Idź do treści
31.05.2021

Duzi już jesteśmy, ale i tak jutro świętujemy 🙂 Będzie więc duuużo niespodzianek!

Najpierw premiera „Szkoły Latania”. To pierwsza taka produkcja w naszej historii. Prawie 50 osób wydawało mniej lub bardziej poważne dźwięki i specjaliści ulepili z tego podcast dla najmłodszych. Fragmenty będą na antenie, całość w Twoje 357. A wieczorem porozmawiamy jak to jest, że Kajko i Kokosz się nie starzeją mimo pięćdziesiątki na karku.

Ranek wyprodukował mydła i wystawia je na aukcje charytatywną. Licytacja odbędzie się na Allegro i potrwa 24 godziny. Dochód przekażemy na program stypendialny dla dzieci w trudnej sytuacji materialnej, prowadzony przez Fundację Świętego Mikołaja.

Gościem porannej audycji będzie Michał Rusinek – tłumacz książki Roalda Dahla „Nigdy nie dorastaj!”. Agnieszka Szwajgier, koordynująca pracami działu reportażu, przygotowała serię rozmów z dziećmi. Iza Woźniak z kolei zadała dorosłym pytanie o to, czego w dzieciństwie nie powiedzieli swoim rodzicom. Specjalnie dobrana playlista Ranka ułoży się w unikatowy zestaw „Top Junior” – popularnych dziecięcych piosenek.

Do Dnia Dziecka dołącza również redakcja muzyczna. W specjalnym wydaniu programu Wersja Polska między 13.00 a 15.00 zespół zaprezentuje utwory, których muzyczni redaktorzy słuchali jako dzieci.

A redakcja Popołudniówki 357 szykuje wielki finał zabawy w stworzenie „Słownika polsko – dziecięcego”. Przesłali Państwo ponad 4 tysiące słów i zwrotów wymyślonych przez dzieci. Pomysł chwycił i już myślimy jak go kontynuować. Tymczasem trwa głosowanie i Patroni Radia 357 wybierają najciekawsze słowo. Wyniki ogłosimy w Popołudniówce.