Idź do treści
filip.jaslar@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Filip Jaślar

W każdą środę o 8:50 staram się wprawić Słuchaczy w dobry nastrój, omawiając w żartobliwy sposób przypadające święta i rocznice. Grając wtedy na skrzypcach cztery takty „Eine Kleine Nacht Musik” Mozarta, mam poczucie misji popularyzowania muzyki klasycznej, choćby w tak symbolicznym wymiarze. Moje życie zawodowe jest spełnieniem dwóch marzeń: o spotkaniach z publicznością podczas koncertów Grupy MoCarta i o pracy w Radiu. W wolnym czasie słucham audycji znakomitych Koleżanek i Kolegów, ćwiczę na skrzypcach i jeżdżę motocyklem. Raz udało mi się połączyć te aktywności.
30.11.2022, 3’

O wpływie imienin na zjawiska sejsmiczne.

Latka lecą...

30 listopada 2004 roku na Podhalu miało miejsce trzęsienie ziemi o sile 4,7 w skali Richtera. Tego samego dnia Jędrkowie i Jędrusie obchodzili imieniny. Przypadek? Nie sądzę. Wspomnienia z tamtego wieczoru przedstawi korespondent audycji „Latka lecą” z Rabki, pan Stasiek. Czy huczne imprezy urodzinowe mogą przenieść się ze Śląska na Księżyc? Zależy kto świętuje. Uprzejmie przypominamy również, że dzisiejszy solenizant Fryderyk Chopin na pewno ucieszy się z kremu do rąk.
23.11.2022, 4’

To nie jest nasza wina...

Latka lecą...

... ale warto przeprosić, dbając o dobre relacje kibiców z żonami. Mistrzostwa Świata dopiero się rozpoczęły, to idealny moment na przeprosiny i napisanie piosenki mundialowej. Anglicy mają nową piosenkę zagrzewającą swoją reprezentację, czas na naszą odpowiedź. Skoro za oknami przymrozki, szadź i opady (nierzadko śniegu), niech to będzie pieśń utrzymana w stylu świątecznych przebojów. Zapraszają Filip i skrzypce.
21.11.2022, 4’

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Latka lecą...

Czy sukcesy reprezentacji Polski będą miały wpływ na kalendarz koncertowy Grupy MoCarta? Jesteśmy kibicami i chętnie obejrzymy mecz Orłów wspólnie z naszą publicznością. W Światowym Dniu Życzliwości i Pozdrowień nieco inaczej wyglądają rozmowy w domu, pracy i na ulicy. Nawet tuż po stłuczce dwóch aut. Życzliwie możemy też opisać codzienne kłopoty naszego kraju. Łącząc pozdrowienia serdecznie zachęcamy do wysłuchania, Filip i skrzypce.
16.11.2022, 4’

Wieniawski czy Sandra?

Latka lecą...

16 listopada przypada rocznica urodzin wybitnego francuskiego skrzypka, pedagoga i kompozytora Rodolphe Krutzera, twórcy etiud, które stały się ważną częścią dzieciństwa wielu muzyków. Szczegóły w studiu zainscenizowali Filip i jego skrzypce. Czasem trzeba przyznać się do pomyłki i oddać refleksji „komu przyznali tytuł magistra na Akademii Muzycznej?” Jak można pomylić Samanthę Fox i Sabrinę, albo Wieniawskiego i Sandrę? Można. Ale trzeba przeprosić. Na koniec kącik poezji Piotra Bałtroczyka w którym między innymi zabrzmiał wiersz laryngologiczny.
09.11.2022, 5’

Środa ze sztuczką

Latka lecą...

Tym razem Filip i jego skrzypce zaprezentowali iście cyrkowy numer. Trudny, niebezpieczny i szalenie widowiskowy, co akurat w radiu nie ma większego znaczenia. Przetrwanie listopada też może być nie lada wyczynem, zwłaszcza gdy doświadczymy wszystkich zjawisk meteorologicznych składających się z samych spółgłosek. Złota myśl Hanki Bielickiej i krótki wykład z fizyki również spróbują wprawić Państwa w dobry nastrój.
02.11.2022, 4’

No i przyszedł. Listopad...

Latka lecą...

