Idź do treści
justyna.godz@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Justyna Godz

Kibicuję badaczkom i badaczom, bo wierzę w naukę, ale też z bardziej egoistycznych względów. Chciałabym się sklonować. Jedna ja mieszkałaby we włoskiej Umbrii i z pasją praktykowała dolce far niente. Druga zostałaby tam skąd przyszła, czyli na Mazurach (bliżej wody czuję, że jestem u siebie). A trzecia byłaby joginką-nomadką, z dyktafonem w dłoni. Na razie próbuję łączyć wszystkie te wcielenia. Radiowo mi się udało. Zaczynałam jako reporterka njusowa, ale serce pociągnęło mnie w stronę reportażu. Kiedy trzeba wcielam się w wydawcę lub rozmawiam ze słuchaczami. Lubię małe miasta, celebrowanie śniadań i rozmowy o tożsamości. Dlatego często pytam: „A Ty, skąd pochodzisz?”. Na ulicy zatrzymuję się przy każdym psie, nawet brzydkim.

02.10.2022, 59’

#38 Jak brzmi i pachnie włoski las?

La pausa italiana

Czy włoski las brzmi tak samo jak nasz polski? Czy pachnie podobnie?
O to zapytamy kogoś, kto żyje na co dzień pośród lasów kasztanowych, które porastają włoskie Apeniny. O monumentalne drzewa, marradyjskie kasztany i Sagra delle Castegne, czyli październikowy lokalny festyn. O to również zapytamy Katarzynę Nowacką, autorkę książki „Nieznane. Toskania i Romania. Gdzie Dante mówi dobranoc”, która na co dzień mieszka w Marradi.
Porozmawiamy także o miejscu bardzo lubianym przez Włochów – Parco Nazionale delle Foreste Casentinesi, czyli o jednym z najpiękniejszych parków narodowy we Włoszech.

25.09.2022, 60’

#37 Pierwszy niedzielny spacer

La pausa italiana

„“Zdejmij zegarek z ręki, schowaj do plecaka i nie wyciągaj do końca wyjazdu” – usłyszałam od Antonio, kiedy podróżowałam po włoskim południu.
Dzisiaj proponuję Państwu to samo.
Niech zegarek pojawi się tylko na początku naszej wędrówki, żeby było łatwiej ustalić początek audycji, a później…
… już tylko jesienne słońce i wolność!
Sprawdźmy wspólnie jak zabrzmi “La pausa italiana” w niedzielę. Ta audycja to słowno-muzyczny spacer po Włoszech. A dzisiaj w towarzystwie wyśmienitym, bo będzie z nami Ornella Vanoni, Franco Battiato i Vinicio Capossela, ale też dołączy Giorgio Poi i Malika Ayane. „

23.09.2022, 60’

#36 Piątkowy spacer

La pausa italiana

Kolejny muzyczny spacer po Włoszech. Między innymi w towarzystwie artysty, który wierzy, że muzyka może uratować świat. Dołączy również salentyński twórca, który gra na starej gitarze ojca i rzymski buntownik, który inspiruje się mrocznymi zakamarkami ulicznego życia…

16.09.2022, 60’

#35 Jesień i Rzym

La pausa italiana

Głównie muzycznie, ale połączymy się też na chwilę z Rzymem. Sprawdzimy co słychać w stolicy, czym żyją mieszkańcy i czy czuć już jesień. Opowiada Agnieszka Koper, nasza słuchaczka i patronka, która od lat mieszka we Włoszech

09.09.2022, 60’

#34 La Biennale di Venezia

La pausa italiana

Sprawdzimy, co słychać na festiwalu filmowym La Biennale di Venezia. Połączymy się z Katarzyną Borowiecką, która opowie o tym, czego nie widać w świetle reflektorów i kamer.

02.09.2022, 58’

#33 Wrześniowe początki...

La pausa italiana

… czyli zaczynamy… nieśmiało… grać… jesienne melodie.

