Idź do treści
maria.guzek@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Maria Guzek

To był chyba 2008 rok. Mój pierwszy radiowy materiał dotyczył Targów Książki. Byłam wtedy na studiach i tak mnie to radio wciągnęło, że gdy jeden z wykładowców postawił ultimatum: albo radio, albo studia, to nie zastanawiałam się długo. Przez ten czas zmieniałam kilka razy radiowe barwy, jednak zawsze mówiłam otwarcie jaki jest mój radiowy adres marzeń. I... marzenia się spełniają! Niedoszła magister filologii polskiej, entuzjastka literatury faktu, miłośniczka Podlasia i kawy. Kompulsywna oglądaczka filmów. Pochłaniaczka muzyki. Moja playlista przypomina bigos lub bajaderkę: od Starego Dobrego Małżeństwa, przez Czajkowskiego, YES, Cult of Luna, SHXCXCHCXSH (polecam wszystkim fanom młocarek szerokomłotnych) po Pablopavo i Boba Marleya. O, a znają Państwo Sainkho Namtchylak? A może mają Państwo jakiś ciekawy temat, który moglibyśmy poruszyć w Radiu 357? Sprawa jest prosta.
04.04.2023, 60’

Neuro-Architektura

Plac na rozdrożu

To dziedzina nauki, która dopiero raczkuje, choć garściami bierze z mądrości naszych babć i dziadków. Neuro-Architektura - czyli tworzenie zdrowych przestrzeni, w których dobrze się czujemy, do których lubimy wracać i w których nasze mózgi pracują na pełnych obrotach. Ale też wypoczywają. Dlaczego ważne są lampy, zasłony i dywany? Czy przeniesienie 1:1 tego, co zobaczymy w inspiracjach wnętrzarskich na Instagramie albo Pintereście ma sens? Jak żarówki albo kolory ścian wpływają na nasze poczucie bezpieczeństwa? Czy są na to naukowe dowody i kiedy tak naprawdę ludzie zaczęli się interesować tym, jak dom, czy mieszkanie wpływa na neurony i psychę?
08.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce składać będziemy najlepsze życzenia wszystkim Paniom!!! Mówić będziemy o tym czy są traktowane na rynku pracy tak samo jak mężczyźni; naszym gościem będzie Aleksandra Karasińska, redaktor naczelna magazynu Forbes Women; Tomasz Jeleński przypomni jak to kiedyś bywało 8 marca; porozmawiamy też o kobietach z Ukrainy, zarówno tych przebywających w swojej Ojczyźnie, jak i tych, które przyjechały do Polski. Będziemy też w sejmie, gdzie protestują rodzice dzieci z niepełnosprawnościami oraz odwiedzimy też Wielką Brytanię. A skoro środa będą też fake newsy. Polecamy się...
doładowanie ...