Czy to ten otulony mgłami miesiąc, dokazujący dżdżami i umilający nam czas silnymi wiatrami i przymrozkami jest odpowiedzialny za wyjazd Fryderyka Chopina z Polski? Które miasto powinno być polską stolicą listopada, a kto jest jej logo?O tym opowiedzą Państwu Filip Jaślar i jego skrzypce. Ponieważ ta środa to dzień zaduszny, który zbiegł się z imieninami Bohdana, wspomnimy wspaniałego Bohdana Smolenia. Duetem z Jego udziałem.
31.10.2022, 3’

Latka lecą, a Dziady nadchodzą

Latka lecą...

Według wierzeń ludowych 31-go października wieczorem dusze zmarłych odwiedzą swoich krewnych. Czy Filip może liczyć na spirytystyczne spotkanie ze swoim szefem - Wolfgangiem Amadeuszem? Panowie nie są krewnymi, więc pewnie nie. Ale czy na pewno Wolfgang nie jest przodkiem pana skrzypka? A kto nie będzie uczestniczył w obrzędach Dziadów może udać się na halloweenowy bal. O tym za co strasznego się przebrać doradzą Filip i jego skrzypce. W tym roku wybór rzeczy strasznych jest szczególnie bogaty. Mimo to życzymy Państwu spokojnego poniedziałku.
26.10.2022, 4’

O ustawach wymagających cierpliwości

Latka lecą...

26 października 1982 Sejm wprowadził ustawę antyalkoholową. Jakie zasady panowały wówczas w wyspecjalizowanych placówkach handlowych sprzedających napoje z procentami? Czy premiera operetki „Wiedeńska krew” Johanna Straussa miała wpływ na sprzedaż kaszanki? Między innymi o tym opowiedzą Państwu Filip i jego skrzypce. Spotkanie, niczym jesienną mgłą, otulone będzie poezją Marcina Łukawskiego.
23.10.2022, 60’

Muzyka dawna i klasyczna

Dawniej niż wczoraj

Październik miesiącem oszczędzania. A skoro tak, to w dzisiejszym wydaniu audycji „Dawniej niż wczoraj” królować będą utwory niskobudżetowe. Wielkie aparaty wykonawcze w skład których wchodzą orkiestry symfoniczne i wieloosobowe chóry oddadzą dziś pole solistom, kameralistom i duetom. W programie usłyszą Państwo między innymi niskobudżetowe wykonanie koncertu Bacha na skrzypce solo, bez skrzypiec, za to z głosem Bobby McFerrina, gitarzystę Tommy Emmanuela, który gra za dwóch i ikonę muzyki kameralnej, czyli kwartet smyczkowy. Nie zabraknie też przedstawiciela najbardziej niskobudżetowego nurtu w muzyce. Miles Davis, mimo że jeździł Ferrari, reprezentował gatunek muzyki o legendarnie niskich honorariach. Jazz. Na audycję, pod nieobecność Gospodyni - Agnieszki Szwajgier, zaprasza Filip Jaślar
19.10.2022, 3’

Niech żyje godność!

Latka lecą...

19 października pan Filip i jego skrzypce radzą jak zachować godność w trudnych sytuacjach? Nareszcie okaże się kto mówi do pana skrzypka per „wujku” i dlaczego? W tym odcinku cyklu „Latka lecą” po raz pierwszy na antenie Radia 357 zabrzmi popularny przebój muzyki bankietowo - weselnej. A to wszystko powolutku, bez pośpiechu, słowem z godnością.
12.10.2022, 4’

Delfin do wojska

Latka lecą...

35 lat temu wojsko amerykańskie po raz pierwszy użyło delfnów bojowych, bo jak z historii polski wiemy - zwież w wojsku to podstawa. Oprócz niedzwiedzi, wojsku zdażało się testować rówież nietoperze bombowce, a nawet myszoskoczki...
10.10.2022, 3’

Konkurs Wieniawskiego nie dla każdego skrzypka

Latka lecą...

Rozpoczął się XVI Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. To wydarzenie z uwagą śledzą muzycy na całym świecie, ponieważ zwycięstwo w tym konkursie otwiera drzwi do międzynarodowej kariery. Jednak w szranki mogą stawać tylko młodzi muzycy. W trosce o starszych skrzypków wprowadzono limit wieku dla uczestników, na co przez chwilę zżymał się Filip.
05.10.2022, 3’

Skrzypek z lasu

Latka lecą...

