Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Grzegorz Nawacki

Redaktor naczelny "Pulsu Biznesu", a w Radiu 357 współprowadzący cykl "Trendbook".
25.05.2023, 17’

Różnorodność się opłaca

Trendbook

Różnorodność znalazła się na sztandarach tzw. kultury korporacyjnej. Wiele firm uwierzyło w to, że mając w zespołach osoby w różnym wieku, płci, różnych narodowości, może osiągać lepsze wyniki biznesowe. Powstają więc specjalne działy i stanowiska osób, które tworzą polityki różnorodności.

O tym w Trendbooku Radia 357 i Pulsu Biznesu porozmawiamy z ekspertkami, które tematem różnorodności zajmują się od dawna. Naszymi gościniami będą: Marlena Janota, członkini zarządu Santander TFI,Katarzyna Komorowska, partnerka PwC Polska, zespół People & Organisation. Zapraszają Grzegorz Nawacki i Paweł Sołtys
18.05.2023, 17’

#17 Jedzenie po nowemu

Trendbook

Mąka ze świerszczy, ser z nerkowców, jogurt z fasoli i ryby... z grzybów. Nowa era jedzenia rozpoczęła się jakiś czas temu, ale dobrze zrobić sobie przegląd pola w produkcji żywności innej niż do tej pory. Po co nam te innowacje i w jakim kierunku zmierzamy? O tym Grzegorz Nawacki z Pulsu Biznesu i Paweł Sołtys porozmawiają z gościniami Trendbooka, a będą nimi: Karolina Poznar, współwłaścicielka marki Dobra Kaloria, Zuzanna Rzymanek, współwłaścicielka marki Wege Siostry.
11.05.2023, 19’

#16 Dane w służbie rozwoju

Trendbook

Dane są wszędzie. Trudno dziś sobie wyobrazić menedżera, który podejmując jakąś decyzję nie będzie jej uzasadniał danymi. Firmy starają się gromadzić jak najwięcej informacji o swoich klientach, czasem mają ich tak dużo, że nie potrafią ich dobrze wykorzystać… Czy jako kliencie powinnyśmy się tego trendu obawiać? A może cieszyć się, że usługi i produkty będą lepsze, bo bardziej do nas dopasowane?

Gośćmi Grzegorza Nawackiego i Pawła Sołtysa na kogresie Impact'23 w Poznaniu będą:
Aniela Hejnowska, dyrektorka generalna IQVIA,
Maciej Reluga, główny ekonomista, członek zarządu Santander Bank Polska
04.05.2023, 16’

#15 Przydomowa produkcja energii

Trendbook

Ręka do góry kto jeszcze nie odebrał telefonu od sprzedawcy fotowoltaiki. To gałąź energetyki, która robi w ostatnich latach furorę, ale w tym sezonie grzewczym została ona zdetronizowana przez pompy ciepła. Co jeszcze będziemy instalować w domach lub biurach, by produkować energię? Jaka jest przyszłość mikroenergetyki - o tym będziemy rozmawiali z tymi, którzy się znają - jak to w Trendbooku. Naszymi gośćmi będą: Paweł Lachman, prezes Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła,
Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy. Zapraszają, jak to w Trendbooku - redaktor naczelny Pulsu Biznesu Grzegorz Nawacki i Paweł Sołtys. Partnerem audycji jest [Santander Bank Polska]
27.04.2023, 17’

#14 Drugie życie śmieci

Trendbook

Opakowania, które da się powtórnie przetworzyć lub wykorzystać, projektowanie... śmieci, a także rozsądniejsza gospodarka surowcami - bardzo dużo się dzieje na odcinku odpowiedzialnego podejścia do wykorzystania zasobów naturalnych w biznesie. Na rozmowę na ten temat w Trendbooku Radia 357 i Pulsu Biznesu wybierają się do naszego studia: Marta Karwacka, Deloitte, promotorka odpowiedzialnej konsumpcji i socjolożka biznesu oraz Marian Owerko, założyciel i prezes FoodWell, właściciela takich marek jak Bakalland czy Purella. Zapraszają Grzegorz Nawacki i Paweł Sołtys

Partnerem Trendbooka jest Santander Bank Polska.
DLA WSZYSTKICH 20.04.2023, 17’

#13 Medycyna przyszłości

Trendbook

Rusza nowy sezon Trendbooka Radia 357 i Pulsu Biznesu, a w nim na pierwszy ogień niezauważalne i futurystyczne zmiany w medycynie -- dokąd nas zaprowadzą i w jakim miejscu już jesteśmy? Co, jak i czym napędzany będzie rozwój technik, którymi się badamy i leczymy w najbliższej przyszłości?

