Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

ernest.zozun@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Ernest Zozuń

W wieku kiedy każdy chłopiec chce być strażakiem, kolejarzem czy pilotem, ja chciałem być dziennikarzem. Zaniepokojeni tym faktem rodzice, mimo wszystko pozwalali mi marzyć. Marzenia się spełniły. Na dodatek zawsze chciałem pracować w radiu, najlepszym radiu… No to teraz pracuję! Znam 5 i pół języka, umiem być reporterem na prawdziwej wojnie, nie wiem za to co rośnie w moim ogrodzie. Dla mnie to choinka. Co roku przyrasta o 100-200 czerwonych lampek. Może jestem zbyt wymagający wobec siebie i wobec innych. Ale ten zawód wymaga solidności i rzetelności w 1000%. Bo nie można przecież zawieść naszych najwspanialszych słuchaczy.
27.09.2023, 14’

Nigrańska junta

Radio Świat

Francuska ambasada w Nigrze została zamknięta i rozpoczęto przygotowania do wymarszu wojska. Żołnierze maja opuścić to państwo do końca roku. Kto przyjdzie po nich by wspierać Nigrańską juntę o to dziś zapytam w audycji "Radioświat" Gościem programu będzie Radosław Malinowski / Hard Kenia /.
27.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o głosie kobiet w najbliższych wyborach... Dlaczego mieszkania są coraz droższe? Czy warto być miejskim aktywistą? Powiemy też o tych, którzy dowożą nam jedzenie. Czy znikną z naszych ulic? Będzie też o dlaczego korzystając z telefonu musimy udowadniać że nie jesteśmy robotami? A na koniec udowodnimy że teatr może być na wyciągnięcie ręki.
26.09.2023, 14’

Sytuacja w Serbii

Radio Świat

Atak rozpoczął się w  wczesnym rankiem, kiedy patrol policji na granicy z Serbią został ostrzelany w przygotowanej zasadzce.  Rebelianci postawili barykadę na drodze przy granicy. Zaatakowali gdy do zasieków zbliżył się policyjny patrol. Zabity został jeden policjant a jeden ciężko ranny.  Później terroryści schronili się w klasztorze Banjska. Klasztor zdobyto .  Zginęło trzech napastników, dwóch zostało rannych . Część uciekła na teren Serbii.  W jakim kierunku idą wydarzenia w Kosowie  o tym "Radioświat" Gościem programu bedzie Marta Szpala / Ośrodek Studiów Wschodnich - OSW
26.09.2023, 124’

Popołudniówka 357

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o tym czy realny jest scenariusz zamkniętych granic? Poza tym o pomyśle jeżdżenia po mieście maksymalnie 30 km/h. O tym czy zagranica przygotowana jest na wybory i szybkie liczenie głosów? O alimentach... Oraz o wręczonych wczoraj Teatralnych Nagrodach Muzycznych.
25.09.2023, 14’

Przejecie Górskiego Karabachu przez Azerbejdżan

Radio Świat

Azerbejdżan przejmuje Górski Karabach przy milczeniu w tej sprawie społeczności międzynarodowej. Ormianie uciekają z prowincji bojąc się prześladowań. Przejecie Górskiego Karabachu przez Azerbejdżan to ważny krok w konflikcie miedzy Armenią i Azerbejdżanem. A jakie będą następne o tym dziś "Radioświat". Gościem programu będzie Wojciech Wojtasiewicz / Polski Instytut Spraw Międzynarodowych - PISM /.
25.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o taniejących paliwach... O wydarzeniach w Armenii... O pomyśle, by do szkoły uczniowie chodzili cztery dni w tygodniu... Będzie też rozmowa z Damianem Dudą, wolontariuszem odznaczonym przez prezydenta Ukrainy... Zaprosimy do Teatru Wielkiego oraz sprawdzimy jak Mateusz Waligóra przemierza szlak wzdłuż Odry...
21.09.2023, 14’

Kanada oskarża Indie o zabójstwo sikhijskiego aktywisty

Radio Świat

21.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o tym dlaczego Zielona granica budzi takie spory? Poza tym o tym ile zapłacimy za prąd, o tym czy rywalizacja dzieci w sporcie powinna zostać ograniczona, o kulisach pracy w sejmie opowie Radomir Wit zaś Tomasz Jeleński będzie tropił absurdy... Jak zwykle zresztą...
20.09.2023, 13’

Walki o Górski Karabach

Radio Świat

"Siły zbrojne Azerbejdżanu rozpoczęły ostrzał Górskiego Karabachu a później przekroczyły granice. Z informacji jakie mamy azerskie wojsko stara się przejąć kontrole nad terytorium" - oznajmiał obywatelom ormiański Premier Nikola Paszynian Azerowie mówią, że podjęli działania antyterrorystyczne. Czy Azerbejdżan przejmie ostatecznie kontrole nad Górskim Karabachem? Gościem programu będzie Krzysztof Strachota, Ośrodek Studiów Wschodnich.
20.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o coraz bardziej agresywnej kampanii wyborczej, o nowym selekcjonerze reprezentacji, o wydarzeniach w Górnym Karabachu, o gestach w dyplomacji, o nowym sezonie w Teatrze Słowackiego w Krakowie oraz o przerwanym spektaklu w teatrze w Zielonej Górze.
19.09.2023, 13’

O Chinach w świecie

Radio Świat

Wczoraj, tego samego dnia, ważny chiński dostojnik spotyka się w z amerykańskim  szefem dyplomacji a drugi z rosyjskim. Chiny dają do zrozumienia że jako państwo nie za bardzo chcą wiązać się z kimkolwiek mocnymi więzami. I choć tak jak w miłości padają deklaracje nawet bardzo gorące no to fakty świadczą o miłości jedynie letniej w stosunku do reszty świata. Choć lepiej powiedzieć pragmatycznej. O Chinach w świecie dziś w "Radioświecie" gościem programu będzie Paweł Behrendt / Instytut Boyma /.
19.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o tym czy zboże będzie miało wpływ na stosunki polsko - ukraińskie? Będzie też o tym jak sztuczna inteligencja wpływa na funkcjonowanie firm, o tym, że w Łodzi powołano doradcę do spraw czadu wolnego młodzieży. Będziemy też w Chinach oraz w Maroku. I mamy też zaproszenie do Teatru Powszechnego...
18.09.2023, 14’

Rok po śmierci Maszy Amin

Radio Świat

W rocznice śmierci Maszy Amin, dziewczyny brutalnie zabitej przez irańska policję obyczajową, odbyło się szereg manifestacji  w wielu miastach na świecie ale nie w Iranie. Czy, trwające rok temu, miesiącami po śmierci dziewczyny protesty przyniosły w Iranie jakieś zmiany? Czy jedynie zastrzelonych podczas manifestacji, aresztowania i wyroki w tym także kary śmierci? O Irańskiej rzeczywistości dziś "Radioświat". Gościem programu będzie Jakub Gajda / Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego /.
14.09.2023, 15’

Powodzie w Libii

Radio Świat

Gwałtowne  powodzie dotknęły kilka miast, i setki wiosek w Libii Najbardziej ucierpiała Derna. Szacuje się, że żywioł w samym mieście pochłonął ok 20 tysięcy ofiar. Nikt nie umie policzyć jaki śmiertelny bilans zebrały  ulewy huragany i burze które przetoczyły się nad Libią.  Na to wszystko nakładają  się jeszcze konflikty które targają Libią od lat. Gościem programu będzie Wojciech Szewko.
13.09.2023, 14’

Kim i Władimir

Radio Świat

"KIM JONG UN sekretarz generalny Koreańskiej Partii Pracy i najwyższy przywódca Koreańskiej Republiki Ludowo Demokratycznej opuścił Pjongjang by złożyć wizytę w Federacji Rosyjskiej". -  Oznajmiła Koreańska telewizja narodowi i ruszyła maszyna po szynach ospale…. Ospale bo pociąg koreańskiego przywódcy jedzie z prędkością 40 km na godzinę.  I ospale dojechała na rosyjski Daleki Wschód, na kosmodrom Wostoczny. Tam na Kima czekał Władimir Putin . Co wyniknie z tego spotkania? o tym porozmawiam w audycji "Radioświat" z Nikolasem Levi.
13.09.2023, 124’

Popołudniówka 357

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o embargu na zboże. Jaką decyzję podejmie Komisja Europejska? Będzie też o spotkaniu na szczycie w Moskwie. O gwiezdnych wojnach. O szkoleniu polskich kierowców. Oraz o oblężonych przychodniach. Powiemy także o Teatrze Polskim w Warszawie, który ma bardzo ciekawą propozycję.
12.09.2023, 15’

Sytuacja w Armenii

Radio Świat

Wczoraj rozpoczęły się wspólne ćwiczenia wojskowe Armenia-Stany Zjednoczone "Eagle Partner 2023". Ich celem jest przygotowanie ormiańskich sił zbrojnych do udziału w międzynarodowych misjach pokojowych. Nerwowo reaguje Moskwa. Do tego wszystkiego należy dodać Ormiańsko Azerski konflikt o Górski Karabach i mamy bardzo skomplikowana układankę. Poskładamy jej elementy w audycji "Radioświat". gościem programu będzie Agnieszka Filipiak /  Forbes Women Polska /Fra
12.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o losie zagranicznych trenerów w polskiej reprezentacji, o pomyłkach w rozkładach jazdy PKP, o raporcie NIK w sprawie pandemii oraz o sondażach. Którym wierzyć a którym nie? Polecamy!!!
11.09.2023, 15’

Trzęsienie w Maroku

Radio Świat

To było najsilniejsze trzęsienie ziemi jakie przeżyło Maroko. Z piątku na sobotę ziemia zatrzęsła się z częstotliwością 6,8 stopnia w skali Richtera. Epicentrum trzęsienia znajdowało się 72 km na południowy zachód od Marrakeszu. Władze podają że jak do tej pory wiadomo o tym że ponad 2 tysiące osób straciło życie a ponad 3 tysiące jest rannych i liczby cały czas rosną. O Maroku dziś "RADIOŚWIAT" Gościem programu będzie Roman Chymkowski /UW/
11.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o plakatach wyborczych. Czym grozi ich zerwanie? Oraz jak miasta walczą by plakaty nie zasłoniły... wszystkiego. Poza tym o trzęsieniu ziemi w Maroku, o tym czy za sprawą zmian klimatu znikną niektóre grzyby, o konflikcie wokół Muzeum Azji i Pacyfiku, o sukcesie Agnieszki Holland... Oraz oczywiście o tym, że nic się wczoraj w Tiranie nie stało...
06.09.2023, 13’

22 lata za atak na Kapitol

Radio Świat

Enrique Tarrio, przywódca radykalnej prawicowej grupy Proud Boys, został skazany na 22 lata więzienia w związku z atakiem na Kapitol 6 stycznia 2021 roku. Wcześniej inni liderzy ugrupowania dostali - Dominic Pezzola 10 lat, Zachary Rehl 15 i Joe Biggs 17. Enrique Tarrio potraktowany został jak na razie najbardziej surowo. Choć nie było go wtedy w Waszyngtonie, to oskarża się go o "wykalkulowany akt terroryzmu" i dowodzenie całym atakiem. Kim są? Kto nimi dowodzi? Jakim politykom sprzyjają amerykańscy dumni chłopcy - rozmowa z Anną Sosnowską-Jordanowską z UW.
06.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o obietnicach wyborczych. Kto co nam obiecuje i ile to by kosztowało? Poza tym o odkładaniu obowiązków na... zaś. Historia mężczyzny któremu bank naliczył rekordowy dług. Będzie o stopach procentowych i ich spodziewanej obniżce. Będziemy też w Wenecji, gdzie wczoraj odbył się pokaz filmu Agnieszki Holland.
05.09.2023, 14’

Relacje turecko-rosyjskie

Radio Świat

Przy okazji tej wizyty wszyscy czekają na nasze uzgodnienia i rozwiązania dotyczące korytarza zbożowego" -  mówił, na krótkim spotkaniu przed rozmowami z Putinem ,  Erdogan.  Ale spotkanie skończyło się bez tych uzgodnień i rozwiązań na które wszyscy czekali.  Erdogan wracał z Soczi bez sukcesów w sprawie umowy zbożowej ale może wracał z innymi uzgodnieniami. O tym jakie są relacje turecko-rosyjskie dziś w "RADIOŚWIECIE". Gościem programu będzie Adam Michalski / Ośrodek Studiów Wschodnich - OSW /
05.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o blokach z wielkiej płyty... Czy modernizacja je uratuje? Będzie też o karach za szczekające psy oraz tajemniczy felieton betonowy. W Radio Świecie o relacjach turecko - rosyjskich. Zajmiemy się też misją OBWE dotyczącą kontroli wyborów. A na koniec pojawią się autorzy książki o Kalinie Jędrusik. Polecamy!!!
04.09.2023, 13’