Szukał, pytał, błądził, aż w końcu się poddał i usiadł pod dębem i tam zagrał i opowiedział jak tam Latka Lecą...
28.09.2022, 3’

Jesień daje nadzieję

Latka lecą...

Nie narzekajmy na jesień, ponieważ ma ona szereg pięknych cech, o których lato może tylko pomarzyć. Potwierdza to między innymi twórczość Antonio Vivaldiego. 10 lat temu w Polsce żyło o pół miliona osób więcej. Tegoroczna jesień ma szansę odwrócić ten niekorzystny trend. Niech no tylko zaczną się zapowiadane wyłączenia prądu...
21.09.2022, 3’

Koniec lata to nie koniec świata

Latka lecą...

Filip Jaślar: „Mimozami jesień się zaczyna”, a czym kończy się lato? Festiwalem muzyki współczesnej Warszawska Jesień. Tam kompozytorzy nowej muzyki używają nowych środków wyrazu i poszerzają instrumentarium. A skąd czerpać pozytywną energię na czas niezbyt pozytywnej pogody? Podpowiadają Stefan Żeromski i Leonard Cohen.
19.09.2022, 4’

Filip Jaślar o dniu dzikiej flory, fauny i naturalnych siedlisk

Latka lecą...

14.09.2022, 4’

Wypalenie zawodowe

Latka lecą...

Filip Jaślar o dniu walki z wypaleniem zawodowym
11.09.2022, 63’

Muzyka dawna i klasyczna

Dawniej niż wczoraj

07.09.2022, 3’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

31.08.2022, 3’

Latko leci

Latka lecą...

29.08.2022, 4’

Latko leci

Latka lecą...

28.08.2022, 60’

Zdolne dzieci zdolnych rodziców

Dawniej niż wczoraj

Jan Sebastian Bach miał dwadzieścioro dzieci. Carl Philipp Emanuel był bardzo utalentowanym kompozytorem, a na utworach Johanna Christiana Bacha wzorował się Franz Xaver Wolfgang Mozart, potomek Wolfganga Amadeusza. Frank Sinatra junior miał głos identyczny jak swój wielki Tata, a Johann Strauss syn napisał większy przebój, niż Johann Strauss ojciec. O zdolnych dzieciach zdolnych rodziców, w audycji „Dawniej niż wczoraj”, opowie Wam Filip Jaślar.
24.08.2022, 3’

Latko leci

Latka lecą...

22.08.2022, 59’

Z Filipem Jaślarem

Miejscownik

Porozmawiamy z "ambasadorami" wsi Joniec. Będziemy zwiedzali Mazowsze i być może zaplanujemy dla Państwa spływ Wkrą, bo przez Joniec przebiega wiele szlaków spływów kajakowych. Dotrzemy także do Żywkowa. To maleńka wioska leżąca na północnym krańcu powiatu bartoszyckiego. Niewielu ludzi wiedziałoby o tej urokliwej miejscowości, gdyby nie bociany, których jest tu zdecydowanie więcej niż ludzi. Zgodnie z rekomendacjami naszych patronów zajrzymy nad wodospad w Iwli. Z Beskidu Niskiego powędrujemy do Owidza, gdzie dowiemy się więcej na temat mitologii słowiańskiej.
17.08.2022, 3’

Latko leci

Latka lecą...

08.08.2022, 3’

Latko leci

Latka lecą...

03.08.2022, 3’

Latko leci

Latka lecą...

27.07.2022, 4’

Latko leci

Latka lecą...

20.07.2022, 5’

Latko leci

Latka lecą...

18.07.2022, 4’

Latko leci

Latka lecą...

13.07.2022, 3’

Latko leci

Latka lecą...

08.07.2022, 59’

#26 Włoskie dusze

La pausa italiana

O Włochach i Włoszkach z pochodzenia, którzy zrobili światowe kariery. Choć nie są kojarzeni z Italią, to pozostały w nich włoskie dusze. Audycje w zastępstwie Justyny Godz prowadzi Filip Jaślar
06.07.2022, 3’

Latko leci...

Latka lecą...

