Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

lukasz.dunaj@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Łukasz Dunaj

W naszym Radiu jestem panem od hałasu. Prowadzę cotygodniową audycję „Włącz ten hałas!”, której możecie posłuchać we wtorkowe wieczory od godz. 22:00. Muzyką metalową z przyległościami zajmuję się od ponad 20 lat. Pisywałem o niej do wielu periodyków i portali internetowych, a od 2014 roku jestem wydawcą i redaktorem naczelnym „Noise Magazine”. Popełniłem również dwie książkowe biografie: „Konkwistadorzy Diabła” o Behemoth i „Die Band” poświęcony Rammstein. Jestem maniakiem płyt winylowych i niepoprawnym idealistą wierzącym w siłę słowa drukowanego. Tym bardziej się cieszę, że 357 otworzyło przede mną nową możliwość mówienia do ludzi, których interesuje muzyka, jakiej nie usłyszycie na żadnej innej antenie radiowej. Od życia w ciągłym hałasie przedwcześnie posiwiałem, ale niczego nie żałuję. Słuch mam wciąż świetny.
19.09.2023, 119’

#133 NWOBHM

Włącz ten hałas

W dzisiejszym wydaniu "Włącz ten hałas!" Łukasz Dunaj zabierze Was do Wielkiej Brytanii pierwszej połowy lat 80. ubiegłego stulecia. To właśnie w tamtym czasie narodził się jeden z najbardziej rewolucyjnych nurtów w dziejach heavy metalu zwany New Wave Of British Heavy Metal. To była gwałtowna eksplozja, która niektórych wyniosła na stadiony, a innych pokryła pyłem zapomnienia. To historia wygranych i przegranych. Wielkich uznanych zespołów, które z powodzeniem koncertują do dzisiaj oraz takich, które miały wszelkie predyspozycje, aby takimi się stać, ale niestety fortuna nie była po ich stronie. Zapraszamy na lekcję metalowej historii od 22:00 do północy.
12.09.2023, 119’

#132 Metalowy freestyle wrześniowy

Włącz ten hałas

Po kilku z rzędu audycjach tematycznych, Łukasz Dunaj z największą przyjemnością zaprezentuje Wam dzisiaj potężny zestaw jesiennych premier. Usłyszycie oczekiwane nowości (krajowe i zagraniczne), nagrania weteranów sceny, jak i utwory zespołów, które muszą jeszcze powalczyć o uwagę słuchaczy. Nie zabraknie też dźwiękowych reminiscencji zakończonego w ostatni weekend Summer Dying Loud Festival. Tradycyjnie "Włącz ten hałas!" już o 22:00.
05.09.2023, 121’

#131 30 lat CHAOS-u

Włącz ten hałas

Zachęcony bardzo przychylnym przyjęciem przez Was audycji poświęconej w całości "Bloody Kisses", Łukasz Dunaj sięga dzisiaj po kolejną, klasyczną już płytę, która kilka dni temu obchodziła 30-lecie wydania. "Chaos A.D." to piąty album w dyskografii Sepultury. Wydawnictwo przełomowe dla zespołu pod względem komercyjnym, ale też świadectwo jednego z najważniejszych momentów w historii Brazylijczyków, kiedy thrash metal został zastąpiony czymś nowym, wtedy jeszcze nienazwanym, co odcisnęło wyraźne piętno na współczesnej scenie metalowej. "Włącz ten hałas!" w dzisiejszej, specjalnej odsłonie tradycyjnie od godz. 22:00 do północy.
29.08.2023, 120’

#130 Summer Dying Loud 2023

Włącz ten hałas

W dzisiejszym wydaniu "Włącz ten hałas" Łukasz Dunaj zaprasza Was na audycję poświęconą Summer Dying Loud, który już tradycyjnie zamyka w Aleksandrowie Łódzkim sezon letnich festiwali metalowych. Gościem prowadzącego będzie Tomasz Barszcz - wieloletni szef SDL, ale także dobry duch lokalnych inicjatyw kulturalnych. Głównym tematem rozmowy będzie oczywiście muzyka i inne atrakcje, które przygotowali dla nas organizatorzy. Panowie postarają się także ustalić, czy festiwal jest faktycznie tak "straszny", jak go w niektórych mediach malują. Bądźcie z nami od 22:00.
22.08.2023, 120’

#129 Summer Dying Fast(er)

Włącz ten hałas

Lato, lato i po lecie. No prawie..., ale już nadciąga ulubiona przez metalowców ponura, deszczowa jesień. Ale zanim oddamy się bezpowrotnie aurze dekadenckiej melancholii, Łukasz Dunaj postanowił empirycznie sprawdzić, jak z tym latem w twórczości zespołów metalowych jest naprawdę. Czy faktycznie to najmniej inspirująca muzyków pora roku? Szybki research wykazał, że pozory lubią mylić. Prowadzący zaprasza więc na dzisiejsze wydanie "Włącz ten hałas!", dla którego kluczem będzie właśnie lato. Umierające lato rzecz jasna.
Bądźcie z nami od 22:00 do północy!
17.08.2023, 120’

Zdradzamy kolejnych artystów

Inside Seaside

15.08.2023, 120’

#128 Bloody Kisses #30

Włącz ten hałas

"Nie mylcie braku talentu z geniuszem". Takie credo znalazło się na odwrocie okładki albumu "Bloody Kisses". Ten przełomowy dla kariery Type O Negative album 17 sierpnia będzie obchodzić 30-lecie swojej premiery. I aby należycie uhonorować okrągłe urodziny jednej z najważniejszych płyt mojego życia, zapraszam Was serdecznie na dzisiejszą audycję-słuchowisko, która będzie w całości poświęcona temu wydawnictwu. Przez bite dwie godziny zagramy nie tylko prawie cały ten album w całości, ale nie zabraknie także ciekawostek, anegdot i osobistych refleksji związanych z "Bloody Kisses". Robimy coś takiego po raz pierwszy i jestem bardzo ciekawy Waszych reakcji!
01.08.2023, 120’

#126 Przekrój

Włącz ten hałas

Dzisiejsze wydanie "Włącz ten hałas" przypada na środek letniej kanikuły, co nie oznacza jednak, że zaniedbujemy nasze metalowe obowiązki. Program audycji będzie przekrojowy.
W jej trakcie oddamy honory jednej z najlepszych płyt z żółtą okładką w historii ciężkiego grania, pochylimy się nad brutalnymi nowościami, a także zadumamy przy drugiej, znacznie cięższej i ponurej godzinie naszego spotkania... Aha, nie zabraknie również hołdu dla Soundgarden.
25.07.2023, 120’

#125 Noc Wikingów (wywiad z Einarem Selvikiem (Wardruna))

Włącz ten hałas

Dzisiejsze wydanie "Włącz ten hałas" zapowiada się bardzo szczególnie, ponieważ moim i Waszym gościem będzie lider norweskiej grupy Wardruna - Einar Selvik! Projektu tego nie trzeba zapewne przedstawiać wielotysięcznej rzeszy fanów artysty w naszym kraju. Tym niemniej bardzo mi miło zaprosić Was na wywiad z muzykiem, który jest jednym z najbardziej znanych propagatorów nordyckiej kultury i mitologii na współczesnej scenie muzycznej. Wardruna zagra w sierpniu po raz kolejny w Polsce, a ta rozmowa może okazać się ciekawym przedsmakiem tego wydarzenia.

