Idź do treści
Dodaj do ulubionych
marcin.cichonski@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Marcin Cichoński

Radiowe biuro karier

Rozmowy o tym, jak wygląda współczesny rynek pracy. Do środowiska pracy zapraszają Radio 357 i eksperci Pracuj.pl.
24.03.2022, 21’

#4 Kompetencje cyfrowe cz. 2

Marcin Cichoński
W chaosie ostatnich dwóch lat jedna rzecz była niezmienna - rosła rola technologii cyfrowych, a z nimi - zapotrzebowanie na umiejętności cyfrowe. Na przykład umiejętność pracy zdalnej i wykorzystania w jej trakcie odpowiednich narzędzi. Choć większość z nas nie pójdzie typową, informatyczną czy programistyczną ścieżką kariery, wielu będzie potrzebowało kompetencji cyfrowych, np.: umiejętności wykorzystania programów, skutecznego wyszukiwania informacji w sieci czy zdolności uczenia się online. Jednocześnie wzrośnie rola empatii i kreatywności, wyróżniających nas na tle maszyn. Które z tych kompetencji są już teraz potrzebne na rynku pracy i jak te potrzeby mogą zmienić się w przyszłości? Kiedy jest najlepszy czas na ich zdobywanie? I czy trzeba być informatykiem, żeby powiedzieć o sobie, że mamy kompetencje cyfrowe? O tym posłuchacie w kontynuacji rozmowy Marcina Cichońskiego z Alkiem Tarkowskim.
21.03.2022, 11’

#4 Kompetencje cyfrowe cz. 1

Marcin Cichoński
Pierwsza część rozmowy Marcina Cichońskiego z Alkiem Tarkowskim, doktorem socjologii, współzałożycielem Open Future i Centrum Cyfrowe, koordynatora polskiego oddziału Creative Commons.
24.02.2022, 21’

#3 Praca zdalna i hybrydowa cz. 2

Marcin Cichoński
Druga część rozmowy z Tiną Sobocińską o mitach i faktach dotyczących pracy zdalnej i hybrydowej.
21.02.2022, 12’

#3 Praca zdalna i hybrydowa cz. 1

Marcin Cichoński
Marcin Cichoński rozmawia z Tiną Sobocińską, wykładowczynią na Uniwersytecie SWPS i w Szkole Głównej Handlowej, autorką pierwszego w Polsce programu studiów podyplomowych na temat pracy hybrydowej i nowoczesnych biur.
17.02.2022, 23’

#2 Czy to dobry moment na zmianę pracy? cz. 2

Marcin Cichoński
Rozmowa Marcina Cichońskiego z Konstancją Zyzik, managerką ds. pozyskania talentów i rozwoju pracowników w Grupie Pracuj.
14.02.2022, 11’

#2 Czy to dobry moment na zmianę pracy?

Marcin Łukawski
Wydaje się, że rośnie liczba ofert pracy, z drugiej strony - że brakuje kandydatów. Między innymi o tym w rozmowie z Marcinem Łukawskim opowiada Konstancja Zyzik, managerka ds. pozyskania talentów i rozwoju pracowników w Grupie Pracuj.
10.02.2022, 25’

#1 Praca fizyczna cz. 2

Marcin Cichoński
Druga część rozmowy Marcina Cichońskiego z dr Barbarą Godlewską-Bujok z Uniwersytetu Warszawskiego o sytuacji pracowników fizycznych na rynku pracy.
07.02.2022, 11’

#1 Praca fizyczna cz. 1

Marcin Cichoński
Pracownicy fizyczni. Skąd wzięło się ogromne zapotrzebowanie na nich w Polsce? Czy będzie sezonowe? Czy pracownikom fizycznym zagrożą przybysze z Ukrainy, Białorusi i Rosji? Czy automatyzacja jest ich wrogiem czy raczej przyjacielem? Między innymi na te pytania w rozmowie z Marcinem Cichońskim odpowiada dr Barbara Godlewska-Bujok z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
doładowanie ...