Idź do treści
beata.kwiatkowska@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Beata Kwiatkowska

Nieznośna lekkość bitu

Audycja Beaty Kwiatkowskiej.
14.01.2023, 59’

#3 Matylda Damięcka

Beata Kwiatkowska
W trzecim odcinku Nieznośnej lekkości bitu pojawią się akcenty z muzycznej przeszłości, bo zwykle nawiązujemy do lat powstania „Nieznośnej lekkości bytu” Milana Kundery. Czy będzie lekko? Tego nie mogę zapewnić. Z pewnością ta audycja upłynie pod znakiem Davida Bowie. A skoro Ziggy Stardust, to także gość, dla którego artysta jest inspiracją. Matylda Damięcka wybierze kilka utworów, ale przede wszystkim opowie o swoim artystycznym wcieleniu rysunkowym. Znamy ją jako aktorkę, wokalistkę i autorkę tekstów, od kilku lat przedstawia świat w kreskach, a nam zadaje logiczną zagadkę, jak go interpretować. Skoro jej profil na Instagramie nazwała: thegirlwhofellonearth, to chyba możemy być pewni, że Bowie naznaczył jej drogę artystyczną. O kręceniu teledysków za pizzę, matematyce w muzyce, utworach-nowotworach i nowym muzycznym wcieleniu Matylda/Łukasiewicz opowie w Radiu 357.
07.01.2023, 60’

#2 Lata 80. i covery

Beata Kwiatkowska
Kiedy Milan Kundera opublikował powieść "Nieznośna lekkość bytu", w radiu słuchano muzyki Kate Bush, czy Tiny Turner. Drugi odcinek Nieznośnej lekkości bitu rozpoczniemy od kroku wstecz do lat 80., ale będziemy podróżować przez gatunki, style i różne rodzaje rytmu i bitu. Dziś towarzyszyć nam będzie hasło: covery. Posłuchamy różnych interpretacji i wersji utworów.
04.12.2022, 60’

#1 W poszukiwaniu dobrego bitu

Beata Kwiatkowska
Kiedy Milan Kundera opublikował powieść "Nieznośna lekkość bytu", na pierwszych miejscach list przebojów na świecie królował Prince, Michael Jackson i odwieczne pytanie: "What's love got to do with it" Tiny Turner. Ten niedzielny wieczór nie będzie oparty wyłącznie na muzycznej podróży do 1984 roku. Z pewnością będziemy szukać dobrego bitu. Na Nieznośną lekkość bitu zaprasza Beata Kwiatkowska.
doładowanie ...