Idź do treści
jaroslaw.sroka@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Jarosław Sroka

Rycerz Zawierucha. Tak zwała go babcia Helena, bo bez słowa znikał na całe wakacyjne dni. Bez wody i jedzenia, ale z piłką lub książką. Wieczorem wracał. Brudny, głody i szczęśliwy. Z wykształcenia dziennikarz i menedżer. Jest dumny z tego, że dane mu było współtworzyć rynek wolnych mediów w Polsce. Trzykrotny redaktor naczelny, który wiele lat czekał na to, żeby na scenie, w świetle fleszy trzymać w rękach statuetkę Grand Press. I dopiął swego - co prawda jako wręczający, ale zawsze. Zaawansowany golfista i początkujący perkusista. Ojciec dwóch córek, mąż żony, brat łata, miłośnik literatury, filmu, fotografii, męskiego grania, nart, gór, futbolu, kolarstwa, Orłowa oraz najlepszej pracy w Polsce, którą może dzielić z Polskim Komitetem Olimpijskim, Forum Odpowiedzialnego Rozwoju Leszka Balcerowicza, czy radą Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. A teraz jeszcze ten Firmament w 357. Zawierucha, normalnie…
23.11.2022, 60’

#32

Firmament

Jak przygotować własne ciało do tego, by pracowało się lekko, łatwo i przyjemnie? Ile snu? Ile sportu? Ile rozrywki? Ile diety? A ile żmudnej pracy z komputerem w biurze lub na home office? Jaki jest Wasz przepis na "mens sana in corpore sano" w wersji firmowej?
09.11.2022, 60’

#31 Czy Polacy potrafią się sprzedać?

Firmament

Dlaczego Lewandowski, Curie-Skłodowska, Wojtyła i Chopin musieli wyjechać za granicę, by zrobić oszałamiające kariery? I czy w biznesie jest to również regułą? Czy ambicja to grzech?
26.10.2022, 59’

#30 Zawody przyszłości

Firmament

Już nie tylko nasze dzieci, ale i my sami będziemy wkrótce pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją albo nie istniały jeszcze kilka lat temu. "Co Państwo na to?" - zapyta klasyk. W dzisiejszym Firmamencie damy głos tym, którzy takiej zmiany doświadczyli. Gośćmi Jarosława Sroki i Pawła Sołtysa będą: Michał Będźmirowski znany szerzej jako Modny Tata, Karol Górnowicz, Skriware, Martyna Matyjek, Microsoft, Grażyna Wolszczak, aktorka
12.10.2022, 60’

#29 Czy umiemy rozmawiać o zarobkach?

Firmament

Nie wiesz jak poprosić o podwyżkę? Nie jesteś sam/a. Bo o pieniądzach zasadniczo trudno nam się rozmawia. W Firmamencie rozprawiamy się z tym tabu - sprawdzamy co i dlaczego blokuje pracowników i pracodawców w rozmowach płacowych i nie tylko. Czy jawność pensji rozwiąże ten problem? A może publicznie dostępna siatka płac z widełkami? Na wieczorne rozmowy na ten temat zapraszają Jarosław Sroka, Paweł Sołtys i gwiazdy z Firmamentu: - Zofia Łapniewska, Polska Sieć Ekonomii - Mik Kuczkiewicz, weteran doradztwa płacowego - Karol Kapuściński, No Fluff Jobs - Jacek Sarnowski, Porta KMI
28.09.2022, 60’

#28 Inwigilacja w pracy

Firmament

Kontynuujemy rozmowy o inwigilacji, które wczoraj w "Placu na rozdrożu" rozpoczął Andrzej Rudke. Tym razem jednak skupimy się na permanentnej inwigilacji w pracy. Aplikacje do monitorowania wydajności. Wyliczany co do sekundy czas spędzony na służbowych zadaniach... Czy to nowa normalność? Nowy wspaniały świat? Czy może kierunek: dystopia?
15.09.2022, 60’

