Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Adrian Bąk

.
08.05.2022, 119’

Prowadzi Adrian Bąk.

Na dachu świata

Kolejne dramatyczne informacje docierają z Mariupola. Co wydarzy się w kontekście wojny przed 9 maja? Niemcy - przechodzą fundamentalną przemianę.
Zajrzymy do Belfastu - tam historyczne wybory. Chiny pierwszym - lub ostatnim - frontem walki z pandemią. Czy Pekin boi się bezpośredniego starcia z koronawirusem?
21.11.2021, 118’

Publicystyka międzynarodowa

Na dachu świata

Ponownie Adrian Bąk zabiera nas na dach świata. Michał Żakowski kończy swoją wizytę w Afganistanie - znów opowie nam o tym, co dzieje się w Kabulu.
Znów - sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. Co jeszcze może się stać?

Wirtualny szczyt USA-Chiny. Kontrowersyjne uniewinnienie mordercy z ubiegłorocznych zamieszek. Afryka - niespokojnie w Ugandzie. Coraz większy dramat w Etiopii.
14.11.2021, 119’

Relacja Michała Żakowskiego z Afganistanu

Na dachu świata

Prowadzi Adrian Bąk. Michał Żakowski jest w Kabulu i opowiada nam o tym co dzieje się w stolicy Afganistanu. I dosłownie z dachu świata - szczytu hotelu w tym mieście, w którym dzieje się wyjątkowo dużo. Jak wygląda sytuacja po przejęciu Kabulu przez Talibów? Komentarz na gorąco wraz z goścmi.
Później sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. W co gra Łukaszenka?
Ameryka Południowa. W Chile i Argentynie trwa sezon wyborczy.
24.08.2021, 62’

Sytuacja imigrantów na wyspie Lesbos

Publicystyka

Sytuacja imigrantów na wyspie Lesbos, na której w zeszłym roku spłonął obóz dla uchodźców Moria.
28.07.2021, 60’

O kanadyjskich szkołach z przeszłości

Publicystyka

O Kanadzie i prowadzonych tam katolickich szkołach z internatem, które w rzeczywistości były narzędziem opresji wobec rdzennej ludności.
05.04.2021, 59’

Nie ma życia bez wody

Publicystyka

Nie ma chyba ważniejszej rzeczy na świecie niż... woda! W niektórych miejscach na Ziemi wody jednak brakuje. Albo jest jej całkiem sporo, ale żyje się tak, jakby jej nie było. Czasami o wodę toczą się konflikt. Gośćmi Adriana Bąka będą: Rafał Grzelewski (PAH) i dr Łukasz Fyderek (UJ).
doładowanie ...