02.09.2022, 16’

Kulisy urody

Reportaż

Czy zdarzyło Wam się opowiedzieć historię życia fryzjerce lub kosmetyczce?
Dzisiejszy reportaż będzie eksperymentem. Z przymrużeniem oka. Justyna Godz postanowiła wybrać się z mikrofonem do jednego z salonów kosmetycznych w Warszawie.
“Spróbuję być przezroczysta” – pomyślała.
Przez kilka dni była świadkiem tego, o czym mówią dziewczyny, kiedy nikt nie słyszy.
Widują się co 2-3 tygodnie. Hybrydowe paznokcie, kolorowe wzorki i brokatowe zdobienia, to po to tu przychodzą. Ale nie tylko. Niezależnie od zawodu – adwokatka, terapeutka, studentka – każda czasem potrzebuje się wygadać.
Są takie miejsca, gdzie toczy się zwykłe życie. Im też czasem warto się przyglądać…

26.08.2022, 60’

#32 Włoskie wspomnienie lata

La pausa italiana

Kończymy wakacje, wracamy z urlopów, ale nie porzucamy muzyki, która o lecie będzie nam przypominać.

19.08.2022, 59’

#31 Filmowo z Katarzyną Borowiecką

La pausa italiana

Czy film może zastąpić podróż? O to pytam Katarzynę Borowiecką w naszej rozmowie o włoskim kinie. Próbujemy przenieść się na południe Włoch za sprawą muzyki, ale też dokumentu „Passione”, który rozpoczyna się od słów: „Są takie miejsca, które wystarczy odwiedzić raz. I jest Neapol.” To opowieść o mieście, które bez muzyki nie istnieje.

16.08.2022, 61’

Z Justyną Godz

Miejscownik

12.08.2022, 58’

#30 Godzina śródziemnomorska

La pausa italiana

– My, ludzie mieszkający w Europie (…), powinniśmy mieć taki zwyczaj, żeby codziennie pytać ludzi na ulicy: „Przepraszam pana, panią, jaka jest dzisiaj godzina?”. A ta pani czy ten pan powinni odpowiadać zawsze tak samo.
– Czyli? – spytał Dziennikarz, jakby przebudzony z głębokiego snu.
– Czyli: godzina śródziemnomorska – powtórzyła Poetka.
Śródziemnomorska, czyli jaka? Wszystko wyjaśni dzisiaj duet podobny: on – poeta, ona – dziennikarka. Justyna Godz i Jarosław Mikołajewski
Jego najnowsza książka, choć osadzona we współczesnym świecie, mocno nawiązuje do przeszłości i pokazuje, ile możemy czerpać z mitologii. Bo jak to się dzieje, że w Odyseuszu, Demeter czy Narcyzie, możemy odnaleźć siebie: swoje zmagania, pragnienia, dylematy.
To będzie wędrówka poza czasem. Z przewodnikiem, który nie boi się upomnieć o to, co ważne – o uważność, empatię i dobro.
„La pausa italiana – w czasie przeszłym” to letnia odsłona audycji. Spotkania, w których robimy ukłon w stronę przeszłości.

05.08.2022, 60’

#29 Włoski renesans...

La pausa italiana

… Agnieszki Szwajgier. Miała 7 lat, czerwone rajtuzy i baletki. To były pierwsze zajęcia z baletu. Nie należała jednak do tych najbardziej rozciągniętych, nigdy nie zrobiła szpagatu, więc w przestawieniu zagrała… świecznik. Czy to jej ostatnie doświadczenie ze światem artystycznym? Bynajmniej. I o tym też porozmawiamy. Zapraszam na muzyczny spacer w towarzystwie Agnieszki Szwajgier, Leonarda da Vinci i brzmień włoskiego renesansu.

29.07.2022, 60’

#28 Z toskańskiego pamiętnika...

La pausa italiana

… Tessy Capponi-Borawskiej. Podczas tej audycji poczujemy się przez chwilę jak studenci italianistyki. Będziemy rozmawiać o świecie, który się nie kończy. O włoskim przeplataniu się starożytności z nowoczesnością i przeszłości z teraźniejszością. O babci, która okrążyła cały świat, żeby wyjść za chłopca z sąsiedztwa, o rodzinnej, prawej 500-letniej posiadłości w Calcinai, a także o smakach i zapachach powrotów.