A po północy w ramach wyjątku od letnie kanikuły, zaprezentujemy dzisiaj Nocną Płytę! A okazja jest ku temu niepowtarzalna, ponieważ równo 40 lat temu ukazał się prawdopodobnie najważniejszy debiut w historii metalu. "Kill'Em All" z roku 1983 to nie tylko płyta, na której - jak chcieliby niektórzy - Metallica się skończyła, ale też taka, od której wszystko się dla nich zaczęło. To również wzorzec brzmieniowy nowego gatunku - thrash metalu. Podsumowując, po premierze "Kill'Em All" już nic nie było takie jak dawniej!
18.07.2023, 120’

#124 Witamy w roku 1983!

Włącz ten hałas

Dzisiaj chciałbym Was zaprosić do dawno nieprezentowanej formuły "powrotu do przeszłości". Cofniemy się więc równo o 30 lat, do czasów kiedy największe triumfy święcił heavy metal, a swój kudłaty łeb podnosił thrash. Właśnie w 1983 roku Metallica wydała album, na którym według niektórych się skończyła, a swoje bezlitosne oblicze ukazali światu inni debiutanci, czyli Slayer. To również wtedy granice niezbadanej ekstremy zaczął przesuwać Hellhammer. Nie zabraknie wobec tego spiżowej klasyki, która wciąż jednak brzmi tak świeżo, jakby od jej powstania minęło znacznie mniej niż cztery dekady! Do usłyszenia o 22:00!
11.07.2023, 121’

#123 Metalowy freestyle lipcowy

Włącz ten hałas

Cześć, dzisiaj zapraszam na kolejne wydanie "Włącz ten hałas" w otwartej formule bez tematu przewodniego. Gwarantuję dwie godziny godziwej rozrywki w rytmach muzyki metal. Będzie trochę szybkich, jak i wolnych utworów. Nie zapomnę też o tych, co lubią średnie tempa. Zapewniam również, że warstwa muzyczna audycji będzie znacznie bardziej ekscytująca od jej zapowiedzi ;) Jestem z Wami od 22:00.
04.07.2023, 120’

#122 Podsumowanie 1. połowy 2023 roku

Włącz ten hałas

27.06.2023, 120’

#121 Death metal 1993

Włącz ten hałas

Rok 1993 był niezwykle udany dla muzyki metalowej, a punkt kulminacyjny swojego rozwoju i popularności osiągnął wówczas jeden z jej podgatunków, czyli death metal.
Bo jak inaczej można określić kumulację, kiedy jednego dnia (22.06.1993) ukazały się dwie wybitne płyty: "Indvidual Thought Patterns" Death oraz "Covenant" Morbid Angel? Tej pierwszej mogliście posłuchać tydzień temu w płycie nocnej, dzisiaj po północy przygotujcie się na noc z Morbid Angel!
A w samej audycji wiele innych wspaniałych, deathmetalowych nagrań właśnie z roku 1993. Sądzicie, że nie wystarczy na dwugodzinną audycję? Potrzymajcie mi... herbatę!
20.06.2023, 119’

#120 Czerwcowy freestyle

Włącz ten hałas

Dzisiaj "Włącz ten hałas!" bez tematu przewodniego, ale będzie to okazja, aby nadrobić zaległości w metalowych premierach, które obrodziły w ostatnich tygodniach. Tradycyjnie nie zabraknie też kilku spiżowych klasyków.
13.06.2023, 120’

#119 HEAVY METAL PANY!

Włącz ten hałas

W tle mojego zdjęcia widać zamek, a jak jest zamek, to wiadomo, że musi być i heavy metal. Tak, dzisiejsze wydanie "Włącz ten hałas!" upłynie nam pod znakiem klasycznego heavy metalu, dajecie wiarę? Będzie trochę maidenowania (to pod te odbywające się właśnie w Polsce koncerty legendy metalu), trochę zapomnianych zespołów spod znaku NWOBHM, ale przede wszystkim będę chciał Wam udowodnić, że ten gatunek wcale nie skończył się w 1984 roku i w jego ramach wciąż powstaje mnóstwo świetnej i świeżo brzmiącej muzyki.
06.06.2023, 120’

#118 Najlepsze z najgorszych

Włącz ten hałas

Dzisiejsze wydanie "Włącz ten hałas!" będzie dość nietypowe. Chciałbym bowiem zaproponować Wam przegląd najlepszych utworów z płyt powszechnie uważanych za najgorsze w dyskografii klasyków metalu. Nie uczyni to oczywiście tych albumów ani trochę lepszymi niż są, ale być może spojrzycie na nie łaskawszym okiem, a może nawet postanowicie dać im kolejną szansę.
30.05.2023, 119’

#117 Festiwalowy freeride

Włącz ten hałas

Już w przyszłym tygodniu odbędą się metalowe festiwale, na które fani oczekiwali miesiącami: Metal Hammer Festival z Panterą jako główną gwiazdą oraz czterodniowe święto metalu, czyli Mystic Festival. Program dzisiejszej audycji będzie więc inspirowany tym, co usłyszymy za parę dni w Łodzi i Gdańsku, ale nie zabraknie także gorących nowości oraz szlachetnych klasyków.
23.05.2023, 120’

#116 PANTERA NIGHT

Włącz ten hałas

Już niespełna dwa tygodnie dzielą nas od długo wyczekiwanego koncertu Pantery w łódzkiej Atlas Arenie.
Najwyższy więc czas, aby spełnić daną Wam obietnicę i poświęcić temu zespołowi specjalne wydanie "Włącz ten hałas!"
Będzie ono o tyle specjalne, że noc z Panterą potrwa nie dwie, a cztery godziny!
Ale po kolei... od 22:00 zapraszam na mój autorski wybór ulubionych dokonań autorów "Vulgar Display of Power".
Nie zabraknie jednak niespodzianek, rzadziej granych utworów oraz nagrań "satelickich" projektów muzyków Pantery.
Natomiast po północy w cyklu Nocnej|Mocnej Płyty zaprezentujemy w całości fantastyczny album koncertowy "Official Live: 101 Proof" z 1997 roku.
W ramach dodatków usłyszycie zaś utwory, które nie będą pokrywały się z tymi, które zostaną wyemitowane w trakcie właściwej audycji.
Szykujcie się na zarwaną noc!
16.05.2023, 119’

