Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

grzegorz.sajor@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Grzegorz Sajór

Gdy kończyłem podstawówkę na pamiątkowym zdjęciu moja Pani od języka polskiego życzyła mi, bym spełnił swoje marzenie i został dziennikarzem. Bo ja marzyłem o tym od zawsze. Chciałem być jak słynny Jan Ciszewski. Siadałem przed telewizorem i komentowałem mecze. Ciszewskim nie zostałem, ale marzenia o pracy w mediach udało się spełnić. O, przepraszam... jakiej pracy? Praca kojarzy się często z przykrym obowiązkiem, a ja nigdy nie miałem i nie mam poczucia, że idę do pracy. Po prostu robię to co uwielbiam. Zaczynałem tam gdzie moje korzenie, czyli w Starachowicach. Gdy w Polsce dokonywały się polityczne przemiany obrałem kurs na Warszawę. Pewnego dnia wsiadłem w tramwaj nr 33 i wysiadłem na przystanku Woronicza. W Telewizji Polskiej spędziłem ponad ćwierć wieku. I wydawało mi się, że życia dziennikarskiego poza telewizją nie ma... Aż tu przed trochę ponad rokiem okazało się, że JEST! I to jakie pasjonujące! A to, że dziś mogę przechadzać się tymi samymi korytarzami co Mistrzowie, których wiele lat słuchałem w pewnym radiu jest dla mnie wyjątkowym zaszczytem. Co potwierdza, że warto mieć pasje i warto marzyć. Jak bohaterowie moich „Korzeni i skrzydeł"...
24.09.2023, 60’

gościni: Agata Buzek

Korzenie i skrzydła

O tym, że zostanie aktorką wiedziała już mając zaledwie... 5 lat.
No i marzenie zrealizowała. Choć jak kiedyś przyznała, swoich marzeń nazywać nie umie. Nie ma za to wątpliwości, że wiele zawdzięcza innym ludziom, zwłaszcza rodzicom. Zwłaszcza wtedy, gdy będąc dzieckiem poważnie zachorowała.
Uwielbia zwierzęta. Jest wegetarianką.
Gościem Grzegorz Sajor w niedzielnej audycji „Korzenie i skrzydła” będzie Agata Buzek. To będzie opowieść o dorastaniu na Śląsku, o byciu córką premiera oraz o życzeniach.
A rozmowie przysłuchiwał się Roki. Kto to taki? Czy mu się podobało?
10.09.2023, 60’

Gość: Juliusz Machulski

Korzenie i skrzydła

Kiedyś sekretarka z wydziału reżyserii, gdzie studiował powiedziała: „Pan to się zajmował tym, co trzeba. Nie włóczył się pan, nie pił, nie awanturował się, tylko robił filmy”.
Robił. I to jakie!
Nie ma chyba nikogo, kto nie widziałby komedii Vabank, jednego z Kilerów czy Pieniądze to nie wszystko. A już na pewno każdy choć raz w życiu widział kultową Seksmisję.
Gościem Grzegorza Sajóra w cyklu "Korzenie i skrzydła" będzie Juliusz Machulski.
07.09.2023, 126’

Popołudniówka 357

Popołudniówka 357

Dzisiaj głównym tematem będą kolejki do psychiatrów dziecięcych - osiem miesięcy, tyle średnio wynosi czas oczekiwania. Porozmawiamy o tym problemie z Lucyną Kicińską, certyfikowaną suicydolożką PTS. W związku z Międzynarodowym Dniem Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba zastanowimy się też nad problemem smogu. Kampania wyborcza w toku - z dr. Sergiuszem Trzeciakiem porozmawiamy o hasłach wyborczych. Połączymy się też z Mateuszem Waligórą, który odbywa pieszą wędrówkę szlakiem Odry. Ponadto: materiał o festiwalu w Łodzi, machaniu na przejściach dla pieszych oraz felieton o prawdzie i kłamstwie.
TYLKO W TWOJE 357 03.09.2023, 60’

#9 Witkacy

Korzenie i skrzydła

27.08.2023, 60’

gościni: Anna Dereszowska

Korzenie i skrzydła

Pochodzi z Mikołowa na Śląsku. Choć jej rodzice byli lekarzami ona bardzo długo nie wiedziała co chce robić w życiu. Zdecydowała się na szkołę aktorską. I jak się okazuje był to strzał w dziesiątkę. Gra w teatrze, filmach, serialach. Wielką popularność przyniosła jej rola Korby w kultowej komedii Lejdis. Już dziś o godzinie 20 w cyklu Korzenie i skrzydła w Radio 357 opowie o swoim dzieciństwie, o - jak sama mówi - arcytacie, o kompleksach i o tym, jak ważne w życiu jest pomaganie innym. Tak jak robi to ona będąc ambasadorką Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Moim i Państwa gościem będzie Anna Dereszowska.
TYLKO W TWOJE 357 20.08.2023, 62’

#8 Jan III Sobieski i Marysieńka

Korzenie i skrzydła

13.08.2023, 60’

gość: Andrzej Poniedzielski

Korzenie i skrzydła

"Nie najlepiej to wygląda jak widzicie, nieforemny ten berecik na mej głowie to jest życie, nie najlepiej - monotonia, wszędzie we mnie i koło mnie. Jeśli czasem coś zadziwi, coś zaskoczy to berecik, kiedy spada mi na oczy. Nie najlepiej to wygląda, jak widzicie, ale przecież to jest nasze pierwsze życie!!!"
Poeta, satyryk, felietonista. Piosenkarz, gitarzysta, konferansjer. Reżyser, aktor, autor muzyki, bard. Twórca tekstów piosenek oraz scenariuszy przedstawień teatralnych i estradowych. Wirtuoz słowa.
Jest twórcą obdarzonym nieprzeciętną wyobraźnią. Mistrzem powściągliwości scenicznej. Mówią o nim „Poeta smutek”. „Pan listopad”. Mówi, że przeżyć to jedno, a mieć wspomnienia to drugie.
O tym przeżywaniu wspominać będziemy w audycji „Korzenie i skrzydła” o 20:00.  Gościem Grzegorza Sajóra będzie Andrzej Poniedzielski. 
TYLKO W TWOJE 357 11.08.2023, 62’

#7 Mieczysław Fogg

Korzenie i skrzydła

30.07.2023, 60’

Gość: Andrzej Sikorowski

Korzenie i skrzydła

Nie da się ukryć, że sam jest jednym z symboli Krakowa. Poeta, autor tekstów, kompozytor, który sam akurat kompozytorem się nie określa – raczej „układaczem melodii”. Piosenkarz i gitarzysta, lider grupy budzącej podobno skojarzenie – że to tacy goście z antykwariatu. Niejednokrotnie przemierzał szlak hańby. Co to było takiego? O tym w rozmowie z Grzegorzem Sajórem opowie bohater audycji „Korzenie i skrzydła” – Andrzej Sikorowski.
TYLKO W TWOJE 357 23.07.2023, 59’

#6 Krzysztof Kamil Baczyński

Korzenie i skrzydła

Znamy go głównie z poezji, z walki w Powstaniu Warszawskim i z wielkiej miłości do żony Basi... A jak wyglądało jego dzieciństwo? W jakim domu się wychowywał? Jak na jego życiowe wybory patrzyli rodzice? Czy rzeczywiście jest drugim Słowackim jak ktoś powiedział na jego pogrzebie. Dziękuję pani Katarzynie Utrackiej z Muzeum Powstania Warszawskiego za niezwykle barwną opowieść o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim. A do tego piosenki Meli Koteluk i Grzegorza Turnau.
16.07.2023, 60’

