Idź do treści
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Kuba Strzyczkowski

Co Państwo na to?

Podobno ciekawość zabiła kota. Na szczęście na człowieka to nie działa. Ciekawią nas sprawy i ludzie. Zastanawiamy się ciągle, jak na rzeczywistość reagują inni. A że dobrze nam się o tym zawsze rozmawiało, zamierzamy wrócić do rozmów z Państwem. O tym co boli, cieszy, martwi, daje nadzieję. "Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie" - pisał Jonasz Kofta. Więc nie przestajemy i pytamy Co Państwo na to? Audycję prowadzi Kuba Strzyczkowski. Na antenie Radia 357 od poniedziałku do czwartku o godz. 12:00.
30.11.2022, 60’

Czy w trudnych czasach nasze państwo powinno ciąć wydatki?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Business Insider zlecił badanie, w którym zapytano rodaków i potrzebę oszczędzania przez państwo. 42 procent uważa, że potrzebujemy zdecydowanych zmian. Najczęściej chcielibyśmy oszczędzać na finansowaniu Kościoła, na wydatkach na media publiczne, oraz na pomocy finansowej dla rodzin. Na czym jeszcze powinno oszczędzać nasze państwo? Które wydatki są niepotrzebne? Ponad miarę? Czy w trudnych czasach nasze państwo powinno ciąć wydatki?
29.11.2022, 60’

Czy zaostrzenie kar w kodeksie karnym ma sens ?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Znowelizowany kodeks karny czeka na podpis Prezydenta. Nowe prawo zaostrza kary za najcięższe przestępstwa i wprowadza bezwzględne dożywocie oraz m.in konfiskatę pojazdu prowadzonego przez nietrzeźwego kierowcę. Czy zaostrzenie kar w kodeksie karnym ma sens?
28.11.2022, 60’

Czy planuję oszczędności na świątecznych wydatkach?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Bardzo wysoka inflacja będzie miała wpływ na święta Bożego Narodzenia. Według barometru Provident Polacy wydadzą średnio na święta 1259 złotych. 30 procent więcej niż rok temu. 45 procent planuje skromniejsze prezenty i ograniczenie spotkań towarzyskich. Czy planuję oszczędności na świątecznych wydatkach?
24.11.2022, 60’

Czy banki działały uczciwie wobec "frankowiczów"?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Posiadacze kredytów "frankowych" coraz częściej otrzymują od banków propozycje ugody. To może być pułapka, bo propozycja zawiera ukrytą opłatę za korzystanie z kapitału. A aktualne orzecznictwo sądowe jest bardzo korzystne dla kredytobiorców. Często zapadają wyroki unieważniające umowy , na mocy których klienci korzystali z kapitału bezpłatnie. Czy banki działały uczciwie wobec "frankowiczów" ?
23.11.2022, 60’

Czy zwracam uwagę na to, czym palę ja i sąsiedzi?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Według informacji portalu iqair.com w poniedziałek trzy polskie miasta były w pierwszej dziesiątce miejsc na świecie z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Kraków był pierwszy, Warszawa piąta, a Wrocław ósmy. W Kalwarii Zebrzydowskiej stężenie pyłu PM 2.5 wyniosło 1838 procent normy. Tragedia. Mieszkańcy tych miast powinni unikać spacerów a okna trzymać zamknięte. Zapewne na sytuację ma wpływ sezon grzewczy, ceny opału i palenie wszystkim. Czy zwracam uwagę na to czym palę ja i sąsiedzi?
22.11.2022, 60’

Konfiskata samochodu za nietrzeźwą jazdę?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Nowelizacja Kodeksu karnego uchwalona przez Sejm czeka na podpis Prezydenta. Kierowca w stanie nietrzeźwości, mający co najmniej 1.5 promila straci samochód na rzecz Skarbu Państwa. Podobnie, kiedy ma 0.5 promila i spowoduje wypadek. Konfiskata samochodu za nietrzeźwą jazdę?
21.11.2022, 59’

Czy pomaganie innym jest nam do szczęścia potrzebne?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Grudzień już tuż...Przed nami Świąteczne licytacje Radia 357. Czasy trudne. Wszyscy borykamy się z coraz wyższymi wydatkami, a końca inflacji nie widać. Czy stać nas na pomoc innym? Wraz z Fundacją Świętego Mikołaja z troską myślimy o tegorocznej akcji... Czy wyjdzie nam pięknie, tak jak marzymy? Goście: Izabela Stawicka, Fundacja Świętego Mikołaja oraz Krzysztof Dobies, Dyrektor Generalny Fundacji Avalon
17.11.2022, 59’

Czy polska reprezentacja ma szansę na wyjście z grupy?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Już w niedzielę rozpoczną się MŚ w piłce nożnej w Katarze. To będzie najdroższe "święto futbolu" w historii mundialu, rozgrywki którym towarzyszą ogromne kontrowersje. Ale bez względu na dyskusję, będziemy kibicować Polakom. Czy polska reprezentacja ma szansę na wyjście z grupy?
16.11.2022, 60’