Wizyta Papieża Franciszka w Mongolii

Radio Świat

Pozycja Mongolii w świecie i wizyta papieska
31.08.2023, 15’

Przewrót w Gabonie

Radio Świat

Po wyborach 26 sierpnia władze ogłosiły, że wygrała je rządząca partia a na czele państwa nadal będzie stał Ali Bongo, który prezydentem jest od dwóch kadencji a zastąpił na urzędzie ojca który krajem rządził od 1967 roku. jednak 30 sierpnia armia wsłuchało się w głos ludzi nie władzy i przejęła rządy obalając Ali Bongo ku wielkiej radości obywateli.  Łączyć czy nie łączyć przewrót w Gabonie z poprzednimi, które miały miejsce w Afryce o tym porozmawiam z Markiem Rohr-Garzteckim byłym ambasadorem m.in w Gabonie
31.08.2023, 124’

Popołudniówka 357

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o lekarzach, którzy pracują zbyt dużo. Czy można to zmienić? Z publicystami skomentujemy listy wyborcze - dziś karty odkrywa PiS. Będzie też rozmowa z panią Wiktorią, Ukrainką, która uciekła przed wojną. Ponad rok temu opowiadała w Popołudniówce o tym, jak Polacy jej pomagają. Dziś... ma już inne zdanie. Co się zmieniło? Opowiemy także o niezwykłej akcji na rzecz bezdomnych zwierząt. Polecamy!!!
30.08.2023, 14’

Watykańska dyplomacja

Radio Świat

"Nie zapominajcie o swoich korzeniach, jesteście spadkobiercami wielkiej Rosji." - mówił do uczestników X ogólno-rosyjskiego spotkania rosyjskiej młodzieży katolickiej Papież Franciszek. Świat słowa papieża odebrał jako pochwałę rosyjskiego imperializmu i zastanawia się czy Papież nie wie co się dzieje w tym kraju i co Rosja robi w Ukrainie. I o tym jak działa watykańska dyplomacja porozmawiam z prof Tadeuszem Bartosiem /Akademia Biznesu i finansów VISTULA /
30.08.2023, 126’

Popołudniówka 357

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o darmowych lekach dla młodych i seniorów. O tym co zrobić gdy nie zgadzamy się z wynikiem egzaminów maturalnych. O niezwykłym transferze pewnego klubu. O tym czy woda, którą pijemy jest bezpieczna. O pomyśle pewnego miasta na brak lekarzy. Oraz ostatni w te wakacje Miejscownik! Zapraszamy
29.08.2023, 14’

Sytuacja w Libii

Radio Świat

29.08.2023, 126’

Popołudniówka 357

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o tym kto znajdzie się w komisji badającej rosyjskie wpływy w Polsce? I czy w ogóle ona powstanie? Będzie też o tym, co zrobić z dziećmi 1 września? Powiemy także o nietoperzach, które nieproszone wpadają do mieszkania oraz odwiedzimy teatr Witkacego. Złożymy też życzenia strażnikom miejskim i gminnym z okazji ich święta. Zapraszamy!!!
28.08.2023, 14’

Sprzeciw opozycji w Zimbabwe

Radio Świat

Opozycja nie zgadza się z wynikiem na podstawie którego na kolejna kadencje prezydentem Zimbabwe zostaje EMMERSON MNANGAGWA. Czy ograniczy się jedynie do protestu na konferencji? O tym dziś "RADIOŚWIAT". Gościem programu będzie Anna Masłoń - Oracz / SGH /
28.08.2023, 14’

Sprzeciw opozycji w Zimbabwe

Radio Świat

Opozycja nie zgadza się z wynikiem na podstawie którego na kolejna kadencje prezydentem Zimbabwe zostaje EMMERSON MNANGAGWA. Czy ograniczy się jedynie do protestu na konferencji? O tym dziś "RADIOŚWIAT". Gościem programu będzie Anna Masłoń - Oracz / SGH /
24.08.2023, 14’

Śmierć Prigożyna

Radio Świat

Na liście pasażerów prywatnego samolotu, który rozbił się w obwodzie twerskim był Jewgienij Prigożyn. Samolot leciał w kierunku Petersburga spadł w rejonie wioski Użenkino"
Doniosła wczoraj wieczorem w krótkim komunikacie rosyjska telewizja. Czy tak kończy się los najwierniejszego ale zbuntowanego współpracownika Putina ? O tym dziś "Radioświat". Gościem będzie Bartosz Tesławski / fundacja The Opportunity /
24.08.2023, 126’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze.

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce nie tylko o tym co się wydarzyło wczoraj niedaleko Moskwy. Będzie też relacja Piotra Kaszuwary z Ukrainy. Powiemy o walce o telefon zaufania dla młodzieży oraz o wyroku ws. Stachowiaka. Będzie też o drożejącym chlebie i pełen pakiet informacji o groźnej bakterii na Podkarpaciu. Polecamy!!!
23.08.2023, 14’

BRICS

Radio Świat

Brazylia Rosja Indie Chiny i RPA państwa te tworzą grupę BRICS i spotykają się na 15 jej szczycie w Johanesburgu. Zapowiadaja rozszerzenie o kolejne państwa i tworzenie wspólnych alternatywnych dla zachodnich struktur finansowych.
O przyszłości BRICS dziś w przeglądzie wydarzeń międzynarodowych radia 357 "Radioświat" . Gościem programu będzie Patryk Kugiel / Polski Instytut Spraw Międzynarodowych - PISM /
23.08.2023, 125’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze.

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o zarobkach nauczycieli... Czy w szkołach prywatnych zarabiają więcej? Poza tym o groźnej bakterii, która atakuje na Podkarpaciu. Będzie też o leczeniu dzieci od uzależnień cyfrowych oraz jak w każdą wakacyjną środę Miejscownik, na który zaprosi Justyna Godz. Polecamy!!!
22.08.2023, 15’

Imigranci na granicy Jordanii

Radio Świat

Opublikowany właśnie Raport Human Rights Watch mówi, że saudyjscy strażnicy graniczni zabijają setki próbujących przedostawać się przez jordańska granicę imigrantów. Zeznania świadków opisują masowe zabójstwa, w tym wielu kobiet i dzieci. Human Rights Watch uważa, że może dochodzić do zbrodni przeciwko ludzkości. I tym zajmiemy się dziś w audycji "Radioświat". Gościem audycji będzie amb Krzysztof Płomiński .
22.08.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o organizowaniu pokazów lotniczych... Będzie też o tym, że czad jest groźny także latem. O niebezpiecznej "zabawie" dzieci, którzy udają swoje zaginięcie. Będzie też o prawach człowieka w Arabii Saudyjskiej. O ratowaniu Muzeum Ziemi w Warszawie. Gościem będzie również Kamil Dziubka, który odsłoni kulisy PiS. Zapraszamy!!!
21.08.2023, 14’

Rosyjski wyścig o księżyc

Radio Świat

Miała to być pierwsza rosyjska misja księżycowa od 1976 roku. Ale wczoraj Roskosmos wydał krótkie oświadczenie, że łączność z sondą została zerwana w sobotę. "Przeprowadzane 19 i 20 sierpnia działania w ramach poszukiwania aparatu i nawiązania z nim łączności nie przyniosły efektu". Rosjanie w wyścigu na księżyc tym razem przegrali ale są jeszcze inni i im idzie zdecydowanie lepiej. O wyścigu na księżyc który znów podejmuje ludzkość dziś "RADIOŚWIAT". Gościem Programu będzie Tomasz Barciński - Centrum Badań Kosmicznych PAN / Space Research Centre PAS
17.08.2023, 14’

100 rubli za dolara

Radio Świat

100 rubli muszą płacić za jednego dolara Rosjanie. Nagły spadek wartości rosyjskiej waluty odnotowany został w ostatnich dniach. Rosyjski bank centralny stara się sytuacje ratować, ale sztuczki stosowane na początku wojny w Ukrainie przestały się sprawdzać. Czy to znaczy że zachodnie sankcje wreszcie zadziałały? I na ile kondycja gospodarcza kraju wpływa na atmosferę społeczną? O tym porozmawiamy w audycji Radioświat. Gościem programu będzie Iwona Wiśniewska /OSW/.
17.08.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce wszystko o referendum. O wydarzeniach w sejmie opowie Krzysztof Zimoch. Będą komentarze publicystów i ekspertów. Oprócz tego o tym jak złe powietrze wpływa na nasze zdrowie oraz o tym, że Bydgoszcz zakazuje grillowania na balkonach. Naszym gościem będzie też Adam Feder, który opowie co słychać na bazarze... Zapraszamy!!!?
16.08.2023, 16’

Jak wygląda Afganistan po 2 latach rządów Talibów?

Radio Świat

2 lata temu Talibowie przejęli władze w Afganistanie. Kraj zmienił się całkowicie. Ale na ile obawy świata się spełniły a na ile nie? jak wygląda Taliban 2.0 o tym dziś w audycji "Radio Świat" . Gościem programu będzie prof. Łukasz Fyderek /UJ/.
16.08.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

15.08.2023, 15’

Niger pod wojskową juntą

Radio Świat

Wojskowa junta, która przejęła władze w Nigrze zamierza postawić przed sadem prezydenta Mohameda Bazouma pod zarzutem zdrady stanu i działania na szkodę bezpieczeństwa państwa. Do tego junta w Nigrze się umacnia i nic sobie nie robi z gróźb interwencji innych państw afrykańskich. Wracamy do Nigru by porozmawiać o aktualnej sytuacji w nim w audycji "Radio świat". Gościem audycji będzie Radosław Malinowski /fundacja Hard Kenia/.
15.08.2023, 125’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze.

Popołudniówka 357

14.08.2023, 14’

Sytuacja na morzu Czarnym

Radio Świat

14.08.2023, 125’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze.

Popołudniówka 357

10.08.2023, 13’

Ekwador - zabójstwo kandydata na prezydenta

Radio Świat

Strzelanina rozpętała się na wiecu wyborczym jednego z kandydatów do fotela prezydenckiego w przedterminowych wyborach w Ekwadorze. Ubiegający się o urząd prezydenta Fernando Villavicencio został zastrzelony. Wybory maja odbyć się za 10 dni...Tylko czy się odbędą... Gościem Ernesta Zozunia jest będzie latynoamerykanistka Magdalena Szkwarek
10.08.2023, 124’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

09.08.2023, 15’

15 lat wojny Rosji z Gruzją

Radio Świat

09.08.2023, 125’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze.

Popołudniówka 357

Porozmawiamy o wyborczym kalendarzu, o dymisji ministra zdrowia, poczytamy książki, jako, że dziś jest Dzień Miłośników Książek. W RADIO ŚWIECIE zajrzymy do Gruzji - mija właśnie 15 lat od wojny z Rosją. Będzie też o tym jak film o Oppenheimerze przyjmą Japończycy i o ściekach pod samym Wawelem.
08.08.2023, 13’

Uchodźcy na barce w Wielkiej Brytani

Radio Świat

07.08.2023, 14’

Plan pokojowy dla Ukrainy

Radio Świat

W Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej Kijów chciał przekonać jak najwięcej krajów do przedstawionego niemal rok temu 10-punktowego planu pokojowego, który zakłada m.in. zwrot wszystkich należących do Ukrainy terenów, w tym Krymu. Ale rozmawiano także o innych koncepcjach które się pojawiły w ciągu ostatnich miesięcy. Jaki jest rezultat tego spotkania? Czy w ogóle jest? O tym w przeglądzie wydarzeń międzynarodowych radia 357 - "RADIOŚWIAT". Gościem programu będzie Wojciech Konończuk /OSW/.
07.08.2023, 125’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze.

