Idź do treści
12.10.2023

15 października o godzinie 21:00 poznamy wyniki exit poll wyborów do polskiego parlamentu. Kuba Strzyczkowski poprowadzi pierwszy w historii Radia 357 wieczór wyborczy. Wydawca tej specjalnej audycji – Grzegorz Sajór – przekazuje Wam najważniejsze informacje na jej temat. Zapraszamy do lektury!

Drodzy Patroni, drogie Patronki, 

Bywają takie dni, że choćbyśmy bardzo chcieli uciec jak najdalej od polityki, to ona i tak nas dosięgnie. Niewątpliwie takim dniem będzie najbliższa niedziela – 15 października odbędą się wybory do polskiego parlamentu. O 21:00 poznamy wyniki exit poll tych wyborów. 

To bardzo ważne wydarzenie – a nie chcemy, by tak ważne wydarzenia omijać lub na ich temat milczeć. Wciąż chcemy zachować apolityczność, która pozostaje jedną z kluczowych wartości funkcjonowania Radia 357, szczególnie newsroomu i publicystyki. Zrobimy to w naszym stylu – chcemy pokazać, że nawet w taki wieczór można rozmawiać rzeczowo, w sposób wyważony, po prostu profesjonalnie. 

Przed nami pierwszy w historii wieczór wyborczy w Radiu 357. Z uwagi na to, że głosowanie kończy się o godzinie 21:00, proponujemy następującą ramówkę tego niedzielnego wieczoru:

18:00 – 19:00 | 3-5-7 Start! 
19:00 – 20:50 | Max 357 
20:50 – 23:00 | Gra o Polskę – wieczór wyborczy w Radiu 357 

Te specjalne dwie godziny poprowadzi dla Was Kuba Strzyczkowski. Jego gośćmi będą publicyści, politolodzy, konstytucjonaliści i eksperci od sondaży. M.in.:

👉 Olgierd Annusewicz (UW)
👉 Michał Raszka (WSB Merito)
👉 dr Andrzej Machowski (Fundacja Forum Długiego Stołu)
👉 Łukasz Warzecha (Do Rzeczy)
👉 Marcin Makowski (Wprost)
👉 Katarzyna Szydłowska-Kalukin (Kultura Liberalna)
👉 prof. Robert Grzeszczak (UW)

Chcemy, żebyście także Wy mogli włączyć się do dyskusji – dlatego przez cały czas trwania naszego wieczoru wyborczego zapraszamy do łączenia się z nami telefonicznie. Numer 510 357 357 będzie do Waszej dyspozycji aż do 23:00. 

W sztabach wyborczych będą nasi reporterzy: Krzysztof Zimoch, Maria Guzek, Artur Gaweł, Andrzej Rudke i Kamil Paczek. Połączymy się także z zagranicą: Arturem Kieruzalem (Wielka Brytania), Piotrem Kaszuwarą (Ukraina), Bartoszem Dudkiem (Niemcy) i Piotrem Orłowskim (USA).

Chcemy, żebyście jak zawsze byli dobrze i rzetelnie poinformowani. Ten wieczór warto spędzić z nami. Pierwszy wieczór wyborczy w Radiu 357 przygotowują Agnieszka Szwajgier, Monika Mendroch-Karbowska i ja, Grzegorz Sajór.

A dogrywka tej gry – w poniedziałek. Specjalne wydania Ranka i Popołudniówki (która tego dnia potrwa 3 godziny, do 19:00). Będą analizy. komentarze, oceny. Oraz najświeższe informacje w nadawanych co godzinę serwisach informacyjnych.

Zapraszam, Grzegorz Sajór