Czy należy liczyć się z wojną NATO - Rosja?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Tak intensywnego ataku rakietowego na Ukrainę nie było od początku wojny. Około stu rakiet Rosja wysłała na terytorium Ukrainy. Wiele trafiło w cele cywilne m.in.w Kijowie, Lwowie, Żytomierzu, Charkowie... Są zabici, są ranni. Rakieta doleciała również do Polski. W miejscowości Przewodów w wyniku wybuchów zginęły dwie osob
15.11.2022, 60’

Czy zapory na wschodnich granicach są konieczne?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Po zaporze, którą postawiliśmy na granicy z Białorusią, stawiamy zaporę na granicy z Rosją, z obwodem kaliningradzkim. Minister Mariusz Błaszczak uważa, że to konieczne po informacjach o otwarciu lotniska w Kaliningradzie dla lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki. To może świadczyć o planach kierowania migrantów na granicę z Polską.
14.11.2022, 59’

Czy patriotyzm jest dla mnie ważny?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Wirtualna Polska zorganizowała badanie dotyczące naszego patriotyzmu oraz tego, jak kojarzymy słowo "polski" i czy przywiązanie do tradycji państwa jest dla nas istotne. Większość uważa się za patriotów, choć przywiązani jesteśmy do wartości europejskich. 63 procent pytanych jest dumna z bycia Polką, Polakiem. A jak słuchacze 357 odpowiedzą na pytanie...
10.11.2022, 59’

Dobrowolna składka na ZUS dla prowadzących działalność?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców przekonuje: "trzeba bardzo mocno dbać o małych przedsiębiorców, którzy wytwarzają około 50 %PKB. Nie można im stwarzać dodatkowych obciążeń, jak ryczałtowy ZUS. Dobrowolna składka na ZUS dla prowadzących działalność ?
09.11.2022, 58’

Czy to dobrze, że podróżujemy na trzeźwo?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
To nowy pomysł posłów PiS. Będą zmiany w ustawie o wychowaniu w trzeźwości, które pozwolą na sprzedaż piwa i trunków niskoprocentowych na dworcach kolejowych i autobusowych. Posłowie uważają, że dotychczasowe przepisy są zbyt restrykcyjne. Czy to dobrze, że podróżujemy na trzeźwo?
08.11.2022, 60’

Czy nasze państwo tworzy dobre warunki, by być mamą?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Nie milkną komentarze po słynnej już wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który skomentował niską dzietność kobiet. Zdaniem Prezesa "jak do 25 roku życia dają w szyję, to nie jest to najlepszy prognostyk". W internecie wrze. "Odechciewa się żyć. Wyprowadzę się za granicę", " Cztery razy poroniłam, wydałam na leczenie duże pieniądze. Państwo w niczym mi nie pomaga", " Dość. Politycy w niesprawiedliwie oskarżają kobiety" … To niektóre komentarze. Czy nasze państwo tworzy dobre warunki by być mamą?
07.11.2022, 60’

Czy przeszkadzałaby mi elektrownia w sąsiedztwie?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Pierwsza elektrownia atomowa ma powstać w pomorskim Choczewie. Mieszkańcy okolicy są podzieleni. Jedni się cieszą uważając że to szansa dla regionu. Inni martwią się spadkiem cen gruntów i odpływem turystów. Czy elektrownia w moim sąsiedztwie przeszkadzałaby mi?
03.11.2022, 60’

Czy umiem poprawić sobie humor?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Podobno jesień radość niesie.. Ale z czego się ru cieszyć ? Za oknem chłodno, głodno i do domu daleko. Jak pisał poeta: "Wiatr okrutny, nagły opad, nie poradzisz, to listopad...". Mimo wszystko pewnie mają Państwo sposoby na polepszenie nastroju.
02.11.2022, 59’

Czy grozi nam wzrost bezrobocia?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Znów padł rekord inflacji. Wstępne wyniki za październik wskazują na poziom 17.9%. Premier Morawiecki powiedział: "nie chcę zdusić inflacji kosztem miejsc pracy", choć przyznał , że dodatkowe pieniądze, które przekazuje rząd podbijają inflację.
31.10.2022, 60’

Czy pamięć o zmarłych jest dla mnie ważna?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Przed nami dzień Wszystkich Świętych. Z badań dla Business Insider Polska wynika, że aż 46 procent Polaków nie będzie oszczędzać na kwiatach i zniczach. 34 procent planuje oszczędności. Chryzantemy, lampki, wieńce będą w tym roku droższe, średnio o 20-25 procent...
27.10.2022, 60’

Czy znieść immunitet dla parlamentarzystów i sędziów?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
PiS proponuje zniesienie immunitetów formalnych dla parlamentarzystów i sędziów. Zatem poseł i senator będzie mógł być pociągnięty do odpowiedzialności karnej bez zgody Sejmu i Senatu. Pozostanie immunitet materialny, który chroni przed odpowiedzialnością za działalność w zakresie mandatu. Krótko mówiąc, pijany poseł za kierownicą nie zasłoni się immunitetem.
26.10.2022, 60’