Popołudniówka 357

O zamieszaniu z receptami, czy skończy się w końcu ten bałagan, zapytamy meteorologa kiedy poprawi się pogoda, brygadier Karol Kierzkowski dokona bilansu strat i zniszczeń po ostatnich nawałnicach.W RADIO ŚWIECIE o tym, że nie wiele dały rozmowy w Arabii Saudyjskiej w sprawie Ukrainy. Będzie też o oszustwach remontowych i jak przed nimi się ustrzec.
03.08.2023, 16’

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie

Radio Świat

Papież Franciszek w Lizbonie. Jaka jest kondycja Kościoła i co ma on dziś do zaproponowania młodym ludziom. Ernest Zozuń rozmawia z Adamem Szostkiewiczem z Tygodnika Polityka
03.08.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

02.08.2023, 14’

Nowe zarzuty dla Trumpa

Radio Świat

Kolejne zarzuty dla Donalda Trumpa, który jest faworytem w prawyborach Republikanów . Ernest Zozuń rozmawia z Łukaszem Pawłowskim z Podcastu Amerykańskiego.
01.08.2023, 124’

Audycja specjalna z Muzeum Powstania Warszawskiego

Popołudniówka 357

W ten wyjątkowy dzień zapraszamy na specjalne wydanie Popołudniówki Radia 357 z Muzeum Powstania Warszawskiego. Naszymi i Państwa gośćmi będą min. Jan Ołdakowski, dyrektor muzeum, Justyna Dżbik - Kluge, autorka książki przygotowanej na tę 79. rocznicę wybuchu powstania Jacy byliśmy? Jacy jesteśmy oraz jedna z bohaterek książki Aga Zaryan. Mówić będziemy o zdjęciach upamiętniających kolejne powstańcze rocznice, o wystawie na temat kobiet w poestaniu... Wspomnimy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz powstańcze radio. Będzie też niezwykła opowieść uczestnika tamtych dni... - pana Stefana. Nie zabraknie harcerzy... Zaprosimy też na spektakl Cisza, którego premiera odbędzie się dziś o północy w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Taka to będzie Popołudniówka z tego niezwykłego miejsca. A do tego piosenki oddające klimat tego co wydarzyło się 79 lat temu...
31.07.2023, 14’

Niger - woskowy zamach stanu

Radio Świat

Wojskowi przejmują władze w Nigrze. Nieoficjalnie mówi się, że motorem i wsparciem rebelii są Wagnerowcy. Ernest Zozuń rozmawia z
Wojciechem Tycholizem z Polskiego Centrum Studiów Afrykanistycznych.
31.07.2023, 126’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce Radia 357 o tym jakie studia są studiami przyszłości? Będzie też o bezpłatnych lekach, o tym kiedy odbędą się wybory, o pewnym wiadukcie co ma dziś urodziny, o pamiątkach po Pancernych oraz o tym czy warto się ubezpieczać.
27.07.2023, 13’

Korea Północna - 70 lat po podziale

Radio Świat

27 lipca 1953 roku w Panmundżomie podpisano rozejm i ustanowiono strefy demarkacyjne. Korea Północna 70 rocznice obchodzi jako święto zwycięstwa nad amerykańskim imperializmem. Z zagranicy na święto przyjechali jedynie rosyjski minister obrony i przedstawiciel biura politycznego Komunistycznej Partii Chin. O tym z Oskarem Pietrewiczem z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
26.07.2023, 14’

Nagła zmiana szefa chińskiej dyplomacji

Radio Świat

Nagła zmiana na stanowisku ministra spraw zagranicznych Chin wywołuje fale spekulacji i plotek. Rzeczniczka ministerstwa mówi, że odwołanie Qin Gang-a ze stanowiska szefa dyplomacji spowodowały jego kłopoty ze zdrowiem. Gościem Ernesta Zozunia jest Adrian Brona z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
26.07.2023, 124’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce relacja od Polki mieszkającej w Palermo. Poza tym o tym co zmieniło się przez rok - bo rok temu okazało się że Odra jest zatruta. Będzie też o Chinach, o Wejściu Smoka i o pewnym 80-latku. No i oczywiście Miejscownik.
25.07.2023, 15’

Izrael - ograniczenie roli Sądu Najwyższego

Radio Świat

Mimo protestów w kraju i nacisków z zewnątrz, Kneset uchwalił reformy wymiaru sprawiedliwości, ograniczające prerogatywy sądu najwyższego. Protesty jednak nie cichną, ale Netanjahu nie zamierza się zatrzymywać. Ernest Zozuń rozmawia z Karoliną Zielińską z Ośrodka Studiów Wschodnich.
25.07.2023, 127’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce wszystko o pożarach na greckich wyspach. Porozmawiamy z Polką przebywającą na Rodos. Ze strażakiem oraz ekspertem od ubezpieczeń. Poza tym o wydarzeniach w Izraelu, o dniu bezpiecznego kierowcy, o zmianach na Twitterze oraz o zwierzętach, które podbijają sieć.
24.07.2023, 13’

Wybory w Hiszpanii

Radio Świat

Wybory parlamentarne w Hiszpanii wygrywa prawicowa Partia Ludowa (PP), choć wygrana nie jest taka jak oczekiwano i do rządzenia nie wystarczy jej koalicja z ultraprawicową partią Vox. ? Gościem Ernesta Zozunia jest Maciej Okraszewski z podcastu Dział Zagraniczny.
20.07.2023, 13’

Cypr - w rocznicę tureckiej interwencji z 1974

Radio Świat

Co dalej z Cyprem - czy jest szansa na zjednoczenie części greckiej z turecką? Mariusz Gołębiewski jest gościem Ernesta Zozunia.
20.07.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o sprawie pani Joanny... Porozmawiamy z prawniczką i przedstawimy racje wszystkich stron. Będzie też o polskich strażakach którzy zmierzają do Grecji by gasić pożary... O turystach sprawiających problemy w samolotach. Bela Komoszyńska zaprosi na jutrzejszy koncert do Muzeum Powstania Warszawskiego...
Zapraszamy!
19.07.2023, 15’

Izrael - protesty i reforma wymiaru sprawiedliwości

Radio Świat

Premier Binjamin Netanjahu chce zmienić izraelski wymiar sprawiedliwości, a na ulicach od pół roku trwają protesty. Ernest Zozuń rozmawia z Maciejem Kozłowskim, byłym ambasadorem w Izraelu.
19.07.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o polskich referendach i o tym kiedy jest ono ważne? Poza tym będzie o suszy rolniczej oraz o tym czy sjesta to dobry pomysł? Nie zabraknie sportu, wieści ze świata oraz Justyny Godz i Miejscownika... Zapraszamy!!!
18.07.2023, 13’

USA i Chiny - wspólnie dla klimatu

Radio Świat

Wizyta sekretarza stanu USA Antony Blinkena w Pekinie. Stany Zjednoczone i Chiny - najwięksi emitenci zanieczyszczeń razem muszą wziąć się do działań na rzecz poprawy klimatu. Ernest Zozuń rozmawia z Marcinem Przychodniakiem z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych
18.07.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o wypadku samolotu pod Nasielskiem... O dostępie do broni... O upadających sklepach... O placu zabaw na środku boiska... O biegu na 600 lecie Łodzi... Oraz o słuchu i słuchaniu...
17.07.2023, 13’

Co dalej z umową zbożową

Radio Świat

W niedzielę ostatni statek wypłynął z portu w Odessie. Rosjanie nie rejestrują kolejnych jednostek. Dokładnie dziś wygasa umowa zbożowa, która pozwalała na wywóz ukraińskiego ziarna przez czarnomorskie porty. Co będzie dalej ? O co targują się Rosjanie? O tym Ernest Zozuń rozmawia z Adamem Balcerem.
17.07.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce Radia 357 dużo ważnych ale i trudnych tematów. Co się wydarzyło w na basenie w Bytomiu? Porozmawiamy o przestępczości obcokrajowców. Będzie też o agresji na górskich szlakach oraz o nocnych i często tragicznych rajdach młodych ludzi... Powiemy o protestach w Hollywood oraz o pewnej ławce i pewnym widoku...
13.07.2023, 15’

Podsumowanie szczytu NATO w Wilnie

Radio Świat

Co dalej po szczycie NATO w Wilnie? Gościem Ernesta Zozunia jest Mateusz Piotrowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
13.07.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o kontrowersjach dotyczących e-recept. Powiemy też które procesje znikną wskutek sztucznej inteligencji. Zdradzimy dlaczego nie można pokazywać filmów w telefonie... gorylom. Odwiedzimy festiwal polonijny w Rzeszowie. Oraz ocenimy nowego Pana Samochodzika...
07.07.2023, 180’

Zaprasza Ernest Zozuń

Popołudniówka w piątek

Dziś w Popołudniówce prowadzonej wyjątkowo w piątek przez red. Zozunia Ernesta oprócz stałych pozycji - powiemy o wynikach matur; stoczymy spór między gorzką a mleczną czekoladą; powiemy o wyjątkowych obozach dla dzieci... Będziemy na Męskim Graniu, zapowiemy nadmorskie spotkanie z panem Kubą; odwiedzimy gospodarzy Listy Piosenek 357... Gdzie my to dziś nie będziemy....
06.07.2023, 13’

Groźba wysadzenia Elektrowni Atomowej w Zaporożu

Radio Świat

Rosjanie dodatkowo zaminowali zaminowane już obiekty, na dachach dwóch bloków zaporoskiej elektrowni atomowej pojawiły się najprawdopodobniej duże ładunki wybuchowe. A dane wywiadowcze mówią że przygotowują się oni na zdalne wysadzenia atomowej siłowni po wycofaniu z niej. Na ile jest niebezpiecznie? Na ile wpłynie to na postanowienia szczytu NATO w Wilnie? O tym Ernest Zozuń rozmawiał z Marią Piechowską z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
06.07.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce Radia 357 o rekordach ciepła i zmianach klimatu... Poza tym o konsekwencjach jedzenia fast foodów, o tym dlaczego warto pić kranówkę, o całowaniu oraz z politologami porozmawiamy o spotkaniu u premiera na temat migrantów.
05.07.2023, 13’

Dziennikarka i adwokat pobici w Czeczenii

Radio Świat

Zdjęcia słaniającej się na nogach, z ogolona głowa i oblanej zieloną farbą Dziennikarki „Nowej Gaziety” Jeleny Miłaszyny obiegły świat. Reporterka wraz z prawnikiem pojechali do Czeczenii by obserwować proces Zaremy Musajewej, żony byłego sędziego Sądu Najwyższego który piętnował nadużycia władzy.
Sprawców napadu na razie nie ustalono i zapewne nie ustali się nigdy bo działali z polecenia władz Czeczenii które tępią wszelkie przejawy krytyki i tępią wszelkie prawa człowieka. Gościem Ernesta Zozunia był Konrad Zasztoft z Uniwersytetu Warszawskiego.
05.07.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

04.07.2023, 14’

Atak Izraela na Zachodnim Brzegu

Radio Świat

Izraelska armia najechała na obóz uchodźców w mieście Dżenin. W walkach zginęło co najmniej 10 osób, a dziesiątki zostały ranne. To kolejna odsłona izraelsko palestyńskiego konfliktu. O tym Ernest Zozuń rozmawiał z Michałem Wojnarowiczem z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
04.07.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

03.07.2023, 14’

Nie ustają protesty we Francji

Radio Świat

Ciąg dalszy zamieszek we Francji. Czy w innych krajach europejskich może też dojść do protestów? Ernest Zozuń rozmawiał z profesorem Maciejem Duszczykiem z Uniwersytetu Warszawskiego.
03.07.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o migrantach. Wydarzenia we Francji skomentuje prof. Maciej Duszczyk. Wątek migrantów w kampanii ocenią Bogusław Chrabota i Roman Imielski. Będzie też o niezwykłym otwarciu drogi. O torebkach foliowych. O proteście producentów malin oraz o festiwalu filmowym w Toruniu.
29.06.2023, 13’

Zamieszki w Paryżu

Radio Świat

Policjant zastrzelił 17latka, gdy ten odmówił poddaniu się kontroli. Wywołało to zamieszki na przedmieściach Paryża. Gościem Ernesta Zozunia jest Michał Kozłowski.
29.06.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

28.06.2023, 14’

Łukaszenka a Grupa Wagnera

Radio Świat

Co Łukaszenka zrobi z najemnikami z Grupy Wagnera - przechowa czy wykorzysta? Gościem Ernesta Zozunia był Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich.
28.06.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o deklaracji redaktorów naczelnych mediów; rozmawiać będziemy z jednym z sygnatariuszy listu - Andrzejem Andrysiakiem; będzie też o relacjach Rosja - Białoruś; o pewnym Włochu co jeździł 50 lat bez prawa jazdy; o sporze o czyste powietrze; z prof. Marcinem Wiąckiem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich porozmawiamy o lustracji urzędników; będziemy mieć też zaproszenie do opery oraz zapowiemy naszą wakacyjną akcję... Pamiętają Państwo Miejscownik?
27.06.2023, 15’

Rosja po buncie Prigożyna

Radio Świat

Co w zmieniło się w Rosji po buncie Prigożyna. Ernest Zozuń rozmawia z profesor Agnieszką Legucką z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
27.06.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