#115 Metalowi romantycy

Włącz ten hałas

Dzisiejsze wydanie "Włącz ten hałas!" będzie dość specyficzne, ponieważ przyjrzymy się przygasłemu w ostatnich latach fenomenowi gotyckiego metalu. To gatunek często odsądzany od czci i wiary, a przecież w jego ramach - zwłaszcza w latach 90. - powstało mnóstwo świetnej muzyki. Zrehabilitujmy więc słodką muzykę dzieci nocy, pamiętając wers z piosenki Tiamat - "Any colour you like as long as it's black".
09.05.2023, 120’

#114 Majowy freestyle metalowy

Włącz ten hałas

Cześć, mam nadzieję że wróciliście po majówce wypoczęci, pełni energii i ... wygłodniali hałasu. Dzisiejsze wydanie "Włącz ten hałas!" bez tematu przewodniego, ale z pewnością nie zabraknie dużej dawki metalu najwyższej próby. Będzie zarówno klasycznie, jak i nowocześnie. Usłyszycie sporo nowości, ale i utworów spod znaku "kiedyś to było!".
02.05.2023, 115’

#113 Metalowa majówka

Włącz ten hałas

Cześć, Wy sobie odpoczywacie (przynajmniej mam taką nadzieję), aby ktoś inny mógł toczyć ciężki, metalowy kamień. Pomimo majówki nie zwalniamy obrotów i dzisiaj możecie spodziewać się cotygodniowej dawki hałasu. W tych dniach swoje okrągłe rocznice obchodzą tak ważne dla death metalu albumy jak debiut Nile, "Diabolical Conquest" Incantation, czy "Spheres" Pestilence. Nie zapomnimy również uczcić pamięci gitarzysty Slayera Jeffa Hannemana, od którego śmierci minęło już 10 lat. Oprócz wspominek, nie zabraknie również kilku gorących nowości.
25.04.2023, 121’

#112

Włącz ten hałas

18.04.2023, 120’

#111 Metallica inaczej

Włącz ten hałas

O nowej płycie Metalliki powiedziano i napisano już w ostatnich dniach bardzo wiele. W dzisiejszym wydaniu "Włącz ten hałas!" chciałbym jednak przedstawić zespół, który skończył się na "Kill'Em All" z trochę innej, może mniej oczywistej strony. Będą więc moje ulubione utwory, które do żelaznego kanonu Amerykanów jednak nie weszły, kilka rzadkich nagrań oraz ciekawe covery w wykonaniu innych formacji.
DLA WSZYSTKICH 17.04.2023, 70’

#6 Jakub Żulczyk

Czarne owce

Popularny pisarz, wzięty scenarzysta, człowiek wielu talentów. Wielki sukces "Ślepnąc od świateł" stał się dla niego trampoliną do czołówki najpoczytniejszych pisarzy w kraju. Gdyby Jakub Żulczyk był muzykiem, na jego ścianach znajdowałyby się nie złote, a diamentowe płyty. A skoro już jesteśmy przy płytach, autor jest również wielkim fanem i znawcą muzyki. Czy w ostatnim odcinku tej serii "Czarnych owiec" uda mu się uzyskać stempel na Legitymacji Metala? Przekonajcie się sami!
13.04.2023, 123’

#2 Metallica - 72 Seasons

Unboxing Nights

edenasty studyjny album kalifornijskiego kwartetu. Z okazji jego premiery o północy z 13 na 14 kwietnia będą z Wami: Łukasz Dunaj, Mateusz Fusiarz i Marcin Cichoński. Przed startem ich stan wiedzy będzie dokładnie taki, jak Wasz - naszych Słuchaczy: cztery nagrania, tytuły wszystkich utworów oraz to, że przed nami 77 minut nowej muzyki.
Co nagrali James Hetfield, Lars Urlich, Robert Trujilo oraz Kirk Hammett? Jak ich nowe utwory przyjmą słuchacze Radia 357 oraz prowadzący?
Przeżyjemy to razem – odpakujemy album i poznamy kompozycję po kompozycji z płyty jednego z najważniejszych zespołów świata.
Bądźmy razem, bądźcie z Radiem 357 i Metalliką.
Po północy zapraszają: Marcin Cichoński, Łukasz Dunaj i Mateusz Fusiarz.
11.04.2023, 120’

#110 Kwietniowy freestyle

Włącz ten hałas

Święta, święta i po świętach. Postaram się pomóc w powrocie do codzienności przywracając hałas w Waszych domach. Możecie więc spodziewać się wysokoenergetycznej mieszanki nowości oraz spiżowej klasyki. Będę miał również przyjemność premierowej prezentacji nowych nagrań rodzimych crossoverców z Sanity Control oraz hardcore'owego Drip of Lies.
04.04.2023, 119’

#109 One Hit Wonders cz.2

Włącz ten hałas

W dobrym tonie jest kończyć rozpoczęte sprawy, więc dzisiaj zapraszam na drugą i ostatnią (przynajmniej na razie...) część mikrocyklu o bohaterach jednej akcji, czyli zespołach, które pozostawiły pod sobie zaledwie jeden album studyjny i... ogromne poczucie niedosytu.
TYLKO W TWOJE 357 03.04.2023, 54’

#5 Katarzyna Puzyńska

Czarne owce

Autorka powieści kryminalnych i fantasy, którą złapaliśmy w przededniu wydania kolejnego tomu popularnej sagi o Lipowie. Rozmawialiśmy o roli muzyki w jej książkach i twórczości, ulubionych zespołach oraz kobietach na scenie metalowej. Nie zabrakło również wzmianki o tatuażach ;)
28.03.2023, 120’

#108 Idy marcowe

Włącz ten hałas

Aby być wiernym historycznym przekazom, idy marcowe i wiążące się z nimi obchody święta boga wojny Marsa przypadały w Imperium Rzymskim na połowę miesiąca. Nie bądźmy jednak drobiazgowi, skoro mamy atak zimy w trakcie kalendarzowej wiosny. Ale dość o pogodzie, dzisiejsze wydanie "Włącz ten Hałas" będzie zdominowane przez dźwięki ekstremalne. Dużo black i death metalu, zarówno nowego, jak i trochę starszego. A gdzieś pomiędzy być może znajdzie się przestrzeń na kilka niespodzianek.
28.03.2023, 36’

Twoje 357 - dwa lata podcastów Radia 357!