Gościni: Dorota Kowalska

Korzenie i skrzydła

Z Warszawy jedziemy dokładnie 200 km. Najpierw na Wrocław. Potem skręt w prawo na Bełchatów. Następnie kilka razy w lewo, kilka w prawo. I jesteśmy na miejscu. Urokliwa wioska Goryń.
Tam mieszka pani Dorota Kowalska. Wokół same lasy, więc jej główną pasją jest zbieranie grzybów. Poza tym czytanie książek. I słuchanie Radia 357. W tym audycji „Korzenie i skrzydła”.
Bycie bohaterką tej audycji wylicytowała w świątecznej licytacji w Radiu 357. Nie mogła nas odwiedzić w studiu bo musi opiekować się... małymi pieskami. Więc to Grzegorz Sajór pojechał do pani Doroty. I okazało się, że nie tylko miejsce jest niezwykłe, ale także opowieść pani Doroty. O swoich korzeniach i ludziach, którzy dawali jej skrzydła do spełniania marzeń.
10.07.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

TYLKO W TWOJE 357 08.07.2023, 58’

#5 Jan Matejko

Korzenie i skrzydła

02.07.2023, 61’

Spotkanie z Ewą Błaszczyk

Korzenie i skrzydła

Kiedyś zajmowała się kopaniem wody i mówiła o sobie, że jest hydroprimabaleriną. Marzyła o psychologii, ale pewna zaginiona łódka sprawiła, że postanowiła zdawać do szkoły teatralnej. Co poniekąd stało się lekarstwem na jej nieśmiałość, która bywała paraliżująca.
Dla jednych Kasia z serialu „Zmiennicy”. Dla innych działaczka komunistyczna Zoja w serialu „Dom”. Twórczyni Fundacji „Akogo?” i Kliniki Neurorehabilitacyjnej „Budzik”. Piosenkarka.
26.06.2023, 126’

Wydanie specjalne z Sopotu i z Warszawy

Popołudniówka 357

Dziś wyjątkowe wydanie Popołudniówki Radia 357 z Sopotu. Zapraszamy do naszego studia które będzie w muszli koncertowej przy molo. Będzie wielu ciekawych gości i tekstów dotyczących atrakcji tego kurortu. Polecamy
TYLKO W TWOJE 357 24.06.2023, 62’

#4 Jan Kiepura

Korzenie i skrzydła

18.06.2023, 59’

Gość: Zenon Laskowik

Korzenie i skrzydła

Jest żywą legendą kabaretu. Uwielbiany przez publiczność od kilku dekad. Choć zaczynał na boisku piłkarskim. By występować na scenie zdobył nawet aktorskie wykształcenie. Choć żyje z rozśmieszania innych sam nie zawsze miał radosne życie. Zmagał się z chorobą alkoholową. Gdy nie było propozycji scenicznych został listonoszem.
Niezwykła opowieść o jednym z twórców kabaretu Tey.
12.06.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

TYLKO W TWOJE 357 10.06.2023, 62’

#3 Aleksander Fredro

Korzenie i skrzydła

Wzrostu średniego, ale kształtnie zbudowany, lekko ospowaty i płci żółciowej na twarzy, zdradzającej skłonności do hipochondrii. Oko miał siwe, w białku takie żółte, wzrok nieujmujący, włos rudawy, krótko podstrzyżony, uśmiech niedobry, ułożenie dość gładkie. Przed Państwem Aleksander Hrabia Fredro. O swoim pra pra pra dziadku Grzegorzowi Sajórowi opowie pra pra pra wnuczek - Maciej Szeptycki.
04.06.2023, 60’

Gościni: Agnieszka Grochowska

Korzenie i skrzydła

Jest najlepszą kickbokserką wśród aktorek i najlepszą aktorką wśród kickbokserek. A nauczyła się walczyć by przygotować się do roli filmowej. Z aktorstwem związana niemal od dziecka, choć nienawidziła mówić wierszy i śpiewać piosenek. Za to grała z siostrą w piłkę. Była Maradoną i non stop miała porozbijane kolana i łokcie.
W dzieciństwie uwielbiała naleśniki z serem w wykonaniu babci. Godziny spędzane w jej mieszkaniu były dla niej potężną lekcją zaufania, akceptacji i miłości. 
Podobno wyrzuca z siebie milion słów na sekundę.
Kiedyś uważała, że aktorstwo pozwala cieszyć się zdrowiem psychicznym. Dziś zmieniła zdanie. 
Gościem Grzegorza Sajóra w audycji Korzenie i skrzydła będzie jedna z najpopularniejszych polskich aktorek - Agnieszka Grochowska.
DLA WSZYSTKICH 28.05.2023, 61’

#2 Maria Skłodowska-Curie

Korzenie i skrzydła

Kojarzy się nam z panią profesor od chemii, siwą, nobliwą, szlachetną i nudną. Nic bardziej mylnego... Bo mimo podziwu byli tacy, którzy okrzyknęli ją mianem cudzołożnicy i niszczycielki małżeństw. Ona sama powtarzała, że niczego w życiu nie należy się bać, trzeba to tylko zrozumieć.
Przed Państwem kobieta, o której nawet w „Seksmisji” była mowa – Maria Skłodowska-Curie . W najnowszym odcinku podcastu „Korzenie i skrzydła” opowiada o niej Aleksandra Grabowska z Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
23.05.2023, 122’

Audycja specjalna z Rzeszowa

Popołudniówka 357

Dziś specjalne wydanie Popołudniówki Radia 357 z Rzeszowa. Powiemy o atrakcjach miasta, odwiedziny muzeum dobranocek, porozmawiamy o architekturze oraz o instalacji planet. Ale będą także informacje o proteście pielęgniarek oraz mnóstwo sportu.
22.05.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o polskiej szkole; wszak jutro egzamin uczniów 8 klas. Czy można się nie denerwować? Będzie też o tym, że najwyższy czas na sadzenie... w naszych ogródkach. Zajrzymy do Włoch, gdzie wciąż trwa walka z wodą. A na ratunek ruszają polscy strażacy. Opowiemy smutno - wzruszającą historię z Łodzi oraz porozmawiamy o funduszu rodzinnym. Co to za fundusz? Na koniec zaprosimy do teatru muzycznego im. Kiepury w Warszawie na operetkę Kraina uśmiechu. I przeniesiemy się też do Rzeszowa skąd jutro cała (prawie) Popołudniówka.
21.05.2023, 60’

gościni: Katarzyna Groniec

Korzenie i skrzydła

Bohaterką audycji jest artystka, która zadebiutowała mając zaledwie 1,5 roku śpiewając Mazurka Dąbrowskiego. Mówi o sobie, że najlepiej definiuje ją kundlowatość. Nagrała 10 płyt, niedawno ukazała się kolejna – Konstelacje. Pisarka. Aktorka. Dla mnie Anka w moim ukochanym Metrze. Kiedyś przyznała, że ma swoją własną artystyczną ścieżkę, po której sobie spaceruje. No to zapraszam na spacer z Katarzyną Groniec...
DLA WSZYSTKICH 14.05.2023, 64’

#1 Juliusz Słowacki

Korzenie i skrzydła

Pierwszym gościem, oczywiście w pewnej przenośni, w podcastowym odcinku audycji jest Juliusz Słowacki. O tym wybitnym poecie porozmawiam z Martą Justyną Nowicką, autorką książki "Słowacki. Wychodzenie z szafy".
07.05.2023, 58’

Gość: Arkadiusz Jakubik

Korzenie i skrzydła

Dwie postaci w jednym ciele. Ktoś, kto od dziecka aktorem chciał być, potem znów nim być nie chciał, aż wreszcie został i to jakim. A ZARAZEM lider zespołu Dr Misio o którym mówi, że to Polska w pigułce i coś co ma fantastyczne walory terapeutyczne. Przed Państwem ktoś kto ma zawsze jakiś plan B, ale my porozmawiamy także o planie A, ale zajmie nam to z pewnością mniej niż Okrągły Tydzień… Gościem Grzegorza Sajóra w audycji Korzenie i skrzydła będzie Arkadiusz Jakubik.
Będzie momentami wesoło ale i bardzo refleksyjnie.
25.04.2023, 120’