O Rosji po buncie Prigożyna, o wirusie, który zabija koty domowe. O cukrzycy - coraz więcej Polaków na nią choruje. Będzie też o perełce- fabrycznie nowym polonezie z 1989 roku.
26.06.2023, 126’

Wydanie specjalne z Sopotu i z Warszawy

Popołudniówka 357

Dziś wyjątkowe wydanie Popołudniówki Radia 357 z Sopotu. Zapraszamy do naszego studia które będzie w muszli koncertowej przy molo. Będzie wielu ciekawych gości i tekstów dotyczących atrakcji tego kurortu. Polecamy
22.06.2023, 13’

Rosja musi zapłacić za zniszczenia na Ukrainie

Radio Świat

Rosja musi zapłacić za to co zniszczyła - to główne hasło konferencji poświęconej odbudowie Ukrainy jaka odbywa się w Londynie. O przyszłości i odbudowie Ukrainy Ernest Zozuń rozmawiał z Bartoszem Tesławskim z portalu na wschodzie.pl
22.06.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce Radia 357 o zapowiadanym na jutro proteście diagnostów samochodowych; o nowych uprawnieniach ratowników medycznych; o pewnej kapliczce stojącej na środku skrzyżowania; o modzie na samochody elektryczne; o nowym przedmiocie Biznes i Zarządzanie; oraz o urodzinach Jana Kochanowskiego...
21.06.2023, 14’

Kontrowersje wokół Igrzysk w Paryżu

Radio Świat

Do komitetu organizacyjnego igrzysk Paryż 2024 weszła policja, by dokonać przeszukania. O tym i o innych kontrowersjach związanych z igrzyskami w Paryżu opowie gość Ernesta Zozunia Michał Banasiak z Instytutu Nowej Europy.
21.06.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w PP o rynku mieszkaniowym: czy mieszkanie będą tańsze, co z kredytami? Będzie o igrzyskach olimpijskich i wyczynie polskich piłkarzy; będzie też o tym jakie rośliny "mieszkają" na Pałacu Kultury oraz o planach wakacyjnych Polaków. Przyjrzymy się też akcji ratunkowej dotyczącej łodzi podwodnej. Polecamy!!!
20.06.2023, 15’

Pakistan w żałobie

Radio Świat

Dlaczego Pakistańczycy opuszczają swój kraj? Gościem Ernesta Zozunia jest Patryk Kugiel, analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
20.06.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o to na co wydajemy najwięcej a na czym oszczędzamy? Będzie o prowizorkach na... długie lata... Będzie o tym, jak bezpiecznie przebywać za granicą podczas urlopu; będzie o kontrolowaniu pracy zdalnej przez pracodawców oraz o modzie na ludową, a może raczej folkową muzykę.
19.06.2023, 14’

Antony Blinken w Chinach

Radio Świat

Joe Biden ma nadzieje, że w niedługim czasie spotka się z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem. Między innymi w tej sprawie w Pekinie wizytę składa Antony Blinken. Co może a czego nie może załatwić amerykański sekretarz stanu? Ernest Zozuń rozmawia z Marcinem Jacoby z SWPS.
19.06.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce Radia 357 o urlopach tak długich jak chcą pracownicy. Czy to możliwe? Będzie też o stosunkach chińsko- amerykańskich. O tym co Amerykanie robią na lotnisku w Radomiu. O obleganych kierunkach studiów. O udzieleniu pierwszej pomocy. Oraz o wyprawie na Kazbek. Zapraszamy
16.06.2023, 120’

Publicystyka międzynarodowa

Na dachu świata

15.06.2023, 14’

Tragedia uchodźców u wybrzeży Grecji

Radio Świat

Kilkadziesiąt osób utonęło, kiedy łódź przewożąca uciekinierów z Afganistanu i Pakistanu zatonęła u wybrzeży Grecji. Dr. Konrad Pędziwiatr był gościem Ernesta Zozunia.
15.06.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o wyroku TSUE dotyczącym kredytów frankowych. Kto zyska? Kto straci? Poza tym o wydarzeniach w Grecji; o magii liczb (nie tylko 666); o oszczędzaniu wody; o kryzysie w branży weselnej; będzie też zaproszenie do teatru Studio oraz na Męskie Granie.
14.06.2023, 14’

Sądowa kampania Donalda Trumpa

Radio Świat

7 zarzutów umyślnego przetrzymywania tajemnic dotyczących bezpieczeństwa narodowego, zmowy i utrudniania śledztwa postawił Donaldowi Trumpowi sąd federalny w Miami. Gościem Ernesta Zozunia jest Renata Nowaczewska z Uniwersytetu Szczecińskiego.
14.06.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o protestach po śmierci 33 - letniej kobiety w ciąży. Naszym gościem będzie przedstawiciel Rzecznika Praw Pacjenta. Będzie też o tym co czeka na s jutro - wyrok w sprawie frankowiczów. Jakie są możliwe scenariusze? Będzie oczywiście o procesie Donalda Trumpa oraz jak trudny może być i stresujący pierwszy dzień w pracy. Porozmawiamy też o tym jak ważna jest krew oraz o tym, co łączy sztukę i biznes.
13.06.2023, 12’

Europa Teraz wygrywa wybory w Czarnogórze

Radio Świat

Idzie młodość w polityce Czarnogóry. Wybory parlamentarne wygrała partia Europa Teraz. Gościem Ernesta Zozunia jest Marko Babić z Uniwersytetu Warszawskiego
13.06.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o tym czy rozpocznie prace i według jakich zasad komisja weryfikacyjna? Będzie o problemach firm budowlanych oraz o tym czy nadal chcemy pomagać Ukraińcom? Wreszcie przyjrzymy się raportowi - jakimi jesteśmy patriotami? Będzie też o dziwnych zgubach i wieści ze świata...
12.06.2023, 13’

Silvio Berlusconi nie żyje

Radio Świat

Nie żyje Silvio Berlusconi, miał 86 lat. Zmarłego byłego premiera Włoch wspomina gość Ernesta Zozunia, Aleksandra Leoncewicz - z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
12.06.2023, 60’

Emerytura czy praca?

Co Państwo na to?

65 dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet. To wiek emerytalny, jaki w 2016 roku został przywrócony do kodeksu pracy. Teraz pojawia się propozycja emerytur stażowych, czyli takich na które można przejść po osiągnięciu odpowiedniego stażu pracy, bez względu na wiek. Oczywiście przejście na emeryturę nie jest obowiązkowe a nawet władze zachęcają do dłuższej pracy, by świadczenia były wyższe ale tylko co dziesiąty Polak decyduje się zostać dłużej w pracy z chwilą osiągnięcia prawa do emerytury. Czemu tak się dzieje zastanowimy się dziś w audycji „Co państwo na to” ale przede wszystkim zastanowimy się jak nowe emerytalne rozwiązania wytrzyma nasz system emerytalny? Emerytura, czy praca?
09.06.2023, 180’

Jeszcze tydzień, ale już prawie weekend

Popołudniówka w piątek

09.06.2023, 11’

Gospodarcze podsumowanie tygodnia

Dobre notowania

Wraz z Piotrem Kuczyńskim z Domu Inwestycyjnego Xelion
08.06.2023, 17’

Ukraina po wysadzeniu przez Rosjan tamy w Nowej Kachowce

Radio Świat

08.06.2023, 124’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w świątecznej Popołudniówce powrócimy do unijnego referendum. Wtedy byliśmy za przyjęciem do Unii. A dziś? Jak Polska się przez te lata zmieniła? Będzie też relacja naszego korespondenta z Chersonia oraz o pomocy jaką niesie tam Polska Akcja Humanitarna. Będzie o złym parkowaniu, o ocenach, niezwykłym rajdzie Maluchami oraz rozmowa z pastorem z Mrągowa. Zapraszamy!!!
07.06.2023, 13’

Arabia Saudyjska i porozumienie z Iranem

Radio Świat

Poprawa stosunków między Arabią Saudyjską i Iranem. Ernest Zozuń rozmawia z Krzysztofem Płomińskim, byłym ambasadorem Polski w Iraku i Arabii Saudyjskiej
07.06.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce Radia 357 przyjrzyjmy się sytuacji w Chersoniu. Powiemy o elektrowni w Turowie. Wspomnimy Papcio Chmiela. Będzie też o braku pracowników sezonowych oraz o edukacji seksualnej. Zdradzimy też w czym tkwi tajemnica zdrowej żywności.
06.06.2023, 14’

Rosjanie wysadzili zaporę na Dnieprze

Radio Świat

Wysadzona w powietrze zapora na Dnieprze przez rosyjski okupantów. Ernest Zozuń rozmawia z Danielem Szeligowskim z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
06.06.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce powrócimy do tematu zbożowego... Także w kontekście zapowiadanej suszy. Poza tym będzie o wysadzeniu tamy w Ukrainie; o tym, że nie umiemy jeździć autostradami; o walce o lasy; a także będzie wiele wspomnień - porozmawiamy o pierwszym festiwalu w Jarocinie z 1980 roku oraz o Maluchu, który kończy dziś 50 lat. Kto z Państwa miał Malucha? Albo jeszcze ma? Proszę pochwalić się... Czekamy!
05.06.2023, 14’

Chiny - 34 lata po masakrze na Placu Tian'anmen

Radio Świat

4 czerwca 1989 roku chińskie władze brutalnie spacyfikowały protest studentów na Placu Tian'anmen - były setki, a może tysiące zabitych i rannych. Gościem Ernest Zozunia jest Paweł Behrendt z Instytutu Boyma
05.06.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce powrócimy do wczorajszego marszu opozycji. Porozmawiamy o jego konsekwencjach... z publicystami oraz z aktorką Joanną Szczepkowską która swego czasu ogłosiła, ze 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm. Będzie także o Chinach, o pikniku naukowym w Rzeszowie, o atakujących wronach oraz o suszy, jaka nas czeka w najbliższych miesiącach.
01.06.2023, 13’

Ameryka nie zbankrutuje

Radio Świat

"Ameryka nie zbankrutuje!" - takie nagłówki pojawiły się w gazetach. Izba Reprezentantów amerykańskiego kongresu zgodziła się na zwiększenie limitu zadłużenia państwa. Gościem Ernesta Zozunia jest Andrzej Kohut z Klubu Jagiellońskiego.
01.06.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś finał naszego słownika polsko - dziecięcego. Głosowanie właśnie się zakończyło. Od 16 do 18 wszystko ujawnimy. Będą goście, będą opinie dzieci. Będzie też Staś. Ale oprócz tego także o konsekwencjach powołania komisji weryfikacyjnej oraz o plebiscycie na drzewo roku. Zawsze warto być z nami, ale dziś zwłaszcza!!!!
31.05.2023, 14’

Sytuacja pomiędzy Kosowem i Serbią

Radio Świat

30.05.2023, 13’

Grecja - rozwiązanie parlamentu i kolejne wybory

Radio Świat

Wczoraj zaprzysiężony i już rozwiązany. To wybrany 21 maja grecki parlament, kolejne wybory odbędą się 25 czerwca. O skomplikowanej greckiej polityce opowiada gość Ernesta Zozunia Grzegorz Dziemidowicz
30.05.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o kontrowersjach dotyczących komisji weryfikacyjnej porozmawiamy z prof. Adamem Strzemboszem, byłym prezesem Sądu Najwyższego. Poza tym mówić będziemy o tym, co dzieje się w Grecji, o rodzicielstwie zastępczym, o tanich truskawkach oraz o tym, jak Polacy zachowują się w hotelach. No i nie omieszkamy wspomnieć o głosowaniu na słownik polsko - dziecięcy...
29.05.2023, 12’

Turcja - zwycięstwo Erdogana

Radio Świat

Recep Erdogan wygrał prezydenckie wybory w Turcji. Gościem Ernesta Zozunia jest Adam Michalski z Ośrodka Studiów Wschodnich.
25.05.2023, 13’

Ron DeSantis kandydatem republikanów na prezydenta USA

Radio Świat

Ron DeSantis, gubernator Florydy, ogłosił swój udział w wyborach na prezydenta USA. Ernest Zozuń rozmawia z Andrzejem Kuhutem z Klubu Jagiellońskiego.
25.05.2023, 119’

Audycja specjalna z Torunia i Warszawy

Popołudniówka 357

Popołudniówka w mieście Kopernika! 