Live - dla Patrownów

5 kwietnia miną dwa lata, odkąd stworzyliśmy dla Was możliwość słuchania podcastów Radia 357. Przez ten czas w studiu B powstało 45 serii podcastów ekskluzywnych, a codziennie zapis kilkunastu godzin naszych audycji z radia na żywo także trafiał do biblioteki #Twoje357. Naszą codzienną pracę nad “drugim filarem” i nowe pomysły przy okazji święta podcastów, zaplanowanego na przyszłą środę, omówimy z Wami podczas jutrzejszego live’a.
Jako pierwsi wszystkiego się na ten temat dowiecie. Będzie oczywiście możliwość zadawania pytań. Spotkanie poprowadzi Olga Mickiewicz, a udział wezmą Zoriana Varenia, Kuba Benedyczak i Łukasz Dunaj. Serdecznie zapraszamy!
TYLKO W TWOJE 357 27.03.2023, 53’

#4 Tomasz Listkiewicz

Czarne owce

W czwartym odcinku "Czarnych owiec" gościem jest Tomasz Listkiewicz. Arbiter międzynarodowy FIFA, sędzia liniowy ostatniego finału Mistrzostw Świata w Katarze. Prywatnie wielki miłośnik heavy metalu. Rozmawiamy o subkulturowych stereotypach, zastanawiamy się, czy "kiedyś" naprawdę było lepiej i tropimy metalowców w piłkarskich szatniach.
21.03.2023, 121’

#107 Metalowe One Hit Wonders

Włącz ten hałas

One Hit Wonders to termin, którym określa się w muzyce pop gwiazdy jednego przeboju. A my dzisiaj skupimy się na zespołach metalowych, które zostawiły po sobie zaledwie jeden, ale za to wyjątkowy (lub też niesłusznie zapomniany...) album studyjny.
TYLKO W TWOJE 357 20.03.2023, 54’

#3 Maciej Zieliński

Czarne owce

Koszykarz w stanie spoczynku, legenda klubu Śląsk Wrocław, z którym sięgał ośmiokrotnie po tytuł mistrza Polski, zasłużony reprezentant kraju. Na jego cześć odkryty w 2001 roku gatunek chrząszcza nazwany został Pomphus Zielinski. Oprócz wymienionych sportowych przewag, Maciej jest też zadeklarowanym fanem metalu. I na własne oczy widział, jak w Polsce lat 80. hartowała się stal...
14.03.2023, 120’

#106 Marcowy freestyle

Włącz ten hałas

Jak widać na załączonym zdjęciu, żadna praca mi nie straszna i jak będzie trzeba, to poprowadzę audycję również z budki parkingowej.
Pewnym problemem mogą być jedynie skargi sąsiadów na hałas, którego w trakcie "Włącz ten hałas" na pewno nie zabraknie.
Dzisiaj lecimy przekrojowo, trochę nowości (w tym dwie polskie premiery radiowe!), trochę klasyki z lat 90., oddamy też pokłon zmarłemu gitarzyście Dark Angel - Jimowi Durkinowi.
TYLKO W TWOJE 357 12.03.2023, 51’

#2 Aneta Korycińska (Baba od polskiego)

Czarne owce

W tym odcinku gościmy Anetę Korycińską, znaną bliżej społeczności internautów jako Baba od polskiego. Aneta prowadzi fanpage oraz bloga edukacyjnego pod tą właśnie nazwą, w którym przeprowadza zbłąkanych przez meandry języka polskiego, ale również jest zadeklarowaną fanką muzyki metalowej. Zaskoczeni? Po tym odcinku będziecie jeszcze bardziej!
07.03.2023, 121’

#105 Come to Brazil!

Włącz ten hałas

Też macie dość zimy? Aby wlać chociaż trochę ciepła w zziębnięte, metalowe serca, proponuję dzisiaj podróż do... Ameryki Południowej! Tamtejszy metal to nie tylko Sepultura, o czym z wielką przyjemnością będę przypominał przez dwie godziny trwania audycji. Zastanowimy się też wspólnie skąd tyle fanatyzmu wśród południowoamerykańskich fanów metalu i jak to się stało, że pochodzące z tego kontynentu zespoły są kultowe, ale mało popularne?
DLA WSZYSTKICH 06.03.2023, 56’

#1 Marcin Prokop

Czarne owce

Czym dla naszego gościa jest metalowa dusza? Jak rozwijała się u niego fascynacja ciężką muzyką? I czy z metalu można wyrosnąć? Gościem premierowego odcinka podcastu jest Marcin Prokop, dziennikarz i prezenter telewizyjny, prywatnie fan muzyki różnej, w tym metalowej.
28.02.2023, 120’

#104 Lutowy freestyle vol. 2

Włącz ten hałas

Dzisiaj kontynuujemy przegląd gorących metalowych nowości przeplatanych bardziej lub mniej nobliwymi starociami. Będzie ciężko, ekstremalnie, a chwilami też przygnębiająco i melodyjnie, czyli mniej więcej tak, jak lubicie najbardziej ;)
21.02.2023, 120’

#103 Lutowy freestyle metalowy

Włącz ten hałas

Po trzech z rzędu audycjach tematycznych, z wielką przyjemnością zapraszam Was do "Włącz ten hałas" w formule otwartej. Zaprezentuję dzisiaj dużo nowości, singli zapowiadających niewydane jeszcze płyty, a i pewnie nie zabraknie dyskretnego spojrzenia przez ramię w kierunku czasów minionych
14.02.2023, 121’

#102 Metal kocha najbardziej

Włącz ten hałas

Walentynkowe wydanie "Włącz ten hałas" ma szansę przejść do historii. Jeżeli spodziewaliście się dwugodzinnej nawałnicy ekstremalnych metalowych dźwięków, to trzymajcie się z dala od swoich mobilnych radioodbiorników.
Dzisiaj w mojej audycji będzie lał się cukier na przemian z karmelem. Będzie sentymentalnie, momentami kiczowato, ale zaręczam, że z trudem przełykane łzy wzruszenia nie pozwolą Wam spokojnie zasnąć.
09.02.2023, 44’

Live muzyczny no. 3

Jak będzie w 2023 roku?

Mocne rozpoczęcie 2023 roku w świecie muzyki to tylko jeden z powodów, dla których po raz kolejny spotykamy się w formule live. Nasi muzyczni ponownie zapraszają na spotkanie w sprawach radiowych, którymi jesteście żywo zainteresowani.
Porozmawiamy m.in. o najczęściej słyszanych u nas wykonawcach w ostatnich miesiącach, odpowiemy na podnoszone przez Was kwestie związane z audycjami muzycznymi i porozmawiamy o Liście Piosenek 357.
Zaprasza najszersza jak do tej pory reprezentacja muzycznych: Piotr Stelmach, Darek Król, Mateusz Fusiarz, Marta Kula, Marcin Cichoński, Antoni Grudniewski i Marcin Łukawski
07.02.2023, 120’

#101 METAL 1981-2000 (cz.2)

Włącz ten hałas

Kontynuujemy obchody setnego wydania "Włącz ten hałas". Podczas dzisiejszych poprawin usłyszycie autorski wybór najlepszych/najważniejszych utworów metalowych z lat 1991-2000 zgodnie z przyjętą tydzień temu konwencją: po dwa utwory na każdy rok.
31.01.2023, 120’

#100: METAL 1981-2000 (cz.1)

Włącz ten hałas

Nasze jubileuszowe spotkanie będzie wyjątkowe i rozegra się według następującego scenariusza: Dwie najlepsze dekady w historii muzyki, metalowej, po dwa utwory na każdy rok, 40 najważniejszych metalowych utworów z okazji setnego wydania "Włącz ten hałas" wg mojej autorskiej selekcji, Dzisiaj część pierwsza, czyli lata 1981-1990. 
24.01.2023, 119’