#27 Idzie kryzys

Firmament

Idzie kryzys - trzeba za...iwaniać! A może nie? Bo wykończony pracownik i szef to zazwyczaj zły pracownik i zły szef. Czy zmobilizujemy się do intensywniejszej pracy w kryzysie? Jak zmienią się oczekiwania, jakie mamy wobec firm, w których pracujemy? Goście: Monika Borowiecka - partner zarządzająca w funduszu Tangent Line VC; Wojciech Mądalski - menedżer, były prezes m.in. Netii i Horteksu; Jacek Piątek - konsultant strategiczny ds. młodych produktów i usług; Anna Maria Szutowicz - właścicielka agencji Y&Lovers.
30.06.2022, 44’

#6 Anna Lewandowska

Liderzy na Firmamencie (tylko w Twoje 357)

Na jakich fundamentach utytułowana karateczka zbudowała swój wizerunek i swoje marki. Czy tytuły i umiejętności nabyte w sporcie sprawdzają się w tabelkach i celach, które stawia jako ich właścicielka? I w jakich sytuacjach o dane finansowe odpytuję ją Robert?
23.06.2022, 60’

#26 Wymagający czas dla biznesu

Firmament

Szybko rosnące ceny, niepewność w gospodarce, wysokie stopy procentowe, odpływający z rynków finansowych kapitał, zerwane łańcuchy dostaw i ograniczenia transportowe, wojna tuż za granicą, polityczne napięcia, zdenerwowani pracownicy, sfrustrowani menedżerowie… Czas dla biznesu jest naprawdę bardzo wymagający. Czy odczuwasz wzrost cen u siebie w firmie? A może coś innego jest problemem? Porozmawiajmy o tym w "Firmamencie" na żywo w Radiu 357. Goście: Kasia Gryzło - HearMe.pl Robert Dobrzycki, Panattoni Daniel Pawełek - restaurator, Ferment Group Sławomir Dudek - FOR
09.06.2022, 60’

#25 Poradnik internetowego savoir-vivre'u

Firmament

Jak namówić kogoś, by zainwestował, dajmy na to, 10 milionów złotych w twój pomysł na biznes... nie spotykając go? Co wypada, a czego nie wypada robić w komunikowaniu się online w sprawach służbowych? Roboczy, praktyczny, biznesowy poradnik internetowego savoir-vivre'u i praktycznych lifehacków z czterech różnych perspektyw w Firmamencie prosto z Gdańska, z finału konkursu Hej StartUP. Gośćmi Jarosława Sroki są: Paweł Braun - Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości, Monika Lewandowska - aktywistka zaangażowana w walkę o prawa osób niepełnosprawnych, Anna Zielińska - Stor9.
02.06.2022, 58’

#5 Babka od histy

Liderzy na Firmamencie (tylko w Twoje 357)

Agnieszka Jankowiak-Maik jest charyzmatyczną nauczycielką historii i WOS-u, aktywistką edukacyjną, trenerką i influencerką, znaną pod pseudonimem Babka od histy. O zarażaniu pasją i o tym, co musi się zmienić w szkole, żeby nauka w niej miała sens.
26.05.2022, 60’

#24 Jak położyć firmę własnymi rękami?

Firmament

Przedsiębiorców rzucających sobie samemu kłody pod nogi nie brakuje, ale być może dzięki dzisiejszemu odcinkowi "Firmamentu" części kłopotów uda nam się zapobiec. Jaka jest Waszym zdaniem lista najczęstszych błędów, które skreślają powodzenie mniejszych i większych projektów? O 15.00 posłuchacie jak Wasze typy skomentują goście Jarosława Sroki:Marek Bardoński - szef AIRevolution, Renata Biadała - koordynatorka konkursu "Mam pomysł na start-up", Jędrzej Iwaszkiewicz - współtwórca The Heart oraz Tomasz Snażyk - prezes fundacji Startup Poland
19.05.2022, 51’

#4 Miron Tokarski

Liderzy na Firmamencie (tylko w Twoje 357)

Diagnosta laboratoryjny, absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i doktorant na tej uczelni w dziedzinie biologii molekularnej. Współzałożyciel i prezes wielokrotnie nagradzanego biotechnologicznego start-upu Genomtec, którego misją jest skrócenie oczekiwania na wyniki badań laboratoryjnych.
12.05.2022, 60’

#23 Jak przygotować się na to, co nieprzewidywalne?