04.07.2022, 60’

Z Filipem Jaślarem:

Miejscownik

Zajrzymy do wsi Tuławki na Warmii. Być może ciszę zakłóci dźwięk motocyklu albo regionalna muzyka; w okolicy Karpacza odnajdziemy świątynię Wang i dawne Bierutowice; odwiedzimy Podlasie i urokliwe Miodusy-Dworaki.
29.06.2022, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

27.06.2022, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

21.06.2022, 3’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

19.06.2022, 59’

Muzyka dawna i klasyczna

Dawniej niż wczoraj

Prowadzenie: Filip Jaślar.
17.06.2022, 119’

PIątek, piąteczek, piątunio

Ranek

Prowadzenie: Filip Jaślar.
16.06.2022, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

15.06.2022, 3’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

08.06.2022, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

06.06.2022, 3’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

01.06.2022, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

25.05.2022, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

18.05.2022, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

16.05.2022, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

11.05.2022, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

04.05.2022, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

29.04.2022, 59’

#16

La pausa italiana

W zastępstwie Justyny Godz audycję poprowadził Filip Jaślar.
27.04.2022, 4’

Kartka z kalendarza

Latka leca...

25.04.2022, 3’

Kartka z kalendatza

Latka lecą...

20.04.2022, 3’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

13.04.2022, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

06.04.2022, 3’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

04.04.2022, 3’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

30.03.2022, 4’

Kartka z kalendarza

Latka leca...

23.03.2022, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

20.03.2022, 60’

Paryż nocną porą

Dawniej niż wczoraj

W zastępstwie Agnieszki Szwajgier audycję poprowadził Filip Jaślar. Zrobił to prosto... ze stolicy Francji - poznamy Paryż nocną porą! Pożegnanie zimy, powitanie wiosny, muzyka francuska, przebój Włodzimierza Korcza i ważne urodziny - oto słowa klucze.
16.03.2022, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

14.03.2022, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

09.03.2022, 3’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

23.02.2022, 3’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

21.02.2022, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

16.02.2022, 3’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

09.02.2022, 4’

Kartka z kalendatza

Latka lecą...

02.02.2022, 5’

Kalendarium

Latka lecą...

31.01.2022, 3’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

26.01.2022, 3’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

26.01.2022, 1’

Rady Cichego #6

Antyreklamy

Masza Karnawałow, zamiast ślęczeć nad książkami...
25.01.2022, 1’

Rady Cichego #5

Antyreklamy

Mścisław Przeciwbólow nie miał lekkiego życia...
25.01.2022, 1’

Rady Cichego #4

Antyreklamy

Timur Rosołow i jego kostka
24.01.2022, 1’

Rady Cichego #3

Antyreklamy

Znacie wynalazek Wiaczesława Zapasowa?
24.01.2022, 0’

Na balu

Antyreklamy

Z niezaszczepionym nie tańczę!
23.01.2022, 1’

Mieczysław i Renata #14 - Siłownia

Antyreklamy

A od kiedy Ty chodzisz na siłownię?
22.01.2022, 1’

Mieczysław i Renata #13 - Postanowienia noworoczne

Antyreklamy

... wytrwałem
22.01.2022, 1’

Mieczysław i Renata #12 - Nie opłaca się

Antyreklamy

Jeśli za dużo zarobię...
21.01.2022, 0’

Mieczysław i Renata #11 - Inflacja

Antyreklamy

Nic już się z tym nie da zrobić?
21.01.2022, 1’

Mieczysław i Renata #10 - Drogi prąd

Antyreklamy

Koniec telewizji na dziś!
19.01.2022, 5’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

12.01.2022, 3’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

10.01.2022, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

09.01.2022, 60’

Muzyka nocy

Dawniej niż wczoraj

05.01.2022, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

29.12.2021, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

25.12.2021, 121’

Prowadzą Filip Jaślar i Krystian Hanke

Biuro nietrafionych prezentów

23.12.2021, 60’

Zaprasza Filip Jaślar

Spokojnie, to tylko święta

Co Państwo na to, żeby nieco się, przedświątecznie, uspokoić?
22.12.2021, 3’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

20.12.2021, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

15.12.2021, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

08.12.2021, 3’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

07.12.2021, 1’

Rady Cichego #2

Antyreklamy

Pomoc Drogowa jest zawsze blisko, ale nie musimy z niej korzystać
07.12.2021, 1’

Rady Cichego

Antyreklamy

Wynalazki słynnego Saszy
04.12.2021, 0’

Złota rybka

Antyreklamy

Rybka zbiera haki
03.12.2021, 1’

