Idź do treści
katarzyna.borowiecka@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Katarzyna Borowiecka

Odkąd pamiętam dużo oglądam, dużo czytam i dużo mówię - najchętniej o tym, co oglądam i co czytam:) W radiu mówię od ponad 13 lat. Kiedy zaczynałam, w kinach gotował Ratatuj od Pixara, Marketa Irglova i Glen Hansard dostali Oscara za "Falling slowly" z filmu "Once" i nikt jeszcze nie przypuszczał, że nadchodzi streamingowa rewolucja. A potem - prowadziłam Aktualności Filmowe w CanalPlus i Kluby Trójki. Za audycję ABCpopkultury Zestaw Powiększony dostałam MediaTORa 2018 w kategorii NawigaTOR, za opowiadanie o popkulturze zawsze w kontekście istotnych zjawisk społecznych. W Radiu 357 o wszystkim, co na ekranie - tym srebrnym i tym domowym - będę opowiadać w audycji Ekranizacja.
12.02.2021, 119’

Masz wiadomość

Ekranizacja

Zwierz Popkulturalny (aka Katarzyna Czajka-Kominiarczuk) o komediach romantycznych, Grzegorz Fortuna o „Czarownicy miłości”, nowohoryzontowy pakiet premier poleca Małgorzata Sadowska, a Michał Pieńkowski zaprasza do starego kina w Iluzjonie (gdzie „Pani minister tańczy”).
05.02.2021, 119’

Rok Metalowego Bawoła

Ekranizacja

Najlepsze komiksy na ekranie, Marjane Satrapi i (nie tylko) Persepolis, Małgorzata Steciak i nominacje do Złotych Globów, szef artystyczny festiwalu w Gdyni Tomasz Kolankiewicz - nie tylko o festiwalu i Jakub Królikowski o lunarnym Nowym Roku na ekranie.
03.02.2021, 119’

Kierunek: Nibylandia

Ścieżka dźwiękowa

Opowiadamy dziś bajki, żółto-niebieskie i piegowate, podążamy śladami najmłodszych aktorów, pojawia się też obowiązkowy Williams, a na innej planecie pingwiny śpiewają głosem Robina Williamsa.
27.01.2021, 120’

Kierunek: Transylwania

Ścieżka dźwiękowa

Dzisiaj tańczymy do filmów (pokręcimy się na parkiecie z Geraltem z Rivii), wampiry nie pozwalają nam zasnąć, a bliskie spotkanie z Chadwickiem Bosemanem rozpoczniemy oczywiście w Wakandzie #WakandaForever.
22.01.2021, 119’

Prime Time

Ekranizacja

Tuż przed Sundance Jakub Piątek opowiada o swoim filmie "Prime Time", o ekranizacjach gier video rozmawiamy z Michałem Walkiewiczem (filmweb.pl), Kaja Szafrańska (jakbyniepaczeć) podpowiada, na jakie seriale zwrócić uwagę, a szczególny "Przewodnik po pamięci" poleca Bartosz Staszczyszyn.
20.01.2021, 116’

Kierunek: Mars

Ścieżka dźwiękowa

Sięgamy po ścieżki z filmów Davida Finchera i seriali, w których śpiewają Jessica Lange i Billy Porter, sprawdzamy, co słychać między słowami i w innej galaktyce (choć nie tej najodleglejszej), a sir Ian McKellen w bliskim spotkaniu nie tylko da głos, ale i zatańczy.
15.01.2021, 120’

Co nas kręci, co nas podnieca

Ekranizacja

Mój sąsiad Totoro, Przyjaciele i potwory Universalu - Jagoda Murczyńska (Festiwal Filmowy 5 Smaków), Kamil Śmiałkowski, Jacek Rokosz (Strefa Mroku) i Kalina Mróz (Gazeta Wyborcza) w pękiem ekranowych propozycji nie do odrzucenia.
13.01.2021, 123’

Kierunek: Klasyka

Ścieżka dźwiękowa

Zaczynamy na Dalekim Wschodzie, Gwen Verdon i Bob Fosse nie przestają inspirować, Flight of the Conchords przenoszą nas na inną planetę, a bliskie spotkanie z Carey Mulligan utrzyma nas z dala od zgiełku.
08.01.2021, 120’

Powrót Batmana (i nie tylko)

Ekranizacja

Przed nami filmowy rok 2021. O fabułach i dokumentach, kultowych serialach i blockbusterach - w pierwszej Ekranizacji opowiadają: Łukasz Muszyński (Filmweb.pl), Ola Salwa (Kino), Marlena Gabryszewska (Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych), Artur Liebhart (Against Gravity) i Magda Adamus (Catus Geekus).
06.01.2021, 122’

Kierunek: Inne planety

Ścieżka dźwiękowa

Słuchamy filmów Tarantino i braci Coen, wykonujemy ukłon w stronę Daniela Pembertona, Pan Spock poleca piosenki z innej planety, a bliskie spotkanie z Karen O zaprowadzi nas tam, gdzie żyją dzikie stwory.
doładowanie ...