Firmament

05.05.2022, 60’

#3 Barbara Sołtysińska

Liderzy na Firmamencie (tylko w Twoje 357)

Jedna z najbardziej wpływowych postaci polskiego internetu. Współzałożycielka LifeTube'a, który redefiniował marketing influenserski w Polsce, oraz indaHash, ogólnoświatowej platformy digital marketingu. Fanatyczka rozwijania biznesu.
28.04.2022, 60’

#22 Czy jesteśmy otwarci na pracowników z zagranicy?

Firmament

Wielki napływ migrantów z Ukrainy oznacza adekwatnie wielką zmianę na rynku pracy. Jak poradzą sobie z tym wyzwaniem pracownicy, kandydaci na pracowników oraz ci, którzy będą chcieli ich zatrudnić oraz wreszcie ci, którzy potem będą z nimi ręka w rękę pracować? Czy Waszym zdaniem jesteśmy otwarci na pracowników z zagranicy? Jako kraj, jako przedsiębiorcy i jako koleżanki i koledzy z pracy?
21.04.2022, 51’

#2 Igor Klaja

Liderzy na Firmamencie (tylko w Twoje 357)

Twórca największej polskiej sportowej marki odzieżowej, 4F. Pasjonat sportu, aktywnie uprawiający wiele dyscyplin i ciągle poszukujący nowych sportowych wyzwań. Entuzjasta pracy w grupie, praktyk miękkiego zarządzania.
14.04.2022, 60’

#21 Czy mamy problem z wypaleniem zawodowym?

Firmament

Są takie dni w pracy, gdy się po prostu nie chce... Gorzej, gdy dni zmieniają się w tygodnie, a tygodnie w miesiące. Jak sądzicie, czy pracownicy i menedżerowie mają masowy problem z wypaleniem zawodowym? Czy i do Polski dotrze fenomen Great Resignation? A może już tu jest? Zapraszają Jarosław Sroka i Paweł Sołtys.
07.04.2022, 43’

#1 Miłka Raulin

Liderzy na Firmamencie (tylko w Twoje 357)

Najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi. Autorka książek, podróżniczka, mówczyni motywacyjna, inżynier kolejnictwa, mama oraz pilot III klasy szybowcowej. Między innymi.
31.03.2022, 60’

#20

Firmament

24.03.2022, 60’

#19

Firmament

17.03.2022, 60’

#18 Jak będzie wyglądało życie w czasach metawersum?

Firmament

Jak będzie wyglądało życie, praca i kultura w czasach metawersum? Czy wirtualne życie będzie lepsze od offline’owego? Futurystyczny leitmotiv ma pierwszy, w pełni zagraniczne wydanie „Firmamentu”. Jarosław Sroka pofrunął do Austin w stanie Teksas, by wziąć udział w SXSW - globalnym spotkaniu ludzi kultury, nauki i biznesu. W naszym mobilnym studiu pojawili się też inni uczestnicy tego spotkania: Aleksandra Auleytner - Kancelariia DZP; Jowita Michalska - Digital University; Maciej Noga - Grupa Pracuj; Marek Pałys - Startup Development House.
03.03.2022, 55’

#17

Firmament

17.02.2022, 59’

#16

Firmament

03.02.2022, 60’

#15

Firmament

27.01.2022, 60’

#14

Firmament

13.01.2022, 60’

Jak osiągnąć sukces zawodowy?

Firmament

Czy sukcesem zawodowym rządzi przypadek, znajomości czy umiejętności? Jakie macie doświadczenia? "Szczęściu trzeba pomóc" - powiadają... Ale na ile to się sprawdza w biznesie? W audycji ,,Firmament” Jarosław Sroka rozmawia z Anną Rulkiewicz z Grupy LUX MED, Kasprem Nosarzewskim z 4CF Foresight oraz Krzysztofem Witkowskim z EY.
23.12.2021, 60’

Czy przedsiębiorcą trzeba się urodzić?