29.07.2022, 13’

W trybie czuwania

Reportaż

Ratowanie życia jest dla nich codziennością. Nawet przy nagrywaniu tych rozmów, bez przerwy wpatrywali się w jezioro. Żeby zawsze być gotowym. Cisza, spokój… i akcja! Do łódki dobiegają w kilka sekund.
Nie liczą już, ile osób udało im się uratować z wody. Często pamiętają jednak tych, którym pomóc nie zdążyli. „Najgorsze są rzeczy pozostawione na brzegu… klapki, plecak, kawałek czyjegoś życia” – opowiada jeden z ratowników wodnych, który na co dzień działa w Legionowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.
W głowie pojawiają się wtedy pytania: może mogłem dopłynąć szybciej? Może gdybym zanurkował pięć metrów dalej? Co mogłem zrobić inaczej, żeby zdążyć Są też obrazy, której najczęściej powracają w snach.
To będzie historia o ludziach, którzy chcą pomagać. Ale też o radości, zaufaniu i współpracy międzypokoleniowej.

22.07.2022, 60’

#27 Marco Niedźwiecki i jego włoskie wspomnienia

La pausa italiana

„Pierwszy raz tak długo poza domem, poza Polską. Neapol, Monte Cassino, Capri (Lazurowa Grota), Sorrento. „Cuda, cuda ogłaszają”. Nie mogłem uwierzyć w to co widziałem. To był naprawdę inny świat. Na rowery wsiedliśmy 18 sierpnia. Już na obwodnicy Rzymu chciałem zrezygnować…”
I co się stało, że nie zrezygnował?
O wyprawie rowerowej w latach 70., smaku pierwszej nutelli i oczywiście o muzyce. Między innymi o tym będzie dziś rozmawiać Justyna Godz z Markiem Niedźwieckim. To będzie sałatka czysto włoska, bez dodatków.

01.07.2022, 60’

#25 Spiesz się powoli!

La pausa italiana

Festina lente, czyli spiesz się powoli!
To ulubione sformułowanie dzisiejszej rozmówczyni, którą Justyna Godz zaprosiła do audycji La pausa italiana. Z Julią Wollner, doktor italianistyki i redaktorką naczelną magazynu środziemnomorskiego Lente, porozmawiamy o małych ojczyznach, o włoskim przywiązaniu do ziemi i o tym, czego możemy się w tym kontekście uczyć od Włochów.
Usłyszycie również o ruchu cittàslow, o tym, co kryje się pod zwrotem casa mia… ale przede wszystkim o byciu tu i teraz.
Jeśli macie ochotę na chwilę się zatrzymać, odpocząć od upału i podelektować się błogim spokojem, to ta audycja jest w sam raz dla Was.

24.06.2022, 58’

#24

La pausa italiana

24.06.2022, 17’

Cyfry i głosy

Reportaż

Często zdarza się, że najbliżsi zauważają ich problem latem – bo kiedy robi się ciepło, grube swetry i obszerne ubrania odkrywają ich ciała. Wtedy jak na dłoni widać, że dzieje się coś złego.
W ramach terapii tworzą listy marzeń. Niektóre z nich zabierają je ze sobą po opuszczeniu ośrodka, inne zostawiają je w placówce. Czasem wracają tu na chwilę, tylko po to, żeby odhaczyć kolejny punkt, który udało im się zrealizować…
To będzie opowieść o potrzebie kontroli, niechęci do swojego ciała i poczuciu, że jest się wciąż niewystarczającym. To będzie historia o tym, co zaburzenia odżywiania robią z człowiekiem.
Justyna Godz odwiedziła ośrodek psychoterapeutyczny Fundacji Światło Dla Życia, który pomaga osobom zmagającym się z zaburzeniami odżywiania. Jej reportaż to świadectwa osób, które opowiadają o procesie choroby krok po kroku. I o jej niewinnych początkach…

17.06.2022, 59’

#23 W garniturze, bez skarpetek

La pausa italiana

To miała być rozmowa o włoskiej modzie. Odwiedziłam pracownię mistrza krawiectwa, Sebastiana Żukowskiego, żeby sprawdzić jak wiele – i czy w ogóle – w swojej pracy, czerpie z włoskiego stylu. Będzie o męskim podejściu do ubioru, o kolorach i dobrej jakości materiałach, ale to też rozmowa o zdrowym dystansie, nietypowej elegancji i… odwadze.