Komiksową serię „Najwybitniejsi naukowcy” wzbogacił zeszyt o najsłynniejszym, polskim astronomie . „Kopernik. Centrum wszechświata” to rysunkowa opowieść o chłopcu, który  zafascynował się spoglądaniem w niebo, zanim jeszcze został wielkim odkrywcą. Komiks powstał z okazji Roku Mikołaja Kopernika. To dobry powód, żeby spotkać się z Państwem w gotyckim mieście astronoma. 

Zapraszamy na popołudniówkę z dziedzińca Ratusza Staromiejskiego w Toruniu. W audycji : Jordi Bayarri, autor komiksu  zabierze opowie o rysunkowym wyobrażeniu Mikołaja Kopernika, Dr Michał Targowski, historyk oraz Jerzy Rafalski, astronom zderzą te wyobrażenia z rzeczywistością i opowiedzą o tym, jak w rzeczywistości mógł wyglądać Mikołaj Kopernik. 
Mamy w świadomości kilka           wizerunków Kopernika. Żaden z tych, które zachowały się do dzisiaj nie pochodzi z czasów kiedy Kopernik żył, skąd więc wiemy, czy ten sportretowany na pomniku jest prawdziwy? 
Toruńskie pierniki dawniej i dziś! Tradycyjny wypiek toruński, wyrabiany jest przez piekarzy od około 700 lat. Jak to możliwe, że pierniki nie znudziły się przez tyle lat. Jak tradycyjny przepis postanowiła zinterpretować Iga Sarzyńska- Komorowska, której pierniki są jak słodkie dzieła sztuki? Joanna Gus opowie o sposobie na zrozumienie przewrotu kopernikańskiego w postaci gier, które prezentowane są na automatach, i eksponowane w różnych galeriach sztuki. Celem projektu „Zasada Kopernikańska” jest przypomnienie nam, że nie stanowimy centrum kosmosu i podkreślenie naszej roli jako strażników planety. 
24.05.2023, 14’

Rosja - atak na Biełgorod

Radio Świat

Zamieszanie w Rosji po ataku na obwód biełgorodzki przez bojowników Legionu Wolności Rosji. Gościem Ernesta Zozunia jest Piotr Pogorzelski.
24.05.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce ogłaszamy trzecią edycję słownika polsko - dziecięcego. Jak będzie można wybierać te najpiękniejsze dziecięce słowa? - proszę nas słuchać od 16. Będzie też o Trybunale Konstytucyjnym i bezpieczeństwie polskiego nieba. Będzie o ślimaczeniu się... wszak dziś dzień ślimaka. Będzie o tym, co dzieje się w Rosji oraz że od dziś koniec z jednorazowymi plastikowymi np. sztućcami. Zapraszamy!!!
23.05.2023, 122’

Audycja specjalna z Rzeszowa

Popołudniówka 357

Dziś specjalne wydanie Popołudniówki Radia 357 z Rzeszowa. Powiemy o atrakcjach miasta, odwiedziny muzeum dobranocek, porozmawiamy o architekturze oraz o instalacji planet. Ale będą także informacje o proteście pielęgniarek oraz mnóstwo sportu.
18.05.2023, 15’

Hiroszima... 78 lat po użyciu bomby atomowej

Radio Świat

18.05.2023, 125’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze.

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o rynku mieszkaniowym... Fiasku projektu Mieszkanie Plus i tym co w zamian? Poza tym o wolności w mediach, o prohibicji w Krakowie oraz o ludziach, którzy potrafią się... samozaorać.. Będzie też o Komediancie oraz oczywiście sport i wieści ze świata.
17.05.2023, 15’

Szczyt Chiny - Azja Środkowa

Radio Świat

Szczyt Chiny - Azja środkowa czyli spotkanie z przywódcami Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu i Uzbekistanu. Ernest Zozuń rozmawia z Jerzym Olędzkim z Instytutu Boyma
17.05.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o darmowych lekach dla dzieci i młodzieży oraz osób powyżej 65 roku życia. Będzie też o WF na maturze. Czy to dobry pomysł? Zaprosimy na sztukę do teatru Studio oraz w dniu telefonu zaufania dla młodzieży porozmawiamy o kondycji psychicznej młodych ludzi.
16.05.2023, 14’

Tajlandia - czas na demokrację

Radio Świat

Partia Idziemy na przód wygrała wybory w Tajlandii. Czy pozwolą na to generałowie? Gościem Ernesta Zozunia jest dr Sergiusz Prokurat z Coventry University i wykładowca Uczelni Łazarskiego
16.05.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o obietnicy 800 plus. Co sądzą o niej ekonomiści? Poza tym o dronach które zagrażają samolotom... O wydarzeniach w Tajlandii... O tym, jak ważne jest światło w naszym życiu... A także o memach o radomskim lotnisku... I zaproszenie do niezwykłego podcastu.
15.05.2023, 13’

Wybory w Turcji

Radio Świat

Czy władzę straci Recep Erdogan - co zmieni się po wyborach w Turcji - Gościem Ernesta Zozunia jest profesor Adam Szymański z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.
15.05.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce poszukiwać będziemy balona, który miała nadlecieć z terenu Białorusi i wciąż nie wiadomo gdzie jest... Naszym gościem będzie gen. Mirosław Różański. Poza tym powiemy o wyborach w Turcji, o pomyśle na darmowe autostrady. Skomentujemy inne pomysły prezesa PiS oraz przeanalizujemy tekst polskiej piosenki na Eurowizję. Będzie też zaproszenie do teatru oraz o akcji ochrony karpackich lasów.
11.05.2023, 12’

Zamieszki w Pakistanie

Radio Świat

Aresztowanie byłego pakistańskiego premiera Imran Khana wywołało masowe protesty. Dlaczego pakistańczycy bronią byłego premiera ? Gościem Ernesta Zozunia jest Krzysztof Iwanek.
11.05.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o pomysłach na zaostrzenie kar. Naszym gościem będzie były rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Poza tym o tym, że nie warto śmiecić oraz o profesjach cieszących się największą renomą. Będą u nas także młodzi ludzie, którzy podbijają kosmos. Oraz specjalna relacja z festiwalu Eurowizji...
10.05.2023, 14’

Atak Izraela na Strefę Gazy

Radio Świat

Wojsko izraelskie rozpoczęło operacje "Tarcza i strzała", która wymierzona jest w terrorystów z "islamskiego dżihadu", a w rzeczywistości to atak na Strefę Gazy. Gościem Ernesta Zozunia jest będzie Karolina Zielińska z Ośrodka Studiów Wschodnich
10.05.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o tym czy Polacy chcą pracować czy przejść na przysługującą im emeryturę? Będzie o ataku nożownika w domu dziecka. Jak się zachować gdy grozi nam niebezpieczeństwo? Poza tym zajmiemy się zaginionym dronem, nagrodami Anody oraz będziemy mieć zaproszenie na koncerty przy pomniku Chopina w Warszawie. Zapraszamy!!!
09.05.2023, 13’

Dzień zwycięstwa bez zwycięstwa

Radio Świat

Putin na Placu Czerwonym i dziwnie uboga parada zwycięstwa bez zwycięstwa na Placu Czerwonym. Ernest Zozuń rozmawia z profesor Agnieszką Legucką z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
09.05.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce wiele ważnych i aktualnych tematów. Będzie o pomocy dla rolników, bo dziś zbiera się w tej sprawie sejm. Będzie o rodzinach zastępczych i Wioskach SOS. Powiemy o paradzie zwycięstwa w Moskwie oraz o niezwykłym pomniku w Warszawie. A także o tym że będą kontrole płatności gdy kupujemy coś poprzez platformy sprzedażowe. Wreszcie zajmiemy się też blokowaniem kont w mediach społecznościowych. Polecamy!!!
08.05.2023, 12’

Syria - powrót do Ligi Państw Arabskich

Radio Świat

Gościem Ernesta Zozunia jest dr Wojciech Szewko z Collegium CIVITAS i autor podcastu Na wschód od Bliskiego Wschodu.
08.05.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce zmierzymy się z królową nauk, czyli matematyką. Naszym gościem będzie prof. Paweł Strzelecki z Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie poza tym o szachach oraz o bibliotekach - czy są one jeszcze komuś potrzebne? Wrócimy też do sytuacji na granicy polsko - białoruskiej, gdzie wciąż umierają ludzie oraz do koronacji Karola III. Polecamy się od 16 do 18.
04.05.2023, 11’

Atak na Kreml

Radio Świat

Kto zaatakował dronami Kreml? Gościem Ernesta Zozunia jest Michał Kacewicz z telewizji Biełsat
04.05.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

02.05.2023, 15’

Nowy prezydent Paragwaju

Radio Świat

Santiago Pena jest nowo wybranym prezydentem Paragwaju - jednak reprezentuje on rządzącą od lat partię Colorado. Gościem Ernesta Zozunia jest Mateusz Mazzini, latynoamerykanista
02.05.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w nieco jednak świątecznej Popołudniówce o ostatnich godzinach na rozliczenie z fiskusem; o grillowaniu oczywiście; relacje z finału Pucharu Polski; o tym, że coraz więcej mandatów dostajemy za rozmowy przez telefon na przejściu dla pieszych; oraz rozmowa o polskiej fladze, wszak dziś jej święto... Nie zapomnimy też o tym, czym będziemy żyć jutro, czyli polskim TOP-ie Radia 357!!!
01.05.2023, 10’

Papież na Węgrzech

Radio Świat

Papieska pielgrzymka na Węgry wzbudziła bardzo wiele kontrowersji. Choć na biurku Franciszka leży wiele zaproszeń, w tym także to z Kijowa, to on wybrał Węgry. Miedzy wierszami daje do zrozumienia, że tedy chce budować pokój , mówi o tajnej misji. Jaka politykę prowadzi Watykan do czego zmierza i jakimi drogami? O tym dziś w audycji "RADIOŚWIAT". Gościem programu będzie Tadeusz Bartoś. Radio 357 godz 16.45; podcast "twoje357"
fot sutterstock
01.05.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w świątecznej Popołudniówce wybierzemy się na pierwszomajowy pochód. Zarówno ten dzisiejszy, jak też wrócimy do lat minionych w rozmowie z historykiem. Odnajdziemy też historyczny komputer oraz porozmawiamy o kontrowersjach związanych z występami ulicznych artystów. Będzie też o słowach papieża dotyczących wojny w Ukrainie oraz o książce dotyczącej lęków i strachów wojną wywołanych. Odwiedziny też Jastarnię i niezwykłą imprezę która się odbywa w tym mieście. Zapraszamy!!!
29.04.2023, 60’

#5

Pocztówki ze świata

27.04.2023, 13’

Wołodymyr Zełeński rozmawiał z Xi Jinpingiem

Radio Świat

Rozmowa prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego z Xi Jinpingiem, sekretarzem Komunistycznej Partii Chin i przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej. Krzysztof Niczypor z Ośrodka Studiów Wschodnich jest gościem Ernesta Zozunia.
27.04.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce Radia 357 o drogiej majówce, na co trzeba będzie wydać najwięcej? Poza tym o rozmowie prezydentów Ukrainy i Chin, o zamienianych flagach, o otworzonym dziś lotnisku w Radomiu, o sztucznej inteligencji, która budzi coraz więcej kontrowersji oraz o mediach społecznościowych - czy ich użytkownicy mają swoje prawa?
26.04.2023, 13’

Reelekcja Joe Bidena

Radio Świat

Joe Biden zapowiedział, że będzie ubiegał się o reelekcję. Gościem Ernesta Zozunia jest Małgorzata Zachara - Szymańska z Instytutu Amerykanistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego
26.04.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o rewolucji w kodeksie pracy, komu przysługiwać będzie więcej urlopu i na jakich zasadach? Będzie też o pomysłach na ograniczenie dostępu dzieci do treści pornograficznych w sieci oraz o naszym zdrowiu psychicznym. Zaprosimy Państwa na Mistrza i Małgorzatę do Studio Buffo oraz powiemy o wierze Polaków w UFO
25.04.2023, 120’

Wydanie specjalne z Opola i Warszawy

Popołudniówka 357

Dziś w specjalnej Popołudniówce wprost z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu opowiemy - co ciekawego dzieje się w mieście, które z piosenka nam się najbardziej właśnie kojarzy... Będą ciekawi goście i frapujące tematy; będzie o mówiących pomnikach, artystycznych muralach, opolskich dziołchach oraz oczywiście o Muzeum Polskiej Piosenki; nie zabraknie też wątków zdrowotnych; także tych związanych z hałasem. Ale będzie także o tym - dlaczego Polacy mniej kupują? Oraz dlaczego wciąż rozmawiamy przez telefon przechodząc przez ulicę. Zachęcamy do słuchania nas od 16 do 18. Można nas też odwiedzić w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Czeka na Państwa Ernest Zozuń.
20.04.2023, 12’