#99 Nowości i remanenty vol. 2

Włącz ten hałas

W dzisiejszym wydaniu "Włącz ten hałas!" kontynuujemy przegląd gorących (pomimo styczniowej aury) metalowych nowości. Sięgniemy również ponownie po mało znane, mało grane zespoły, które wydały zdecydowanie ponadprzeciętne płyty w 2022 i aż krzyczą o Waszą uwagę. Zapraszam od godz. 22:00.
17.01.2023, 120’

#98 Nowości i remanenty vol. 1

Włącz ten hałas

Sezon premier rozkręca się jeszcze dość ospale, ale już mamy za sobą pierwsze wydawnictwa metalowe z datą 2023. Kilka z nich na pewno zaprezentujemy w dzisiejszym wydaniu "Włącz ten hałas", ale również wrócimy do niezwykle ciekawych albumów wydanych w ubiegłym roku, które przeszły pod naszym radiowym radarem, albo nie poświęciliśmy im wystarczająco wiele uwagi. Spodziewajcie się wielu zaskoczeń, które mogą zamieszać w Waszych ubiegłorocznych podsumowaniach. Zapraszam od godz. 22:00.
10.01.2023, 120’

#97 Gość: Bogdan Kondracki (ex-Kobong, Nyia)

Włącz ten hałas

W dzisiejszym wydaniu "Włącz ten hałas!" zapraszam Was na spotkanie z wyjątkowym artystą. Bogdan Kondracki to obecnie wzięty producent, muzyk, współautor wielkich sukcesów m.in. Dawida Podsiadły. A kiedyś... wokalista takich formacji jak Kobong, Neuma czy supergrupy Nyia. I właśnie ten ostatni zespół, którego debiutancki album "Head Held High" właśnie doczekał się wznowienia, będzie głównym tematem naszego spotkania. Nie zabraknie z pewnością również innych ciekawych wątków i wyjątkowej muzyki, którą współtworzył mój Gość. Zapraszam od godz. 22:00 do północy.
03.01.2023, 120’

#96 Podsumowanie metalowego roku 2022 (cz. 2)

Włącz ten hałas

Dzisiaj druga odsłona najlepszych metalowych utworów roku 2022. Tym razem tych, które miały swoją premierę w drugiej połowie 2022. Nie zabraknie uznanych gwiazd, jak i zespołów, które dopiero pukają do bram sławy. Od ekstremalnego black metalu przez zmetalizowany hardcore aż do starego, dobrego thrashu. Zapewniam pełen pakiet wrażeń już od 22:00.
27.12.2022, 119’

#95 Podsumowanie metalowego roku 2022 (cz. 1)

Włącz ten hałas

Cześć, jesteśmy w gorącym okresie rocznych podsumowań, a więc i ja zapraszam Was serdecznie na obszerny przegląd metalowego roku 2022.
Tym razem odejdziemy od tradycyjnego podziału na Polskę i resztę świata, a zamiast tego zaproponuję..., ale może bez spojlerów.
Dzisiaj od godz. 22:00 pierwsza odsłona dwuczęściowego cyklu.
20.12.2022, 119’

#94 Przeżyjmy to jeszcze raz: 2007

Włącz ten hałas

Czy piętnaście lat w historii muzyki to dużo? A dziesięć? Dla jednych to jak chwila, dla innych cała epoka. Zanim rzucimy się w wir rocznych podsumowań, zapraszam Was dzisiaj do "Włącz ten hałas!" na podróż w niezbyt odległą przeszłość. Do roku 2007 i 2012. Sprawdźmy, jak brzmiał metal na przestrzeni dwóch poprzednich dekad.
13.12.2022, 119’

#93 Freestyle

Włącz ten hałas

Po raz ostatni w tym roku zapraszam Was na metalowy freestyle w ramach "Włącz ten hałas!". Oczywiście do końca roku jeszcze pohałasujemy, ale już w innej formule. A dzisiaj - próbując ostudzić emocje po półfinałowym meczu piłkarskich Mistrzostw Świata - zaprezentuję Wam zarówno premiery z ostatnich tygodni, jak i zespoły, których dotąd w mojej audycji jeszcze nie było! Nazwa jednego z nich zaczyna się na literę "S" i nie jest to... Slayer :)
06.12.2022, 120’

#93 Post-Metal

Włącz ten hałas

Tydzień temu poświęciłem całą audycję thrash metalowi. Dzisiaj z kolei zapraszam na dwugodzinną podróż po rubieżach post-metalu. Zastanowimy się wspólnie nad współczesną kondycją tego podgatunku, przypomnimy kilka żelaznych klasyków, a może dokonamy też nowych i ciekawych odkryć. Z pewnością mogę obiecać trzy rzeczy: będzie ciężko, smutno, a piosenki długie. Zapraszam od 22:00.
29.11.2022, 120’

#92 Trash Metal

Włącz ten hałas

Zainspirowany premierą nowego singla Metalliki, postanowiłem w ostatniej chwili zmienić charakter dzisiejszej audycji. W maju 2021 poświęciłem całe wydanie "Włącz ten Hałas" thrash metalowi. Gatunkowi, który tyle razy już umierał, ale coś umrzeć nie może i wciąż podnosi swój kudłaty łeb :) Dzisiaj więc czas na drugą odsłonę. Będą nieoczywiste klasyki, zapomniane perły gatunku i trochę nowości. Wymagany dress code: ramoneska pamiętająca rok 1987, przetarte dżinsy rurki i białe adidasy. Słyszymy się o 22:00.
22.11.2022, 120’

#91 Więcej nowości

Włącz ten hałas

Cześć, w dzisiejszym wydaniu audycji "Włącz ten hałas" kontynuujemy przegląd najciekawszych metalowych nowości. Oprócz tego zagramy przedpremierowo nowy utwór toruńskiego zespołu Mag, a także w "Kąciku starego metala" przypomnimy pewną, klasyczną już płytę doommetalową sprzed 35 lat. Zapraszam od godz. 22:00.
15.11.2022, 118’

#90 Listopadowy freestyle vol. 1

Włącz ten hałas

Dzisiaj "Włącz ten hałas" odbędzie się według tak lubianej przez Was formuły "freestyle'owej". Czyli bez tematu przewodniego, bez gości specjalnych, ale za to z całą masą dobrej i różnorodnej muzyki metalowej. Black, death, doom, thrash, heavy? Mówicie, macie. Zapraszam.
08.11.2022, 120’

#89 Wyłącznie po polsku

Włącz ten hałas

Parafrazując znane powiedzenie z czasów słusznie minionych, że polska młodzież śpiewa polskie piosenki, chciałbym zaprosić Was na dzisiejsze wydanie "Włącz ten Hałas", które będzie poświęcone wyłącznie rodzimym wykonawcom.
Co więcej, audycję wypełnią w przeważającej części utwory premierowe czy nawet przedpremierowe (!). Przyznam, że dawno nie czułem takiej ekscytacji wybierając to, co aktualnie najciekawsze na współczesnej scenie mocnego grania w Polsce. Zapraszam od godz. 22:00.
01.11.2022, 121’

#88 Doom & Gloom

Włącz ten hałas

Drodzy, pomimo tego, że mamy szczególny dzień, metal będzie wciąż kuty i audycja odbędzie się planowo.

