Idź do treści
pawel.soltys@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Paweł Sołtys

Jestem dziennikarzem ekonomicznym. Nie śpiewam i nie piszę książek, za to zawsze lubiłem mierzyć puls biznesu i odkrywać gospodarcze mechanizmy, słuchając ludzi znających je, jak własną kieszeń. Z zamiłowania jestem sportowcem - na nartach i na stadionie. Leży mi na sercu niezależność mediów i dziennikarzy - bez nich nikogo nie będzie słychać. W Radiu 357 odpowiadam za model biznesowy i finanse - chciałbym, żeby nasze radio było miejscem spotkań ludzi ciekawych świata, wymiany myśli i inspiracji, a do tego, oczywiście, żeby stało się ogromnym rynkowym sukcesem! Będę o to dbał. Monitoring ceny najlepszej kawy dorzucam w gratisie ;)
24.03.2023, 12’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

17.03.2023, 10’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

15.03.2023, 25’

wspieram.radio357.pl

Live - dla Patronów

Wracamy do lubianej przez Was formuły spotkań online na żywo. Po krótkiej przerwie - zagęszczamy, szczególnie że wiosna za pasem, a wraz z nią różne nowości, nad którymi dla Was pracujemy. Gdy pojawiają się u nas nowości, nasi Patroni otrzymują informację jako pierwsi. A jeżeli dotyczą one kwestii bardziej przekrojowych, zawierających w sobie wiele wątków - i tam, gdy mogą pojawić się dodatkowe pytania - spotykamy się w formule live! Rozmawiamy o nowości, która pojawiła się pod tytułowym adresem internetowym. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych - będziemy mówili głównie o tym, co w największym stopniu będzie dotyczyć nowych Patronów, ale chcemy, żeby każdy z Was miał przejrzystą informację na temat kwestii wspierania.
10.03.2023, 10’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

03.03.2023, 11’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

24.02.2023, 9’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

17.02.2023, 12’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

16.02.2023, 20’

#12 Inwestycje po nowemu

Trendbook

Czy pasywne podejście do angażowania swoich pieniędzy oparte na patencie "zainwestuj i zapomnij" na dobre podbije serca drobnych inwestorów? Czy kryptowaluty kiedykolwiek będą bezpieczną przystanią? Czy inwestowanie w "dobre dla otoczenia" inwestycje jest rzeczywiście dobrym pomysłem? Jak regulacje (nie) nadążają za tym wszystkim...? O tym dziś Grzegorz Nawacki i Paweł Sołtys porozmawiają z - Kamilem Hajdamowiczem z Santander Biura Maklerskiego - Piotrem Kuczyńskim z Domu Inwestycyjnego Xelion
15.02.2023, 60’

"Jak żyć" w czasach kryzysu?

Paw sumuje

Polska znalazła się na skraju technicznej recesji. Dane o wzroście gospodarczym są naprawdę mizerne, a do tego wciąż utrzymuje się wysoka inflacja... No, łatwo nie jest. Będzie więc o tym "jak żyć" w stagflacyjnym otoczeniu i do jakich trików uciekają się firmy, by zakrzywić nieco tę czasoprzestrzeń. Będzie też o nowych regułach fiskalnych i... Mierzei Wiślanej. Z tymi tematami zmierzą się: Marta Petka-Zagajewska - kierowniczka Zespołu Analiz Makroekonomicznych PKO BP i Cezary Szymanek - redaktor naczelny rp.pl. Zaprasza (tym razem) Paweł Sołtys.
10.02.2023, 9’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

09.02.2023, 15’

#11 Kobieca zmiana w biznesie

Trendbook

Ostatnie lata upłynęły pod znakiem długo wyczekiwanego szturmu kobiet na znaczące pozycje w biznesie. Polska plasuje się zresztą pod tym względem bardzo przyzwoicie na europejskim tle. Cały czas jednak polskim menedżerkom i kierowniczkom udziela się syndrom oszusta (a właściwie: oszustki). Co to takiego? Czy stopniowe upowszechnianie się feminatywów to znak, że operacja równoważenia płci w szefostwach firm się udaje? O tym dziś w Trendbooku Radia 357 i Pulsu Biznesu Grzegorz Nawacki i Paweł Sołtys porozmawiają z: Krystyną Boczkowską - przez wiele lat prezeską Boscha w Polsce, a obecnie członkinią zarządu Fundacji Liderek Biznesu oraz Kingą Piecuch - prezeską zarządu HPE Polska - Partnerem Trendbooka jest Santander Bank Polska
03.02.2023, 10’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

02.02.2023, 15’

#10 Rozrywka w internecie

Trendbook

Cyfrowa rozrywka redefiniuje to jak spędzamy nasz wolny czas w poszukiwaniu czegoś, co nas zrelaksuje, dostarczy emocji i wzbogaci. Radio - gra w internecie. Na film nie trzeba chodzić do kina, jeśli ma się dostęp do którejś z platform streamingowych. Koncerty i gry - w goglach 3D… Już teraz świat zmienił się nie do poznania. Co będzie dalej? W studiu: Aleksandra Bieluk - współzałożycielka i dyrektorka narracji studia Sundog, zajmującego się rozwojem gier komputerowych Anna Winnicka - dyrektorka rozwoju biznesu Empik Go
27.01.2023, 10’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

26.01.2023, 15’

#9 Rewolucja aplikacji bankowych

Trendbook

Aplikacje bankowe przeżywają kolejną metamorfozę. Kiedyś służyły do podstawowych operacji finansowych. Potem stały się centrami zarządzania rachunkami osobistymi. Teraz wychodzą poza stricte bankowe ramy i coraz częściej pojawiają się w nich usługi. Opłata za parking, autostradę, portfel kart lojalnościowych, dostęp do dokumentów, paragonów, urzędów… Tak, te wszystkie funkcje zaczynają być standardem w bankowych appkach. Jaki będzie następny krok - o tym w trendbooku porozmawiają Grzegorz Nawacki, Paweł Sołtys i ich goście: Piotr Hibner, dyrektor Santander Digital oraz Bartosz Berestecki, prezes PayTel.
24.01.2023, 97’

Jak będzie w 2023 roku?