Czy szokowa terapia w sprawie inflacji jest konieczna?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Profesor Joanna Tyrowicz z Rady Polityki Pieniężnej uważa, że Rada powinna zaostrzyć działania w sprawie stóp procentowych. "Stopy powinny być wyższe niż oczekiwana inflacja” uważa profesor Tyrowicz. Co to oznacza dla kredytobiorców ? Gigantyczną podwyżkę rat! A może w imię wyjścia z inflacji ,na taki krok trzeba się zdecydować ?
25.10.2022, 59’

Czy wypowiedzi Prezesa można uznać za homofobiczne?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Podczas spotkań z wyborcami Prezes Jarosław Kaczyński regularnie wraca do spraw i problemów osób LGBT. Jeden z wątków w wystąpieniu dotyczył dopasowania płci fizycznej do psychicznej. W Polsce taki proces tranzycji jest możliwy. "Nie chcemy takich zjawisk, jak dwunastolatki, które ogłaszają się lesbijkami. Albo żeby każdy mógł oświadczyć, że jest innej płci niż jest." powiedział Prezes. Wielu komentatorów uważa, że to przejaw homofobii i celowe zaostrzanie retoryki politycznej.
24.10.2022, 60’

Czy za problemy z węglem winę ponosi rząd?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Problem z węglem opałowym mamy na własne życzenie" twierdzi Janusz Steinhoff , były minister gospodarki. Sejm przyjął "ustawę węglową". 2 tysiące złotych ma kosztować tona sprzedawana przez samorządy. Ale jedno gospodarstwo domowe będzie mogło kupić maksimum 1.5 tony. To zbyt mało, by wystarczyło na całą zimę... Czy za problemy z węglem winę ponosi rząd ?
20.10.2022, 60’

Czy zwiększyć limit alkoholu we krwi u kierowców?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Po wydarzeniu z udziałem znanego krakowskiego aktora, rozgorzała dyskusja na temat dopuszczalnej normy dotyczącej zawartości alkoholu we krwi kierowcy. W Austrii, Belgii, Francji dopuszczalny limit to 0.5 promila. W Wlk .Brytanii, Irlandii, na Malcie limit to 0.8. Nie brak opinii, że mamy zbyt restrykcyjne prawo skoro już wynik 0.2 jest wykroczeniem. Wynik powyżej 0.5 jest przestępstwem. Czy dopuszczalny limit należy w Polsce podnieść?
19.10.2022, 60’

Czy 500+ należy podnieść?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Od 6 lat 500+ wypłacane jest na każde dziecko. Nie ma przy tym kryterium dochodowego. Nieoficjalnie wiadomo, że PiS rozważa podwyżkę świadczenia do 800 złotych. Miałoby to stać się wiosną przyszłego roku. Nie jest tajemnicą, że to może pomóc podczas wyborów...
18.10.2022, 59’

Czy wokół siebie zauważam biedę?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W obchodzonym wczoraj Międzynarodowym Dniu Walki z Ubóstwem opublikowano raport "Poverty Watch 2022" na temat biedy w Polsce. Szacuje się, że poniżej minimum socjalnego, w skrajnym ubóstwie, w ubiegłym roku żyło milion sześćset tysięcy ludzi. Wielu ubóstwem jest zagrożonych. Bieda w Polsce ma twarz seniora, którego nie stać na leki i dziecka, które bywa głodne. Czy wokół siebie zauważam biedę?
17.10.2022, 59’

Repolonizacja sieci sklepów?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
"Sklepy Żabka być może będą wykupione. Idziemy w tym kierunku" - powiedział Jarosław Kaczyński. Politycy PiS podchwycili temat. "Polska Żabka, polski Lidl, polska Biedronka. Jestem za" - stwierdził wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski. "Byłoby więcej polskich produktów" dodał. Czy ma dla Państwa znacznie do kogo należy sklep, w którym kupujemy ziemniaki i pieczywo?
13.10.2022, 59’

Czy rząd poradzi sobie z inflacją?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Masowy protest posiadaczy kredytów zapewne jest kwestią czasu. Bo tylko kwestią czasu jest podwyżka rat. Prof. Joanna Tyrowicz z Rady Polityki Pieniężnej uważa, że inflacja nie będzie spadać. Wpływ na to ma polityka rządu, który dosypuje obywatelom pieniędzy. Według ekspertów prawdziwy deficyt budżetu państwa przekroczy 206 miliardów złotych. Tymczasem rząd w ustawie budżetowej zapisał jedynie 68...
12.10.2022, 60’

Czy nie zaszkodzi gospodarce krótszy czas pracy?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Projekt ustawy skracającej czas pracy trafił do Sejmu. Zakłada on ograniczenie tygodniowej liczby godzin dla etatu z 40 do 35 godzin. Co ważne, wynagrodzenie nie zmieni się, a weekend zaczniemy już w czwartek. Brzmi miło, ale czy nie zaszkodzi to gospodarce? Krótszy czas pracy?
11.10.2022, 60’