Indie najludniejszym krajem świata

Radio Świat

Indie wyprzedziły Chiny pod względem ludności na świecie. Gościem Ernesta Zozunia jest Krzysztof Zalewski z Instytutu Boyma
20.04.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce Radia 357 o tłoku w szkołach... Czy da mu się zaradzić? Odpowiedzą dyrektorzy z Lublina i Warszawy. Poza tym o szkolnych uwagach....O schronach... Czy wiedzą Państwo gdzie się takie znajdują? Będzie też o skargach pacjentów oraz zaproszenie do Teatru Ateneum. Naszym gościem będzie reżyser Mikołaj Grabowski.
19.04.2023, 12’

Fox News z ogromna karą finansową

Radio Świat

Ponad 787 milionów dolarów kary dla telewizji Fox News za wielokrotne kłamstwa w sprawie rzekomego fałszowania głosów na niekorzyść Donalda Trumpa za pomocą urządzeń do liczenia głosów firmy Dominion. Ernest Zozuń rozmawia z Łukaszem Pawłowskim, publicystą i współautorem Podcastu Amerykańskiego.
19.04.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce przede wszystkim o 80 rocznicy wybuchy Powstania w Getcie Warszawskim; naszym gościem będzie Zuzanna Schnepf - Kołacz z muzeum POLIN; poza tym o podwyżkach w pracy - chcą ich pracownicy, a co na to pracodawcy?;będzie też o rankingu najpopularniejszych zup oraz o tym, czy nowe przepisy unijne ograniczą tanie latanie? Zapowiemy też nową edycję festiwalu Chopin i jego Europa.
18.04.2023, 13’

Wysokie wyroki dla przeciwników Kremla

Radio Świat

Wysokie wyroki dla przeciwników politycznych Putina, Władymir Kara-Murza dostał 25 lat kolonii o zaostrzonym rygorze. Gościem Ernesta Zozunia jest Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
18.04.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce... o tym, jak embargo na import ukraińskich produktów może wpłynąć na polskie firmy?; o elektromobilności polskich miast; o zdrowiu psychicznym młodych ludzi; o obchodach 80. rocznicy wybuchu powstania w warszawskim getcie oraz o... żarówce która świeci nieprzerwanie od 1901 roku.
17.04.2023, 13’

Sudan - przewrót i kwawe walki o włądzę

Radio Świat

Znów niespokojnie w Sudanie, walka o władzę generałów i krwawe starcia. Gościem Ernesta Zozunia jest Jędrzej Czerep z Instytutu Spraw Międzynarodowych
17.04.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce... opowiemy jak posadziliśmy hektary lasu; przyjrzymy się pomysłowi embarga na ukraińskie produkty; spytamy, czy od prezentów komunijnych trzeba płacić podatki; porozmawiamy o proteście logopedów oraz o niezwykłym projekcie: otwarte miasta i wsie.
13.04.2023, 16’

Niefrasobliowści przezydenta Macrona

Radio Świat

Najnowsze macronizmy czyli co w sprawie Tajwanu i stosunków z USA powiedział prezydent Emmanuel Macron. Gościem Ernesta Zozunia jest Marcin Terlikowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
12.04.2023, 13’

Birma - krwawa rozprawa z przeciwnikami

Radio Świat

Rządząca Birmą junta wojskowa po raz kolejny ostrzeliwuje i bombarduje ludność cywilną. Gościem Ernesta Zozunia jest z Patryk Kugiel z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych
12.04.2023, 121’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce powracamy do protestujących rolników i pytamy: co dalej z ukraińskim zbożem? Poza tym - pamiętają Państwo CB radio? Będzie też o wydarzeniach w Birmie oraz o locie Gagarina w kosmos. Nie zapomnimy o czekoladzie, ale podejdziemy do zagadnienia bardzo poważnie. No i na koniec jak zwykle walka z fake newsami oraz o... dzieciach ulicy. Polecamy dwie godziny z Popołudniówką!
11.04.2023, 14’

Irlandia - wizyta prezydenta Joe Bidena

Radio Świat

Prezydent Joe Biden odwiedził Irlandię, mija właśnie 25 lat od porozumienia wielkopiątkowego, które miało zakończyć konflikt w Irlandii Północnej. Gościem Ernesta Zozunia jest profesor Wawrzyniec Konarski z Akademii Umiejętności VISTULA
11.04.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o protestach związanych z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego; o święcie radia; o Irlandii; o tym jak niebezpieczne może być ładowanie telefonów w miejscach publicznych; o premierze zbliżającej się musicalu o grupie Queen... W sumie... Dużo ciekawych tematów w ten poświąteczny wtorek. Zapraszamy
06.04.2023, 15’

Izrael i awantura w meczecie Al Aksa

Radio Świat

06.04.2023, 124’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o kontrowersjach wokół budowy kopalni węgla brunatnego w Złoczewie; będziemy także w Izraelu, gdzie dochodzi do eskalacji konfliktu; oraz gościć będziemy Polkę mieszkającą od 13 lat w Argentynie; Tomek Jeleński upiecze babę wielkanocną; zapowiemy też nową premierę w Teatrze Muzycznym Roma - musical o grupie Queen. Będzie jeszcze wiele innych atrakcji.
05.04.2023, 14’

Zarzuty i kampania wyborcza Trumpa

Radio Świat

Zarzuty dla Trumpa i początek jego kampanii wyborczej. Ernest Zozuń rozmawia z Andrzejem Kohutem z Klubu Jagiellońskiego.
05.04.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce wiele uwagi poświęcimy wizycie prezydenta Ukrainy w Polsce. Na miejscu śledził ją będzie Andrzej Rudke. Będą rozmowy z ekspertami oraz łączenie z Kijowem. Poza tym - o Donaldzie Trumpie i jego kłopotach oraz o podcastach... Wszak dziś "ich święto". Polecamy się od 16 do 18, choć wydarzenia z wizyty prezydenta Ukrainy także w specjalnych serwisach o 12.00 i 19.00
04.04.2023, 13’

Bułgaria po wyborach

Radio Świat

Bojko Borisow i jego ugrupowanie GERB wygrywa wybory w Bułgarii.Ernest Zozuń rozmawia ze Spasimirem Domaradzkim z Instytutu Europy Środkowej Uniwersytetu Warszawskiego
04.04.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

03.04.2023, 13’

Finlandia - przegrana partii rządzącej

Radio Świat

Zmiana u steru władzy w Finlandii. Gościem Ernesta Zozunia jest dr Damian Szacawa z Instytutu Europy Środkowej w Lublinie i z Uniwersytetu im Marii Skłodowskiej.
31.03.2023, 181’

Jeszcze tydzień, ale już prawie weekend

Popołudniówka w piątek

Dziś w Popołudniówce prowadzonej przez Ernesta Zozunia wszystkie stałe punkty - jak rozmowa z prof. Kłosińską, Markiem Brzezińskim, Dobre Notowania, cykl z Wielkiej Płyty oraz oczywiście reportaż... Tym razem Agnieszki Szwajgier z miejsca o niezwykłej nazwie i historii. Poza tym o byłym prezydencie USA, który może trafić za kratki, o palmach, wszak w niedzielę Niedziela Palmowa; o lewych zwolnieniach oraz o Aleksandrze Piłsudskiej i Przeglądzie Piosenki Autorskiej który kończy się we Wrocławiu. Zapraszamy od 16 do 19...
30.03.2023, 12’

Birma i kryzys praw człowieka

Radio Świat

Kryzys praw człowieka w Birmie - pokłosie wojskowego zamachu stanu. Profesor Bogdan Góralczyk z Centrum Europejskiego i były ambasador w Birmie jest gościem Ernesta Zozunia
30.03.2023, 57’

Czy Unijny zakaz dla samochodów spalinowych to dobry pomysł?

Co Państwo na to?

Po 2035 roku w Unii Europejskiej będzie obowiązywał zakaz dla samochodów spalinowych . Rada Unii Europejskiej ostatecznie przegłosowała przepisy, które mają sprawić, że na naszych drogach będzie mniej samochodów z silnikami benzynowymi i diesla. Zakaz jest konsekwencją przyjętego przez Unię zielonego ładu który przewiduje znaczna redukcje emisji dwutlenku węgla. To oznacza, że po 2035 roku co do zasady nie będzie można kupić i zarejestrować nowego auta spalinowego. Wyjątkiem mają być samochody korzystające z paliw syntetycznych.

W audycji „Co Państwo na to” pytamy : Czy Unijny zakaz dla samochodów spalinowych to dobry pomysł?
29.03.2023, 15’

Szkocja i nowy premier

Radio Świat

Szkoci wybrali nowego premiera. Gościem Ernesta Zozunia jest Przemysław Biskup z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
29.03.2023, 59’

Czy TikTok to szpieg ?

Co Państwo na to?

Amerykanie i Brytyjczycy zabronili urzędnikom państwowym korzystać z TikToka. Podobne kroki podejmują unijne instytucje wobec swoich pracowników. Polska Rada ds. Cyfryzacji również rekomenduje dla urzędników państwowych blokowanie tej aplikacji na służbowych telefonach. Bo u nas niestety politycy korzystają z niej bez opamiętania. A mamy rok wyborczy.

Coraz częściej na świecie służby wywiadowcze twierdzą, że Tik-Tok jako chińska aplikacja ma takie funkcje, które mogą przydać się chińskiemu wywiadowi. Korzysta on bowiem z lokalizacji, kamery, mikrofonu i zawartości folderów naszych smartfonów. Zatem pytamy dziś: czy TikTok to szpieg ?
28.03.2023, 12’

Węgry za Finlandią w NATO

Radio Świat

Węgierski parlament zagłosował za przystąpieniem Finlandii do NATO. Ale dlaczego Węgry zwlekają z ratyfikacją członkostwa Szwecji w pakcie północnoatlantyckim? O tym Ernest Zozuń rozmawia z dr. Dominikiem Hejjem z Ośrodka Badań nad Migracjami i redaktorem naczelnym portalu kropka.hu
28.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce na pewno nie będziemy kłamać... Wszak dziś Dzień Bez Kłamstwa. Dlatego porozmawiamy z ekspertem od badań wariograficznych. Będzie u nas także rodzina, która zdecydowała się zostać rodziną zastępczą. Powiemy co z tym Tik-Tokiem oraz zdradzimy w jakich miastach najczęściej się przeklina. Odwiedzimy Węgry, ale zaczniemy Popołudniówkę od komisji ds. pedofilii, która od wczoraj nie ma swojego przewodniczącego.
27.03.2023, 16’

Białoruś z bronią jądrową

Radio Świat

Na Białorusi pojawi się broń jądrowa, a Putin grozi NATO użyciem tej broni - o tym Ernest Zozuń rozmawia z Wojciechem Lorenzem z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
27.03.2023, 60’

Czy dobrze w Polsce traktujemy osoby z niepełnosprawnościami?

Co Państwo na to?