Live dla Patronów

Live dla Patronów o najważniejszych sprawach na nowy rok.
20.01.2023, 9’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

19.01.2023, 19’

#8 Biznes w wirtualnym świecie

Trendbook

Jeden świat, ten realny, już dawno przestał człowiekowi wystarczać do tego, by efektywnie pracować, robić zakupy, uczyć się, komunikować… no i długo by można tak jeszcze wymieniać. Ale teraz wbijamy kolejny level, bo biznes przenosi się do wirtualnego świata, który sam tworzy w ramach rzeczywistości rozszerzonej i zupełnie wirtualnej, z metaversum na czele. Z czym to się i je i jakie zmiany to przyniesie? Paweł Sołtys i Grzegorz Nawacki z Pulsu Biznesu zapraszają na pogawędkę w tej sprawie w Trendbooku o 15:40, którego gośćmi będą Piotr Baczyński, prezes Immersiona oraz Marcel Pawlak, Senior Manager praktyki AML/KYC z działu Capgemini Invent w ramach Capgemini Polska Sp. z o.o.
13.01.2023, 10’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

12.01.2023, 21’

#7 Jak kryzys zmienia zachowania konsumentów

Trenbook

W Nowym Roku wspólnie z Pulsem Biznesu wracamy z drugim sezonem Trendbooka. Przypominamy trendbookowe zasady: Rozmawiamy o trendach, które wydaje się, że dopiero przed nami, a tak naprawdę już teraz mocno zmieniają naszą biznesową rzeczywistość. Dziś o tym jak kryzys zmienia zachowania i zwyczaje konsumentów.
06.01.2023, 9’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

05.01.2023, 60’

Jaka będzie przyszłość radia internetowego?

Plac na rozdrożu

Radio 357 nadaje już dwa lata i z tej okazji warto przyjrzeć się temu dokąd zmierza radio po pojawieniu się silnych internetowych marek na tym rynku. 357, Nowy Świat, Newonce przecierają szlaki, na które z zainteresowaniem patrzą duzi gracze. Jak kształtować się będzie układ sił na tym rynku w najbliższych latach? W naszym studiu pojawią się: Grzegorz Kossakowski – prezes Eurozetu, nadawcy m.in. Radia Zet i Antyradia; Marcin Malicki – odpowiedzialny za rozwój nowych produktów, WP Pilota, Open.fm oraz usług subskrypcyjnych w WP Media oraz Mih Michalski – współzałożyciel i prezes newonce.media.
05.01.2023, 4’

Serwis ekonomiczny Pawła Sołtysa

Podcasty na 2. urodziny

19.12.2022, 20’

#56 Crowdfunding udziałowy

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Michał Kubicki, redaktor Bankier.pl.
12.12.2022, 19’

#55 Gwarantowane zyski w funduszach emerytalnych

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.
05.12.2022, 16’

#54 Inwestuj jak Bartek Pawłowski

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Bartek Pawłowski, Chief Investment Officer w mBanku.
01.12.2022, 18’

#6 Inwigilujące maszyny

Trendbook

Podglądają, podsłuchują, zapisują dane (oczywiście za naszą pełną zgodą), a potem analizują, wyciągają wnioski i podejmują decyzje. Wszechobecne maszyny i algorytmy, które coraz bardziej programują to jak kupujemy, sprzedajemy i pracujemy. Wizja z Raportu mniejszości? Bynajmniej. To już rzeczywistość tu i teraz. W Trendbooku Radia 357 i Pulsu Biznesu pojawią się Jowita Michalska, prezeska Digital University, Warsaw Singularity Group oraz Magdalena Kasiewicz, członkini zarządu Microsoft w Polsce. Zapraszają Grzegorz Nawacki (Puls Biznesu) i Paweł Sołtys.
28.11.2022, 19’

#53 Czy jesteśmy dojrzali inwestycyjnie?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Łukasz Blichewicz, prezes Grupy Assay.
25.11.2022, 9’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

24.11.2022, 19’

#5 Front ESG

Trendbook

Za 3 lata największe europejskie spółki czeka duża zmiana - będą one miały obowiązek raportowania, co robią na froncie ESG. Pod tymi trzema literami kryją się wszelkie działania, które firmy wykonują nie dla własnego zysku, ale dla dbałości o środowisko, społeczeństwo i szeroko pojętą uczciwość w zarządzaniu i relacjach z otoczeniem. Ile w tym przyszłościowego, optymistycznego trendu, a ile ściemy? O tym dziś w Trendbooku Radia 357 i Pulsu Biznesu opowiedzą goście Pawła Sołtysa i Grzegorza Nawackiego, redaktora naczelnego PB: Rafał Rudzki, dyrektor ds. ESG w Żabka Group oraz Ewa Janczukowicz-Cichosz, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w LPP.
22.11.2022, 20’

Czy drobny inwestor jest skazany na pożarcie? (Coś za coś - odc. 46)

Coś za coś

Tu najważniejsza jest ekonomia - w krótkich i przystępnych fragmentach Paweł Sołtys i jego goście opowiadają o ważnych aspektach rynku, finansów i budżetów, w mikro i makro skali. W tym odcinku gościem jest Bartosz Pawłowski, Chief Investment Officer w mBanku, a tematem - drobni inwestorzy. Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/cos-za-cos-tylko-w-twoje-357/ .
21.11.2022, 22’

Rok nauki za nami

Coś za coś

Jakie są praktyczne lekcje stałych słuchaczy podcastu Coś za coś?
18.11.2022, 10’

Finansowe podsumowanie dwóch tygodni

Dobre notowania

17.11.2022, 19’

#4 Płatności i bankowość przyszłości

Trendbook

W tym odcinku będziemy rozmawiać o płatności i bankowości przyszłości - rymuje się? To świetnie. Ale my zajmiemy się prozą bankowego życia i tym, jak z pozoru futurystyczne technologie pomagają zmieniać to jak płacimy już teraz. Będzie też trochę o nowych pomysłach na płacenie przy wykorzystaniu cech biometrycznych i o tym czy mają szanse się przyjąć na naszym gruncie. Gośćmi będą: Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe oraz Maciej Reluga, członek zarządu i główny ekonomista Santander Bank Polska. Rozmowę poprowadzą: Eugeniusz Twaróg, dziennikarz Pulsu Biznesu i Paweł Sołtys.
10.11.2022, 19’

#3 Zdalność wszystkiego

Trendbook

Jak praca albo nauka - to na mailach i teamsach albo meetach. Jak do psychologa, to teleporada. Zakupy - w apce, zresztą już nie tylko elektronika i ciuchy, ale i te spożywcze. Koncerty - online. Randki. Msze. Wszystko się ucyfrowiło, a przy tym zmieniło (i nadal zmienia) nasze życie i zwyczaje konsumenckie. Zapraszają: Ignacy Morawski, główny ekonomista Pulsu Biznesu oraz Paweł Sołtys. Goście audycji: Katarzyna Kazior, menedżerka e-commerce, założycielka startupu Polka oraz Michał Kramarz, Head Google for Startups CEE.
09.11.2022, 60’

#31 Czy Polacy potrafią się sprzedać?

Firmament

Dlaczego Lewandowski, Curie-Skłodowska, Wojtyła i Chopin musieli wyjechać za granicę, by zrobić oszałamiające kariery? I czy w biznesie jest to również regułą? Czy ambicja to grzech?
07.11.2022, 12’

#51 Czy algorytmy rządzą światem i rynkami?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Piotr Kuczyński, główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion.
04.11.2022, 10’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

03.11.2022, 19’

#2 Czy efekt szminki istnieje?