10.06.2022, 59’

#22 Za spaghetti, pizzę i Sophię Loren...

La pausa italiana

„– za to podobno świat jest najbardziej wdzięczny Włochom.
A za co Ona? Rozmawiamy z Natalią Moskal, wokalistką, tłumaczką literatury i miłośniczką Włoch. Łączy się z nami ze swojego drugiego domu – Mediolanu. Rozmawiamy o jej włoskich doświadczeniach, o muzyce, którą tworzy, ale przede wszystkim o jej największej inspiracji – Sophii Loren właśnie.”

03.06.2022, 61’

#21 Musica & fragole

La pausa italiana

Instrukcja obsługi do tej audycji jest zbędna. Po prostu muzyka… ewentualnie można przygotować truskawki. Uzyskamy wtedy włoski duet idealny. Smacznego!

27.05.2022, 58’

#20 Mamma italiana?

La pausa italiana

„Porozmawiamy o włoskich mamach. O ich roli w społeczeństwie, o stereotypach i mamisynkach… a może też mamicórkach? A wszystko to w rozmowie z Sebastiano Giorgim, Wenecjaninem i redaktorem naczelnym magazunu Gazzetta Italia.

20.05.2022, 58’

#19 Adam Probosz o Giro d’Italia

La pausa italiana

„La pausa italiana” w wersji sportowej. Wszystko dlatego, że nie sposób pominąć najpiękniejszy wyścig kolarski, którym żyją aktualnie całe Włochy – Giro d’Italia. Też nie możecie się oderwać od relacji?
Najpiękniejszy miesiąc, różowa La Gazzetta dello Sport i kawa – z tym kojarzy maj nasz dzisiejszy gość. Adam Probosz – komentator sportowy, który od lat relacjonuje dla nas Giro d’Italia.
„Artykuły o kolarzach zaczynają się zwykle od pierwszego roweru podarowanego wnukowi przez dziadka, bo ko§larstwo to dla nich historia rodzinna. Włosi odbierają Giro jak telenowelę, zżywają się z jej bohaterami, wzruszają się wraz z nimi, wspólnie przeżywają sukcesy i porażki. Świat idzie do przodu, ale to się nie zmienia” – mówi nasz gość.
Dzisiaj jednak nie o rekordach i rywalizacji będziemy rozmawiać, a o kulturze i historii samego wydarzenia. Dlaczego mówi się, że Giro d’Italia zrobiło więcej dla zjednoczenia Włoch niż Garibaldi? Skąd we włoskim sporcie tyle poezji?

13.05.2022, 60’

#18 Marradi

La pausa italiana

„Wybieramy się do Toskanii, ale tej mniej znanej. Za sprawą połączenia z Katarzyną Nowacką, która mieszka w Marradi. Wydała niedawno książkę „”Nieznane. Toskania i Romania. Gdzie Dante mówi dobranoc. A także z bloga Dom z Kamienia.”” i o tym również będziemy rozmawiać…

13.05.2022, 18’

Też odchodzę

Reportaż

To będzie historia o bliskości z Bogiem i o tym, jak silna może być wiara. Nadzieja, bezpieczeństwo i poczucie bycia częścią czegoś większego, czegoś najważniejszego. Ale to będzie także opowieść o odchodzeniu z Kościoła… Jola Szymańska jeszcze do niedawna była katolicką blogerką i publicystką. We wrześniu 2020 roku ogłosiła, że odeszła z Kościoła Katolickiego. Jej doświadczenia stały się przyczynkiem do stworzenia hasztagu #TeżOdchodzę, pod którym ludzie dzielą się w Internecie swoimi historiami o odejściach i dystansowaniu się do instytucji Kościoła w Polsce. Jaka jest jej historia? Zapraszamy do wysłuchania reportażu Justyny Godz „Też odchodzę”.