W piątek zawieszony został w sejmie protest osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów. Przez prawie trzy tygodnie czekali na pomoc i reakcje. Chcieli by renta socjalna podniesiona została do wysokości minimalnej pensji bo za to co dostają teraz przeżyć się nie da. Przynieśli gotowy projekt ustawy. Spotkali się z bezdusznością politycznej machiny. Politycy wiedzieli bowiem że mogą sobie na to pozwolić bo niepełnosprawni i ich opiekunowie nie będą palić opon na ulicach miast a i nie wywołają społecznego niezadowolenia. Czy rzeczywiście społeczeństwa nie obchodzi los niepełnosprawnych.Czy dobrze w Polsce traktujemy osoby z niepełnosprawnościami?
24.03.2023, 180’

Jeszcze tydzień, ale już prawie weekend

Popołudniówka w piątek

Dziś w Popołudniówce prowadzonej przez Ernesta Zozunia wszystkie stałe punkty - jak rozmowa z prof. Kłosińską, Markiem Brzezińskim, Dobre Notowania, cykl z Wielkiej Płyty oraz oczywiście reportaż... Poza tym o zbiórkach żywności, których organizowanie może się nie opłacać; o wiosennym odchudzaniu; o atakach na ratowników medycznych oraz wiele sportu, bo przecież dziś debiut nowego selekcjonera. Zapraszamy od 16 do 19...
23.03.2023, 120’

Wydanie specjalne z Gliwic i z Warszawy

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce odwiedzimy Gliwice. Naszymi gośćmi będą m.in. prezydent miasta Adam Neumann, Grzegorz Krawczyk - dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach, mówić będziemy o śląsko - zagłębiowskich staraniach o europejska stolice kultury oraz że podczas trwających prac konserwatorskich wykonywanych na gorsetach ludowych natrafiono na niesamowite znalezisko... Jakie o tym wszystkim opowie Anna Dudzińska ze swoimi gośćmi. Będzie też o tym protestach rolników oraz o tym, że miasta rezygnują z miejskich rowerów. Czy to już koniec boomu na takie rowery? Polecamy się...
22.03.2023, 13’

Reforma emerytalna we Francji

Radio Świat

Reforma systemu emerytalnego we Francji stała się faktem, mimo masowych protestów. O tym Ernest Zozuń rozmawia z Łukaszem Maślanką z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
22.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Po lesie czas na wodę. Dziś w światowym dniu wody... wody lać nie będziemy. Będzie dużo ważnych i ciekawych tematów. O wodzie także... A poza tym o tym czy zamiast 500 plus będzie może 1000 plus? I co na to Polacy? Zajrzymy do sejmu gdzie nadal trwa protest osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Tomek Jeleński pokaże niezwykły wyczyn pewnego kierowcy pewnego małego auta... Będzie oczywiście radio świat oraz fake newsy. Krzysztof Zimoch zdradzi nowe pomysły dotyczące konfiskaty auta za jazdę po pijanemu. Będziemy także w Teatrze Dramatycznym, gdzie jutro premiera sztuki "Chłopaki płaczą".... Dlaczego warto sobie czasami popłakać?
21.03.2023, 12’

Spotkanie Xi Jinpinga z Putinem

Radio Świat

O wizycie przywódcy Państwa Środka w Moskwie opowiada Radosław Pyffel, analityk i znawca Chin.
21.03.2023, 126’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś wyjątkowa Popołudniówka, bo oprócz Ernesta Zozunia poprowadzi ją Pani Lidia, która wylicytowała współprowadzenie naszej audycji w przedświątecznej licytacji. Będą w związku z tym tematy zaproponowaną przez nią samą. Gościem będzie Zofia Dzik, twórczyni Akademii Przywódców Liderów Oświaty oraz Dorota Kicka z Polpharmy, czyli firmy, która już posadziła ponad 10 lasów w ciągu ostatnich dwóch lat z Fundacją Las na Zawsze. No i to będzie gość nieprzypadkowy, bo w Dniu Lasu dużo będziemy mówić o lesie, tym bardziej, że dziś ogłosiliśmy kolejną edycję sadzenia lasu z Radiem 357.
A poza tym... powiemy dlaczego coraz więcej uczniów przenosi się do szkół prywatnych, czy obchodzony jest jeszcze Dzień Wagarowicza oraz o szczytnej kampanii mającej na celu aktywizację zawodową osób z Zespołem Downa. Bo dziś także jest Ich święto. A poza tym - wiadomo - WIOSNA.
20.03.2023, 13’

Wybory parlamentarne w Kazachstanie

Radio Świat

Wybory niby w nowy sposób, ale nie do końca. Czy i co zmieni się w Kazachstanie - o tym Ernest Zozuń rozmawia z Andrzejem Szurkiem, autorem wideobloga ZEWschodu.
16.03.2023, 14’

Wizyta prezydenta Korei Południowej w Japonii

Radio Świat

Wizytę południowo-koreańskiego prezydenta w Japonii Pjongjang powitał wystrzeleniem pocisku balistycznego dalekiego zasięgu. Podczas tej wizyty Korea Południowa i Japonia mają szereg spraw do załatwienia. Ernest Zozuń rozmawia z Oskarem Pietrewiczem z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
16.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o wyroku w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza; o sytuacji w Korei; o tym dlaczego warzywa drożeją; o prawach konsumentów, zwłaszcza w kontekście Ukrainek; o powracających bocianach; o premierze Okna na parlament w Och Teatrze oraz o powracającej modzie na kasety magnetofonowe.
15.03.2023, 13’

Incydent nad Morzem Czarnym

Radio Świat

Rosyjskie samoloty zniszczyły amerykański dron nad Morzem Czarnym. Gościem Ernesta Zozunia jest Michał Fiszer, były pilot wojskowy, wykładowca Collegium Civitas.
15.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o kredytach mieszkaniowych; czy to tylko temat kampanii czy realne wsparcie? Powiemy o chrapaniu oraz walce z cyberprzestępczością. Z Arturem Andrusem wspominać będziemy Wojciecha Młynarskiego. Jak w każdą środę demaskować będziemy fake newsy oraz odpowiemy na pytanie, kto może mieć pozwolenie na broń i kiedy może ją przy sobie nosić i w jaki sposób?
14.03.2023, 14’

Pakt militarny Australii, Wielkiej Brytanii i USA

Radio Świat

Powstały we wrześniu 2021 roku AUKUS - militarny pakt miedzy Australią, Wielka Brytanią i USA - robi kolejny z zaplanowanych kroków. Po to przywódcy jego państw spotkali się w San Diego w Kalifornii. Gościem Ernesta Zozunia jest Tomasz Smura z Fundacji Pułaskiego.
14.03.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce: czy po upadku amerykańskich banków grozi nam kolejny kryzys finansowy?; o za nisko umieszczanych tabliczkach z rozkładem jazdy autobusów; o tym jak miasta nagradzają tych, którzy płacą u nich podatki; o programie"czysta rzeka" ; oraz o tajemnicach liczby PI... Zapraszamy!!!
13.03.2023, 16’

Polityka dynastii Saudów

Radio Świat

Ponad 161 miliardów dolarów w ciągu roku zarobił Saudyjski koncern naftowy ARAMCO w 2022. Krytycy mówią, że to pieniądze zarobione na wojnie w Ukrainie. Ernest Zozuń rozmawia z ambasadorem Krzysztofem Płomińskim
13.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce zajmiemy się m.in agresją wśród nastolatków; naszym gościem będzie Łukasz Ługowski, były dyrektor ośrodka Kąt; powiemy też o kolejnym dniu protestu osób z niepełnosprawnościami i ich rodziców; będziemy w Arabii Saudyjskiej oraz z Markiem Zającem podsumujemy dekadę papieża Franciszka; przyjrzymy się sprawie zatruwanej Wisły oraz z podsumujemy oscarową noc, ale bardzo nietypowo - naszymi gośćmi będą: Tomasz Organek oraz hodowca osiołka Kubusia, który zagrał główną rolę w filmie IO...
09.03.2023, 13’

Protesty opozycji w Gruzji

Radio Świat

W Gruzji protesty przeciw próbie ograniczenia mediów odniosły skutek - rząd wycofał się z proponowanej zmiany w prawie. Rozmowa z Wojciechem Góreckim z Ośrodka Studiów Wschodnich.
09.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o mediach publicznych; czy należy zlikwidować TVP INFO jak chce opozycja?; połączymy się także z reporterem w Ukrainie, gdzie trwają zmasowane ataki Rosjan; odwiedzimy protestujących rodziców osób z niepełnosprawnościami; powiemy czy w każdym bloku będzie musiała być winda?; zajmiemy się też poważnym problem odżywiania - anoreksją.
08.03.2023, 13’

Problemy Wielkiej Brytanii z nielegalnymi imigrantami

Radio Świat

Wielka Brytania wprowadza drakońskie prawo dla nielegalnych imigrantów. Gościem Ernesta Zozunia jest Krzysztof Winkler z Warsaw Enterprise Institute.
08.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce składać będziemy najlepsze życzenia wszystkim Paniom!!! Mówić będziemy o tym czy są traktowane na rynku pracy tak samo jak mężczyźni; naszym gościem będzie Aleksandra Karasińska, redaktor naczelna magazynu Forbes Women; Tomasz Jeleński przypomni jak to kiedyś bywało 8 marca; porozmawiamy też o kobietach z Ukrainy, zarówno tych przebywających w swojej Ojczyźnie, jak i tych, które przyjechały do Polski. Będziemy też w sejmie, gdzie protestują rodzice dzieci z niepełnosprawnościami oraz odwiedzimy też Wielką Brytanię. A skoro środa będą też fake newsy. Polecamy się...
07.03.2023, 11’

Chiny i siwa rewolucja

Radio Świat

Chiny - protesty ludzi starszych przeciw cięciom wydatków na świadczenia medyczne. Gościem Ernesta Zozunia jest Paweł Behrendt z Instytutu Boyma
07.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce będziemy w sejmie, gdzie po 5 lata protest wznowili rodzice dzieci z niepełnosprawnościami. Porozmawiamy z mamą 25-letniej Kingi... Odwiedzimy też Chiny oraz opowiemy o najmniejszej kawalerce świata... Rafał Frydrych zajmie się żebrzącymi na ulicach - czy dawać im pieniądze czy pomagać w inny sposób? Nie zabraknie też odpowiedzi na pytanie - co wiedział Jan Paweł II - to po premierze dokumentu Marcina Gutowskiego "Bielmo. Franciszkańska 3".
06.03.2023, 13’

Kampania wyborcza w Estonii

Radio Świat

Wojna na Ukrainie i bezpieczeństwo energetyczne - główne hasła kampanii wyborczej w Estonii. Ernest Zozuń rozmawia z Bartoszem Chmielewskim z Ośrodka Studiów Wschodnich i Przeglądu Bałtyckiego
06.03.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce nie zabraknie ważnych, ale bardzo trudnych tematów. Po śmierci nastolatka ze Szczecina ze Sławomirem Matczakiem, ekspertem od walki hejtem porozmawiamy jak ważna jest ta walka i jak ważne jest chronienie ofiar... Poza tym powiemy o nowym zjawisku w pracy, w wyborach w Estonii, o najpopularniejszych nazwiskach oraz o pomyśle, by można brać zwolnienie, gdy chory jest nasz... pies lub kot. Będzie też o niezwykłych obrazach ukraińskich artystów oraz zaproszenie na Alicję w Krainie Czarów.
02.03.2023, 13’

Spotkanie szefów dyplomacji Grupy G20

Radio Świat

W Delhi spotkali się szefowie dyplomacji państw Grupy G20. Ernest Zozuń rozmawia z Patrykiem Kuglem z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
02.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o mailach Michała Dworczyka i postępowaniu prokuratury. Będzie też... felieton religijny Tomasza Jeleńskiego oraz wzruszająca historia pewnego chłopca, który czeka na pomoc. Będziemy też w Teatrze Polskim, gdzie jutro premiera Koziołka Matołka.. oraz wrócimy do tematu zatrutej Odry. Polecamy!!!
01.03.2023, 13’

Wybory w Nigerii

Radio Świat

Czy wybory prezydenckie w Nigerii zostały sfałszowane? Andrzej Polus z Instytutu Studiów Międzynarodowych rozmawia z Ernestem Zozuniem.
01.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce wszystko o Pracowniczych Planach Kapitałowych... Poza tym przypomnimy kultową Warszawę, poprzytulamy się z bibliotekarzami, odwiedzimy Nigerię, przyjrzymy się muralom, sprawdzimy, czy to koniec Tik-Toka oraz zdemaskujemy fake newsy. Polecamy!!!
28.02.2023, 13’

Porozumienie windsorskie

Radio Świat

Wyjście na prostą, czyli porozumienie windsorskie. Londyn dogadał się z Brukselą w sprawie Irlandii. Gościem Ernesta Zozunia jest Bartłomiej Kot z Fundacji Pułaskiego.
27.02.2023, 14’

Tragedia emigrantów u wybrzeży Kalabrii

Radio Świat

60 osób utonęło u wybrzeży Kalabrii, a emigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu wciąż przybywają do Europy. Gościem Ernesta Zozunia jest Konrad Pędziwiatr z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
27.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce historia ginekolożki ze Szczecina, u której CBA zabezpieczyła dane medyczne pacjentek... Z ekspertem zastanowimy się w jakich sytuacjach dokumentacja medyczna może być udostępniana i komu? Poza tym powiemy o tragedii imigrantów na południu Włoch, o tym, że Turcy wciąż czekają na pomoc po trzęsieniu ziemi oraz o wyroku w sprawie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło... Będzie też o pomyśle powrotu łaciny do szkół oraz zaproszenie do teatru...
23.02.2023, 12’