Trendbook

To opisany w teorii ekonomii fenomen: w kryzysie spada sprzedaż bardzo drogich towarów luksusowych, a wzrasta sprzedaż... nie aż tak bardzo drogich towarów luksusowych. Czy więc w branży artykułów luksusowych zacierają ręce myśląc o kryzysie? A może i oni są pod presją? Trendbook Puls Biznesu i Radia 357 w doborowym składzie: Anna Kruk, właścicielka i prezeska autorskiej marki ANIA KRUK oraz Wojciech Sieńczyk, dyrektor Obszaru Wealth Management w Santander Bank Polska - banku, który jest partnerem Trendbooka.
31.10.2022, 18’

#50 Condohotele

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Jan Dziekoński, ekspert od nieruchomości, autor bloga jandziekonski.pl.
28.10.2022, 10’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

27.10.2022, 20’

#1 Zaciskanie pasa

Trendbook

Kryzys u bram, a tak naprawdę już jest, choć jeszcze niewielu go odczuwa. Jakie przyniesie zmiany dla pracowników i menedżerów? Czy postrach wszystkich, czyli (brrr!) CIĘCIA dotyczą wszystkich i wszystkiego? Grzegorz Nawacki z Pulsu Biznesu i Paweł Sołtys rozmawiać będą o tym z Grażyną Piotrowską-Oliwą, prezeską Grupy Modne Zakupy i członkinią Rady Dyrektorów Grupy Pepco.
26.10.2022, 59’

#30 Zawody przyszłości

Firmament

Już nie tylko nasze dzieci, ale i my sami będziemy wkrótce pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją albo nie istniały jeszcze kilka lat temu. "Co Państwo na to?" - zapyta klasyk. W dzisiejszym Firmamencie damy głos tym, którzy takiej zmiany doświadczyli. Gośćmi Jarosława Sroki i Pawła Sołtysa będą: Michał Będźmirowski znany szerzej jako Modny Tata, Karol Górnowicz, Skriware, Martyna Matyjek, Microsoft, Grażyna Wolszczak, aktorka
24.10.2022, 17’

#49 Jak analizować trendy odc. 2

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Piotr Kuczyński, główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion.
21.10.2022, 10’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

17.10.2022, 16’

#48 Spłacić kredyt czy inwestować?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Jarosław Sadowski, główny analityk Expander Advisors.
14.10.2022, 9’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

12.10.2022, 60’

#29 Czy umiemy rozmawiać o zarobkach?

Firmament

Nie wiesz jak poprosić o podwyżkę? Nie jesteś sam/a. Bo o pieniądzach zasadniczo trudno nam się rozmawia. W Firmamencie rozprawiamy się z tym tabu - sprawdzamy co i dlaczego blokuje pracowników i pracodawców w rozmowach płacowych i nie tylko. Czy jawność pensji rozwiąże ten problem? A może publicznie dostępna siatka płac z widełkami? Na wieczorne rozmowy na ten temat zapraszają Jarosław Sroka, Paweł Sołtys i gwiazdy z Firmamentu: - Zofia Łapniewska, Polska Sieć Ekonomii - Mik Kuczkiewicz, weteran doradztwa płacowego - Karol Kapuściński, No Fluff Jobs - Jacek Sarnowski, Porta KMI
10.10.2022, 17’

#47 Jak analizować trendy?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Jacek Lempart, autor bloga i podcastu System Trader.
07.10.2022, 10’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

03.10.2022, 20’

#46 Czy drobny inwestor jest skazany na pożarcie?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Bartosz Pawłowski, Chief Investment Officer w mBanku.
30.09.2022, 10’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

28.09.2022, 60’

#28 Inwigilacja w pracy

Firmament

Kontynuujemy rozmowy o inwigilacji, które wczoraj w "Placu na rozdrożu" rozpoczął Andrzej Rudke. Tym razem jednak skupimy się na permanentnej inwigilacji w pracy. Aplikacje do monitorowania wydajności. Wyliczany co do sekundy czas spędzony na służbowych zadaniach... Czy to nowa normalność? Nowy wspaniały świat? Czy może kierunek: dystopia?
26.09.2022, 19’

#45 Podstawy działania giełdy, odc. 2

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.
23.09.2022, 9’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

Paweł Sołtys w gospodarczym podsumowaniu tygodnia wraz z Piotrem Kuczyńskim z domu inwestycyjnego XELION
19.09.2022, 18’

#44 Słuchacze pytają: fundusz czy obligacja?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Bartosz Pawłowski, Chief Investment Officer w mBanku.
16.09.2022, 10’

Jastrzębie w potrzasku

Dobre notowania

15.09.2022, 60’

#27 Idzie kryzys

Firmament

Idzie kryzys - trzeba za...iwaniać! A może nie? Bo wykończony pracownik i szef to zazwyczaj zły pracownik i zły szef. Czy zmobilizujemy się do intensywniejszej pracy w kryzysie? Jak zmienią się oczekiwania, jakie mamy wobec firm, w których pracujemy? Goście: Monika Borowiecka - partner zarządzająca w funduszu Tangent Line VC; Wojciech Mądalski - menedżer, były prezes m.in. Netii i Horteksu; Jacek Piątek - konsultant strategiczny ds. młodych produktów i usług; Anna Maria Szutowicz - właścicielka agencji Y&Lovers.
12.09.2022, 15’

#43 Nieruchomości w czasach wysokich stóp

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Adam Czerniak, główny ekonomista Polityka Insight.
09.09.2022, 9’

Najważniejsze wydarzenia rynkowe

Dobre notowania

22.08.2022, 21’

#40 Inwestowanie w recesji

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Bartosz Pawłowski, Chief Investment Officer w mBanku.
21.08.2022, 9’

#42 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

19.08.2022, 10’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

17.08.2022, 60’

Transport publiczny za 9 euro?

Plac na rozdrożu

Prowadzenie: Paweł Sołtys.
15.08.2022, 21’

#39 Najpopularniejsze błędy inwestycyjne, wyd. 2, popr.

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.
15.08.2022, 59’

Z Pawłem Sołtysem:

Miejscownik

14.08.2022, 10’

#41 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

12.08.2022, 10’

Podsumowanie tygodnia na rynkach finansowych

Dobre notowania

Paweł Sołtys podsumowuje wraz z Piotrem Kuczyńskim z domu inwestycyjnego XELION tydzień w finansach
08.08.2022, 17’

#38 Czy skarb państwa może być niewypłacalny?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Piotr Kuczyński, główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion.
07.08.2022, 10’

#40 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

05.08.2022, 11’

Mocny złoty na jak długo?

Dobre notowania

Finansowe podsumowanie tygodnia z Piotrem Kuczyńskim
04.08.2022, 60’

Mamy więcej czy mniej w portfelu?