Czy przepisy dotyczące wiatraków na lądzie powinno się zliberalizować?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Wprowadzone w 2016 roku przepisy, głosami Zjednoczonej Prawicy, całkowicie zablokowały rozwój lądowej energetyki wiatrowej. Wydaje się, że wobec kryzysu, cen energii, rosnących potrzeb, budowa wiatraków powinna być priorytetem. Niestety przepisy rozluźniające ustawę utknęły w Sejmie.... Goście: 12:00 Jan Ruszkowski Rada ds. Czystego Powietrza w Konfederacji Lewiatan 12:30- Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej
10.10.2022, 60’

Czy prawo powinno bezwzględnie stać po stronie broniącego się?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Rodzina z Poznania, która broniła się przed agresywnym włamywaczem, usłyszała zarzuty prokuratorskie. Podczas szarpaniny napastnik został ugodzony nożem, w wyniku czego zmarł. Czy granice zostały przekroczone? Co nam wolno w domu, którego bronimy?
06.10.2022, 59’

Czy nauczyciele mają autorytet u uczniów?

PROWADZENIE: Ernest Zozuń
W sobotę w pobliżu gmachu Ministerstwa Edukacji i Nauki stanie Miasteczko edukacyjne. Nauczyciele będą dyżurować tam całą dobę przez tydzień. Za dnia będą debatować, rozmawiać z rodzicami, młodzieżą, samorządowcami, dyrektorami. Chcą poruszyć wszystkie problemy, z którymi zmaga się obecnie polska szkoła, a których nie widzi MEN. Mają nadzieję że władze przestaną ich ignorować. My przy tej okazji zapytać chcemy: Czy nauczyciele mają autorytet u uczniów i rodziców?
04.10.2022, 60’

Czy jesteśmy gotowi nadal pomagać Ukraińcom ?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Naukowcy badający ludzkie reakcje używają określenia : syndrom wypalenia wolontariusza. Czy ten syndrom powoli dotyka nas? Tych, którzy z zapałem pomagają Ukrainie i będącym w Polsce Ukraińcom ? Od początku wojny do Polski trafiło 6 milionów 750 tysięcy Ukraińców. Ale też w tym czasie blisko 5 milionów wróciło do siebie. Czy jesteśmy gotowi by nadal pomagać Ukraińcom ? Goście: 12: 00- Robert Drogoś, szef Stowarzyszenia Tratwa 12:30- Generał Bogusław Pacek
03.10.2022, 60’

Czy nasz rząd radzi sobie w trudnym czasie?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Inflacja we wrześniu sięgnęła 17,2 procent. Kursy walut biją rekordy. Końca wojny nie widać. Od lat Polacy nie żyli w takim poczuciu niepewności... Czy nasz rząd radzi sobie w trudnym czasie?
29.09.2022, 60’

Czy prąd musi być aż tak drogi?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Wielu przedsiębiorców prowadzących piekarnie rozważa zamknięcie działalności. Ceny prądu i gazu sprawiają, że nie są w stanie zarobić na rachunki. Można podwyższyć ceny, ale kto kupi bochenek chleba za 15 czy 20 złotych?
28.09.2022, 60’

Czy mniejsza liczba Polaków to powód do zmartwienia?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Zgodnie z wynikami Narodowego Spisu Powszechnego w ciągu dekady liczba ludności w Polsce zmniejszyła się o pół miliona osób. Polaków ubywa, a zły trend demograficzny trwa od 30 lat. W dodatku okazuje się, że młodzi coraz rzadziej myślą o zakładaniu rodzin i o potomstwie.... Czy mniejsza liczba Polaków to powód do zmartwienia ? Goście: 12:00- dr hab. Krzysztof Tymicki, pracownik Instytutu Statystyki i Demografii, Szkoła Główna Handlowa. 12:30- dr Janusz Wdzięczak - ekonomista z Instytutu Sobieskiego i Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej
27.09.2022, 59’

Czy oprocentowanie pożyczek należy ustawowo ograniczyć?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W Sejmie trwają prace nad nową ustawą antylichwiarską. Przedstawiciele branży ostrzegają: to ograniczy dostęp do pożyczek! Czy to jednak normalne że w Polsce funkcjonują firmy, które oczekują 250, 290% rocznie w ramach RRSO? Goście: Marcin Warchoł, Wiceminister Sprawiedliwości, Marcin Czugan, prezes Związku Przedsiębiorstw Finansowych
26.09.2022, 60’

Czy dbam regularnie o aktywność fizyczną?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Większość Polaków nigdy nie uprawia sportu, a jedynie 2% robi to regularnie - wynika z najnowszego Eurobarometru. To jeden z najsłabszych wyników w UE. Ciekawe, jak pod tym względem wypadają słuchacze Radia 357. Czy dbam regularnie o aktywność fizyczną? Goście: 12:00 - Arkadiusz Czartoryski, wiceminister sportu i turystyki; 12:30 - Joanna Gieldarska, psycholog zdrowia, Akademia Energii.
22.09.2022, 59’