Policja - uśmiech

Antyreklamy

To już nie można spochmurnieć?
03.12.2021, 1’

Policja - gaśnica

Antyreklamy

Pan nie ma prawa mnie zatrzymywać!
02.12.2021, 0’

Okazje

Antyreklamy

Uwaga na okazje!
01.12.2021, 3’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

30.11.2021, 1’

Mieczysław i Renata #9 - Wzniesienie

Antyreklamy

A co jest w tych paczkach?
29.11.2021, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

29.11.2021, 1’

Mieczysław i Renata #8 - Ubezpieczenia

Antyreklamy

Auta nie mamy, ale polisa jest
28.11.2021, 1’

Mieczysław i Renata #7 - Pompy ciepła

Antyreklamy

Ekologiczne rozwiązanie na chłodne dni
27.11.2021, 1’

Mieczysław i Renata #6 - Poezja

Antyreklamy

Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu...
17.11.2021, 4’

Kartka z kalnedarza

Latka lecą...

17.11.2021, 0’

Wyścigi tirów

Antyreklamy

Emocje tuż za szybą Twojego auta!
16.11.2021, 0’

Nieruchomości

Antyreklamy

... i całodzienne wyżywienie!
15.11.2021, 0’

Nie płacz...

Antyreklamy

... on nie odjedzie
14.11.2021, 0’

Masło

Antyreklamy

Pozwoli Ci zapomnieć
13.11.2021, 0’

Komar #2

Antyreklamy

Drzemka może trwać nawet 2 godziny
12.11.2021, 1’

Komar #1

Antyreklamy

Przytnij komara po południu!
11.11.2021, 0’

007

Antyreklamy

Zatankuj jej auto. Do pełna.
10.11.2021, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

08.11.2021, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

07.11.2021, 1’

Mieczysław i Renata #5 - Dieta dla pralek

Antyreklamy

Zjada dużo skarpetek...
06.11.2021, 1’

Mieczysław i Renata #4 - Słoneczniki

Antyreklamy

Skąd Ty masz Kossaka?
05.11.2021, 1’

Mieczysław i Renata #3 - Cienki telewizor

Antyreklamy

A paprotkę na czym postawię?
04.11.2021, 1’

Mieczysław i Renata #2 - Konkurs Chopinowski

Antyreklamy

Ale mazurki grali przepięknie...
03.11.2021, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

03.11.2021, 1’

Mieczysław i Renata #1 - Lodówka

Antyreklamy

Nasza jest najcichsza - bo nie działa. I można radia posłuchać
27.10.2021, 3’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

21.10.2021, 1’

U psychoanalityka

Antyreklamy

A o podcastach Radia 357 Pan słyszał?
20.10.2021, 3’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

20.10.2021, 0’

Skup aut

Antyreklamy

Ceny od 5 złotych za kilogram
19.10.2021, 0’

RRSO 0%

Antyreklamy

... RRSO 0%
18.10.2021, 1’

Jedz czosnek

Antyreklamy

Jedz czosnek
17.10.2021, 0’

Kwiaty na raty

Antyreklamy

Gerbery na raty cztery, odsetki nieduże mają róże
16.10.2021, 0’

Chrypka

Antyreklamy

Się nie smuć, tylko nuć
13.10.2021, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

11.10.2021, 4’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

06.10.2021, 5’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

29.09.2021, 3’

Jesienne standardy

Latka lecą...

22.09.2021, 5’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

20.09.2021, 3’

Kartka z kalendarza

Latka lecą...

15.09.2021, 3’

Co kiedyś i gdzie?

Latka lecą...

08.09.2021, 4’

Co kiedyś gdzie?

Latka lecą...

01.09.2021, 3’

Kartka z kalendarza...

Latka lecą...

30.08.2021, 3’

Kartka z kalendarza....

Latka lecą...

25.08.2021, 3’

25 sierpnia to nadal wakacje

Latka lecą...

Dziś bardzo niezdrowe święto - Dzień Zupek Błyskawicznych. W Dniu Zupek Błyskawicznych dowiedzą się Państwo czy dyrygenci orkiestr symfonicznych są miłośnikami tych potraw i co łączy dzisiejszych jubilatów - Krzysztofa Kolumba i Leonarada Bernsteina?
18.08.2021, 5’

Dzień Ciasta Lodowego

Latka lecą...

