Idź do treści
03.04.2024

Festiwal Inside Seaside został laureatem Pomorskiego Sztormu, nagrody od niemal dwóch dekad przyznawanej przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto. Głosami czytelników zwyciężył w kategorii Sztorm Kulturalny. 

“Nowe wydarzenia muzyczne, organizowane przez agencję Live i Radio 357, które w ciekawy sposób poszerzają trójmiejską ofertę festiwalową i dają możliwość wysłuchania występów międzynarodowych gwiazd i ciekawych młodych lokalnych talentów” – tak brzmiała nominacja, która zyskała uznanie wśród czytelniczek i czytelników Gazety Wyborczej.

Dziękujemy za wszystkie głosy oddane na festiwal Inside Seaside – mówi Arek Stolarski z Agencji Live. – Nasze wydarzenie to efekt pracy wielu osób: dziękuję licznej i cudnej Ekipie, z którą tworzenie takiego wydarzenia to piękna przygoda. Dziękujemy Miastu Gdańsk za bycie gospodarzem przedsięwzięcia, a AmberExpo – za przestrzeń i wsparcie organizacyjne. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym wydarzeniu, bo to dla was je organizujemy!

Pierwsza edycja okazała się ogromnym sukcesem frekwencyjnym i artystycznym – na festiwalu bawiło się ponad 12 tysięcy osób – wypełniając lukę wydarzeń muzycznych organizowanych jesienią. 

Bardzo się cieszę, że dostaliśmy nagrodę przyznawaną przez społeczność czytelników, bo w Radiu 357 doskonale wiemy, czym jest siła społeczności – mówi Paweł Sołtys, prezes Radia 357. – Festiwal Inside Seaside to najlepszy dowód na to, że gdy w jednym miejscu zbiorą się profesjonaliści z pasją i sercem, to nie ma rzeczy niemożliwych. Marzyliśmy o festiwalu i to marzenie spełniło się w Gdańsku.

Sztormy są przyznawane w dziewięciu kategoriach. W każdej nominowanych zostało pięć osób, instytucji, drużyn lub przedsięwzięć. Wyjątkiem w tym roku była kategoria kulturalna, w której było aż sześć nominacji. Wyboru nominowanych dokonali dziennikarze Gazety Wyborczej na co dzień zajmujący się daną tematyką, których wspomagało szerokie grono niezależnych ekspertów. Spośród nich laureata wybrali czytelniczki i czytelnicy.

„Pomorskie Sztormy” to plebiscyt z historią pisaną sukcesami jego laureatów i gwiazd, które wystąpiły na gali. Wśród zwycięzców i zwyciężczyń znaleźli się m.in. Leszek Możdżer, Dorota Kolak, Stefan Chwin, Hania Rani czy festiwal Open’er. Od 2022 roku posiadaczami „Sztormów” mogą stać się nie tylko artyści, ludzie kultury, biznesu i sportu, ale również aktywiści, szefowie kuchni, lokalni liderzy, działacze społeczni, naukowcy. Wśród przedsięwzięć organizowanych przez Live nagrodę przyznano nie tylko Inside Seaside – statuetka powędrowała również Sea You 3city Music Showcase, trójmiejskiego festiwalu showcase’owego, promującego artystów i artystki lokalnej sceny. 

Druga edycja Inside Seaside odbędzie się 9-10 listopada w halach AmberExpo w Gdańsku, pod których dachem będzie można uczestniczyć w koncertach i licznych wydarzeniach towarzyszących. Dotychczas ogłoszonymi zespołami są IDLES, Black Pumas i RY X.

Obecnie w sprzedaży dostępne są bilety:

  • 449 PLN / 399 PLN* Regular Tickets – od 1 marca do 31 sierpnia 
  • 499 PLN / 449 PLN* Final Call Tickets – od 1 września do festiwalu

* bilety w specjalnej cenie dla Patronek i Patronów Radia 357

Więcej o festiwalu na insideseaside.pl
Szczegóły na temat zniżki dla naszych Patronów znajdziesz tutaj