Wydanie specjalne z Opola i Warszawy

Popołudniówka 357

Dziś w specjalnej Popołudniówce wprost z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu opowiemy - co ciekawego dzieje się w mieście, które z piosenka nam się najbardziej właśnie kojarzy... Będą ciekawi goście i frapujące tematy; będzie o mówiących pomnikach, artystycznych muralach, opolskich dziołchach oraz oczywiście o Muzeum Polskiej Piosenki; nie zabraknie też wątków zdrowotnych; także tych związanych z hałasem. Ale będzie także o tym - dlaczego Polacy mniej kupują? Oraz dlaczego wciąż rozmawiamy przez telefon przechodząc przez ulicę. Zachęcamy do słuchania nas od 16 do 18. Można nas też odwiedzić w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Czeka na Państwa Ernest Zozuń.
24.04.2023, 13’

Koronacja Karola III

Radio Świat

Koronacja Karola na króla Wielkiej Brytanii. Grzegorz Sajór rozmawia z Maciejem Czajkowskim, byłym dziennikarzem BBC.
23.04.2023, 60’

gość: Grzegorz Damięcki

Korzenie i skrzydła

Pochodzi z wielkiego artystycznego klanu. Z rodziny Damięckich. Mama Barbara Borys Damięcka - reżyser; ojciec - Damian Damięcki - aktor. On - Grzegorz Damięcki. To będzie niezwykle szczera rozmowa. O samotnym dzieciństwie, o lękach, o radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. O tym, dlaczego bohater dzisiejszej audycji chciał zmienić nazwisko? O magii tkwiącej w godzinie 22.22. O pasji stolarskiej, o gwarze warszawskiej i i kolekcji winylowych płyt. Grzegorz Damięcki gościem Grzegorza Sajóra w audycji Korzenie i skrzydła.
16.04.2023, 60’

Gościni: Magda Wójcik

Korzenie i skrzydła

Cenię sobie, że mogę wyjść spokojnie na zakupy, pojechać na wakacje na Mazury i nikt mi nie zagląda do koszyka w sklepie albo nie patrzy, w jaki sposób wypoczywam i co piję w szklance - mówi o sobie. Choć był taki czas, że spokojnie przejść ulicą nie mogła... Smak słów, Tylko mnie kochaj - te przeboje nuciła cała Polska. Pochodzi z Krasnegostawu i od dziecka wiedziała, że aby realizować marzenia musi z ukochanego miasteczka wyjechać. Marzyła by zostać astronautką, bo uwielbiała patrzeć w gwiazdy. Śpiewała przed Peterem Gabrielem i... panami, którzy okazali się być gangsterami. Jest kompozytorką i autorką tekstów. Współpracuje m.in z Sanah. I choć z racji nazwy zespołu, w którym występuje: Goya wielu uważa, że ma na imię Gosia, tak naprawdę jest Magdą Wójcik. I to właśnie Magda Wójcik będzie bohaterką Korzeni i skrzydeł w niedzielę 16 kwietnia o godz. 20. To będzie naprawdę bardzo niezwykła w swej zwyczajności rozmowa!
09.04.2023, 57’

Gość: Kuba Sienkiewicz

Korzenie i skrzydła

Gościem Grzegorza Sajóra będzie artysta i lekarz w jednej osobie. Autor wielu hymnów... Na przykład hymnu bałaganiarzy - no bo udowadniał, że jak się przewróciło to niech leży oraz hymnu na zakończenie... wszystkiego - To już jest koniec. Ponoć kiedyś śpiewał także w języku marsjańskim... Rozmawiać będziemy o tym dlaczego był przerzucanym dzieckiem, jak żeliwny nocnik uratował mu życie oraz oczywiście o dzieciach - Kasi i Jacku, czyli Kwiecie Jabłoni. Jakim był ojcem? Jakich udzielał rad? Nie zabraknie też pytań o święta w jego domu...Bohaterem Korzeni i skrzydeł w Wielkanoc o godz. 20 będzie Kuba Sienkiewicz.
02.04.2023, 60’

Gość: Fryderyk Chopin

Korzenie i skrzydła

Audycja to będzie wyjątkowa… w zasadzie eksperymentalna. Gdyż jej bohaterem będzie CUDOWNE DZIECKO o którym – gdy miał zaledwie osiem lat pisano:
„prawdziwy geniusz muzyczny: nie tylko bowiem z łatwością największą i smakiem nadzwyczajnym wygrywa sztuki najtrudniejsze na fortepianie, ale nadto jest już kompozytorem kilku tańców i wariacji, nad którymi znawcy muzyki dziwić się nie przestają”.
CHOĆ BYLI TEŻ TACY, KTÓRZY OKREŚLALI GO MIANEM ARTYSTYCZNEGO ZERA!
Bohaterem Korzeni i skrzydeł jest sam Fryderyk Chopin. Dodajmy – w osobie Aleksandra Laskowskiego z Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, rzecznika konkursów chopinowskich.
19.03.2023, 60’

Gościni: Grażyna Łobaszewska

Korzenie i skrzydła

Choć zaśpiewała piosenkę - ideał, jak sama o niej mówi, nie uważa się za gwiazdę. Twierdzi że jak idzie do sklepu to nikt jej nie rozpoznaje... No chyba że po głosie. W swoim życiu przeprowadzała się ponad 20 razy. Urodzona w Gdańsku dziś mieszka w... Gdyni. Śpiewała od dziecka i nie zamierza przestać. Kiedyś na festiwalu w Opolu zaśpiewają że wejdzie wysoko, wejdzie na sam dach. No i weszła... Bohaterką audycji Korzenie i skrzydła Grzegorza Sajóra w niedzielę 19 marca o godzinie 20 będzie Grażyna Łobaszewska... Artystka, która od lat nas przekonuje, że ... czas uczy pogody...
12.03.2023, 60’

Gość: Filip Łobodziński

Korzenie i skrzydła

Muzyk. Tłumacz. Dziennikarz. Dziś pracownik Najwyższej Izby Kontroli. Miłośnik Boba Dylana. Ale wciąż dla wielu Duduś z Podróży za jeden uśmiech. Filip Łobodziński będzie gościem audycji Korzenie i skrzydła. Dlaczego nie został zawodowym aktorem? Czemu uważa że korzenie są ważne, ale on jest już w liściach? I co znajdzie się w jego autobiografii... Jeśli taka powstanie? Będzie śmiesznie... Poważnie... I wzruszająco...
05.03.2023, 59’

Gościni: Katarzyna Pakosińska

Korzenie i skrzydła

Przez 20 lat tańczyła w zespole folklorystycznym, ale nigdy w pierwszym rzędzie. Dopiero w Gruzji przesunęli ją do pierwszego rzędu i... tak już zostało. Nic więc dziwnego, że nie wyobraża sobie miesiąca bez spędzenia chociaż chwili w Gruzji. Ale znana jest przede wszystkim z kabaretu. A jej znakiem rozpoznawczym stał się śmiech... Aha... i jej muzycznym idolem jest Morten Harket z grupy A-HA! Przed laty narysowała go sobie w skali 1:1 i jak sam przyznaje mogła na niego patrzeć bez końca. Bohaterką audycji Grzegorza Sajóra Korzenie i skrzydła jest... Katarzyna Pakosińska.
19.02.2023, 60’