06.05.2022, 58’

#17 Z podróży...

La pausa italiana

„Obiecałam, że przywiozę ze sobą jakieś dźwięki z podróży i tak też zrobiłam! Nagrałam coś dla Państwa w miasteczku Martina Franca, 25 kwietnia, kiedy Włosi celebrowali Rocznicę Wyzwolenia Włoch, ale… nie będziemy o tym rozmawiać, będziemy nasłuchiwać.”

22.04.2022, 60’

#15 Viaggiamo insieme

La pausa italiana

Audycja dla tych, którzy są w drodze. Dla tych, których można częściej spotkać na rowerze, niż chodzących pieszo. Dla ludzi, którzy są codziennie w pociągu lub kolejny dzień za kółkiem. Dla tych, którzy mają poczucie, że żyją między niewypakowaną, a już kolejną, spakowaną walizką…

15.04.2022, 59’

#14 Pasqua con chi vuoi...

La pausa italiana

O czasie wielkanocnym porozmawiamy z Agnieszką Koper, która łączy się z nami z Kalabrii. Czy śniadanie wielkanocne jest tak samo ważne jak u nas? Co można znaleźć na włoskim stole? Bez czego nie ma świąt?

13.04.2022, 60’

Czy „podawanie dalej” treści związanych z wojną jest wystarczające?

Plac na rozdożu

W środowym „Placu na rozdrożu” porozmawiamy o odpowiedzialności w czasie wojny i o dziennikarstwie obywatelskim. Również o tym, co możemy lub co powinniśmy robić z tym, co odgrywa się na naszych oczach. W kontekście dziennikarstwa zawodowego, ale też – tak w ostatnich latach rozpowszechnionego – dziennikarstwa obywatelskiego.
Gościniami Justyny Godz w Placu na rozdrożu będą: Kateryna Litwinczowa- ukraińska dziennikarka, producentka podcastu „Urban Space Radio” i dr Anna Adamska-Gallant – adwokatka i była sędzia, która orzekała w Kosowie, w sprawach o zbrodnie wojenne, a teraz pracuje dla Ukrainy. Ugościmy też Annę Dudzińską z opowieścią pani Tamary, która na kilka dni przed zbombardowaniem Teatru Dramatycznego, uciekła z Mariupola. A nowy dom, znalazła na południu Polski.
Współprowadzącą audycję będzie Zoriana Varenia, Ukrainka, która kilka tygodni temu uciekając z Kijowa, na antenie Radia 357 relacjonowała pierwsze dni wojny w Ukrainie.

08.04.2022, 15’

Leśni ludzie

Reportaż

Reportaż Justyny Godz.

08.04.2022, 58’

#13 Zaczynamy celebrowanie wiosny

La pausa italiana

01.04.2022, 59’

#12 Przegląd dialektów włoskich

La pausa italiana

Czy sardyński, sycylijski i neapolitański to też włoski? Czy znając włoski, zrozumiemy te dialekty? I czy to prawda, ze Włosi mówią inaczej w domu, a inaczej na ulicy? Podróż słowno-muzyczna po regionach i dialektach, pod przewodnictwem Natalii Kondrat, autorki bloga Włoskielove.

25.03.2022, 59’

#11 Etna - góra, która żyje

La pausa italiana

Sycylia, a dokładnie jej wschodni fragment. Oprowadzi nas Joanna Pióro, która każdego dnia od 4 lat spaceruje po najwyższym, aktywnym wulkanie w Europie. Co się dzieje, kiedy Etna się przebudza? Jak na erupcję wulkanu reagują miejscowi? I czy rzeczywiście uważają Etnę za symbol Sycylii?

18.03.2022, 60’

#10 Make coffee, not war

La pausa italiana

Plan na tę audycję jest bardzo prosty. Otaczamy się muzyką i zapachem kawy…

11.03.2022, 59’

#9 Salento? „State of mind”.

La pausa italiana

Prendiamo un respiro! Za sprawą muzyki, ale też dzięki Katarzynie Kurdziel, która zabierze nas na Półwysep Salentyński. Opowie o tym jak żyje się w miejscu, w którym człowiek dostosowuje się do wiatru. Dlaczego Salento to „state of mind” i czym jest terra difficile?