Czy pensje nauczycieli należy podnieść?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W polskich szkołach brakuje prawie 17 tysięcy nauczycieli! W samej Warszawie brakuje 3 tysięcy. Często słyszymy o protestach nauczycieli, ale główny problem, niskie pensje, pozostaje. W efekcie wielu nauczycieli rezygnuje z zawodu....
21.09.2022, 60’

Czy zjednoczona opozycja ma szansę na wygraną?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
"Uprzejmie informuję całą Polskę, że opozycja jest dogadana. Że wspólnie planuje przyszłość, że stworzy rząd i nie da się skłócić" ogłosił lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty. W Pałacu Prymasowskim doszło do spotkania szefów Platformy, Lewicy, Polski 2050 i PSL. Na rozmowy zaprosili Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski. Cel jest oczywisty... Czy zjednoczona opozycja ma szansę na wygraną?
20.09.2022, 60’

Czy warto martwić się na zapas?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Czasy takie, że o optymizm trudno. Ba! Mam wrażenie, że media prześcigają się w epatowaniu złymi wiadomościami. Przy czym te wiadomości są rzeczywiście nieciekawe. A to inflacja, a to zima bez węgla, a to kredyt coraz droższy... Czy są jakiekolwiek powody do optymizmu ? Co Państwu poprawia humor? Co wywołuje uśmiech mimo wszystko? Czy warto martwić się na zapas ?
19.09.2022, 60’

Czy kanał na Mierzei to trafiona inwestycja?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Uroczyście otwarto kanał na Mierzei Wiślanej. Miejscowi rybacy uważają, że przekop nie ma uzasadnienia ekonomicznego , ale jest potrzebny. Pozwoli na niezależność od Rosji i swobodną żeglugę do Zatoki Gdańskiej. Tyle, że ta przyjemność kosztowała prawie 2 miliardy złotych. Czy kanał na Mierzei to trafiona inwestycja ?
15.09.2022, 60’

Czy to dobrze, że rośnie płaca minimalna?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
14.09.2022, 60’

Czy wyższa cena alkoholu obniży spożycie ?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W budżecie na przyszły rok, rząd zaplanował podwyżkę akcyzy na alkohol o 5 procent. Ceny wódki, piwa, wina będą rosły co roku o 5 procent do 2027 roku. Trudno uwierzyć, że chodzi o zdrowie Polaków, ale może podwyżki zmienią nasze zwyczaje...
13.09.2022, 60’

Czy w czasach kryzysu programy osłonowe są konieczne?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Ekonomiści Credit Agricole przewidują, że w przyszłym roku wydatki naszego państwa będą rosły. Przed wyborami rząd może zdecydować się na podwyższenie 500+ do 700 złotych. Ale także na 14, 15 emeryturę, przedłużenie tarczy antyinflacyjnej , czy zamrożenie cen prądu i gazu. Brzmi cudnie, tyle że kosztuje. Zadłużenie państwa zwiększyłoby się o 120 miliardów złotych. Warto ?
12.09.2022, 60’

Czy potrafię oszczędzać prąd?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Unia Europejska zaproponuje państwom członkowskim plan redukcji zużycia energii elektrycznej. Ograniczenia dotyczyć będą w pierwszej kolejności firm. Dziś trudno sobie wyobrazić obostrzenia w dostawach i zużyciu prądu w gospodarstwach domowych. Ale rzeczywistość potrafi zaskoczyć wyobraźnię... Czy grożą nam przerwy w dostawach prądu? Czy będziemy zmuszeni do ograniczeń?
08.09.2022, 60’

Czy wyobrażam sobie życie bez kotleta schabowego?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
07.09.2022, 60’

Czy mamy dobry rząd na trudne czasy?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Według Centrum Badania Opinii Społecznej zadowolonych z pracy rządu premiera Morawieckiego jest 29% ankietowanych. Niezadowolonych - 46%. Pozostali nie potrafi ocenić, albo deklarują obojętność.
06.09.2022, 60’

Czy kryzys przyniesie falę bankructw i bezrobocie?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Inflacja szaleje. W sierpniu przebiła 16 procent. Lada chwila należy spodziewać się podwyżek stóp procentowych, a tym samym wyższych rat kredytów. Ceny energii powodują, że prowadzenie działalności gospodarczej traci sens. A to nie koniec złych informacji... Po nowym roku składki na ZUS będą wyższe...
05.09.2022, 60’

Czy domaganie się reparacji od Niemiec ma sens?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Ponad 6 bilionów 220 miliardów złotych. To suma reparacji, o które PiS chce wystąpić do Niemiec za straty Polski wynikające z II wojny światowej.
30.06.2022, 61’