Na rozmowę na ten temat zapraszają Grzegorz Nawacki (PB) i Paweł Sołtys oraz gościnie: Anna Boguszewska-Chachulska - prezeska zarządu Genomed, Anna Rulkiewicz - prezeska zarządu Grupy Luxmed
DLA WSZYSTKICH 16.02.2023, 20’

#12 Inwestycje po nowemu

Trendbook

Czy pasywne podejście do angażowania swoich pieniędzy oparte na patencie "zainwestuj i zapomnij" na dobre podbije serca drobnych inwestorów? Czy kryptowaluty kiedykolwiek będą bezpieczną przystanią? Czy inwestowanie w "dobre dla otoczenia" inwestycje jest rzeczywiście dobrym pomysłem? Jak regulacje (nie) nadążają za tym wszystkim...?

O tym dziś Grzegorz Nawacki i Paweł Sołtys porozmawiają z
- Kamilem Hajdamowiczem z Santander Biura Maklerskiego
- Piotrem Kuczyńskim z Domu Inwestycyjnego Xelion
09.02.2023, 15’

#11 Kobieca zmiana w biznesie

Trendbook

Ostatnie lata upłynęły pod znakiem długo wyczekiwanego szturmu kobiet na znaczące pozycje w biznesie. Polska plasuje się zresztą pod tym względem bardzo przyzwoicie na europejskim tle. Cały czas jednak polskim menedżerkom i kierowniczkom udziela się syndrom oszusta (a właściwie: oszustki). Co to takiego? Czy stopniowe upowszechnianie się feminatywów to znak, że operacja równoważenia płci w szefostwach firm się udaje?

O tym dziś w Trendbooku Radia 357 i Pulsu Biznesu Grzegorz Nawacki i Paweł Sołtys
porozmawiają z: Krystyną Boczkowską - przez wiele lat prezeską Boscha w Polsce, a obecnie członkinią zarządu Fundacji Liderek Biznesu oraz Kingą Piecuch - prezeską zarządu HPE Polska - Partnerem Trendbooka jest Santander Bank Polska
DLA ZALOGOWANYCH 02.02.2023, 15’

#10 Rozrywka w internecie

Trendbook

Cyfrowa rozrywka redefiniuje to jak spędzamy nasz wolny czas w poszukiwaniu czegoś, co nas zrelaksuje, dostarczy emocji i wzbogaci. Radio - gra w internecie. Na film nie trzeba chodzić do kina, jeśli ma się dostęp do którejś z platform streamingowych. Koncerty i gry - w goglach 3D… Już teraz świat zmienił się nie do poznania. Co będzie dalej?

W studiu:

Aleksandra Bieluk - współzałożycielka i dyrektorka narracji studia Sundog, zajmującego się rozwojem gier komputerowych
Anna Winnicka - dyrektorka rozwoju biznesu Empik Go
DLA WSZYSTKICH 26.01.2023, 15’

#9 Rewolucja aplikacji bankowych

Trendbook

Aplikacje bankowe przeżywają kolejną metamorfozę. Kiedyś służyły do podstawowych operacji finansowych. Potem stały się centrami zarządzania rachunkami osobistymi. Teraz wychodzą poza stricte bankowe ramy i coraz częściej pojawiają się w nich usługi.

Opłata za parking, autostradę, portfel kart lojalnościowych, dostęp do dokumentów, paragonów, urzędów… Tak, te wszystkie funkcje zaczynają być standardem w bankowych appkach.

