Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Cool Kid of Jazz
23.10.2023, 123’
Cool Kid of Jazz

Cool Kid of Jazz

Bartłomiej Skubisz
23.10.2023, 123’

W poniedziałkowym Cool Kid of Jazz wspomnienie zmarłej niedawno wybitnej pianistki Carli Bley i aż dwójka gości, a także jedna spektakularna muzyczna premiera. W pierwszej godzinie programu Radio 357 odwiedzi Krzysztof Gradziuk, czołowy perkusista polskiej sceny jazzowej znany głównie z wieloletniego współtworzenia RGG Trio. Krzysztof opowie o swoim najnowszym autorskim zespole Sonorismo i wyjątkowej, osobistej płycie „Personal Voice”, która ukazała się 20 października.

W drugiej godzinie programu Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz poruszy temat jazzu w Bieszczadach w kontekście koncertów i warsztatów, a także roboczych wizyt muzyków, które odbywały się od wielu lat na tym terenie. Gościem programu będzie Janusz Demkowicz, basista, animator życia kulturalnego i turystycznego, przez kilka lat współorganizator Bieszczadzkich Warsztatów Muzycznych, założyciel grupy Tołhaje.

Na koniec programu, o północy na antenie Radia 357 odbędzie się premiera najnowszego utworu legendarnego songwritera Lecha Janerki.

Wszystko to okraszone świetną muzyką jazzową i około jazzową. Wybrzmi m.in. Carla Bley, Piotr Lemańczyk z Leszkiem Możdżerem, Yussef Dayes czy Theo Croker.

Na program w zastępstwie Marty Kuli zaprasza Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz.

Playlista odcinka

Carla Bley
Beautiful Telephones (Pt. 2)
Carla Bley
Copycat: After You
Marcin Wasilewski Trio, Joe Lovano
Vashkar var.
Sonorismo
First Touch
Sonorismo
M. (01.01.1951–07.10.2022)
Pełna playlista emitowanych utworów jest dostępna dla zalogowanych Patronów.