Co to jest tramwaj parowy? Co Staś i Nell dali w prezencie ślubnym państwu Marii i Henrykowi Sienkiewiczom? Dlaczego portrety Antonio Salierego wiszą we wszystkich gabinetach ministerstwa edukacji? O tym opowiedzą Filip i jego skrzypce. Zabrzmi sporo muzyki country i odrobinę western.
11.08.2021, 60’

Motocyklem do realizacji marzeń

Plaża niestrzeżona

11.08.2021, 5’

Imieniny Włodzimierza Korcza.

Latka lecą...

11 sierpnia to Dzień Konserwatora Zabytków i urodzin gwiazdy polskiej telewizji Anatolija Kaszpirowskiego. Pod troskliwą opieką konserwatorów znajdują się dzieła sztuki i piękne budynki, a pod opieką pana Anatolija wielka rzesza telewidzów utrwalających sobie rosyjskie liczebniki.
09.08.2021, 4’

Dziś wszyscy są uśmiechnięci

Latka lecą

W Dniu Miłośników Książki zastanówmy się w jakich wakacyjnych okolicznościach książka może poprawić nam nastrój? Co spowodowało 45 minutowe opóźnienie pociągu, który jeszcze nie ruszył. Tajemnicze wakacyjne wydarzenia zilustrują skrzypce Filipa, grając melodię o tajemniczym uśmiechu.
04.08.2021, 3’

Pocztówka Filipa z podróży

Latka lecą...

Dziś rocznica powstania Krajowego Rejestru Długów. Przy cenach, jakie panują teraz w nadmorskich miejscowościach, inicjatywa wydaje się bardziej niż trafiona. Dziś przypada rocznica pewnego nieporozumienia, dzięki któremu kangury stały się kangurami czyli o niuansach języka Aborygenów.
28.07.2021, 4’

Dzień Kultu Masy Mięśniowej

Latka lecą...

"Po dokładnych obliczeniach okazało się, że Filip składa się ze 115 procent Filipa. W Państwa przypadku ten wskaźnik może być jeszcze większy. To dobrze. Niech Słuchaczy naszego radia będzie jak najwięcej. W dzisiejszym cyklu „Latka lecą” pojawi się nowy kącik zatytułowany „Zrób to sam”.
21.07.2021, 3’

Dzień bez nietypowego święta

Latka lecą

Dzisiejszy solenizant Just jest bohaterem wielkiego przeboju, bezparawanowe społeczeństwo może być bardziej otwarte, a najbardziej naturalna temperatura dla człowieka to 36,6. Oto odkrycia Filipa 21 lipca.
19.07.2021, 4’

Dzień Czerwonego Kapturka

Latka lecą...

"Na Półwyspie Helskim nareszcie zaczęło wiać, co powoduje uśmiech na twarzach windsurferów i kajciarzy. Kogo możemy spotkać po drugiej stronie Półwyspu? W Dniu Czerwonego Kapturka pochylimy się nad losem tej biegnej dziewczynki pozostawionej bez opieki i narażonej na noszenie ciężkiego koszyczka. Na co babcia była chora, skoro miała jej pomóc butelka wina przyniesiona przez Kapturka?"
14.07.2021, 4’

Narodowe Święto Francji

Latka lecą...

Pourquoi Mozart a-t-il intitulé sa 31e symphonie « Symphonie de Paris » et quel était son délicieux dessert français ? Les Espagnols récompenseront-ils les Français pour les beaux gestes de Bizet et Citroën ? Et si Alfred Nobel avait introduit la dynamite dans le monde 78 ans plus tôt ?
13.07.2021, 60’

Audycja z terenu

Plaża niestrzeżona

07.07.2021, 4’

Międzynarodowy Dzień Czekolady

Latka lecą...

30.06.2021, 4’

Czerwiec zleciał...

Latka lecą...

28.06.2021, 3’

Wakacje. Co się zmieni? Nic.

Latka lecą...

Czasem Filip musi sobie pośpiewać, więc w programie wielki przebój festiwalu w San Remo, „Pieśń radości” o sukcesach Biało-czerwonych na Euro, oraz utwór pocieszający dzisiejszego jubilata Elona Muska. Do „Pocieszajki” muzykę skomponował Fryderyk Chopin, bo Elonowi się nie odmawia.
23.06.2021, 4’

Dzień Ojca

Latka lecą...