Zamieszki w Izraelu

Radio Świat

Krwawe starcia w Izraelu - 11 ofiar śmiertelnych w Nablusie. Gościem Ernesta Zozunia jest Michał Wojnarowicz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
23.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce wiele tematów związanych z jutrzejszą rocznicą napaści Rosji na Ukrainę. Andrzej Rudke sprawdzi jak dziś funkcjonują ośrodki dla uchodźców z Ukrainy; o pomocy porozmawiamy z prof. Maciejem Duszczykiem z Uniwersytetu Warszawskiego; o pomocy dzieciom, zwłaszcza tym z domów dziecka - z Anną Choszcz - Sendrowską oraz Tomaszem Wodzyńskim ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce...
Krzysztof Zimoch sprawdzi dlaczego tak często bez uzasadnienia wzywamy karetki pogotowia i straż pożarną, a Tomasz Jeleński - czy zawsze warto korzystać z google maps?
Będzie też rozmowa Romy Leszczyńskiej o problemach afrykańskich kobiet w czasie menstruacji...
Gościem Popołudniówki będzie ponadto o. Wiesław Dawidowski, który wczoraj odprawił prywatną Mszę Św. dla prezydenta USA.
22.02.2023, 14’

Chiny w konflikcie rosyjsko-ukraińskim

Radio Świat

'Przewodniczący Xi Jinping przedstawi w najbliższym czasie cztery punkty zawierające cztery rozwiązania która powinna przyjąć społeczność międzynarodowa by w sposób odpowiedzialny i konstruktywny by załagodziła ten kryzys". Ogłasza chiński minister spraw zagranicznych. Jakie rozwiązania maja Chiny i czy mogą stać się rozjemca w Ukraińsko Rosyjskim konflikcie? O tym dziś w audycji RADIOŚWIAT. Gościem programu będzie Michał Lubina, autor książki "Niedźwiedź w objęciach smoka".
22.02.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce nadal wiele o wizycie Joe Bidena w Polsce... Drugi dzień wizyty zrelacjonuje Andrzej Rudke, a skomentują byli korespondencji w USA - Dorota Wysocka - Schnepf, Andrzej Krajewski i Leszek Krawczyk. W Radio Świecie - apekt chiński. Powiemy też czy Polacy byliby skłonni walczyć za Ojczyznę. Zajrzymy też do Terespola, by z wójtem miasta porozmawiać o wpływie zamknięcia granicy dla sytuację przedsiębiorców... Będzie też o spacerach z końmi oraz jak co środa - o fake newsach.
21.02.2023, 14’

Orędzie Putina - mowa zwycięzcy czy przegranego?

Radio Świat

Ernest Zozuń rozmawia z Bartoszem Tesławskim z portalu NaWschodzie.eu.
21.02.2023, 126’

Wizyta Joe Bidena w Polsce

Popołudniówka 357

Dziś specjalne wydanie Popołudniówki poświęconej w całości wizycie Joe Bidena w Warszawie. Będziemy tam, gdzie prezydent USA wygłosi o 17.30 przemówienie; poznamy reakcje ze Stanów Zjednoczonych, z Ukrainy, ale także z Moskwy, gdzie dziś swoje orędzie wygłosi prezydent Rosji. Przybliżymy poprzednie ważne wizyty prezydentów USA w Polsce oraz z byłym szefem BOR gen. Marianem Janickim porozmawiamy o zabezpieczeniu takich wizyt. Zaś od 17.30 z ekspertem będziemy śledzić wystąpienie prezydenta Bidena.
20.02.2023, 15’

Konferencja Bezpieczeństwa w Monachium

Radio Świat

Ernest Zozuń rozmawia z prof. Katarzyną Pisarską z Fundacji Pułaskiego.
20.02.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce wszystko o wizycie prezydenta USA w Kijowie i Warszawie. Połączymy się z Kijowem, naszym gościem będzie były ambasador Polski w USA - Ryszard Schnepf; powrócimy też do konferencji bezpieczeństwa w Monachium. Będzie też o ubóstwie energetycznym, spacerach terapeutycznych z końmi, a na koniec - odkryjemy tajemnice Air Force 1.
16.02.2023, 15’

Dymisja szefowej rządu Szkocji

Radio Świat

O trzęsieniu w szkockim rządzie Ernest Zozuń rozmawia z dr Małgorzatą Kaczorowską z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.
16.02.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

15.02.2023, 14’

Irański prezydent w Chinach

Radio Świat

To pierwsza wizyta irańskiego prezydenta w Chinach od 20 lat. Chiny i Iran mierzą się z amerykańskimi sankcjami, są krytykowane za bliskie kontakty z Rosją. Zatem podstawy do budowania wspólnego frontu są. Czy właśnie to jest podstawowym zadaniem tego spotkania? Jakie interesy polityczne i ekonomiczne łączą jeszcze oba państwa? O tym porozmawiam z Jakubem Gajdą z Fundacji Pułaskiego.
15.02.2023, 126’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

14.02.2023, 126’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce będzie oczywiście walentynkowo... Maria Guzek opowie o tym czy w tym święcie więcej jest romantyzmu czy marketingu? Porozmawiamy o wizerunku współczesnych singli... Będzie o pięcioraczkach urodzonych w Krakowie... O problemach małych i średnich przedsiębiorców porozmawiamy z ich rzecznikiem Adamem Abramowiczem. Będzie raport z Mołdawii i z Odessy w Ukrainie. A także o pewnej aplikacji i pewnej owieczce...
14.02.2023, 16’

Polityczna zawierucha w Mołdawii

Radio Świat

O zdemaskowanym przewrocie w Mołdawii Ernest Zozuń rozmawia z Jakubem Pieńkowskim z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
13.02.2023, 14’

Niezidentyfikowane obiekty latające nad Ameryką

Radio Świat

Około 16.45 11 lutego NORAD zauważył na radarze obiekt w Kanadyjskiej przestrzeni powietrznej , około 70 mil od granicy z USA. Gdy zaczęliśmy sprawdzać dane okazało się ze to niezidentyfikowany obiekt, zatem wdrożono wszelkie z tym związane procedury" - informowała generał sił powietrznych USA Glen VANHERCK Historia jak z archiwum X ale niezidentyfikowane obiekty latające nad Ameryką identyfikowane są jako Chińskie obiekty latające do tego szpiegowskie. O tym nalocie porozmawiam dziś z Pawłem Behrentem /Instytut Boyma/.
13.02.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w wyjątkowej Popołudniówce z okazji Dnia Radia powiemy Państwu jak się robi... Popołudniówkę... Poza tym będzie o kolejnym zestrzelonym balonie; o maśle, które tanieje; o tym jak odbudować zniszczone po trzęsieniu ziemi tereny oraz o finale superbowl... Gościem Popołudniówki będzie też prof. Andrzej Zoll. Czy można sfałszować wybory? I co dalej z pieniędzmi z KPO po decyzji prezydenta Andrzeja Dudy? Polecamy...
09.02.2023, 14’

Prezydent Zełenski w Londynie i Paryżu

Radio Świat

Prezydent Wołodymyr Zełenski zabiegał w Londynie i Paryżu o dalszą pomoc dla walczącej Ukrainy. Gościem Ernesta Zozunia jest Tomasz Badowski - ekspert do spraw bezpieczeństwa międzynarodowego.
09.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce - relacje z Turcji, gdzie wciąż trwa akcja ratownicza po trzęsieniu ziemi; powiemy czy za wypłatę pieniędzy z bankomatu będziemy musieli zapłacić 10 zł; o wizycie prezydenta Ukrainy w Londynie, Paryżu i Brukseli; o raporcie - jak Polacy traktują dziś Ukraińców; o tym jak zostać fikcyjnym królem oraz rozmowa z wicemistrzem świata w robieniu pizzy... Bo dziś przecież wszyscy do pizzeriii... Albo pizza w domu... Polecamy się od 16 do 18...
08.02.2023, 15’

Orędzie prezydenta Joe Bidena

Radio Świat

Joe Biden wygłasza w senacie orędzie o stanie państwa i chwali się swoimi osiągnięciami. Co czeka Amerykę - o tym opowiada Łukasz Pawłowski, publicysta i współprowadzący Podkast Amerykański w rozmowie z Ernestem Zozuniem.
08.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o pomocy dla osób poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi; rozmawiać będziemy z polskimi strażakami z grupy ratowniczej; z Polakiem mieszkającym w Turcji i niosącym pomoc; z szefem Caritas Polska pomagającym w Syrii; będzie także o niezwykłe pomocy jaką niosą psy ratownicze; a poza tym o orędziu Bidena; o tym czy zakazać uczniom używania telefonów w szkołach; o rajdzie rowerowym dla klimatu oraz o... mięsie komórkowym... Brzmi tajemniczo? Wszystko wyjaśni się między 16 a 18. Zapraszamy!
07.02.2023, 14’

Chiński balon nad USA

Radio Świat

Czy incydent z zestrzelonym chińskim balonem nad terytorium USA wpłynie na pogorszenie stosunków amerykańsko-chińskich? O tym Ernest Zozuń rozmawia z Mateuszem Piotrowskim z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
07.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce cały pakiet wiadomości z Turcji i Syrii. Będą relacje z miejsca trzęsienia ziemi, rozmowa ze strażakiem oraz o akcji pomocy; w Radio Świecie o stosunkach amerykańsko - chińskich; o nowych przepisach dotyczących miejsc parkingowych; o tym, czy opozycja pójdzie osobno do wyborów; oraz rozmowa z ostatnim redaktorem naczelnym Świata Młodych; no i na koniec niespodzianka - będzie o nas - czyli jak się robi Popołudniówkę? Polecamy!
06.02.2023, 13’

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii

Radio Świat

Silne trzęsienie ziemi w Południowej Turcji i północnych terenach Syrii. Gościem Ernesta Zozunia jest Adam Szymański z Uniwersytetu Warszawskiego.
02.02.2023, 12’

Wizyta Franciszka w Kongo

Radio Świat

Stop z wyzyskiem i prześladowaniem ludności - mocne słowa papieża Franciszka podczas wizyty w Kongo. Gościem Ernesta Zozunia jest Jędrzej Czerep z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
01.02.2023, 14’

Wydłuża się droga Gruzji do Unii Europejskiej

Radio Świat

Gruzję czeka jeszcze bardzo długa droga do zjednoczonej Europy. Gościem Ernesta Zozunia jest Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodnich.
01.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o fali samobójstw wśród nastolatków; o sytuacji w Gruzji; o tym, co czeka w tym roku maturzystów na egzaminie; o tym co mogą a czego nie - fundacje; o tym, co zabralibyśmy z domu na wypadek niespodziewanego zdarzenia; o tym czy to koniec księgarni oraz oczywiście jak w każdą środę walka z fake newsami.
Polecamy!!!
31.01.2023, 13’

Rośnie napięcie izraelsko-palestyńskie

Radio Świat

Izraelsko-palestyński konflikt narasta, a Izrael odwiedza w tym czasie Anthony Blinken. Gościem Ernesta Zozunia jest Mariusz Borkowski z Collegium Civitas.
31.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

W Popołudniówce polecamy wiele ciekawych tematów... Ubywa Polaków... Dlaczego i czy dam się odwrócić tę tendencję? O sytuacji w Izraelu... Relacja z Ukrainy oraz rozmowa o tym, czy Amerykanie przekażą samoloty F16? Będzie też o policjantach, którym ukradziono radiowóz oraz o taksówkarzach, których coraz częściej brakuje...
30.01.2023, 12’

Petr Pavel nowym prezydentem Czech

Radio Świat

Petr Pavel, nowy prezydent Czeskiej Republiki, obejmuje władzę. Jaki jest nowy prezydent i co czeka Czechy - gościem Ernesta Zozunia jest Łukasz Polinceusz z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
30.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Dziś w Popołudniówce o sporze między lekarzami a ministrem edukacji dotyczącym dostępu do studiów medycznych; o wyborach prezydenckich w Czechach; o nowinkach technologicznych sprawiających kłopoty; o byciu wolontariuszem WOŚP; o tym, że Polacy rekordowo się zadłużają biorąc "chwilówki" oraz o tym, że dziś mija 32 lata od premiery musicalu "Metro". Gośćmi będą odtwórcy głównych ról...
26.01.2023, 12’

Kontrowersje wokół Dnia Australii

Radio Świat

Dzień Australii obchodzony jest w rocznice założenia przez kapitana Arthura Phillipa pierwszej stałej osady w Australii w 1778 roku. Dziś coraz częściej mówi się, że to nie dzień Australii, a dzień inwazji. Gościem Ernesta Zozunia jest Krzysztof Zalewski z Instytutu Boyma.
26.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

W Popołudniówce specjalny dyżur telefoniczny, podczas którego odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące badania Radia 357. Poza tym o klauzuli sumienia, o Australii, o strefach wolnych od zanieczyszczeń w miastach, o premierze w Teatrze Ateneum oraz o wirtualnej rzeczywistości, która pomaga walczyć z fobiami.
doładowanie ...