W świecie, w którym słowa i informacje, które niosą, pełnią coraz ważniejszą rolę, prosta komunikacja staje się istotnym tematem. Właśnie prostej komunikacji poświęcony jest podcast Jak mówić? Po prostu. prowadzony przez Macieja Makselona. Kolejne odcinki przeprowadzają nas przez podstawy prostego języka.

Z okazjami do upraszczania języka możemy spotkać się codziennie. Choćby rodzice, którzy piszą usprawiedliwienie nieobecności dziecka. Często zaczynają tak, jakby pisali podanie: “Uprzejmie proszę…” – mamy kulturowo taki zwyczaj, mimo że nie jesteśmy urzędnikami. Pozbycie się “urzędolenia”, które buduje dystans i jest charakterystyczne dla kultur, które w przeszłości zmagały się z reżimem totalitarnym, przybliża nas do lepszego i skuteczniejszego używania języka w życiu codziennym. – mówi w pierwszym odcinku tego podcastu prof. Tomasz Piekot, szef Pracowni Prostej Polszczyzny UWr.
Dowiesz się o tym, jak zmienia się podejście do prostego języka, co warto upraszczać i jak wykorzystywać do tego nowoczesne technologie. Wszystkie odcinki serii Jak mówić? Po prostu. do odsłuchania tutaj.
Podcast realizujemy we współpracy z ING Bankiem Śląskim, który promuje komunikację prostym językiem.