Czy inflacja zmienia moje życie?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Ekonomiści nie mają wątpliwości. Inflacja w czerwcu ponownie będzie rekordowa. Sięgnie 15% może więcej. Wstępne dane GUS przedstawi w piątek. Z badań wynika, że Polacy redukują wydatki. Rezygnujemy z kina, teatru. Kupujemy mniej jedzenia.
29.06.2022, 60’

Czy zakaz sprzedaży aut spalinowych to dobry pomysł?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
M.in Włochy, Portugalia i Polska nie chcą zgodzić się na zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035r. 8.06 tę propozycję przyjął PE. Nie brak opinii, że wielu Europejczyków odetnie to od prywatnego transportu. Czy zakaz sprzedaży aut spalinowych to dobry pomysł?
28.06.2022, 59’

Czy politycy budzą moją niechęć i agresję?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Prezes Kaczyński spotkał się z wyborcami PiS w Inowrocławiu. Ci, którzy sympatią Prezesa nie darzą, manifestowali, krzycząc "Będziesz siedział!". Wobec protestujących policja użyła gazu. Zdaniem prawników niezgodnie z prawem. Czy politycy budzą moją niechęć i agresję ?
27.06.2022, 60’

Strefy wolne od dzieci?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Coraz częściej widzimy oferty: "Odpoczynek tylko dla dorosłych. Zapraszamy bez dzieci." Zmęczeni wczasowicze oczekują hoteli i plaż bez maluchów." Może stworzymy również plaże z zakazem dla osób starszych” oburzają się niektórzy. Strefy wolne od dzieci? Co Państwo na to?
23.06.2022, 60’

Czy protest kredytobiorców jest uzasadniony?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W najbliższą sobotę w Warszawie odbędzie się protest kredytobiorców pod hasłem : "Stop banksterom". Jak przekonują organizatorzy : " Polacy nie dają rady spłacać kredytów hipotecznych, fatalna polityka rządu, oraz jeden z najgorszych systemów kredytowych w Unii Europejskiej powodują, że są na skraju bankructwa. Czas to zmienić! ".
22.06.2022, 60’

Czy rezygnujemy z dzieci z powodów finansowych?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Mamy demograficzną katastrofę. Tegoroczny luty był najgorszym miesiącem od II wojny światowej, urodziło się tylko 23 tys. dzieci. Przez rok ubyło 180 tys. Polaków. Według prognoz w tym stuleciu liczba Polaków spadnie z 38 do 24 mln. Czy rezygnujemy z dzieci z powodów finansowych?
21.06.2022, 59’

Czy w tym roku planuję wakacje?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Zgodnie z badaniami ARC Rynek i Opinia co czwarty Polak nie planuje żadnego wyjazdu wakacyjnego. 66% przyznaje, że na ich decyzje wakacyjne duży wpływ ma inflacja i ceny. Także ceny paliw. Czy w tym roku planuję wakacje?
20.06.2022, 60’

Czy z atakiem Rosji na NATO powinniśmy się liczyć ?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Gen. S. Koziej uważa, że wciąż możliwy jest czarny scenariusz dla Ukrainy, państw bałtyckich, Polski i całego Zachodu. Gdyby Rosja wygrała w Ukrainie, za kilka lat mogłaby ruszyć dalej, np. w kierunku przesmyku suwalskiego... Czy z atakiem Rosji na Nato powinniśmy się liczyć ?
15.06.2022, 60’

Czy sprawa z Jordanowa obciąża cały Kościół?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Wp.pl opisało wydarzenia, do których dochodziło w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie. Dom prowadzony jest przez siostry prezentki. Z relacji rodziców wynika, że od lat dochodziło tam do przemocy. Czy sprawa z Jordanowa obciąża cały Kościół ?
14.06.2022, 60’

Czy znam media, które są rzetelne i uczciwie?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
"Mamy totalną opozycję wspieraną przez równie totalne media, które są w stanie tworzyć kontrrzeczywistość, w którą jednak ludzie wierzą" powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Gazety Polskiej. Ciekawe, czy rzeczywistość kreowaną w mediach publicznych, prezes PiS uznaje za prawdziwą. Porozmawiajmy o mediach i ich roli w życiu politycznym.
13.06.2022, 60’

Aborcja do 12. tygodnia?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Lider Platformy Obywalskiej, Donald Tusk ogłosił, że po wygranych przez Platformę wyborach, związki partnerskie będą legalne, a prawo aborcyjne złagodzone. Platforma będzie chciała przyjąć projekt legalnej aborcji do 12 tygodnia. Politycy Lewicy, którzy podobne postulaty mają w programie, nie wierzą w realizację tych planów...
09.06.2022, 60’

Czy wiek emerytalny trzeba podnieść?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Rząd specjalnie się tym nie chwali, ale Polska w Krajowym Planie Odbudowy zobowiązała się do podwyższenia wieku emerytalnego. Do końca 2024 rząd musi sporządzić raport o działaniach , które do tego doprowadzą. Polakom zapewne taka zmiana nie spodoba się, choć z pewnością pomoże to Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych.
08.06.2022, 60’