Jaki będzie następny krok - o tym w trendbooku porozmawiają Grzegorz Nawacki, Paweł Sołtys i ich goście: Piotr Hibner, dyrektor Santander Digital oraz Bartosz Berestecki, prezes PayTel.
DLA WSZYSTKICH 19.01.2023, 19’

#8 Biznes w wirtualnym świecie

Trendbook

Jeden świat, ten realny, już dawno przestał człowiekowi wystarczać do tego, by efektywnie pracować, robić zakupy, uczyć się, komunikować… no i długo by można tak jeszcze wymieniać. Ale teraz wbijamy kolejny level, bo biznes przenosi się do wirtualnego świata, który sam tworzy w ramach rzeczywistości rozszerzonej i zupełnie wirtualnej, z metaversum na czele. Z czym to się i je i jakie zmiany to przyniesie? Paweł Sołtys i Grzegorz Nawacki z Pulsu Biznesu zapraszają na pogawędkę w tej sprawie w Trendbooku o 15:40, którego gośćmi będą Piotr Baczyński, prezes Immersiona oraz Marcel Pawlak, Senior Manager praktyki AML/KYC z działu Capgemini Invent w ramach Capgemini Polska Sp. z o.o.
12.01.2023, 21’

#7 Jak kryzys zmienia zachowania konsumentów

Trenbook

W Nowym Roku wspólnie z Pulsem Biznesu wracamy z drugim sezonem Trendbooka.

Przypominamy trendbookowe zasady: Rozmawiamy o trendach, które wydaje się, że dopiero przed nami, a tak naprawdę już teraz mocno zmieniają naszą biznesową rzeczywistość.

Dziś o tym jak kryzys zmienia zachowania i zwyczaje konsumentów.
DLA WSZYSTKICH 01.12.2022, 18’

#6 Inwigilujące maszyny

Trendbook

Podglądają, podsłuchują, zapisują dane (oczywiście za naszą pełną zgodą), a potem analizują, wyciągają wnioski i podejmują decyzje. Wszechobecne maszyny i algorytmy, które coraz bardziej programują to jak kupujemy, sprzedajemy i pracujemy. Wizja z Raportu mniejszości? Bynajmniej. To już rzeczywistość tu i teraz.
W Trendbooku Radia 357 i Pulsu Biznesu pojawią się Jowita Michalska, prezeska Digital University, Warsaw Singularity Group oraz Magdalena Kasiewicz, członkini zarządu Microsoft w Polsce. Zapraszają Grzegorz Nawacki (Puls Biznesu) i Paweł Sołtys.
DLA WSZYSTKICH 24.11.2022, 19’

#5 Front ESG

Trendbook

Za 3 lata największe europejskie spółki czeka duża zmiana - będą one miały obowiązek raportowania, co robią na froncie ESG. Pod tymi trzema literami kryją się wszelkie działania, które firmy wykonują nie dla własnego zysku, ale dla dbałości o środowisko, społeczeństwo i szeroko pojętą uczciwość w zarządzaniu i relacjach z otoczeniem. Ile w tym przyszłościowego, optymistycznego trendu, a ile ściemy?

O tym dziś w Trendbooku Radia 357 i Pulsu Biznesu opowiedzą goście Pawła Sołtysa i Grzegorza Nawackiego, redaktora naczelnego PB:
Rafał Rudzki, dyrektor ds. ESG w Żabka Group oraz Ewa Janczukowicz-Cichosz, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w LPP.
DLA WSZYSTKICH 03.11.2022, 19’

#2 Czy efekt szminki istnieje?

Trendbook

To opisany w teorii ekonomii fenomen: w kryzysie spada sprzedaż bardzo drogich towarów luksusowych, a wzrasta sprzedaż... nie aż tak bardzo drogich towarów luksusowych. Czy więc w branży artykułów luksusowych zacierają ręce myśląc o kryzysie? A może i oni są pod presją? Trendbook Puls Biznesu i Radia 357 w doborowym składzie: Anna Kruk, właścicielka i prezeska autorskiej marki ANIA KRUK oraz Wojciech Sieńczyk, dyrektor Obszaru Wealth Management w Santander Bank Polska - banku, który jest partnerem Trendbooka.
DLA WSZYSTKICH 27.10.2022, 20’

#1 Zaciskanie pasa

Trendbook

Kryzys u bram, a tak naprawdę już jest, choć jeszcze niewielu go odczuwa. Jakie przyniesie zmiany dla pracowników i menedżerów? Czy postrach wszystkich, czyli (brrr!) CIĘCIA dotyczą wszystkich i wszystkiego? Grzegorz Nawacki z Pulsu Biznesu i Paweł Sołtys rozmawiać będą o tym z Grażyną Piotrowską-Oliwą, prezeską Grupy Modne Zakupy i członkinią Rady Dyrektorów Grupy Pepco.
doładowanie ...