Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

kuba.jonczyk@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Kuba Jonczyk

.
01.09.2023, 120’

#10 Dla Borysa

Wszystkie nieprzespane noce

Ostatnie i zarazem najbardziej osobiste wydanie audycji w te wakacje. Tak się złożyło, że dziś szóste urodziny obchodzi mój ukochany syn, więc temat mógł być tylko jeden… Od kiedy się pojawił, nagrywam dla niego notatki dźwiękowe. Opowiadam w nich, co u nas słychać, jak dorasta i czego doświadcza, a anegdoty z życia domowego przeplatam opisem otaczającej nas rzeczywistości. Całość nagrań (to już są setki godzin) przekażę Borysowi w odpowiednim momencie jego życia. Dziś w audycji ich fragmenty z lat 2017-2020, które muzycznie zilustrują m.in. Cocteau Twins, R.E.M., Maanam, Roxy Music i Jauntix.
25.08.2023, 121’

#9 Gadające głowy

Wszystkie nieprzespane noce

„Kim jesteś?”, „Co jest dla ciebie najważniejsze?”, „Czego byś chciał(a)?” – te (tylko z pozoru) proste pytania Krzysztof Kieślowski zadaje bohaterom swojego filmu dokumentalnego „Gadające głowy” z 1980 r. Odpytywani, w wieku od dwóch do stu lat, pojawiają się na ekranie w kolejności od najmłodszego do najstarszego, dzięki czemu możemy obserwować, jak zmieniają się ludzkie marzenia w zależności od metryki i życiowego doświadczenia. W przedostatnim już wydaniu audycji „Wszystkie nieprzespane noce” postaram się zilustrować muzycznie dla Państwa ten niezwykły dokument – posłuchamy wspólnie m.in. Lenny Valentino, Animal Collective, The Beatles, Portishead, XTC i Pink Floyd, a także muzyki skomponowanej przez Claude’a Debussy’ego, Gustava Mahlera i Henryka Mikołaja Góreckiego.
18.08.2023, 120’

#8 Never Ending Summer

Wszystkie nieprzespane noce

Po zeszłotygodniowej najchłodniejszej nocy tegorocznego lata, dziś czeka nas chyba ta najcieplejsza. Spędźmy ją zatem wspólnie przy beztroskich i nastrojowych dźwiękach chillwave’u, eleganckiego popu, smutnego disco i odrobiny jazzu. Usłyszymy m.in. Kamp!, Sade, Prince’a, Destroyera i Tomasza Stańkę,  a w stałych punktach programu wystąpią Curtis Mayfield i duet Junior Boys. Pojawi się też – po raz pierwszy w tej audycji – pewien bardzo ważny dla słuchaczy Radia 357 zespół na literę „m”.
11.08.2023, 119’

#7 Nieprzysiadalność

Wszystkie nieprzespane noce

To ma być najchłodniejsza noc tegorocznego lata… Zapraszam więc na dwie godziny z muzyką nieznośnie leniwą i melancholijną – dream pop, ambient, nowa fala, a nawet… jazz. Posłuchamy m.in. Mercury Rev, Radiohead, Sigur Ros, Milesa Davisa czy muzyki filmowej Zbigniewa Preisnera, a w stałych punktach programu wystąpią Laurie Anderson oraz These New Puritans.
04.08.2023, 122’

#6 David Lynch

Wszystkie nieprzespane noce

Cotygodniowe spotkanie z muzyką, która nocą brzmi bardziej. Dream pop, new romantic, zimna fala i smutne disco - tym razem obok muzyki z (oraz pasującej do) filmów Davida Lyncha. Usłyszymy m.in. Nicka Cave'a, Genesis, Lansing-Dreiden, The Avalanches i Disco Inferno. Nawiążemy również do warszawskiego koncertu Depeche Mode, a także zapowiemy sobotnie występy Slowdive i Spiritualized na katowickim OFF Festivalu.
28.07.2023, 120’

#5 You Are My Sister

Wszystkie nieprzespane noce

Zbliżamy się do półmetka naszych wakacyjnych spotkań. Po serii – nawiązując do nomenklatury albumów muzycznych – audycji koncepcyjnych, dzisiejszej bliżej będzie do kompilacji singli i przebojów. Przebojów, rzecz jasna, w klimacie Wszystkich nieprzespanych nocy – dziś głównie nowofalowych i synth-popowych. Do tego kalendarium, którego przegapić raczej nie wypada - urodziny Kate Bush i Micka Jaggera oraz 30. rocznica „Siamese Dream” The Smashing Pumpkins. A zaczniemy oczywiście od Sinead O'Connor.
21.07.2023, 118’

#4 Happy Together

Wszystkie nieprzespane noce

Po zeszłotygodniowych gwiezdnych akrobacjach wracamy na Ziemię, choć… Tym razem będzie dużo synth-popu i new romantic (nie tylko z lat 80.), zimną falę zmieszamy z italo disco i trip-hopem, zajrzymy do katalogów wytwórni 4AD i Sarah Records, a hipnotycznej całości dopełni ścieżka dźwiękowa z filmów Wong Kar-Waia.
14.07.2023, 120’

#3 Powrót z gwiazd

Wszystkie nieprzespane noce

Ladies and gentleman we are floating in space… Najbardziej kosmiczna z dotychczasowych audycji – nawiązania do klasycznych i współczesnych filmów sci-fi, międzypokoleniowa reprezentacja artystów spod znaku space rocka i space disco oraz muzyka, która – w chwili premiery – przepowiadała przyszłość. Usłyszmy m.in. Radiohead, Pink Floyd, Spiritualized, Giorgio Morodera, Todda Terje, Toro y Moi i zespół Jauntix. Stanisław Lem również się pojawi.
07.07.2023, 117’

#2 Mystery of Love

Wszystkie nieprzespane noce

W drugiej części dźwiękowej opowieści o rozstaniach i powrotach usłyszymy m.in. Sufjana Stevensa, Prefab Sprout, Real Lies, Bel Canto i Ballet School. Tym razem w towarzystwie fragmentów filmu „Pętla” w reż. Wojciecha Jerzego Hasa.
DLA WSZYSTKICH 30.06.2023, 116’

#1 Raz na milion lat

Wszystkie nieprzespane noce

Pierwsza z dziesięciu dźwiękowych opowieści o pożądaniu, strachu, rozstaniach i powrotach. Muzycznie, mam nadzieję, różnorodnie - od dream popu i onirycznej zimnej fali przez balearyczny zryw późnych lat 00. po smutne disco i japoński city pop. Z kolei filmowo - na początek - raczej klasycznie, a więc "Krótki film o miłości" i "Zimna wojna".
doładowanie ...