04.03.2022, 61’

#8 Niebiesko-żólto

La pausa italiana

Dzisiaj również jesteśmy w niebiesko-żółtych barwach.
Jeszcze w pierwszej połowie połączymy się z Rzymem, a dokładnie z Agnieszką Koper, naszą nieoficjalną korespondentką tej audycji, którą mieli Państwo już okazję poznać. Zapytamy jak Włochy reagują na to, co dzieje się w Ukrainie.

03.03.2022, 4’

Pomoc dla uchodźców z niepełnosprawnościami

Agresja na Ukrainę

Materiał Justyny Godz

25.02.2022, 54’

#7 Jesteśmy z Ukrainą

La pausa italiana

Mniej słowa, więcej muzyki…

18.02.2022, 59’

#6 Qualcuno mi ascolta?

La pausa italiana

„Tym razem m.in. David Bowie w utworze „Volare”, trójka Brazylijczyków śpiewająca po włosku i odrobina lat 60. z grupą I Gganti.
Uwaga! Pan Robert po tej audycji napisał: „Całe życie byłem przekonany, że jestem pół piratem, pół Hiszpanem. Jak sobie słucham tej audycji to jednak jestem Włochem.”” „

11.02.2022, 58’

#5 Karnawał wenecki

La pausa italiana

Kierujemy się na północ Italii – do Wenecji. Porozawiamy o karnawale. O weneckich maskach, strojach i tradycjach. Skąd wzięło się mięso („carne”) w karnawale („carnevale”)? I czy dzisiejszy karnawał ma jeszcze w sobie coś z tego pierowetnego? Opowiadać będzie Sebastiano Giorgi – „Gazzetta Italia”.

04.02.2022, 19’

Nie bój się, mała

Reportaż

To historia o miłości, w którą nie wszyscy wierzą. „Ile jej zapłaciłeś, żeby z Tobą była?” słyszy mężczyzna na wózku, „Nie szkoda Ci życia?” – dopytują jego kobietę. Związki interablistyczne, czyli z osobą z niepełnosprawnościami, są w Polsce wciąż owiane wieloma mitami.
Projekt Life On Wheelz , który tworzy Agata Tomaszewska i Wojtek Sawicki dociera codziennie do tysięcy osób. Jego głównym celem jest walka z nietolerancją wobec osób z niepełnosprawnościami, ale też pokazywanie ich codziennego życia. Bez tematów tabu. Historii Agaty i Wojtka, czyli opowieści o byciu i życiu, bliskości, a także śmierci, w w reportażu Justyny Godz.

04.02.2022, 59’

#4 CIAO!

La pausa italiana

La pausa italiana zagościła na dobre w ramówce. Do usłyszenia w piątki o godzinie dwunastej!

26.01.2022, 10’

#14 Agnieszka Szwajgier

Jak oni to robią (tylko w Twoje 357)

05.01.2022, 124’

Sceny z życia radiowego

Ścieżka dźwiękowa

Nasze wpadki i wypadki, czyli dźwięki na co dzień niezbyt emisyjne.

04.01.2022, 10’

#13 Patrycjusz Wyżga

Jak oni to robią (tylko w Twoje 357)

29.12.2021, 60’

#3

La pausa italiana

25.12.2021, 63’

Z Ewą Woydyłło rozmawiają Justyna Godz i Olga Mickiewicz

Święta dla sceptyków

20.12.2021, 62’

O byciu razem

Plac na rozdrożu

Spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim, poetą, pisarzem i tłumaczem z języka włoskiego. Rozmowa o miłości do Włoch i o tym, jak Włosi potrafią być razem. Czy nam nie brakuje na co dzień bliskości? Co nam przeszkadza w jej uzyskaniu?

13.12.2021, 10’

#12 Gabi Darmetko

Jak oni to robią (tylko w Twoje 357)

26.11.2021, 18’

Co się dzieje w Wojtyszkach?