Firmament

Czy miejsce naszego urodzenia, otoczenie, w którym dorastamy, geny i pochodzenie determinują sukces w biznesie i poza nim? W Firmamencie inaugurujemy rozmowy przy świątecznym stole w Radiu 357. Rozmowy łączące pokolenia, w doborowym gronie: Adam Gessler senior - restaurator Adam Gessler junior - również restaurator Joanna Jakubas - sopranistka Zbigniew Jakubas - inwestor, przedsiębiorca
02.12.2021, 60’

#11

Firmament

18.11.2021, 60’

#10

Firmament

04.11.2021, 59’

#9

Firmament

21.10.2021, 59’

#8

Firmament

07.10.2021, 60’

Sukcesja z sukcesem

Firmament

Czy gen biznesu jest dziedziczny i co czuje właściciel firmy, gdy długa rodzinna tradycja wygasa? Gośćmi Jarosława Sroki są: Wojciech i Mikołaj Wolni (Euvic), Tomasz Budziak (Stowarzyszenie IFR) i Grzegorz Putka
16.09.2021, 60’

Nowa konfiguracja pracy

Firmament

Kto odnajduje się w hybrydowym modelu pracy, a kto nie? Jak będzie wyglądać nasza praca po pandemii?
09.09.2021, 60’

Druga szansa bankruta

Firmament

Co się dzieje w firmie i umyśle menedżera, gdy firma trzęsie się w posadach? I czy w biznesie istnieje druga szansa? Dyskutują o tym: Oskar Kiwic (ex CardioCube), Marian Owerko (Bakalland), Marcus Preston (coach i spec od restrukturyzacji) i Przemysław Schmidt (członek rad nadzorczych, coach INSEAD).
24.06.2021, 60’

Jak zarabiać w internecie?

Firmament

Jak zrobić firmę e-commerce'ową, ale tak, żeby przynosiła zyski? Gośćmi audycją są: Maja Schaefer – założycielka i prezeska firmy Zowie; Bartek Pucek – magik od cyfrowej strategii, zajmujący się tym w centrali Ikea, twórca popularnego newslettera nt. strategii cyfrowych; Michał Rejent – twórca marek odzieżowych PLNY i Dziedzic Pruski. Porozmawiamy o tym, czego potrzeba by postawić firmę handlującą w sieci; jak firmy lokalne mogą wykorzystać atut internetu; jak maksymalnie wykorzystać możliwości platform zakupowych i jednocześnie nie zostać przez nie wykorzystanym oraz jak uchronić się przed „biznesowym” hejtem w internecie.
10.06.2021, 60’

Jak zrobić firmę nie posiadając pieniędzy?

Firmament

Jeszcze nigdy na rynku nie było tyle taniego pieniądza, i tyle drogich pomysłów... Jak więc zrobić firmę nie posiadając pieniędzy? Czy wystarczy mieć pomysł? Skąd pozyskać wsparcie i jakie trzeba spełnić warunki? Jaka jest rzeczywista cena dofinansowania? Na czym polega finansowanie społeczne? Jaką naukę możemy wyciągnąć z porażek? Te pytania na pewno padną podczas dzisiejszej audycji „Firmament”. Odpowiadać na nie będą goście: Adam Jesionkiewicz z Astrography, Tadeusz Chełkowski z Patronite.pl oraz Przemysław Budnicki z Holo4Labs.
27.05.2021, 60’

Skąd brać ludzi do pracy?

Firmament

Prędzej czy później każdy przedsiębiorca dochodzi do ściany i stwierdza: sam nie dam rady, muszę kogoś zatrudnić. Tylko kogo? Kogo tak właściwie potrzebuję? Kto powinien mi wskazać taką osobę? Jak zabrać się do rekrutacji? Korzystać z rekomendacji? Dać ogłoszenie? Dziś „Firmament” w 357 pod tytułem: Skąd brać ludzi do pracy? Naszymi gośćmi będą: Olga Łęgosz – współzałożycielka fundacji Sukces Pisany Szminką, wszechstronna, nowoczesna i doświadczona menedżerka z branży human resources; Piotr Nowosielski – założyciel Just Join IT, największego w Polsce portalu z ogłoszeniami dotyczącymi pracy w branży technologicznej. Pojawi się także dr Rafał Mrówka, który bada różne biznesowe przypadki. Taka już jego natura. Tym razem rozstrzygnie: czy bardziej opłaca się zatrudnić jednego drogiego pracownika czy dwóch, którym będzie można zapłacić nieco mniej?
13.05.2021, 60’

Urodzić się przedsiębiorcą?

Firmament

Czy przedsiębiorcą trzeba się urodzić, czy można się tego nauczyć?
doładowanie ...