Z uwagi jednak na charakter święta dzisiejsze wydanie "Włącz ten hałas!" będzie bardziej refleksyjne i na pewno dominować będą w nim smutne i ciężkie dźwięki. Nie zabraknie też wspomnienia Artystów, którzy w tym roku nas opuścili. Zapraszam od godz. 22:00.
25.10.2022, 120’

#87 Skóra i ćwieki na wieki

Włącz ten hałas

"Skóra i ćwieki na wieki" - rozmowa z Jarkiem Szubrychtem
Dzisiaj zapraszam Was na wyjątkowe spotkanie z Jarkiem Szubrychtem - dziennikarzem muzycznym, autorem książek i wokalistą metalowym w stanie spoczynku. Okazją do naszej rozmowy jest premiera jego nowej książki "Skóra i ćwieki na wieki", która ukaże się już jutro nakładem wydawnictwa Czarne. To fantastyczna, chociaż osadzona często w bardzo przyziemnych realiach, opowieść o skomplikowanej relacji autora z muzyką metalową. Będziemy uczyć, bawić, tumanić i przestraszać. Również za pomocą specjalnie dobranej oprawy muzycznej.
18.10.2022, 120’

#86 Październikowy anty-spleen

Włącz ten hałas

Hej, miało być inaczej, ale przecież plany są od tego, aby je czasami zmieniać, prawda? Przed nami dwie audycje tematyczne, a dzisiaj postanowiłem podręczyć Was jeszcze październikowymi premierami i wspomnieniami lat minionych. Tych pierwszych mamy wyjątkową obfitość, więc jakże ich nie grać? Gwarantuję, że jestem dzisiaj w bojowym nastroju, więc ballad o smokach i rycerzach nie uświadczycie.
11.10.2022, 121’

#85 Infantylny metal

Włącz ten hałas

Cześć, na pewno słyszeliście to wiele razy: "Ile Ty masz lat, żeby wciąż słuchać metalu?" albo "Nie wyrosłaś/wyrosłeś jeszcze z tego?" No i jeszcze te okładki, kto to widział. Zresztą popatrzcie na te płyty, które trzymam w ręku. "Włącz ten hałas" jest jednak strefą wolną od mentalnej dojrzałości i dzisiaj ponownie posłuchamy tego infantylnego metalu. Nowego i starego, zawsze wspaniałego ;) Zapraszam od godz. 22:00.
04.10.2022, 120’

#84 Nostalgicznie w 2002 rok

Włącz ten hałas

Obiecywałem, że raz na kwartał będziemy fundować sobie nostalgiczną wycieczkę w przeszłość muzyki metalowej. Byliśmy już ostatnio w roku 1992 i 1997, a tym razem odwiedzimy rok 2002, aby sprawdzić, co na progu nowego milenium wyznaczało puls współczesności tego gatunku. A więc... przenieśmy się w czasie o dwie dekady i przeżyjmy to jeszcze raz od godz. 22:00!
A w cyklu Nocnej|Mocnej Płyty - jako swoisty suplement do tematyki dzisiejszej audycji, zapraszam do dwugodzinnego seansu z płytą "Oceanic" zespołu ISIS. To jedno z najważniejszych dokonań nurtu post-metalowego. Album, który odegrał wielką rolę w zdefiniowaniu tego nurtu i do dzisiaj stanowi punkt odniesienia dla wielu zespołów.
03.10.2022, 120’

Jazz w roli głównej

Cool Kid of Jazz

Dzisiaj w zastępstwie Marty Kuli zapraszam do świata mojego jazzu. Będzie to podróż innymi ścieżkami, niż zazwyczaj prowadzi Was autorka "Cool Kid of Jazz". Chwilami może trochę trząść na eklektycznych wybojach, nie zabraknie również mrocznej strony jazzu, ale i nawiązań do szlachetnej klasyki. To będzie muzyczna przygoda, na którą mam nadzieję poświęcicie bez żalu dwie godziny swojego życia.
27.09.2022, 120’

#83 Wrześniowy freestyle vol. 2

Włącz ten hałas

W dzisiejszym wydaniu "Włącz ten Hałas!" nie będzie gości, ani tematu przewodniego, natomiast z pewnością nie zabraknie ciekawych metalowych nowości oraz kilku oddechów wymarłych światów. Bez względu jednak na metrykę utworów możecie liczyć na dwie godziny hałasu o różnorodnym zabarwieniu i ze znakiem jakości Redaktora Dunaja.
20.09.2022, 120’

#82 Zbigniew "Inferno" Promiński

Włącz ten hałas

Dzisiejsze wydanie "Włącz ten hałas!" zapowiada się bardzo wyjątkowo, ponieważ gościem będzie Zbigniew "Inferno" Promiński - perkusista Behemoth! Okazją do spotkania jest premiera nowej płyty naszych eksportowych blackmetalowców, ale nie zabraknie także zaskakujących muzycznych wycieczek oraz przedpremierowych utworów. A czyich? Tego dowiecie się między 22:00 a północą.
13.09.2022, 119’

#81 Freestyle

Włącz ten hałas

Po dwóch audycjach tematycznych wracamy dzisiaj, do tak lubianej przez Was, formuły freestyle'u. Będą więc gorące nowości, rzeczy przegapione w ferworze walki oraz garść leciwych klasyków. Mamy nadzieję, że te dwie godziny spędzone z "Włącz ten hałas!" miną Wam jak z bicza strzelił.
06.09.2022, 119’

#80

Włącz ten hałas

04.09.2022, 60’

Epilog: Queen na ostro

Top Queen

Queen jako protoplaści heavy metalu? Spróbuje to udowodnić Łukasz Dunaj.
30.08.2022, 120’

#79 Summer Dying Loud

Włącz ten hałas

Dzisiaj w audycji "Włącz ten hałas", gościem Łukasza Dunaja, będzie Tomasz Barszcz - wieloletni spiritus movens całego przedsięwzięcia.
Usłyszycie nie tylko o tym, jak ekipie SDL udaje się organizować świetny festiwal metalowy w Aleksandrowie Łódzkim, ale i o największych wyzwaniach tegorocznego sezonu koncertowego, których bez wątpienia nie brakowało.
23.08.2022, 119’

#78

Włącz ten hałas

16.08.2022, 120’

#77 Metal o górach

Włącz ten hałas

09.08.2022, 119’