Reportaż

24.11.2021, 63’

"Podaj dalej": spotkanie z Tessą Capponi-Borawską

Plac na rozdrożu

Justyna Godz zaprasza na spotkanie z Tessą Capponi-Borawską, włoską arystokratką, pisarką, autorką tekstów i programów kulinarnych.

22.11.2021, 11’

#11 Tomek Michniewicz

Jak oni to robią (tylko w Twoje 357)

17.11.2021, 60’

"Podaj dalej" z Natalią de Barbaro o „Czułej przewodniczce"

Plac na rozdrożu

„Podaj dalej”: spotkanie z Natalią de Barbaro i rozmowa o książce „Czuła przewodniczka”, o schematach, w które popadamy jako kobiety, ale też o czułości wobec siebie i otoczenia i o współodczuwaniu zbiorowym w kontekście aktualnych wydarzeń w Polsce.

08.11.2021, 11’

#10 Katarzyna Borowiecka

Jak oni to robią (tylko w Twoje 357)

05.11.2021, 14’

Sound Trip

Reportaż

20.10.2021, 61’

gość: Magda Mołek

Plac na Rozdrożu

Znana i lubiana „pani z telewizji”, kiedy z niej odeszła, założyła swój kanał na YouTube. Odważnie rozmawia o seksie we własnym podcaście. O kim mowa? O Magdzie Mołek!

18.10.2021, 10’

#9 Krystian Hanke

Jak oni to robią (tylko w Twoje 357)

17.10.2021, 60’

#2

La pausa italiana

10.10.2021, 61’

#1

La pausa italiana

08.10.2021, 19’

Tylko zapytam

Reportaż

06.10.2021, 61’

Porozmawiajmy o pieniądzach

Plac na Rozdrożu

Gościem będzie Magdalena Linke-Koszek, czyli prawniczka i dziennikarka pisząca o modzie i kulturze oraz założycielka platformy networkingowej dla młodych kobiet Her Impact.

04.10.2021, 10’

#8 Antoni Grudniewski

Jak oni to robią (tylko w Twoje 357)

23.09.2021, 9’

#7 Roma Leszczyńska

Jak oni to robią (tylko w Twoje 357)

08.09.2021, 60’

Gość: Marta Niedźwiecka

Podaj dalej

03.09.2021, 13’

Sytuacja graniczna

Reportaż

02.09.2021, 61’

Szczury z Via Veneto

Publicystyka

Rozmowa z Piotrem Kępińskim o książce „Szczury z Via Veneto” o Rzymie

01.09.2021, 61’

Gość: Aleksandra Fafius

Podaj dalej

Stonesi, aktywizm, tatuaże i wiele, wiele kwiatów

21.08.2021, 7’

#6 Marcin Cichoński

Jak oni to robią (tylko w Twoje 357)

20.08.2021, 17’

Obóz z marzeniami

Reportaż

Pod koniec czerwca, podczas zbiórki przeprowadzonej przez Kubę Strzyczkowskiego przekazaliście ponad 130 tysięcy złotych na podopiecznych Fundacji Szczęśliwej Drogi. Niecała 30-stka dzieci z domów dziecka wraca właśnie z wakacji w Okunince.
Wśród nich jest też Kamil, który pomógł Justynie Godz zrealizować ten reportaż.

18.08.2021, 59’

Gość: Bogna Świątkowska

Podaj dalej

11.08.2021, 60’

gość: Adrianna Porowska

Podaj dalej

W tym odcinku porozmawiamy z Adrianą Porowską. Ada kieruje Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej, pomagającej osobom w kryzysie bezdomności.

09.08.2021, 59’

Podróżowanie autostopem

Plaża niestrzeżona

04.08.2021, 60’

Między pocztówką a rzeczywistością - Salento

Publicystyka

Włoskie Południe w rozmowie z Mascarimiri, czyli tradycyjnym włoskim zespołem.

