Idź do treści
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Magda Świerczyńska-Dolot

Magda Świerczyńska-Dolot
10.03.2023, 15’

#XeniaZostaje

Reportaż

Od lat prowadzi w Polsce warsztaty muzyczne, jest fotografką, współpracuje z wieloma polskimi instytucjami i organizacjami. Brała aktywny udział w protestach przeciwko wojnie w Ukrainie. Teraz grozi jej deportacja do prowadzącej tę wojnę Rosji… Xenia Uranova jest artystką pochodzącą z Kaliningradu. Jej niezależna aktywność twórcza nie jest tolerowana przez rosyjski reżim. Uciekła przed nim, a teraz walczy o pozostanie w Polsce, którą nazywa swoim domem. Jej historię usłyszycie w reportażu Magdy Świerczyńskiej-Dolot pt. „#XeniaZostaje”. Tak samo nazywa się akcja wsparcia i pomocy dla Xeni. Możecie się do niej dołączyć podpisując petycję w sprawie artystki oraz list poparcia - oba dokumenty znajdziecie na stronie www.xeniauranova.com Pisma zostaną przekazane do Ministra Spraw Spraw Wewnętrznych i Administracji, który może wpłynąć na decyzję o deportacji Uranovej. Dużo zatem w Waszych rękach.
18.06.2021, 16’

Jego brązowe oczy

Reportaż

Matczyna miłość nie zna granic - udowadnia Pani Marzena z Gdańsk - bohaterka reportażu. Każdego dnia z pokorą, spokojem i cierpliwością opiekuje się trzynastoletnim niepełnosprawnym Sebastianem. Wiele razy się z nim żegnała, wiele razy słyszała, że jego życie nie potrwa zbyt długo.... Nigdy się jednak nie poddała. I nie poddaje, bo swoją miłością obdarzyła już nie tylko Sebastiana, ale i inne dzieci, które od razu nazwała "swoimi" i stworzyła dla nich rodzinę zastępczą. Sebek - jak mówi Pani Marzena - zjawił się w jej życiu nie bez powodu. "Wszystko jest po coś"... To nie będzie smutna historia o niepełnosprawności i chorobie. Będzie to przepełniona radością, akceptacją i bezwzględną miłością opowieść o Sebastianie - trzynastolatku z pięknymi, brązowymi oczami".
24.05.2021, 60’

Kim są Kaszubi?

Publicystyka

Dlaczego tak zależy im na kultywowaniu swoich tradycji, języka i kultury? Na audycję zaprasza Magda Świeczyńska-Dolot.
02.04.2021, 18’

Poradzę sobie, Mamo

Reportaż

Dzieciństwo i szkoła były dla niej drogą przez mękę. Nie potrafiła się zaprzyjaźnić, nie rozumiała niektórych żartów, przeszkadzały jej głośne dźwięki. Nauczyciele rozkładali ręce, a psychologowie twierdzili, że wszystko jest w porządku. Reportaż o 28-letniej dziś Natalii z zespołem Aspergera.
doładowanie ...