Gościni: Magdalena Zawadzka

Korzenie i skrzydła

Babcia uczyła ją że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Dziadek zaszczepił w niej miłość do cyrku. Ale ona została aktorką. Dla jednych już na zawsze pozostanie Basieńką. Dla innych Kasieńką z Igraszek z diabłem. Zresztą ról filmowych i teatralnych ma bez liku. Przez wiele lat tworzyła niezwykły duet z Gustawem Holoubkiem. Ale to będzie rozmowa wyłącznie o NIEJ... Bohaterką audycji Korzenie i skrzydła w niedzielę 19 lutego o 20 będzie Magdalena Zawadzka. Która przyznaje że nie jest celebrytką. Marzy jedynie by los o niej nie zapomniał...
12.02.2023, 60’

Goście: Grupa MoCarta

Korzenie i skrzydła

Jest ich czterech. Choć pojawi się też słynny trener i nie mniej znany polityk. Opowiedzą o spadaniu ze schodów, wizytach w filharmonii, frakach i zużytych strunach. I o uzależnieniach…
Wprawdzie znani są przede wszystkim jako grupa, ale sami się przekonacie, że absolutnie każdy z nich, jest niezwykle ciekawą postacią. Będzie zabawnie, ale i poważnie. I wzruszająco.
05.02.2023, 60’

Gość: Ralph Kaminski

Korzenie i skrzydła

Pochodzi z Jasła i to miejsce jest dla niego do dziś bardzo ważne. Choć jak przyznał w jednym ze swych utworów
"Nie jest łatwo, nie jest łatwo
Tańczyć tu i wracać w tamte miejsca
No dobrze, to teraz Wam trochę opowiem"
Zresztą śpiewał nie tylko o swoim mieście, ale także o ukochanej babci Krystynie.
"Wracam tam
Bo czeka już Krystyna
Torty z róż
Wszystko ma Krystyna
Tam mój port".
W audycji Korzenie i skrzydła opowie o marzeniach pracy w cyrku, o tym czy jest odważny i czy wizerunek sceniczny jest tożsamy z tym na co dzień. I o tym, że nigdy nie chciał być dorosły...
Gościem Grzegorza Sajóra w niedzielę o godz. 20 będzie Ralph Kaminski.
22.01.2023, 59’

Goście: Michał i Tomasz Listkiewiczowie

Korzenie i skrzydła

W cyklu Korzenie i skrzydła najczęściej gościmy jednego bohatera. Choć były wyjątki. Była w audycji Grzegorza Sajóra Wolna Grupa Bukowina, było też rodzeństwo czyli Kwiat Jabłoni. Ale nigdy jeszcze nie było ojca z synem. W najbliższą niedzielę 22 stycznia zapraszamy na wręcz modelowe wydania Korzeni i skrzydeł. W studiu pojawią się Michał (ojciec) i Tomasz (syn) Listkiewicz. Czyli niezwykła sędziowska rodzina. Pan Michał sędziował na linii finał Mundialu we Włoszech, zaś pan Tomasz - ten ostatni w Katarze. Ale nie będzie tylko o piłce. Będzie o nich samych... Szykuje się mnóstwo pasjonujących opowieści. Bo opowiadać to ci Panowie potrafią, a nie tylko świetnie sędziować.
16.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce serwujemy... wirtualne msze odprawiane przez nastolatków? Jak tłumaczyć to zjawisko - odpowiedź Krzysztofa Zimocha i brata Szymona Janowskiego; o dziwnych fotkach z fotoradarów opowie Tomasz Jeleński; Ernest Zozuń zabierze nas do Peru; zaś Andrzej Rudke zda relację czy to koniec osiedlowych sklepików; będzie też rozmowa z Małgorzatą Serafin o depresji i apel by zostać wolontariuszem Muzeum Polin.
15.01.2023, 60’

Gość: Robert Górski

Korzenie i skrzydła

Jest chłopakiem z warszawskiego Bródna. Jego mama  była krawcową, a tata kierowcą MPK. I nieraz zabierał syna w trasę. Z dumą i radością stał z nosem przylepionym do przedniej szyby, wpatrując się w ruch uliczny. Marzył, że kiedyś sam usiądzie za kierownicą takiego czerwonego autobusu. Uczył się w technikum, ale potem odkrył, że to polonistka jest jego przeznaczeniem. A tak naprawdę to scena. Jest premierem i prezesem w jednej osobie. Człowiekiem od haratania w gałę. Czy naprawdę jest w stanie rozśmieszyć każdego? Gościem Grzegorza Sajóra w audycji Korzenie i skrzydła w Radiu 357 w niedzielę 15 stycznia o godzinie 20 będzie Robert Górski. 
12.01.2023, 10’

Wybory prezydenckie w Czechach

Radio Świat

Grzegorz Sajór rozmawia z czeską publicystką i tłumaczką Petrą Sustrovą
11.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Prowadzenie: Grzegorz Sajór
10.01.2023, 8’

Zamieszki w Brazylii

Radio Świat

Grzegorz Sajór rozmawia o zamieszkach w Brazylii z Lechem Miodkiem, byłym dyplomatą pracującym w Ameryce Łacińskiej i byłym wykładowcą Centrum Studiów Latynoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego .
09.01.2023, 9’

Biografia księcia Harry'ego

Radio Świat

Grzegorz Sajór rozmawia z Maciejem Czajkowskim, byłym dziennikarzem BBC, o biografii księcia Harry'ego.
09.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Prowadzenie: Grzegorz Sajór
08.01.2023, 60’

Gość: Felicjan Andrzejczak

Korzenie i skrzydła

Urodził się w Pięczkowie, w gminie Krzykosy, w powiecie średzkim. Prawda, że pięknie brzmi? Ale nie z tego jest znany. Także nie z tego, że jest absolwentem technikum leśnego. O muzyce mówi, że nie wyobraża sobie... siebie bez niej. Przyznaje jednak, że troszkę żałuje, bo może powinien bardziej się pchać do radia czy pójść do jakiejś telewizji. - Ale ja nigdy tego nie lubiłem. Zawsze mówiłem sobie, że jak coś jest dobre, to ludzie się o tym dowiedzą. No to czas nadrobić zaległości. Już w niedzielę 8 stycznia o godzinie 20 gościem Grzegorza Sajóra w audycji Korzenie i skrzydła będzie artysta, który kiedyś zaśpiewał że Jolka pamięta i tym samym przeszedł do legendy. Ale wciąż śpiewa, nagrywa, koncertuje... Mowa będzie nie tylko o Jolce, ale także o nowej piosence oraz recepcie na miłość. Zapraszamy!!! Korzenie i skrzydła z Felicjanem Andrzejczakiem
03.01.2023, 127’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

02.01.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Prowadzenie: Grzegorz Sajór
26.12.2022, 60’

Gość: Grzegorz Turnau

Korzenie i skrzydła

W ten niezwykły czas zapraszamy Państwa na święta z Grzegorzem Turnauem. Będzie to opowieść o Krakowie, ale nie tylko. Bo choć artysta kojarzony się głównie z królewskim miastem to dzieciństwo spędzał najczęściej u dziadków w Inowrocławiu. Będziemy rozmawiać o domu, który nie jest domem jeśli nie ma w nim pianina. O rysowaniu komiksów i o winach. Ale przede wszystkim oczywiście o śpiewaniu, które wzięło się z samotności. Słowem porozmawiamy jak Grzegorz z Grzegorzem. Sajór z Turnauem. W ten świąteczny i wyjątkowy wieczór.
22.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Prowadzenie: Grzegorz Sajór
18.12.2022, 60’