01.08.2021, 9’

#5 Justyna Mączka

Jak oni to robią (tylko w Twoje 357)

14.07.2021, 60’

Gość: Beata Wrona

Podaj dalej

11.07.2021, 9’

#4 Mateusz Fusiarz

Jak oni to robią (tylko w Twoje 357)

09.07.2021, 14’

Nie tędy droga

Reportaż

Ten konflikt trwa od kilkunastu lat. A może dłużej? W 2007 roku, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na prace przygotowawcze dotyczące budowy ekspresowej drogi S16 na odcinku Mrągowo – Ełk. W tym roku, po wieloletnich analizach został wybrany ostateczny wariant budowy drogi, która przebiegnie przez cenne tereny Mazur. Między innymi przez Rezerwat Łuknajno, Nietlickie Bagno i Mazurską Ostoję Żółwia Błotnego w Baranowie. Co na to mieszkańcy tych terenów? Zapraszamy na reportaż Justyny Godz.

07.07.2021, 60’

Gość: Ewa Woydyłło-Osiatyńska

Podaj dalej

24.06.2021, 60’

Polskie miasta zapaści

Publicystyka

Rozmowa Justyny Godz z Markiem Szymaniakiem o jego najnowszej książce „Zapaść. Reportaże z mniejszych miast”. Według Polskiej Akademii Nauk niemal połowie z dwustu pięćdziesięciu pięciu średnich miast w Polsce grozi społeczno-ekonomiczna zapaść, a powodami są wyludnienie, upadający przemysł, bezrobocie, problemy mieszkaniowe, utrudniony dostęp do ochrony zdrowia, smog, układy polityczne, starzenie się społeczeństwa i exodus młodych.

01.06.2021, 7’

#3 Iza Woźniak

Jak oni to robią (tylko w Twoje 357)

Rasowa reporterka, genialna kierowniczka. Jest i Ona – Iza Woźniak. Co można znaleźć na jej biurku? Ile godzin dziennie pracuje? I cóż takiego robi Marcel, że ją regularnie dekoncentruje?

17.05.2021, 60’

Moda na ogrody działkowe

Publicystyka

Tradycja kontra nowoczesność. Czy jest miejsce na jedno i drugie? Będziemy rozmawiać o Rodzinnych Ogrodach Działkowych, o zmianach w krajobrazie miejskim i ich wpływie na aktualną modę na działkowanie.

14.05.2021, 14’

Działkowanie w wersji polskiej

Reportaż

07.05.2021, 9’

#2 Agnieszka Obszańska

Jak oni to robią (tylko w Twoje 357)

26.04.2021, 61’

Justyna Godz

Gra zespołowa

01.04.2021, 5’

#1 Michał Gąsiorowski

Jak oni to robią (tylko w Twoje 357)

Trochę o kuchni, trochę o włosach. Skąd to zdziwienie? Nie samym sportem Michał żyje.

22.03.2021, 60’

Jak brzmi pandemia?

Publicystyka

Jak brzmi pandemia? Opowiadali o tym: artysta zajmujący się field recordingiem Marcin Dymiter oraz Magdalena Świerczyńska-Dolot, jedna z autorek projektu „Nie słyszę”.

17.03.2021, 4’

#0 Marcin Łukawski

Jak oni to robią (tylko w Twoje 357)

Marcel miał szczęście, tylko ten cykl zapowiada. Ale przy okazji co nieco zdradza…

04.03.2021, 61’

Czym żyje małe miasto?

Publicystyka

Małomiasteczkowy – to znaczy jaki? Porozmawiamy o tym, czym żyje małe miasto. O jego blaskach i cieniach, ale także o mitach i stereotypach. Nie zabraknie również rozmów o tożsamości miejsc i mieszkańców małych miast.

26.02.2021, 16’

Damy i opiekunki

Reportaż

Trzy miesiące tam, dwa miesiące tutaj. Życie na dwa domy. Ale to nie jedyny powód, dla którego mówią, że żyją w dwóch różnych światach. Mowa o polskich opiekunkach wyjeżdżających do pracy do Niemiec.

29.01.2021, 60’

Czekając na herbatę

Reportaż

Aktorstwo to najbardziej diabelski zawód na świecie – mówi Marian Opania w zadymionej garderobie Teatru Ateneum w Warszawie. W reportażu opowiada swoich marzeniach, rozczarowaniach i o tym, że chce umrzeć w biegu.

doładowanie ...