#76 Covery, przeróbki, cudzesy

Włącz ten hałas

Covery, przeróbki, cudzesy - określeń na własne interpretacje kompozycji innych artystów jest wiele, ale wszystkie znaczą to samo. Niniejszym zapraszamy na drugą noc coverów, w historii audycji "Włącz ten hałas". Redaktor Dunaj ma nadzieję, że wybrany przez niego zestaw, będzie na tyle różnorodny i zaskakujący, że nie będzie Wam przeszkadzało, że gdzieś to już kiedyś słyszeliście.
02.08.2022, 120’

#75 Parno, gorąco i bezlitośnie

Włącz ten hałas

W dzisiejszym wydaniu "Włącz ten hałas" będzie tak jak za oknami. Parno, gorąco i bezlitośnie. Aby odreagować rock'n'rollową kanikułę sprzed tygodnia, zapraszam dzisiaj Państwa do tańca w rytmie prawie wyłącznie death- i blackmetalowych przebojów. Będzie tradycyjnie sporo nowości, trochę leciwych klasyków, ale generalnie program będzie sponsorowany przez kolor czarny.
26.07.2022, 120’

#74 Wolne od metalu

Włącz ten hałas

John Lennon powiedział kiedyś: "Nie ma koncepcyjnie nic lepszego niż rock'n'roll". Korzystając z tego, że mamy wakacje, letnią kanikułę, przypomnimy sobie o tej starej prawdzie. W związku z tym, w dzisiejszym wydaniu "Włącz ten hałas!" biorę sobie wolne od metalu. Usłyszycie za to mnóstwo porywających piosenek, które powinny przyspieszyć Wam tętno. Scandi-rock, punk'n'roll, zespoły z tak odległych od siebie krajów jak Polska i RPA.
19.07.2022, 120’

#73 Nowe i stare

Włącz ten hałas

Liczba gości: zero, liczba tematów przewodnich: mniej niż zero, liczba dobrych utworów - reaktor metalu wytrzyma!
Słowem trochę nowości, trochę staroci, raz szybciej, raz wolniej. Brzmi mało zachęcająco? Uwierzcie mi, że pozory mylą, o czym będziecie mogli się przekonać podczas dzisiejszej audycji "Włącz ten hałas".
14.07.2022, 119’

Zaprasza Łukasz Dunaj

Wersja polska

Prowadzenie: Łukasz Dunaj.
12.07.2022, 119’

#72 Antigama

Włącz ten hałas

Cześć, a dzisiaj w audycji ponownie goście, goście. Tym razem miałem przyjemność zaprosić dwóch muzyków zespołu Antigama - Łukasza Myszkowskiego (wokal) oraz Macia Morettiego (bas). Możecie spodziewać się niespodziewanych wyborów muzycznych oraz tego, że dzisiaj NAPRAWDĘ będzie głośno!
05.07.2022, 120’

#71 Bez napinki

Włącz ten hałas

We "Włącz ten hałas" będzie wakacyjnie; bez większej napinki, freestyle'owo, czyli usłyszymy zarówno nowe, jak i starsze utwory. Tym razem bez klucza tematycznego. Pochylimy się też nad kilkoma płytami, które ukazały się w pierwszej połowie tego roku i tym, co nas czeka jesienią.
28.06.2022, 120’

#70 Cofamy zegary o ćwierć wieku

Włącz ten hałas

Zgodnie z zapowiedzią, raz na kwartał jedno wydanie "Włącz ten hałas" będzie poświęcone muzyce z mniej lub bardziej odległej przeszłości. Dzisiaj lądujemy więc w 1997 roku i przypomnimy sobie, jak brzmiała muzyka metalowa w tamtym czasie. Będzie symfoniczny black metal, nu-metal, heavy metal, a nawet tak popularne wówczas "klimaty".
21.06.2022, 121’

#69

Włącz ten hałas

"Czy w nocy dobrze śpicie? Czy śmierci się boicie?" - na te i inne fundamentalne pytania będę starał się znaleźć odpowiedź w rozmowie z moim dzisiejszym gościem. A będzie nim Cyprian Łakomy - lider i wokalista zespołu In Twilight's Embrace, którzy wydali niedawno swój najnowszy album "Lifeblood".
14.06.2022, 120’

#68

Włącz ten hałas

07.06.2022, 119’

#67

Włącz ten hałas

31.05.2022, 120’

#66 Wędrowcy ~ Tułacze ~ Zbiegi

Włącz ten hałas

Kim są? Skąd przyszli? Dokąd idą? W dzisiejszej audycji spodziewajcie się niespodziewanego, ponieważ moimi gośćmi będą Stawrogin i Sars z kolektywu Wędrowcy ~ Tułacze ~ Zbiegi (W/T/Z). Wy tego jeszcze nie wiecie, ale ja już wiem, że będzie to jedno z najbardziej eklektycznych i nietypowych wydań "Włącz ten hałas!"
24.05.2022, 120’

#65 Wacław "Vogg" Kiełtyka

Włącz ten hałas

17.05.2022, 119’

#64

Włącz ten hałas

10.05.2022, 119’

#63

Włącz ten hałas

26.04.2022, 120’

#62 Truchło Strzygi

Włącz ten hałas

19.04.2022, 121’

#61

Włącz ten hałas

12.04.2022, 120’

#60

Włącz ten hałas

05.04.2022, 121’

#59

Włącz ten hałas

29.03.2022, 119’

#58

Włącz ten hałas

22.03.2022, 120’

#57

Włącz ten hałas

15.03.2022, 121’

#56

Włącz ten hałas

08.03.2022, 120’

#55

Włącz ten hałas

01.03.2022, 119’

#54

Włącz ten hałas

22.02.2022, 119’

#53

Włącz ten hałas

15.02.2022, 121’

#52 Wspominamy Romana Kostrzewskiego

Włącz ten hałas

08.02.2022, 120’

#51

Włącz ten hałas

TYLKO W TWOJE 357 02.02.2022, 26’

#8 Jaka piękna katastrofa - cz. 4

Hałastra

Ludzie mają w sobie pewien atawizm, każący im zwalniać i patrzeć na skutki wypadków samochodowych. W finałowym odcinku tego cyklu „Hałastry” wyobraźcie sobie, że przejeżdżacie obok największych katastrof w historii black metalu. Specjalnie dla Was, zanurzyłem się w odmęty internetu i z narażeniem zdrowia psychicznego, dotarłem na jego kres. Oto co dla was wyłowiłem. Osobom o słabych nerwach, polecam dawkować sobie ten podcast na raty.
01.02.2022, 120’

#50

Włącz ten hałas

TYLKO W TWOJE 357 25.01.2022, 33’

#7 Jaka piękna katastrofa – cz. 3

Hałastra

W tym odcinku „Hałastry” przyjrzymy się z bliska płycie, która jest niemal modelowym przykładem artystycznego kuriozum. To album, który mógłby służyć również jako zobrazowanie tezy, dlaczego wszystko poszło źle, skoro miało być tak dobrze? Przed państwem historia „Illud Divinum Insanus” grupy Morbid Angel. Czy jesteście wystarczająco ekstremalni, aby się z nią zmierzyć?
TYLKO W TWOJE 357 19.01.2022, 35’