Paw sumuje

01.08.2022, 25’

#37 Spotlight: złoto

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.
31.07.2022, 10’

#39 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

29.07.2022, 12’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

28.07.2022, 59’

O najniższym od 32 lat bezrobociu

Paw sumuje

Prowadzenie: Paweł Sołtys.
25.07.2022, 20’

#36 Inwestuj jak Piotr Kuczyński

Coś za coś

24.07.2022, 10’

#38 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

22.07.2022, 11’

Finansowe podsumowanie tygodnia z Piotrem Kuczyńskim

Dobre notowania

21.07.2022, 60’

Ekonomiczne podsumowanie tygodnia

Paw sumuje

Wakacje to niby sezon ogórkowy, ale w gospodarce dzieje się dużo. Momentami chyba nawet za dużo… Na szczęście mamy na pokładzie takich, którzy nie tylko nadążają, ale też potrafią wszystko przeanalizować i podsumować. Dzisiaj podsumuje sam Sołtys. Paweł Sołtys. Co dziś znajdzie się na jego liście do omówienia? Płace realnie w dół, a ceny wciąż w górę: niektóre sklepy wprowadziły już limity na zakup cukru, inne - zabezpieczenia antykradzieżowe na masło… Adam Glapiński i odpowiedzi prosto z sopockiego molo - o co Wy zapytalibyście prezesa NBP? Problemy z węglem: braki w dostawach, przestoje w najnowszym bloku elektrowni w Jaworznie, dopłaty do węgla i dymisja pełnomocnika ds infrastruktury krytycznej - Piotra Naimskiego. Będzie też jednak coś pozytywnego - obiecujemy. Gośćmi Pawła Sołtysa są: Maciej Samcik, Subiektywnie o finansach oraz Grzegorz Nawacki, redaktor naczelny Puls Biznesu.
17.07.2022, 10’

#37 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

17.07.2022, 20’

#35 Kobiety i inwestowanie

Coś za coś

Gościnią Pawła Sołtysa jest Dorota Sierakowska z Girls Money Club.
15.07.2022, 10’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

11.07.2022, 17’

#34 Spotlight: Surowce

Coś za coś

Gościnią Pawła Sołtysa jest Dorota Sierakowska z Girls Money Club.
10.07.2022, 10’

#36 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

08.07.2022, 11’

Stopy w górę, prezes NBP przed mikrofon.

Dobre notowania

04.07.2022, 19’

#33 Jaką część swoich pieniędzy powinienem inwestować?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Bartosz Pawłowski, Chief Investment Officer w mBanku.
03.07.2022, 9’

#35 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

01.07.2022, 10’

Perspektywy ekonomiczne na najbliższy czas

Dobre notowania

27.06.2022, 22’

#32 Skąd się bierze inflacja i dlaczego powinna nas motywować?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Rafał Bogusławski, główny strateg KupFundusz.pl.
26.06.2022, 9’

#34 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

24.06.2022, 11’

Schizofrenia na rynkach

Dobre notowania

Obawa czy koniec obaw? Zdania są podzielone. O sytuacji na rynkach rozmawiają Paweł Sołtys i Piotr Kuczyński.
23.06.2022, 60’

#26 Wymagający czas dla biznesu

Firmament

Szybko rosnące ceny, niepewność w gospodarce, wysokie stopy procentowe, odpływający z rynków finansowych kapitał, zerwane łańcuchy dostaw i ograniczenia transportowe, wojna tuż za granicą, polityczne napięcia, zdenerwowani pracownicy, sfrustrowani menedżerowie… Czas dla biznesu jest naprawdę bardzo wymagający. Czy odczuwasz wzrost cen u siebie w firmie? A może coś innego jest problemem? Porozmawiajmy o tym w "Firmamencie" na żywo w Radiu 357. Goście: Kasia Gryzło - HearMe.pl Robert Dobrzycki, Panattoni Daniel Pawełek - restaurator, Ferment Group Sławomir Dudek - FOR
20.06.2022, 16’

#31 W co inwestować po pięćdziesiątce?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Bartosz Pawłowski, Chief Investment Officer w mBanku.
17.06.2022, 9’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

13.06.2022, 22’

#30 Jak nie wpaść w błędne inwestycyjne przekonania? cz. 2

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Rafał Bogusławski, główny strateg KupFundusz.pl.
13.06.2022, 18’

#29 Jak nie wpaść w błędne inwestycyjne przekonania?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Rafał Bogusławski, główny strateg KupFundusz.pl.
12.06.2022, 11’

#33 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

10.06.2022, 11’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

09.06.2022, 60’

#25 Poradnik internetowego savoir-vivre'u

Firmament

Jak namówić kogoś, by zainwestował, dajmy na to, 10 milionów złotych w twój pomysł na biznes... nie spotykając go? Co wypada, a czego nie wypada robić w komunikowaniu się online w sprawach służbowych? Roboczy, praktyczny, biznesowy poradnik internetowego savoir-vivre'u i praktycznych lifehacków z czterech różnych perspektyw w Firmamencie prosto z Gdańska, z finału konkursu Hej StartUP. Gośćmi Jarosława Sroki są: Paweł Braun - Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości, Monika Lewandowska - aktywistka zaangażowana w walkę o prawa osób niepełnosprawnych, Anna Zielińska - Stor9.
03.06.2022, 10’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

30.05.2022, 13’

#28 Spotlight: Fundusze

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Bartosz Pawłowski, Chief Investment Officer w mBanku.
27.05.2022, 10’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

23.05.2022, 16’

#27 Najpopularniejsze błędy inwestycyjne

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.
20.05.2022, 9’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

16.05.2022, 17’

#26 Jak inwestować w ramach IKE i IKZE?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Michał Masłowski, wiceprezes Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.
16.05.2022, 59’

#32 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

13.05.2022, 10’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

12.05.2022, 60’

#23 Jak przygotować się na to, co nieprzewidywalne?

Firmament

09.05.2022, 21’

#25 Inwestorskie krzywe zwierciadła

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Rafał Bogusławski, główny strateg KupFundusz.pl.
09.05.2022, 60’

#31 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

06.05.2022, 9’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

02.05.2022, 13’

#24 Grillowe menu Coś za coś

Coś za coś

02.05.2022, 60’

#30 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

29.04.2022, 11’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

28.04.2022, 60’

#22 Czy jesteśmy otwarci na pracowników z zagranicy?

Firmament

Wielki napływ migrantów z Ukrainy oznacza adekwatnie wielką zmianę na rynku pracy. Jak poradzą sobie z tym wyzwaniem pracownicy, kandydaci na pracowników oraz ci, którzy będą chcieli ich zatrudnić oraz wreszcie ci, którzy potem będą z nimi ręka w rękę pracować? Czy Waszym zdaniem jesteśmy otwarci na pracowników z zagranicy? Jako kraj, jako przedsiębiorcy i jako koleżanki i koledzy z pracy?
25.04.2022, 18’

#23 Jak inwestowanie wpłynie na mój podatek?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Michał Masłowski, wiceprezes Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.
25.04.2022, 60’

#29 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

22.04.2022, 10’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

15.04.2022, 11’

Podsumowanie gospodarki w mijającym tygodniu

Dobre notowania

14.04.2022, 60’

#21 Czy mamy problem z wypaleniem zawodowym?