Spotkanie z Katarzyną Figurą

Korzenie i skrzydła

Aktorka, urodzona w Warszawie, która kilkanaście lat temu postanowiła odnaleźć swoje miejsce w Gdyni. I w Gdyni również, owa audycja została nagrana. Przypomina ona spektakl, w którym bohaterka opowiada o scenie, filmie, macierzyństwie. Nie ucieka też od trudnych wspomnień... A że Święta tuż, tuż opowiada także o tym niezwykłym czasie... Tym tu i teraz ... I tym sprzed lat...
Bohaterką audycji Grzegorza Sajóra będzie Katarzyna Figura.
14.12.2022, 125’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

13.12.2022, 125’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o pomyśle, by zwiększyć liczbę komisji wyborczych; o tym czy przysłuży się to wyższej frekwencji Andrzej Rudke i komentarz Anny Materskiej Sosnowskiej z UW,
Tomasz Jeleński sprawdził co grozi za niewłaściwe odśnieżanie auta, zaś Artur Gaweł opowie o pomyśle ograniczenia dostępu do leków w sklepach czy na stacjach benzynowych. Ernest Zozuń przyjrzy się korupcji na szczytach unijnej władzy. Będzie też wspomnienie stanu wojennego (z dziennikarzem Andrzejem Krajewskim) oraz gen. Mirosława Hermaszewskiego. No i moc informacji przed półfinałem Argentyna - Chorwacja.
11.12.2022, 60’

Spotkanie z Reni Jusis

Korzenie i skrzydła

Dzieciństwo spędziła tam gdzie wielu przebywa na urlopach. W Mielnie. Uwielbiała morze, ale jeszcze bardziej ciągnęło ją do muzyki. W pewnym momencie była tak popularna, że musiała poruszać się z ochroniarzem. Grała tyle koncertów, że myliły jej się miejsca gdzie występuję. Aż powiedziała: stop i zrobiła sobie długą przerwę. Ale wróciła. Już trochę mniej "zakręcona", za to z piękną francuską piosenką. Bohaterką odcinka jest Reni Jusis.
06.12.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Prowadzenie; Grzegorz Sajór
04.12.2022, 60’

Gość: Włodzimierz Korcz

Korzenie i skrzydła

Jego muzycznym idolem był między innymi Fryderyk Chopin. Marzył o Konkursie Chopinowskim i długo miał kompleks że mu się nie udało tego marzenia zrealizować. Został za to kompozytorem tylu przebojów można by je wymieniać przez godziny. Od ponad pół wieku jest mężem Elżbiety Starosteckiej. Zaś na scenie nierozerwalnie związany jest z Alicją Majewską. Czy okaże się w tej rozmowie mistrzem ironii? Czy kimś odrobinę ponurym? Włodzimierz Korcz będzie gościem Grzegorza Sajóra w audycji Korzenie i skrzydła w niedzielę 4 grudnia o godzinie 20.
20.11.2022, 60’

Rozmowa z Ireną Santor

Korzenie i skrzydła

Urodziła się w Papowie Biskupim. Ale dzieciństwo spędziła już w Solcu Kujawskim. Uczyła się rzeźbić w szkle, ale od zawsze w jej sercu grała muzyka. Gdy dostała się do Mazowsza" miała wrażenie że jest w raju. Uwielbia odpoczywać i stara się nigdy nie narzekać. Bo po co? Gościem Grzegorza Sajóra w audycji Korzenie i skrzydła w niedzielę o godzinie 20 będzie Wielka Dama polskiej sceny Pani Irena Santor.
13.11.2022, 60’

Gość: Zbigniew Zamachowski

Korzenie i skrzydła

Kiedyś pytał: czy te oczy mogą kłamać. Nie miał 30 lat gdy grał w Dekalogu Kieślowskiego. Ale dla wielu pozostanie już na zawsze...głosem Shreka. Urodził w Brzezinach i dziś jest ich honorowym obywatelem. Chętnie wraca do swych korzeni i właśnie o nich opowie już w niedzielę o godzinie 20 w audycji... Korzenie i skrzydła. Gościem Grzegorza Sajóra będzie Zbigniew Zamachowski
06.11.2022, 60’

Rozmowa z Renatą Przemyk

Korzenie i skrzydła

Kiedyś mówiła o sobie: Jestem dzikusem. Ale nie jestem drapieżnikiem. Zawsze miała swój świat. Choć w dzieciństwie nie miała nawet swojego pokoju. Trenowała karate, a jej młodzieńczym idolem był Bruce Lee. Bo zawsze był po właściwej stronie. I ona też tak chciała. Miała dużo kompleksów, ale potrafiła jej pokonać. Jedną z najważniejszych decyzji w jej życiu była adopcja córki Klary.
Gościnią Grzegorza Sajóra jest Renata Przemyk.
23.10.2022, 59’

Gość: Jan Borysewicz

Korzenie i skrzydła

Choć w przeciwieństwie do swojego kolegi z zespołu Janusza Panasewicza nie ma pomnika, żartuje, że sam czuje się jak pomnik. Albo chociaż żywa legenda. Wokalista. Kompozytor. Perkusista. Swego czasu zapalony szachista... Ale przede wszystkim wybitny gitarzysta. Mówi się o nim, że jest największym skandalistą polskiej sceny muzycznej. W rozmowie z Grzegorzem Sajórem opowie o tym, jak opiekował się chorą mamą, o nauczycielu, który rzucał w niego gąbką, ale przede wszystkim o muzycznych inspiracjach i ludziach bez których nie byłby tu gdzie jest. Bohaterem Korzeni i skrzydeł będzie... coraz mnie obcy Jan Borysewicz.
17.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Prowadzenie: Grzegorz Sajór.
16.10.2022, 60’

Gość: Tomasz Organek

Korzenie i skrzydła

Nie da się wieść życia ze sobą bez spokoju wyniesionego z domu - powiedział w jednym z wywiadów. To jakby się z progu źle wyszło. O tym wychodzeniu z progu, potrzebie wiecznej ucieczki i poczuciu szczęścia to będzie audycja. O niełatwym dzieciństwie, pokoju bez okien i drzwi i kompleksie małego miasteczka jakim były Raczki niedaleko Suwałk. Będzie też o tym dlaczego rytm jego życia wyznaczał autobus? A czy dziś jest szczęśliwy? Tomasz Organek, muzyk i nasz redakcyjny kolega, w niezwykle szczerej rozmowie z Grzegorzem Sajórem.
09.10.2022, 60’

Gość: Krzysztof Cugowski

Korzenie i skrzydła

Z Krzysztofem Cugowskim spotkałem się w jego domu pod Lublinem. Wspominaliśmy jego dzieciństwo spędzone na osiedlu, gdzie większość kończyła w poprawczaku bądź areszcie. Będzie też o miłości do żużla i muzyki rzecz jasna... Skąd się wzięła nazwa Budka Suflera i jak to się stało, że Krzysztof Cugowski nie poznał własnej... matki. No i dowiemy się też, jaki największy kompleks ma artysta.
02.10.2022, 59’

Goście: Wolna Grupa Bukowina

Korzenie i skrzydła

Sielanka o domu. Majster bieda. Piosenka wiosenna, czyli zagram dla Ciebie na każdej gitarze świata. Chyba każdy choć raz słyszał te piosenki... Wielu zapewne zna je doskonale. Istnieją od ponad 50 lat i wciąż cieszą się wielkim zainteresowaniem słuchaczy. Ale czy wiecie kto jest ich autorem? Wolna Grupa Bukowina, czyli Grażyna Kulawik, Wacław Juszczyszyn i Wojciech Jarociński opowiedzą o swoich małych ojczyznach i tym, jak się odnaleźli. Powspominamy też założyciela Wolnej Grupy - Wojtka Bellona.
15.09.2022, 60’