Wysokie podatki dla starszych aut?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Podatki w KPO mają od 2026 r. hamować rejestrację trujących środowisko samochodów. Chodzi o to, by nakłonić nas do kupowania aut mniej emisyjnych i elektrycznych. Jak to pogodzić z faktem, że średnia wieku samochodu w kraju to ponad 14 lat?
07.06.2022, 60’

Czy 500+ zmienić na 700+?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Wg ekspertów wartość nabywcza 500+ z 2016 r. wynosi 395 zł. Inflacja sporo pożarła. Dlatego trwają dyskusje czy sztandarowego programu PiS nie waloryzować a przy okazji zmienić zasady. Czy musi to być wsparcie także dla tych, którzy tego nie potrzebują? Czy 500+ zmienić na 700+ ?
06.06.2022, 59’

Czy system kaucyjny zadziała skutecznie ?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W przyszłym roku rząd wprowadzi system kaucyjny. W Polsce butelki i puszki będzie można zwracać bez paragonów. Kwoty kaucji zostaną podane w rozporządzeniu. Zdaniem specjalistów, system musi kosztować zatem nastąpi wzrost cen napojów. Czy system kaucyjny zadziała skutecznie ?
02.06.2022, 61’

Zakaz hodowli zwierząt w Unii?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
01.06.2022, 59’

Czy dzieci wiedzą lepiej?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
30.05.2022, 60’

Czy politycy potrafią walczyć o młodych?

PROWADZENIE: Ernest Zozuń
Ekologia, prawa kobiet, mniejszości seksualne i bezpieczeństwo to tematy najważniejsze dla młodzieży. Czy polska polityka nadąża za ich poglądami? Młodzieżówki partyjne są nieliczne a inicjatywy, jak np. Kampus polska niezbyt chwytające. Czy politycy potrafią walczyć o młodych?
26.05.2022, 61’

Czy nie ma jak u Mamy?

PROWADZENIE: Ernest Zozuń
25.05.2022, 59’

Czy Ukraina powinna walczyć o całkowite wyparcie Rosjan, również z Krymu?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Były sekretarz stanu USA wezwał zachód do zaprzestania prób zadania miażdżącej klęski Rosji. Henry Kissinger ostrzega, że miałoby to katastrofalne skutki dla stabilności Europy. Zasugerował też, że Ukraina powinna być gotowa do oddania części terytorium Rosji. Wypowiedź poruszyła i wywołała dyskusję.
24.05.2022, 59’

Czy ludzkość wykończą wirusy?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Coraz częściej odkrywane są w Europie przypadki małpiej ospy. WHO ostrzega, że latem choroba będzie się rozprzestrzeniać. Naukowcy przypominają, że ta ospa jest łagodniejsza od ospy prawdziwej i ma śmiertelność na poziomie od 3 do 6%. Czy ludzkość wykończą wirusy ?
23.05.2022, 59’

Wypłata za nic?!

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W Polsce rozpoczął się eksperymentalny program dotyczący bezwarunkowego dochodu podstawowego. To comiesięczna wypłata (1300 złotych) bez względu na zamożność, bez względu na to czy ktoś pracuje, czy też nie. Takie eksperymenty odbywały się w wielu krajach. Ekonomiści twierdzą, że w przyszłości na takie utrzymanie ludzi będziemy skazani ze względu na robotyzację. Wypłata za nic?! Co Państwo na to? Goście: 12:00 dr Andrzej Polaczkiewicz - ekonomista, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne 12:30 profesor nauk ekonomicznych Marian Noga, ekonomista, były członek Rady Polityki Pieniężnej
19.05.2022, 60’

Czy można żyć bez węgla?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
18.05.2022, 60’

Czy mam niezły nastrój i widzę przyszłość optymistycznie?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Kwiecień był miesiącem spadku nastrojów konsumentów. Źle oceniamy sytuację finansową i gospodarkę państwa, wynika z barometru Gfk. Jak podaje GUS w kwietniu odnotowano poprawę nastrojów konsumenckich ! I komu wierzyć... Czy mam niezły nastrój i widzę przyszłość optymistycznie ?
17.05.2022, 60’

Czy myślę o kupnie mieszkania?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Dane z BIK pokazują, że w kwietniu liczba wniosków o kredyty hipoteczne była o 45% niższa niż przed rokiem. Deweloperzy mniej budują i sprzedają, ale ceny są nadal wysokie. Tymczasem rząd pracuje nad nowym podatkiem od trzeciego mieszkania. Czy myślę o kupnie mieszkania ?
16.05.2022, 60’

Czy koronawirus już nam nie zagraża?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W Polsce notujemy kilkaset zakażeń koronawirusem dziennie. Od początku epidemii zmarło u nas ponad 116 tysięcy osób, u których przyczyną zgonu był koronawirus. Mamy 51 procent w pełni zaszczepionych obywateli. Czy koronawirus już nam nie zagraża ? Goście: 12:00- dr n. med. Paweł Grzesiowski, 12:30- Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.
12.05.2022, 60’