Firmament

Są takie dni w pracy, gdy się po prostu nie chce... Gorzej, gdy dni zmieniają się w tygodnie, a tygodnie w miesiące. Jak sądzicie, czy pracownicy i menedżerowie mają masowy problem z wypaleniem zawodowym? Czy i do Polski dotrze fenomen Great Resignation? A może już tu jest? Zapraszają Jarosław Sroka i Paweł Sołtys.
11.04.2022, 20’

#22 Czy bitcoin to inwestycja?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Tomasz Jaroszek, autor bloga Doradca.tv.
11.04.2022, 60’

#28 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

08.04.2022, 9’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

04.04.2022, 20’

#21 Co wojna zmieniła w podejściu do nieruchomości?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Adam Czerniak, główny ekonomista Polityka Insight.
04.04.2022, 59’

#27 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

01.04.2022, 11’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowanie

28.03.2022, 17’

#20 Kiedy wyjść z inwestycji?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Bartosz Pawłowski, Chief Investment Officer w mBanku.
28.03.2022, 60’

#26 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

25.03.2022, 10’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

Rozmowa Pawła Sołtysa z Piotrem Kuczyńskim.
21.03.2022, 16’

#19 Strategie inwestycyjne na trudne czasy

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Bartosz Pawłowski, Chief Investment Officer w mBanku.
17.03.2022, 60’

#18 Jak będzie wyglądało życie w czasach metawersum?

Firmament

Jak będzie wyglądało życie, praca i kultura w czasach metawersum? Czy wirtualne życie będzie lepsze od offline’owego? Futurystyczny leitmotiv ma pierwszy, w pełni zagraniczne wydanie „Firmamentu”. Jarosław Sroka pofrunął do Austin w stanie Teksas, by wziąć udział w SXSW - globalnym spotkaniu ludzi kultury, nauki i biznesu. W naszym mobilnym studiu pojawili się też inni uczestnicy tego spotkania: Aleksandra Auleytner - Kancelariia DZP; Jowita Michalska - Digital University; Maciej Noga - Grupa Pracuj; Marek Pałys - Startup Development House.
14.03.2022, 18’

#18 Psychologiczne pułapki inwestowania

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Rafał Bogusławski, główny strateg KupFundusz.pl.
14.03.2022, 59’

#24 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na swiecie

11.03.2022, 10’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

07.03.2022, 17’

#17 Decyzje inwestycyjne w czasach zawirowań

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Rafał Bogusławski, główny strateg KupFundusz.pl.
07.03.2022, 54’

#23 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

04.03.2022, 7’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

Rozmowa Pawła Sołtysa z Aleksandrem Pawlaka z Tavexu.
28.02.2022, 54’

#22 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

25.02.2022, 11’

Rynek i giełdy po rosyjskiej agresji na Ukrainę

Dobre notowania

Rozmowa Pawła Sołtysa z Piotrem Kuczyńskim.
21.02.2022, 13’

#16 Spotlight na aktywa: waluty

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Bartosz Pawłowski, Chief Investment Officer w mBanku.
21.02.2022, 60’

#21 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

18.02.2022, 10’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

14.02.2022, 18’

#15 Czy istnieje zysk bez ryzyka?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Bartosz Pawłowski, Chief Investment Officer w mBanku.
14.02.2022, 60’

#20 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

11.02.2022, 10’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

07.02.2022, 18’

#14 Spotlight na aktywa: obligacje

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Bartosz Pawłowski, Chief Investment Officer w mBanku.
07.02.2022, 60’

#19 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

04.02.2022, 10’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

31.01.2022, 18’

#13 O czym pamiętać przy wyborze platformy do inwestowania?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Konrad Ryczko, analityk Domu Maklerskiego BOŚ.
31.01.2022, 59’

#18 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

28.01.2022, 8’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

24.01.2022, 19’

#12 Spotlight na aktywa: akcje

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Konrad Ryczko, analityk Domu Maklerskiego BOŚ.
24.01.2022, 60’

#17 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

21.01.2022, 12’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

17.01.2022, 17’

#11 Jak efektywnie odkładać pieniądze?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Bartosz Pawłowski, Chief Investment Officer w mBanku.
17.01.2022, 60’

#16 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

14.01.2022, 10’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

13.01.2022, 60’

Jak osiągnąć sukces zawodowy?

Firmament

Czy sukcesem zawodowym rządzi przypadek, znajomości czy umiejętności? Jakie macie doświadczenia? "Szczęściu trzeba pomóc" - powiadają... Ale na ile to się sprawdza w biznesie? W audycji ,,Firmament” Jarosław Sroka rozmawia z Anną Rulkiewicz z Grupy LUX MED, Kasprem Nosarzewskim z 4CF Foresight oraz Krzysztofem Witkowskim z EY.
10.01.2022, 18’

#10 Skąd czerpać wiedzę o inwestowaniu?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Tomasz Jaroszek, autor bloga Doradca.tv.
10.01.2022, 60’

#15 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

07.01.2022, 10’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

03.01.2022, 15’

#9 Pasywne inwestowanie - co to i dla kogo?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Przemek Barankiewicz, country manager Finaxa.
03.01.2022, 60’

#14 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

31.12.2021, 11’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

27.12.2021, 18’

#8 Ile czasu potrzeba, żeby dobrze inwestować?

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Bartosz Pawłowski, Chief Investment Officer w mBanku.
27.12.2021, 58’

#13 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

23.12.2021, 60’

Czy przedsiębiorcą trzeba się urodzić?

Firmament

Czy miejsce naszego urodzenia, otoczenie, w którym dorastamy, geny i pochodzenie determinują sukces w biznesie i poza nim? W Firmamencie inaugurujemy rozmowy przy świątecznym stole w Radiu 357. Rozmowy łączące pokolenia, w doborowym gronie: Adam Gessler senior - restaurator Adam Gessler junior - również restaurator Joanna Jakubas - sopranistka Zbigniew Jakubas - inwestor, przedsiębiorca
20.12.2021, 18’

#7 Gdy zysk jest podejrzanie wysoki...

Coś za coś

Gościem Pawła Sołtysa jest Tomasz Jaroszek, autor bloga Doradca.tv.
20.12.2021, 60’

#12 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

17.12.2021, 6’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

13.12.2021, 15’

#6 Od czego powinien zacząć inwestor?

Coś za coś

13.12.2021, 60’

#11 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

10.12.2021, 6’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

06.12.2021, 24’

#5 Czy nieruchomości to dobra inwestycja?