Rozmowa z Edytą Bartosiewicz

Korzenie i skrzydła

Jest jedną z najbardziej wyrazistych i najbardziej tajemniczych polskich artystek. Miała 10 lat, gdy od ojca w zamian za dobrą naukę, otrzymała gitarę i... tak to się zaczęło, choć niewiele brakowało, by zdobywała laury, ale za osiągnięcia sportowe. Trenowała łyżwiarstwo szybkie i siatkówkę. Miłość do muzyki jednak zwyciężyła. W swojej karierze miewała okresy niezwykle twórcze, ale i takie, podczas których musiała na jakiś czas zamilknąć. O dzieciństwie (nie zawsze łatwym), o rodzinnym domu, studiach w SGH oraz o tym, czym nas zaskoczy w najbliższym czasie opowiada w rozmowie z Grzegorzem Sajórem.
13.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Prowadzenie: Grzegorz Sajór
08.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Prowadzenie: Grzegorz Sajór
01.09.2022, 60’

Gościni: Julia Pietrucha

Korzenie i skrzydła

Mimo, że urodziła się w Warszawie, od kilku lat mieszka w Gdańsku. Aktorka, modelka, wokalistka...
Słowem, artystka obdarzona wieloma talentami, która przywiązuje wielką wagę do tego, by żyć ekologicznie. Chciała być psycholożką, ale przerwała studia. Lubi wracać do wspomnień z dzieciństwa, zwłaszcza wakacji spędzanych niedaleko Gór Świętokrzyskich.
18.08.2022, 60’

Gość: Adam Nowak

Korzenie i skrzydła

RAZ - o dzieciństwie mówi, że było rozbrykane. Pasjonat gotowania trafił do technikum gastronomicznego. DWA - był maszynistą sceny w teatrze i garderobianym…
TRZY - …na szczęście dzięki kabaretowi, wkroczył na scenę. A potem założył zespół Raz, Dwa, Trzy. Adam Nowak był gościem audycji Grzegorz Sajor, w cyklu „Korzenie i skrzydła”. Na żywo prosto z gdańskiej 100cznia i z udziałem słuchaczy.
04.08.2022, 60’

gość: Jacek Cygan

Korzenie i skrzydła

Po Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu Korzenie i skrzydła zawitają do Warszawy. W Pokoju na Lato przy Muzeum Powstania Warszawskiego gościem Grzegorza Sajóra będzie... honorowy obywatel Sosnowca. Artysta który napisał teksty do ponad tysiąca piosenek. Nie sposób znaleźć artystę, który by nie śpiewał piosenek do napisanych przez niego tekstów. Sześć razy piosenki z jego słowami wygrały festiwal w Opolu. Kiedyś napisał że... wszystko ma swój czas. Teraz przyszedł czas by gościem audycji Korzenie i skrzydła był Jacek Cygan.
03.08.2022, 60’

Zaprasza Grzegorz Sajór

Miejscownik

01.08.2022, 120’

Specjalne wydanie z Muzeum Powstania Warszawskiego

Popołudniówka 357

Specjalne wydanie Popołudniówki 357 z Muzeum Powstania Warszawskiego prowadzone przez Ernesta Zozunia i Grzegorza Sajóra. Rozmowy na żywo z gośćmi, piosenki powstańcze w nowych aranżacjach i czytanie listów pisanych w sierpniu 1944 roku w Warszawie
21.07.2022, 60’

Gościni: Agnieszka Holland

Korzenie i skrzydła

Tego, że świat nie jest czarno-biały nauczyła się od swojej niani. Zrezygnowała z pomysłu bycia malarką, bo chciała opowiadać historie. I od zawsze miała w sobie przekonanie, że może w życiu osiągnąć wszystko.
Czego nauczyła się od rodziców, a czego od dzieci z podwórka? Jakie książki czytała i o jakiej lalce marzyła, jako mała dziewczynka?
Bohaterką kolejnego odcinka cyklu „Korzenie i skrzydła” jest Agnieszka Holland - reżyserka filmowa i teatralna, scenarzystka filmowa. Przewodnicząca Europejskiej Nagrody Filmowej. Laureatka Złotego Globu, Srebrnego Niedźwiedzia, Platynowego Lwa. Na swym koncie ma trzy nominacje do Oscara.
07.07.2022, 60’

Gość: Grzegorz Skawiński

Korzenie i skrzydła

30.06.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Prowadzenie Grzegorz Sajór
29.06.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Prowadzenie Grzegorz Sajór
23.06.2022, 60’

Gościni: Anna Dymna

Korzenie i skrzydła

Elektra, Ania Pawlakówna, Podstolina, Maria Wilczurówna, Pani Dyndalska, Barbara Radziwiłłówna, Bayerowa. Za którą rolę Wy kochacie ją najbardziej?
Bohaterka dzisiejszego wydania audycji „Korzenie i skrzydła” jest jedną z najwybitniejszych polskich aktorek teatralnych i filmowych. Jest również działaczką społeczną, założycielką fundacji wspierającej dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Choć urodziła się w Legnicy, najbardziej kojarzona jest z Krakowem. Dlatego właśnie do Krakowa, dzisiaj razem z Grzegorzem Sajórem się wybierzemy. Usiądziemy razem na Rynku Głównym w Krakowie, i posłuchamy opowieści Anny Dymnej - o jej młodości, dorastaniu, miejscu pochodzenia i jego wpływie na późniejsze życie. Zapraszamy do wysłuchania tego pierwszego (ale nie ostatniego podczas tegorocznego lata) wyjazdowego wydania audycji „Korzenie i skrzydła”. Zaprasza Grzegorz Sajór.
09.06.2022, 59’

Gość: Wojciech Malajkat

Korzenie i skrzydła

Kiedyś powiedział, że "dyrektorzy starzeją się dwa razy szybciej"… Ryzykowne w przypadku kogoś, kto był wiele lat dyrektorem Teatru Syrena, a obecnie jest profesorem i rektorem warszawskiej Akademii Teatralnej. Na nagranie audycji przyjechał elektryczną hulajnogą. Najmłodszy Hamlet w historii polskiego teatru. Pochodzi z Mrągowa. Tam poznał też swoją żonę Kasię, która codziennie przygotowuje mu śniadanie, bo on w jednej dziedzinie jest bezradny - nie umie nic zrobić w kuchni. Śpiewano o nim piosenki, a mimo to "woda sodowa" nigdy nie uderzyła mu do głowy. Gościem Grzegorza Sajóra jest znakomity aktor, reżyser, profesor, dyrektor i rektor - Wojciech Malajkat.
26.05.2022, 60’

Gość: Urszula

Korzenie i skrzydła

Kobieta, która potrafi malować usta bez lusterka (nawet, gdy za chwilę ma stanąć przed kamerą TV), i zrobić manicure, zatrzymując się na światłach - mówi o niej Kayah. Romuald Lipko wyznał kiedyś, że jest zerową kandydatką na gwiazdę.
Ona sama przyznaje, że za bardzo lubi życie, by grzebać się w przeszłości i zastanawiać się, co jej wyszło, a co nie. Mimo wszystko trochę w tej przeszłości dziś pogrzebiemy. Powrócimy do chwil radosnych, ale i trudnych w jej życiu. Kto dawał jej wsparcie? Jak opisuje smaki swojego dzieciństwa? Będzie też o niezwykłej więzi z siostrą Ewą. Nie będzie za to ani o dmuchawcach ani o latawcach, ani też konikach na biegunach.
Bohaterką cyklu „Korzenie i skrzydła” jest Ula, Uleńka, a dla niektórych Urszula. Megasilna babka.
12.05.2022, 60’

