Idź do treści
krzysztof.zimoch@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Krzysztof Zimoch

Miłość do radia wyniosłem z domu, gdzie zawsze więcej się słuchało niż oglądało. To, że mogłem obserwować jak się robi radio od kuchni, uważam za ogromne szczęście. Dzięki temu szczerze pokochałem zawód dziennikarza. Pierwszy reportaż do szuflady zrobiłem, mając 15 lat. Potem było Studenckie Radio Żak (to samo, w którym kiedyś pan Marek marzył o Liście Przebojów), a następnie przygoda z komercją i radiem publicznym. Teraz pracuję pod najlepszym radiowym adresem na świecie, mimo, że z Łodzi. Gdy nie latam z mikrofonem, szukając ciekawych tematów, to siedzę w „dziupli” lektorskiej i nagrywam „szeptanki”. Choć radio zawsze będzie na pierwszym miejscu, chciałbym kiedyś odezwać się do Państwa ze szklanego ekranu, mówiąc na końcu… „czytał Krzysztof Zimoch”.
14.04.2023, 19’

Zrobimy pana na inwestora

Reportaż

Pan Andrzej jest prawie 70-letnim emerytowanym nauczycielem z Łodzi. Przepracował w zawodzie wiele lat, ale trudno mu odpoczywać i czerpać radość z życia seniora. Choroba syna, własne problemy zdrowotne, kolejne kredyty brane na leczenie, sprzęt i rehabilitację. A później telefon z propozycją nie do odrzucenia: kryptowaluty, bitcoiny, giełda, czyli obietnica łatwych i szybkich pieniędzy. Pan Andrzej przez kilka lat obracał dużymi sumami, nie zdając sobie sprawy, że padł ofiarą oszustwa… Sprawców nie wykryto, ale długi do spłacenia zostały. W efekcie człowiek, który całe życie pomagał innym, dziś sam potrzebuje wsparcia, żeby wyjść z kłopotów. Historię Pana Andrzeja w swoim reportażu opowie Krzysztof Zimoch. „Zrobimy pana na inwestora”
25.11.2022, 18’

Serce zostaje w rodzinie

Reportaż

O życiu superbohaterów wiemy zazwyczaj niewiele. Skupiamy się na osobach, które uratowali, rzadziej na nich samych i ich życiu rodzinnym. A przecież wielu superbohaterów jest również czyimś rodzicem lub dziadkiem. Mają swoje coniedzielne, rodzinne obiady, plany na przyszłość i tradycje. Rodzina Mollów specjalizuje się w sprawach sercowych od pokoleń. On - Jacek Moll - jest uznanym kardiochirurgiem. Ona - Jadwiga Moll - doświadczonym kardiologiem. Oboje od ponad 30 lat leczą dzieci z najcięższymi wadami serca, w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Medycynę mają w genach, bo lekarzami byli również ich rodzice, a senior rodu, profesor Jan Moll zasłynął tym, że jako pierwszy w Polsce wszczepił sztuczną zastawkę i podjął próbę przeszczepu serca. Tradycje lekarskie kontynuują też kolejne pokolenia. Reportaż Krzysztofa Zimocha „Serce zostaje w rodzinie”.
DLA WSZYSTKICH 12.10.2022, 2’

Krzysztof Zimoch – 1984, George Orwell

Lista lektur szkolnych 357

26.08.2022, 59’

#9 Jak zmieniło się Chicago w ostatnich latach?

Leitmotiv

Miasto bluesa i drapaczy chmur. Wietrzne Miasto. Miejsce, gdzie mieszka około 900 tysięcy Polaków. W dzisiejszej audycji „Leitmotiv” zabierzemy Was do Chicago - trzeciej co do wielkości aglomeracji w USA. Znajdziemy tam ślady bytności słynnego ganstera Ala Capone. Tam największe sportowe sukcesy święcił Michael Jordan. I tam też, przed laty, powstała słynna polska dzielnica „Jackowo”. Z czego dziś jest znane to miasto i jak zmieniło się w ostatnich latach? Opowie nam o tym Daniel Bociąga - dziennikarz polonijny, od lat mieszkający w Chicago. W podróż zabiera nas wyjątkowo Krzysztof Zimoch.
09.07.2022, 60’

Lektorem być...

Przeglądarka

gość: Łukasz Knopek
DLA WSZYSTKICH 01.04.2022, 22’

Wskazany

Reportaż

Pewnego dnia do jego domu, w małej miejscowości pod Łodzią, zapukali funkcjonariusze CBŚP. Zatrzymano go za udział w zorganizowanej grupie przestępczej przemycającej narkotyki. Oskarżono go i skazano w I instancji na ponad 7 lat więzienia i ogromną karę finansową. Jedynym dowodem w sprawie były zeznania tzw. „małego świadka koronnego”, które sąd uznał za wiarygodne... Mimo wielu sprzeczności w opisywanych zdarzeniach i nieodnalezionych nigdy narkotykach. Historię Pana Piotra Chałupki opowie w reportażu „Wskazany” Krzysztof Zimoch.
doładowanie ...