Coś za coś

06.12.2021, 60’

#10 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

03.12.2021, 8’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

02.12.2021, 60’

#11

Firmament

29.11.2021, 19’

#4 Jak ustalić jakim typem inwestora jesteś?

Coś za coś

29.11.2021, 60’

#9 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

26.11.2021, 12’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

22.11.2021, 20’

#3 Kiedy jest dobry moment na inwestowanie?

Coś za coś

22.11.2021, 60’

#8 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

19.11.2021, 13’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

15.11.2021, 21’

#2 Uwaga! 100 zł dziś będzie warte 93 zł za rok

Coś za coś

15.11.2021, 60’

#7 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

12.11.2021, 9’

Nowe szczyty, nowe obawy

Dobre notowania

Euro najsłabsze od ponad roku. Złoty traci - frank najdroższy od 6 lat. Z kolei indeksy giełdowe na najwyższych w historii poziomach (oczywiście nie w Polsce - który to już raz ten dopisek?). A złoto zaczyna świecić antyinflacyjnym blaskiem. Czy zbliżamy się do punktu zwrotnego na giełdach?
08.11.2021, 19’

#1 Co zrobić z nadmiarem gotówki?

Coś za coś

08.11.2021, 59’

#6 Co w radiu piszczy?

Najlepszy radiowy adres na świecie

05.11.2021, 10’

Finansowe podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

04.11.2021, 60’

Czy ceny mieszkań zaczną spadać?

Plac na rozdrożu

Mieszkań buduje się najwięcej od końcówki lat 70. Ilość pieniędzy wypłacanych przez banki w formie kredytów hipotecznych jest najwyższa w historii. Nie brakowało takich, którzy o sytuacji na rynku nieruchomości w ostatnich miesiącach czy kwartałach mówili "pachnie bańką". Ale być może rynek mieszkaniowy dociera powoli do punktu zwrotnego...
04.11.2021, 59’

#9

Firmament

29.10.2021, 13’

Inflacja grasuje...

Dobre notowania

25.10.2021, 60’

#5

Najlepszy radiowy adres na świecie

Wszystko, co najlepsze z audycji i podcastów
22.10.2021, 11’

Rekordy, rekordy, rekordy...

Dobre notowania

21.10.2021, 59’

#8

Firmament

18.10.2021, 61’

#4

Najlepszy radiowy adres na świecie

15.10.2021, 10’

Rynek nie wierzy w polexit

Dobre notowania

Rynek nie przejął się zbytnio orzeczeniem TK w sprawie stosowania unijnego prawa w Polsce. WIG20 ma się bardzo dobrze, złoty odrobił straty. Sielanka! Tylko ta benzyna po 6 zł…
11.10.2021, 60’

#3 Włącz podcasty!

Najlepszy radiowy adres na świecie

08.10.2021, 11’

Złoty na huśtawce

Dobre notowania

Rada Polityki Pieniężnej nieoczekiwanie podwyższa stopy procentowe do 0,5%. A prezes NBP w szczytowej formie na "konferencji prasowej" - ganił ekonomistów bankowych, przekonywał, że RPP ma sytuację pod kontrolą. I wszystko poszłoby gładko, gdyby nie orzeczenie TK w sprawie stosowania prawa unijnego
07.10.2021, 60’

Sukcesja z sukcesem

Firmament

Czy gen biznesu jest dziedziczny i co czuje właściciel firmy, gdy długa rodzinna tradycja wygasa? Gośćmi Jarosława Sroki są: Wojciech i Mikołaj Wolni (Euvic), Tomasz Budziak (Stowarzyszenie IFR) i Grzegorz Putka
04.10.2021, 60’

#2

Najlepszy radiowy adres na świecie

01.10.2021, 13’

Rekord inflacji

Dobre notowania

Z inflacją ostatnio jest jak z benzyną - niebezpiecznie zbliża się do "szóstki". O rynkowych reperkusjach tracącej na wartości gotówki podyskutuje razem z Piotrem Kuczyńskim Aleksander Pawlak z Tavexu
29.09.2021, 60’

O rozdrożu na drogach

Plac Na Rozdrożu

W środę "Plac na rozdrożu" nabierze dużo bardziej dosłownego znaczenia niż zazwyczaj, bo rozmawiać będziemy o rozdrożu na drogach. Wszystko dlatego, że już w piątek, 1 października, czeka nas rewolucja w systemie poboru opłat za przejazd autostradami i drogami ekspresowymi. Dotychczasowy, utrzymywany od 10 lat system e-myta - viaToll - zostanie wyłączony, a zastąpi go uruchomiony w czerwcu e-Toll. W ciągu kolejnych kilku miesięcy zniknąć mają bramki i szlabany, zaś pobór opłat oparty będzie o pomiar z satelity. O tym, czy nowy system jest gotowy przejąć pałeczkę od starego, jak zmieni się jego efektywność, a także o przyszłości płacenia za infrastrukturę porozmawiamy z prof. Wojciechem Paprockim z SGH oraz Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica.
27.09.2021, 60’

#1 Jesienna uderzenie podcastowe

Najlepszy radiowy adres na świecie

24.09.2021, 11’

Abrakadabra

Dobre notowania

Tydzień magii na rynkach. Będzie o spółkach, które nie spłacają obligacji, ale nie upadają oraz o krajach, które w ramach walki z inflacją… obniżają stopy procentowe. Do tego coś o słabym złotym, który dodatkowo komplikuje sytuację inflacyjną w Polsce.
24.09.2021, 120’

Audycja dwugłowa

Ekranizacja

20.09.2021, 60’

#0 Historia powstania Radia 357

Najlepszy radiowy adres na świecie

W odcinku #0 historia powstania Radia 357, a także najciekawsze audycje i podcasty, które można znaleźć w Twoje 357. Usłyszycie m.in. Piotra Stelmacha, Kubę Strzyczkowskiego, Mery Spolsky, Macieja Kaczyńskiego i Annę Dymną.
17.09.2021, 10’

Chiński problem

Dobre notowania

Czy upadek dewelopera Evergrande wywoła problemy w Chinach, które rozleją się na inne rynki? O to pytamy dziś Piotra Kuczyńskiego. Nie ominiemy też tematu przeceny na złotym i złocie.
16.09.2021, 60’

Nowa konfiguracja pracy

Firmament

Kto odnajduje się w hybrydowym modelu pracy, a kto nie? Jak będzie wyglądać nasza praca po pandemii?
15.09.2021, 120’

Kierunek: Legendy

Ścieżka dźwiękowa

Katarzynę Borowiecką, w pierwszej powakacyjnej audycji, zastępuje Paweł Sołtys
10.09.2021, 10’