Gościni: Natalia Kukulska

Korzenie i skrzydła

Zawsze o wszystkim pamięta. Potrafi być wymagająca i mieć wizje, które musi koniecznie zrealizować. Sama przyznaje, że nazwisko raczej nie ułatwiało jej życia.
Nie lubi pytań o to, czy bycie córką znanych rodziców przeszkadza czy pomaga. Ani pytań o receptę na szczęśliwą rodzinę. Takich więc pytań nie będzie. Będzie za to o miłości taty i babci, pierwszym wywiadzie, którego udzieliła mając trzy lata. Oraz o tym jak się buntowała i była szalona. I o nowej płycie też będzie.
W cyklu „Korzenie i skrzydła” spotkanie z artystką, która dzieciństwo spędziła na warszawskim Żoliborzu, kilkaset metrów od studia Radia 357.
Natalia Kukulska w rozmowie z Grzegorzem Sajórem.
28.04.2022, 59’

Gość: Mariusz Szczygieł

Korzenie i skrzydła

Jest wielbicielem czeskiej Pragi, ale nie o stolicy Czech to będzie rozmowa. Będzie o tym, czy rodzinna Złotoryja była dla niego posagiem czy kulą u nogi. Będzie też o lękach dzieciństwa, o podrabianiu podpisów nauczycielek, wpisywaniu ocen do dziennika i o panu od matematyki, dzięki któremu nasz gość zdał maturę. Będzie jeszcze o tym, dlaczego nie cierpi rano wstawać i jaką jedną rzecz spakowałby do walizki w daleką podróż. Bohaterem cyklu „Korzenie i skrzydła” jest dziennikarz, pisarz, autor reportaży - Mariusz Szczygieł, którego życiowa dewiza brzmi „Zawsze sobie w życiu poradzisz”.
20.04.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

18.04.2022, 121’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

14.04.2022, 60’

Gość: Małgorzata Ostrowska

Korzenie i skrzydła

To będzie opowieść o pani Wiśniewskiej, która uszyła dla małej Małgosi sukienkę na bal choinkowy. O opiekunce, którą nazywała Babą Jagą. O dziadku Ludwiku, którzy przeżył 107 lat. Będzie też o smakach dzieciństwa spędzonego w Szczecinku. Oraz o kompleksach i przekorze.
W cyklu „Korzenie i skrzydła” Grzegorz Sajór porozmawia z gwiazdą polskiej sceny muzycznej, „Drogą Panią z TV” słynącą ze „Szklanej pogody” - Małgorzatą Ostrowską.
14.04.2022, 6’

Amerykanie wobec wojny w Ukrainie

Radio Świat

W innej niż zwykle wersji "Radia świat" Grzegorz Sajór rozmawia z Leszkiem Krawczykiem, korespondentem 357 w Waszyngtonie, o sytuacji w USA wobec wojny w Ukrainie.
31.03.2022, 60’

Gość: Stanisław Sojka

Korzenie i skrzydła

Jest zwierzęciem muzycznym z charyzmą performera - można przeczytać na jego stronie internetowej. „Nie gram dla fajerwerków, nie śpiewam by się popisać. Moją ambicją i pragnieniem jest, by mój śpiew, moje pieśni dodawały otuchy, podnosiły na duchu tych, którzy przychodzą mnie słuchać” – mówił w jednym w wywiadów.
To opowieść o byciu organistą, śląskim domu, ale także o błędach życiowych, z których trzeba wyciągać wnioski.
24.03.2022, 60’

Gość: Jerzy Bralczyk

Korzenie i skrzydła

To będzie opowieść o kobietach. Najważniejszych kobietach w życiu prof. Jerzego Bralczyka. O babci, która zajmowała się w dużej mierze jego wychowaniem. O mamie, której ręki mały Jurek nigdy nie puszczał. O siostrze. I o żonie, z którą nigdy Pan Profesor się nie nudzi. Ale będzie też o kompleksach.
Czy wyobrażają sobie Państwo, że prof. Bralczyk był osobą, która nie lubiła wypowiadać się publicznie? Rozmawia Grzegorz Sajór.
DLA WSZYSTKICH 17.03.2022, 60’

Jaka będzie Polska za kilkanaście lat?

Debata 357

Na naszych oczach zmienia się świat. Zmienia się Europa. I zmienia się Polska. Inwazja Rosji w Ukrainie, napływ setek tysięcy uchodźców do Polski stawiają przed nami nieznane od II wojny światowej wyzwania. Polityczne, społeczne i - przede wszystkim - te dotyczące bezpieczeństwa. Jak poradzimy sobie z tymi wyzwaniami? Jaka będzie Polska za kilka czy kilkanaście lat? Grzegorz Sajór zaprasza na debatę Radia 357, w której głos zabiorą: Michał Broniatowski (POLITICO), prof. Halina Brdulak (SGH), prof. Ewa Marciniak (Uniwersytet Warszawski), dr Marcin Kędzierski (Klub Jagielloński) oraz Adam Daniel Rotfeld (były minister spraw zagranicznych), Aleksander Tereszczenko (coach, Ukrainiec mieszkający w Polsce), Piotr Arak (Polski Instytut Ekonomiczny).
DLA WSZYSTKICH 16.03.2022, 5’

Dementujemy fake newsy

Agresja na Ukrainę

Dementujemy fake newsy z LexDigital
DLA WSZYSTKICH 14.03.2022, 6’

Dementujemy fake newsy

Agresja na Ukrainę

Grzegorz Sajór razem z Lex Digital rozwiewa wątpliwości dotyczące informacji.
03.03.2022, 59’

Gość: Janusz Józefowicz

Korzenie i skrzydła

Jeden z kolegów z podwórka powiedział o nim: wkurzający mały geniusz... Od dziecka miał zacięcie artystyczne. Wychowywał się na wsi i w czasie wakacji, pilnując dzieci rolników, ćwiczył z nimi piosenki. Tańczył. Grał ze swoim zespołem na weselach. Ale wciąż marzył. Kiedy miał 19 lat poszedł do lubelskiego kina Kosmos na kultowy film Milosa Formana "Hair". I już wiedział o czym marzy. By zrealizować musical. I zrobił to! Musical grany jest od 31 lat i wciąż marzeniem jest zdobyć na niego bilety. Dzisiejszym bohaterem "Korzeni i skrzydeł" jest twórca musicalu Metro Janusz Józefowicz. Każdemu w tych trudnych czasach przyda się chwila wytchnienia. Chwila, by znów marzenia wzięły górę.
DLA WSZYSTKICH 02.03.2022, 6’

W walce z dezinformacją

Agresja na Ukrainę

Jak ustrzec się przed nieprawdziwymi informacjami? Grzegorz Sajór w rozmowie z Pawłem Ellerikiem, ekspertem IT z firmy Lexdigital.
DLA WSZYSTKICH 28.02.2022, 5’

Jak nie wpadać w pułapkę dezinformacji?