16.06.2021, 4’

Okołomeczowe rozterki

Latka lecą...

09.06.2021, 4’

Tyle świąt...

Latka lecą...

07.06.2021, 4’

Dzień seksu

Latka lecą...

Czy chuć ma wpływ na rozwój muzyki i literatury? Czy piękna czeska śpiewaczka miała wpływ na kształt oper Mozarta? Jak Maryla Wereszczakówna dbała o natchnienie Adama Mickiewicza, a jaki błąd popełniała Delfina Potocka? O tym Paolo Coehlo, Marian Hemar i Filip Jaślar.
02.06.2021, 3’

Poszukiwania maja

Latka lecą

26.05.2021, 5’

Gram dla mam

Latka lecą

19.05.2021, 4’

Marilyn Monroe i Filip Jaślar

Latka lecą

W Dniu Dobrych Uczynków opowiemy Państwu o najsłynniejszym dobrym uczynku w historii. Uroczyście obejdziemy rocznicę wyprawy Napoleona Bonaparte do Egiptu i zastanowimy się, czy Agnieszka Osiecka była w kawiarni przed którą stoi dziś jej pomnik.
17.05.2021, 4’

W ogródkach muzyka

Latka lecą

Co łączy Irenę Kwiatkowską, Agnieszkę Osiecką i Beatę z restauracji Albatros? W której kawiarni gra Herbie Hancock i dlaczego w towarzystwie komornika? Czy Augustów ucieszy się z nowego sloganu? O tym opowiedział i zaśpiewał Filip Jaślar.
12.05.2021, 3’

Pielęgniarki i limeryki

Latka lecą

Dla osoby w wieku Filipa Jaślara każde święto związane ze służbą zdrowia jest dużym wydarzeniem. Swój szacunek dla Pań Pielęgniarek skrzypek wyraził limerykiem, a wcześniej porównał stan swoich finansów z majątkiem Billa Gatesa.
05.05.2021, 3’

Kalendarium

Latka lecą

28.04.2021, 3’

Kalendarium

Latka lecą

21.04.2021, 3’

Gdzie ta wiosna

Latka lecą...

Filip Jaślar układa wiersze, w poszukiwaniu wiosny: gdzie jesteś słońce, ciepłe powietrze, dziewczyny bez beretów z fruwającymi szaliczkami...
19.04.2021, 4’

Dzień Czosnku

Latka lecą...

Dziś Dzień Czosnku - warto pamiętać o tym baaardzo zdrowym warzywie. Czosnek jest też bohaterem mini-piosenki skomponowanej przez artystę.
14.04.2021, 4’

Wiosna się spóźnia

Latka lecą...

Test z dat nas czeka: kiedy była Bitwa pod Grunwaldem, kiedy Chrzest Polski... no i o tym, że ktoś wiosnę zepsuł...
07.04.2021, 3’

Zdrowym być

Latka lecą...

Sok z brzozy lub boćwiny , coctail z jarmużem a potem spacer, ćwiczenia cardio i rozciaganie . To w Międzynarodowym Dniu Zdrowia przepis na dobra kondycję . Uwaga : gościnny udział w audycji Mateusza M .
31.03.2021, 3’

Przedświąteczne dylematy

Latka lecą...

Myć okna, trzepać dywany czy świętować urodziny J. S. Bacha - oto przedświąteczny dylemat Filipa Jaślara. W tym odcinku również o tym co uratowało Wieżę Eiffla przed zburzeniem.
29.03.2021, 3’

Klasyka a metal

Latka lecą...

Jaki związek ma muzyka klasyczna z ciężkim metalem. Jakie były początki laptopa. O tym wszystkim z brawurą Filip Jaślar.
24.03.2021, 4’

Urodziny Niedźwiedzia

Latka lecą...

Wszyscy dziś biegną do Radia 357... składać życzenia Niedźwiedziowi. Brawurowe życzenia dla Presleya i Niedźwieckiego w wykonaniu mistrza Filipa - nazywanego 1/4 Grupy Mozarta.
17.03.2021, 3’

Dzień św. Patryka

Latka lecą...

Kalendarium wydarzeń związanych z datą 17 marca. To Dzień św. Patryka i święto Irlandii. Brawurowe wykonania utworów U2 na skrzypce.
doładowanie ...