEN
  6. John Lennon – IMAGINE
  7. Metallica – NOTHING ELSE MATTERS
  8. Guns N’ Roses – NOVEMBER RAIN
  9. Depeche Mode – ENJOY THE SILENCE
  10. Pink Floyd – WISH YOU WERE HERE

Pełne zestawienie 357 utworów z największą liczbą głosów dostępne jest na stronie top.Radio357.pl