#6 Jaka piękna katastrofa – cz. 2

Hałastra

Kontynuujemy naszą podróż śladami najbardziej katastrofalnych płyt w historii metalu. W tym odcinku „Hałastry” spróbuję dociec, co mieli w głowach muzycy Metalliki, kiedy nagrywali z Lou Reedem płytę „Lulu” oraz postaram się wybrać absolutnie najgorszy album Megadeth.
18.01.2022, 120’

#48

Włącz ten hałas

TYLKO W TWOJE 357 12.01.2022, 33’

#5 Jaka piękna katastrofa – cz. 1

Hałastra

Nowy rok to nowy cykl w ramach podcastu „Hałastra”. Tym razem zapraszam Was na serię poświęconą najbardziej kuriozalnym płytom w historii metalu. Na wybranych przykładach postaram się przyjrzeć, co skłoniło ich twórców do nadszarpnięcia swojej artystycznej reputacji, albo wręcz do zdemolowania własnej legendy. W tym odcinku Celtic Frost i płyty „Cold Lake” oraz „Prototype”.
11.01.2022, 116’

#47

Włącz ten hałas

04.01.2022, 120’

#46

Włącz ten hałas

28.12.2021, 121’

#45

Włącz ten hałas

TYLKO W TWOJE 357 21.12.2021, 38’

#4 Urodzeni na cmentarzu

Hałastra

Czwarty odcinek „Hałastry” domyka cykl opowieści o początkach black metalu. Tym razem przenosimy się do wczesnych lat 80., ocalając od zapomnienia najbardziej diaboliczne zespoły nurtu NWOBHM i kierując wzrok na tych, którzy ponieśli dalej przeklęte dziedzictwo Venom.
21.12.2021, 119’

#44

Włącz ten hałas

TYLKO W TWOJE 357 15.12.2021, 35’

#3 Zaproszenie na sabat

Hałastra

W tym odcinku „Hałastry” wybieramy się do słonecznej Italii roku 1977 z międzylądowaniem w angielskim Leicester. Opowiem Wam o zapomnianych przez Boga i ludzi zespołach Black Widow czy Atomic Rooster, aby następnie przedstawić domniemanych pionierów black metalu, którymi są… Dowiecie się tego z trzeciego odcinka "Hałastry", zapraszam do słuchania!
14.12.2021, 120’

#43

Włącz ten hałas

TYLKO W TWOJE 357 07.12.2021, 31’

#2 Diabolus in Musica

Hałastra

Kto pierwszy rzucił muzyczne wyzwanie Stwórcy? Czym jest właściwie „diabelski tryton”? Czy Robert Johnson dobrze wyszedł na domniemanym pakcie z Szatanem? Kto jest prawdziwym pionierem okultystycznego rocka? Tego i wielu innych rzeczy dowiecie się z drugiego odcinka „Hałastry”!
07.12.2021, 119’

#42

Włącz ten hałas

TYLKO W TWOJE 357 01.12.2021, 33’

#1 Witajcie w piekle

Hałastra

Proszę Państwa, 40 lat temu rozpoczął się na świecie black metal. W rocznicę wydania debiutanckiej płyty Venom „Welcome to Hell” wracam do tamtych pionierskich dni, a jednocześnie próbuję odnaleźć odpowiedź na pytanie: „Czy aby na pewno to był początek gatunku?”.
30.11.2021, 120’

#41

Włącz ten hałas

23.11.2021, 120’

#40 gościem Adam Nergal Darski

Włącz ten hałas

16.11.2021, 120’

#39

Włącz ten hałas

09.11.2021, 119’

#38

Włącz ten hałas

02.11.2021, 120’

#37

Włącz ten hałas

26.10.2021, 120’

#36

Włącz ten hałas

19.10.2021, 120’

#35

Włącz ten hałas

12.10.2021, 118’

#34

Włącz ten hałas

05.10.2021, 119’

#33

Włącz ten hałas

28.09.2021, 119’

#32

Włącz ten hałas

21.09.2021, 120’

#31

Włącz ten hałas

14.09.2021, 120’

#30 - Iron Maiden "Senjutsu"

Włącz ten hałas

07.09.2021, 120’

#29

Włącz ten hałas

31.08.2021, 119’

#28

Włącz ten hałas

24.08.2021, 55’

Brudna muzyka z całego świata

Włącz ten hałas

18.08.2021, 119’

Festiwalowe powidoki

Włącz ten hałas

12.08.2021, 120’

Audycja specjalna

Dzień z Metalliką

Teraz trudno w to uwierzyć. Gdy 12 sierpnia 1991 ukazał się ,,Czarny Album’’ wydawało się, że Metallica swoje najważniejsze płyty już nagrała. Czy ktoś jeszcze liczył na taką petardę w wykonaniu tego zespołu? Po 30 latach wiemy, że ta legendarna już płyta wyznaczyła w historii kapeli i całego gatunku nowe standardy. Szesnastokrotna platyna w samych Stanach, dziesiątki milionów (bo tego nikt dokładnie nie policzy) sprzedanych kopii na całym świecie i status jednego z najważniejszych dzieł rockowego panteonu. Teraz trudno uwierzyć jedynie, że już tyle lat minęło od jego premiery... Z tej okazji 12 sierpnia 2021 robimy u nas Dzień z Metalliką.
10.08.2021, 119’

#25

Włącz ten hałas

03.08.2021, 121’

#24

Włącz ten hałas

27.07.2021, 120’

#23

Włącz ten hałas

20.07.2021, 120’

#22

Włącz ten hałas

13.07.2021, 121’

#21

Włącz ten hałas

06.07.2021, 118’

#20

Włącz ten hałas

29.06.2021, 120’

#19

Włącz ten hałas

22.06.2021, 119’

#18

Włącz ten hałas

15.06.2021, 118’

#17

Włącz ten hałas

08.06.2021, 119’

#16

Włącz ten hałas

01.06.2021, 120’

#15

Włącz ten hałas

25.05.2021, 119’

#14

Włącz ten hałas

18.05.2021, 120’

#13

Włącz ten hałas

11.05.2021, 120’

#12

Włącz ten hałas

04.05.2021, 119’

#11

Włącz ten hałas

27.04.2021, 120’

#10

Włącz ten hałas

20.04.2021, 120’

#9

Włącz ten hałas

13.04.2021, 120’

#8

Włącz ten hałas

06.04.2021, 119’

#7

Włącz ten hałas

30.03.2021, 120’

#6 Pod bladoszarym niebem

Włącz ten hałas

23.03.2021, 120’

#5 Podsumowanie 2011-2020 (świat)

Włącz ten hałas

16.03.2021, 119’

#4 Klaszcz jak Ozzy!

Włącz ten hałas

09.03.2021, 120’

#3 L.G. Petrov - In Memoriam

Włącz ten hałas

02.03.2021, 120’

#2 Drugie uderzenie

Włącz ten hałas

23.02.2021, 120’

#1 Hałas na start

Włącz ten hałas

doładowanie ...