Prezes osłabił złotego

Dobre notowania

Prof. Adam Glapiński, prezes NBP na cenzurowanym. Część członków Rady Polityki Pieniężnej zarzuca mu zbyt autorytarne działanie i utrudnianie walki z inflacją. Wraz z oddalającą się perspektywą podwyżek stóp na wartości traci złoty...
09.09.2021, 60’

Druga szansa bankruta

Firmament

Co się dzieje w firmie i umyśle menedżera, gdy firma trzęsie się w posadach? I czy w biznesie istnieje druga szansa? Dyskutują o tym: Oskar Kiwic (ex CardioCube), Marian Owerko (Bakalland), Marcus Preston (coach i spec od restrukturyzacji) i Przemysław Schmidt (członek rad nadzorczych, coach INSEAD).
03.09.2021, 9’

Ad acta franka

Dobre notowania

Sąd Najwyższy zrobił unik. Spodziewano się rozstrzygnięć w sprawie sposobu rozliczania kredytów walutowych. Tymczasem sędziowie postanowili wyrazić wątpliwości w jakim gronie te rozstrzygnięcia powinny zapadać. W Dobrych notowaniach słowo o walutach oraz polskiej giełdzie.
27.08.2021, 6’

Co tam słychać w okolicach giełdy?

Dobre Notowania

20.08.2021, 12’

Mocny dolar, słaby złoty

Dobre notowania

Dolar ma swoje 5 minut. Wyraźnie umacnia się względem euro, które tak tanie dla Amerykanów w tym roku jeszcze nie było. Złoty też na tym traci - ktoś powiedziałby "nic dziwnego". A jednak skala osłabienia jest większa, niż wynikałoby to ze zdrowej logiki
13.08.2021, 12’

Upał nie przeszkadza indeksom

Dobre notowania

Wakacyjna flauta powoduje śrubowanie rekordów na giełdach - zwłaszcza zagranicznych, ale i WIG20 miał małe powody do triumfu. Indeksom nie przeszkadzają temu żadne doniesienia - ani o zagrożeniu epidemicznym, ani taniejące surowce, ani roszady na rynku walutowym.
06.08.2021, 12’

Ropa tanieje

Dobre notowania

Tydzień upłynął pod znakiem taniejącej ropy i - do dziś - mocniejszego złotego. Rzadkość, na którą pewną uwagę powinni zwrócić kierowcy i uzależnione od cen paliw branże.
05.08.2021, 60’

Jesteśmy na plusie, czy na minusie?

Pat sumuje

W zastępstwie redaktora Wyżgi audycję poprowadził Paweł Sołtys.
30.07.2021, 9’

Inflacja oczekiwań

Dobre notowania

5-procentowa inflacja nakręciła oczekiwania na rynku walutowym. Oczekiwania na to, że tempo wzrostu cen nie będzie ignorowane w banku centralnym. Powraca pytanie na ile płonne są to nadzieje...
29.07.2021, 60’

Polski "ład" podatkowy

Pat sumuje

Ignacy Morawski (Puls Biznesu) i Tomasz Rolewicz (EY) o pakiecie podatkowych zmian zaprezentowanych przez rząd w środku sezonu urlopowego, w tym o podwyższeniu kwoty wolnej oraz likwidacji możliwości odliczania składki zdrowotnej od podatku dla osób "na działalności". A w zastępstwie redaktora Wyżgi audycję poprowadził Paweł Sołtys.
23.07.2021, 12’

Europa drugą Japonią?

Dobre notowania

Igrzyska w Tokio rozpoczęte, a w "Dobrych notowaniach" trochę okolicznościowo przeprowadzimy quovadisowe rozważania na temat polityki pieniężnej Europejskiego Banku Centralnego. Potencjalnie mikry wzrost, niska inflacja i baaardzo luźne podejście do tzw. "dodruku" pieniądza. Skąd my to znamy…?
16.07.2021, 11’

Euro-entuzjazm

Dobre notowania

Większość Polaków, dokładnie 56%, jest za przyjęciem euro. Najnowsze wyniki Eurobarometru są o 8 pkt proc. wyższe niż w ubiegłorocznej edycji badania, przeprowadzonej w maju. 22% chce przyjęcia euro tak szybko jak to możliwe, o 5 pkt więcej niż przed rokiem. Skąd ten nagły przypływ euroentuzjazmu?
15.07.2021, 60’

Jak odpoczywać, by się nie zmęczyć?

Plaża niestrzeżona

09.07.2021, 11’

Stopy muszą poczekać

Dobre notowania

Mimo że inflacja jest zauważalnie wyższa, NBP nie widzi powodów do obaw. "Inflacja jak dotąd nie ma negatywnego wpływu na zasobność portfeli Polaków" - mówi prezes NBP Adam Glapiński i nakreśla warunki, w których będzie możliwe podwyższanie stóp procentowych.
02.07.2021, 10’

Faza Delta

Dobre notowania

Nowa odmiana wirusa rzuca pewien cień na notowania. Czy rynki zaczynają już uwzględniać możliwą falę zakażeń czy to tylko szum w danych?
25.06.2021, 10’

WIG pobił rekord wszech czasów

Dobre notowania

To, co zachodnie indeksy osiągają regularnie w każdym miesiącu (no, może z małą, pandemiczną przerwą), wreszcie dotarło w nasze strony. Warszawski Indeks Giełdowy pobił dziś rano rekord wszech czasów. Nowy rekord: 68118.05 punktu.
24.06.2021, 60’

Jak zarabiać w internecie?

Firmament

Jak zrobić firmę e-commerce'ową, ale tak, żeby przynosiła zyski? Gośćmi audycją są: Maja Schaefer – założycielka i prezeska firmy Zowie; Bartek Pucek – magik od cyfrowej strategii, zajmujący się tym w centrali Ikea, twórca popularnego newslettera nt. strategii cyfrowych; Michał Rejent – twórca marek odzieżowych PLNY i Dziedzic Pruski. Porozmawiamy o tym, czego potrzeba by postawić firmę handlującą w sieci; jak firmy lokalne mogą wykorzystać atut internetu; jak maksymalnie wykorzystać możliwości platform zakupowych i jednocześnie nie zostać przez nie wykorzystanym oraz jak uchronić się przed „biznesowym” hejtem w internecie.
18.06.2021, 12’

Kogo boli widok coli

Dobre notowania

11.06.2021, 11’

Prezes przemówił

Dobre Notowania

Piotr Kuczyński postanowił zainwestować w Radio 357. Z kolei prezes NBP Adam Glapiński zganił ekonomistów, którzy prognozują wysoką inflację
10.06.2021, 60’

Jak zrobić firmę nie posiadając pieniędzy?