Agresja na Ukrainę

Gościem Grzegorza Sajóra jest Paweł Ellerik, ekspert IT z firmy Lexdigital.
17.02.2022, 60’

goście: Kasia i Jacek Sienkiewicz (duet Kwiat Jabłoni)

Korzenie i skrzydła

Dlaczego nie zostali lekarzami, tylko muzykami? Czy ich tata - Kuba Sienkiewicz, lider Elektrycznych Gitar - chodził na wywiadówki? Jak w ich wykonaniu wyglądał okres młodzieńczego buntu i jak to było, gdy grali na... weselu.
To wyjątkowa rozmowa w cyklu „Korzenie i skrzydła”. Po raz pierwszy w studiu pojawiły się dwie osoby. I po raz pierwszy pochodzące nie z jakiegoś małego miasteczka, ale z Warszawy. Co więcej - od dzieciństwa musieli mierzyć się z byciem dziećmi sławnego taty.
Gośćmi Grzegorza Sajóra są Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz, czyli Kwiat Jabłoni.
03.02.2022, 60’

gość: Muniek Staszczyk

Korzenie i Skrzydła

Jestem chłopakiem z drugiego bloku, Tata na hucie, a mama w spożywczaku...
Na mym podwórku lubiliśmy Smokie, Latę i Deynę, Charliego Aniołki...
Tato, pokazałeś mi jak swą pasję mieć, i pierwsze książki...
Mamu, nauczyłaś mnie jak z ludźmi żyć, i czuć ich troski...
Chyba żaden artysta nie zawarł w swych tekstach tyle refleksji o swych korzeniach... I o ludziach, którzy go w życiu inspirowali.
Muniek Staszczyk, który powraca z T.Love na muzyczną scenę opowie w cyklu ,,Korzenie i skrzydła” o swym rodzinnym domu na Rakowie w Częstochowie, o słynnym IV Liceum Ogólnokształcącym oraz komu kibicuje, gdy Raków gra z Legią. Zaprasza Grzegorz Sajór.
20.01.2022, 60’

gość: Alicja Majewska

Korzenie i skrzydła

06.01.2022, 59’

gość: Kasia Stankiewicz

Korzenie i skrzydła

Z domu rodzinnego w Działdowie słyszała odgłosy pociągów mknących albo w stronę Gdańska, albo Warszawy.

Marzyła, by kiedyś wsiąść w taki pociąg ku spełnianiu własnych marzeń.
Tym pociągiem do sławy okazał się dla niej program „Szansa na sukces" z udziałem Varius Manx.

Wygrała go, a niebawem została wokalistką zespołu. Kasia Stankiewicz w „Korzeniach i skrzydłach” opowie o swoim rodzinnym domu, o siostrze i rodzicach, którzy też występowali na scenie i o tym, jak pokonywać własne słabości czy może nawet kompleksy.
03.01.2022, 120’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze

Popołudniówka 357

30.12.2021, 120’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze

Popołudniówka 357

29.12.2021, 119’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze

Popołudniówka 357

24.12.2021, 60’

gość: Artur Andrus

Korzenie i skrzydła

20.12.2021, 120’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze

Popołudniówka 357

09.12.2021, 60’

Gość: Marek Niedźwiecki

Korzenie i skrzydła

Czy wyobrażają sobie Państwo, że Marek Niedźwiecki nie pracuje w radiu? Tylko na przykład jest kierownikiem biblioteki? Z całą pewnością NIE! A on sam - jak przyznaje - nieraz o tym marzy... W dzisiejszej rozmowie z cyklu „Korzenie i skrzydła” najmniej będzie o muzyce. Będzie za to o tęsknocie za dzieciństwem i za rodzinnym Szadkiem. O tym, co śni się panu Markowi i dlaczego w domu rodzinnym unosił się zapach wspaniałych wędlin. O tym, co było lekarstwem na nieśmiałość i jak wielką tremą było dla niego... prowadzenie Wiadomości TVP. No a na koniec zabrzmi wyjątkowy utwór... Trzeba koniecznie słuchać i to do samego końca.
08.12.2021, 116’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze

Popołudniówka 357

07.12.2021, 120’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze

Popołudniówka 357

01.12.2021, 120’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze

Popołudniówka 357

25.11.2021, 60’

gość: Krystyna Prońko

Korzenie i skrzydła

17.11.2021, 121’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze

Popołudniówka 357

15.11.2021, 120’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze

Popołudniówka 357

11.11.2021, 60’

gość: Chris Niedenthal

Korzenie i skrzydła

Korzenie i skrzydła: Gościem będzie Chris Niedenthal, jeden z najważniejszych polskich fotografów. Urodzony w Londynie syn emigrantów wojennych fotografował najważniejsze wydarzenia lat 70. i 80.
10.11.2021, 121’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze

Popołudniówka 357

09.11.2021, 120’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze

Popołudniówka 357

28.10.2021, 61’

gość: Robert Korzeniowski

Korzenie i skrzydła

Opowie o szlaku turystycznym swojego imienia na Podkarpaciu, dlaczego miał zwolnienie z WF, ulubionym pluszowym misiu i jak przewodził podwórkowej bandzie.
No i w końcu, jak to się stało, że zamiast karierę Bruce Lee wybrał karierę chodziarza?
14.10.2021, 59’

gość: Urszula Dudziak

Korzenie i skrzydła

Jako czterolatka dostała czerwony akordeon. Kiedy zagrała, tata powiedział do mamy: „Gołąbeczku, chyba mamy zdolną córkę”. O niektórych wykonywanych przez nią utworach mówił: „Kociokwiki”, ale zawsze był dumny ze wszystkich jej osiągnięć. Podobnie zresztą jak mama.
Urodziła się w Straconce. Ale szybko przeniosła się z rodzicami do miejscowości Napachanie. Prawda, że piękne nazwy? Potem był jeszcze Gubin, Zielona Góra. Dziś jest bez wątpienia obywatelką świata. Energii można jej tylko pozazdrościć.
O swoich korzeniach, marzeniach i pasjach... O tym czy kiedykolwiek śniła o takiej muzycznej karierze. W czwartkowej odsłonię audycji „Plac na Rozdrożu”, z cyklu Korzenie i skrzydła, opowie Urszula Dudziak.
12.10.2021, 119’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze

Popołudniówka 357

30.09.2021, 59’

gość: Krystyna Janda

Korzenie i skrzydła

Urodziła się w Starachowicach i to miejsce określa mianem ,,raju”. Kiedy miała 7 lat przeniosła się do Warszawy. Tu chodziła do szkoły muzycznej, studium baletowego, liceum plastycznego. Jak sama przyznaje - trochę przypadek sprawił, że została aktorką. Rozmawiamy o jej ukochanej babci i dziadku, którzy ją wychowali. O czeskich korzeniach i o tym po kim odziedziczyła aktorski talent. Czego nauczył ją Andrzej Wajda, oraz o tym dlaczego nie może powiedzieć o sobie, że jest szczęśliwa?
16.09.2021, 60’

gość: Cezary Żak

Korzenie i skrzydła

Spotkanie z aktorem teatralnym, filmowym, serialowym i dubbingowym, reżyserem i scenarzystą. Pokochany przez widzów za rolę wójta Wilkowyj i proboszcza miejscowej parafii. Cezary Żak opowie o swoim rodzinnym Brzegu Dolnym, zdradzi jaką piosenkę z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego śpiewał na egzaminie do szkoły teatralnej.
Józio z “Klanu”, Karol Krawczyk z “Miodowych lat” oraz Piotr i Paweł Kozioł z “Rancza” gościem Grzegorza Sajóra w Radiu 357!
01.09.2021, 60’

gość: Janusz Panasewicz

Korzenie i skrzydła

"Korzenie i skrzydła": Janusz Panasewicz, lider zespołu Lady Pank opowie o dzieciństwie, młodości i Lipsku, z którego pochodzi.
31.08.2021, 122’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze

Popołudniówka 357

26.08.2021, 120’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze

Popołudniówka 357

19.08.2021, 60’

gość: Czesław Lang

Korzenie i skrzydła

05.08.2021, 60’

gość: Elżbieta Dzikowska

Korzenie i skrzydła

O swoim dzieciństwie i młodości w Międzyrzecu Podlaskim opowie polska historyczka sztuki, sinolożka, podróżniczka, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, a także wystaw sztuki współczesnej - Elżbieta Dzikowska.
27.07.2021, 60’

Audycja z terenu

Plaża niestrzeżona

22.07.2021, 60’

gość: Artur Barciś

Korzenie i skrzydła

Wielcy z małych miejscowości. Na początek - Artur Barciś. Jeden z najpopularniejszych polskich aktorów urodził się w maleńkiej Kokawie.
07.06.2021, 61’

Grzegorz Sajór

Gra zespołowa

doładowanie ...