Firmament

Jeszcze nigdy na rynku nie było tyle taniego pieniądza, i tyle drogich pomysłów... Jak więc zrobić firmę nie posiadając pieniędzy? Czy wystarczy mieć pomysł? Skąd pozyskać wsparcie i jakie trzeba spełnić warunki? Jaka jest rzeczywista cena dofinansowania? Na czym polega finansowanie społeczne? Jaką naukę możemy wyciągnąć z porażek? Te pytania na pewno padną podczas dzisiejszej audycji „Firmament”. Odpowiadać na nie będą goście: Adam Jesionkiewicz z Astrography, Tadeusz Chełkowski z Patronite.pl oraz Przemysław Budnicki z Holo4Labs.
04.06.2021, 10’

Wszystko drożeje

Dobre notowania

Ropa najdroższa od 3 lat. Wieloletnie rekordy biją też ceny surowców rolnych - kawy, soi. Do tego inflacja w Polsce najwyższa od 10 lat. Realne stopy procentowe - na rekordowym minusie. Drożeje złoto. A rynek bitcoina wkroczył w fazę Elona Muska.
28.05.2021, 8’

Rekordy na polskich parkietach

Dobre notowania

Stosunkowo nudny tydzień na rynkach międzynarodowych rekompensują wydarzenia w kraju. Indeksy średnich i małych spółek są najwyżej od 14 lat. Ponad 1,5-roczne maksima pokonał z kolei wskaźnik największych notowanych podmiotów - WIG20.
27.05.2021, 60’

Skąd brać ludzi do pracy?

Firmament

Prędzej czy później każdy przedsiębiorca dochodzi do ściany i stwierdza: sam nie dam rady, muszę kogoś zatrudnić. Tylko kogo? Kogo tak właściwie potrzebuję? Kto powinien mi wskazać taką osobę? Jak zabrać się do rekrutacji? Korzystać z rekomendacji? Dać ogłoszenie? Dziś „Firmament” w 357 pod tytułem: Skąd brać ludzi do pracy? Naszymi gośćmi będą: Olga Łęgosz – współzałożycielka fundacji Sukces Pisany Szminką, wszechstronna, nowoczesna i doświadczona menedżerka z branży human resources; Piotr Nowosielski – założyciel Just Join IT, największego w Polsce portalu z ogłoszeniami dotyczącymi pracy w branży technologicznej. Pojawi się także dr Rafał Mrówka, który bada różne biznesowe przypadki. Taka już jego natura. Tym razem rozstrzygnie: czy bardziej opłaca się zatrudnić jednego drogiego pracownika czy dwóch, którym będzie można zapłacić nieco mniej?
21.05.2021, 11’

Złoto błyszczy po kryptokrachu

Dobre notowania

Inwestorzy na rynku kryptowalutowym (wielu obserwatorów wzięłoby szyderczo niektóre słowa z tego zdania w cudzysłów) w tym tygodniu liczą straty. Gwałtowny odwrót od cyfrowych pieniędzy zbiegł się ze wzrostem cen metali szlachetnych. Przypadek czy przypadeq?
14.05.2021, 9’

Koniec recesji

Dobre notowania

Niby środek pandemii, a w 2021 rok polska gospodarka weszła z przyzwoitym, jak na okoliczności, impetem. Spadek PKB o 1,2 proc. licząc rok do roku i wzrost, tak jest wzrost, kwartał do kwartału o niecały 1 procent - w "Dobrych notowaniach" obwieszczamy koniec recesji.
13.05.2021, 60’

Urodzić się przedsiębiorcą?

Firmament

Czy przedsiębiorcą trzeba się urodzić, czy można się tego nauczyć?
07.05.2021, 11’

Inflacja podnosi głowę

Dobre notowania

4,3% inflacji w kwietniu zaskoczyło drog... tzn. ekonomistów. Wskaźnik, wbrew oczekiwaniom Narodowego Banku Polskiego, uporczywie nie chce spadać. Czy w związku z tym należy szykować się na podwyżkę stóp procentowych?
30.04.2021, 10’

Zbawienne odmrożenie

Dobre notowania

Zniesienie obostrzeń pozytywnie wpłynęło na wyceny spółek giełdowych. Swoje zrobił też wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych, który odsunął w czasie kwestię dochodzenia roszczeń przez klientów banków.
23.04.2021, 11’

Polscy dyżurni pesymiści

Dobre notowania

Dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej zaskoczyły drogowców. Pojawiły się rewizje prognoz w górę, ale nie odczuła tego ani giełda ani złoty. Nie reaguje też na dobre sygnały dotyczące rosnących oszczędności oraz umocnienie euro. Dlaczego?
16.04.2021, 11’

Urodziny giełdy

Dobre notowania

W 30. rocznicę pierwszego notowania na warszawskim parkiecie zastanawiamy się, czy w aktualnych warunkach polskie akcje są sensowną propozycją do lokowania kapitału
09.04.2021, 12’

Złoty poczuł wiosnę

Dobre notowania

Podczas kolejnej "konferencji prasowej" prezesa NBP nie udało się uzyskać odpowiedzi na pytanie czy aktualny poziom kursu złotego satysfakcjonuje RPP. Ale komunikat po ostatnim posiedzeniu jednak się zmienił, co sugeruje, że Rada mogła przestraszyć się osłabienia naszej waluty.
05.04.2021, 60’

Paweł Sołtys

Gra zespołowa

02.04.2021, 10’

Świąteczny gwar na rynkach

Dobre notowania

Kanał Sueski odblokowany, ceny złota już nie spadają, za to kursy walut spadać nie chcą...
26.03.2021, 10’

Złoty najsłabszy od 12 lat

Dobre notowania

Kurs euro wzniósł się na wyżyny, a złoty traci wraz z umacniającym się dolarem...
19.03.2021, 10’

Polska wiarygodniejsza od USA?

Dobre notowania

Rozmawiamy o tym, dlaczego rząd USA musi płacić więcej za zadłużanie niż polski, a także dlaczego nagle staniała ropa.
12.03.2021, 9’

Głupawy rynek ma się dobrze

Dobre notowania

Wpatrzony w rentowności amerykańskich obligacji rynek reaguje jak zahipnotyzowany podążając za tym wycinkiem rynku jak stado owiec. Czy ktoś pociągnie ze linkę alarmową?
05.03.2021, 9’

Złoty pobił rekordy

Dobre notowania

Kursy walut idą w górę, ale czy naprawdę jest się czego obawiać, skoro dokładnie tego chciał prezes NBP, Adam Glapiński oraz Rada Polityki Pieniężnej?
26.02.2021, 10’

Korekta. Można się rozejść

Dobre notowania

Przez rynki przetoczyła się fala wyprzedaży. Nie ominęła również klas aktywów uznawanych za bezpieczne. Pan Kuba zwierza się ze swojej tajemniczej inwestycji w surowce.
19.02.2021, 9’

Krzywizna banana na rynkach

Dobre notowania

Schizofrenia na rynkach zaczyna przybierać absurdalne formy - ta sama informacja może być przyczyną wzrostów lub spadków. Rozmawiamy też o dynamicznie drożejącej ropie.
doładowanie ...