Czy wysokie mandaty zdyscyplinowały kierowców?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
11.05.2022, 58’

Czy pomoc państwa istotnie ulży kredytobiorcom?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Premier Morawiecki przedstawił pakiet wsparcia dla kredytobiorców. Fundusz Wsparcia Kredytobiorców będzie zwiększony. W tym i w przyszłym roku będzie można skorzystać z wakacji kredytowych. Od przyszłego roku wskaźnik Wibor będzie zastąpiony korzystniejszą dla klientów stawką. Lekko i tak nie będzie, bo jak powiedział Marek Suski : " jak się zaciąga kredyty, no to się je spłaca". Czy pomoc państwa istotnie ulży kredytobiorcom ? Goście: 12:00- Piotr Kuczyński, ekonomista 12:30- prof. Marian Noga, ekonomista
10.05.2022, 60’

Czy reakcja wobec rosyjskiego dyplomaty jest uzasadniona?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Rosjanie świętowali Dzień Zwycięstwa. Z tej okazji ambasador Rosji w Warszawie Sergiej Andriejew miał składać kwiaty na cmentarzu żołnierzy radzieckich. Rosyjski dyplomata został oblany czerwoną farbą, wyrwano mu wieniec z rąk. Czy reakcja protestujących jest uzasadniona ?
09.05.2022, 59’

Czy blokada pieniędzy jest słuszną karą dla Polski?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W Parlamencie Europejskim dyskutowano na temat stanu praworządności w Polsce. Europarlament przyjął rezolucję wzywającą do odrzucenia planów Polski i Węgier w ramach odbudowy i zwiększania odporności. Zatem pieniędzy na Krajowy Plan Odbudowy wciąż nie mamy. "To poniżanie Polski" grzmią politycy PiS. Czy blokada pieniędzy jest słuszną karą dla Polski ?
05.05.2022, 60’

Czy nuklearny szantaż Rosji należy traktować poważnie?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Rosyjska stacja telewizyjna Rossija 1 przedstawiła symulację podwodnego ataku nuklearnego na Wielką Brytanię i Irlandię. Prowadzący prezentował torpedę Posejdon, której eksplozja wywołuje gigantyczną falę tsunami.
04.05.2022, 59’

Czy potrafimy radzić sobie, kiedy brakuje pieniędzy?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Główny Urząd Statystyczny ogłosił dane inflacyjne za kwiecień. Inflacja rok do roku osiągnęła poziom 12.3 procent. Najmocniej wzrosły ceny paliw, o 27.8 procent. Według licznych opinii ekonomistów to nie jest jeszcze szczyt. Jak żyć, kiedy po opłaceniu rachunków, kredytów niewiele zostaje... Czy potrafimy radzić sobie, kiedy brakuje pieniędzy ? Goście: 12:00- profesor Witold Orłowski, ekonomista, PwC 12:30- Katarzyna Sekścińska, psycholog UW
02.05.2022, 60’

Czy Ukraina jest w stanie wyprzeć Rosjan ze swojego terytorium?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Ponad dwa miesiące trwa wojna w Ukrainie. Od początku inwazji wojsko rosyjskie straciło ponad 23 tysiące żołnierzy, 1008 czołgów, 190 samolotów, 155 śmigłowców poinformował Sztab Generalny Ukrainy. Straty ponosi również i armia ukraińska, ale pomoc państw zachodnich, dostarczających sprzęt, uzbrojenie, jest coraz większa. Trwa wielka bitwa o Donbas... Czy Ukraina jest w stanie wyprzeć Rosjan ze swojego terytorium ? 12:00- generał Waldemar Skrzypczak 12:30- Maria Piechowska, PISM,
28.04.2022, 59’

Czy ciężka praca popłaca?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Tygodnik"Polityka" zlecił badania dotyczące stosunku Polaków do pracy. 25 lat temu w podobnych badaniach 84 procent Polaków radziło innym by byli w życiu pracowici. Dziś 74 procent. 25 lat temu 80 procent z nas wierzyło że w pracę warto wkładać serce, starać się. Dziś tak uważa 66 procent. Co ciekawe, wśród uczącej się młodzieży nie ma wiary w to , że ciężka praca będzie nagrodzona . Czy ciężka praca popłaca?
27.04.2022, 60’

Czy państwo powinno otoczyć opieką Ukrainki z niechcianą ciążą?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Do Polski trafia coraz więcej Ukrainek, które są ofiarami gwałtu. Są w niechcianej ciąży, szukają u nas pomocy, chcą przeprowadzić zabieg. W Polsce nadal prawo pozwala na przerwanie ciąży będącej wynikiem gwałtu. Jednak fundacja Kai Godek "Życie i rodzina" o tym nie informuje. Ukrainki do których trafiają ulotki fundacji dowiadują się jedynie, że " aborcja to zabójstwo i najgorsza zbrodnia". Czy państwo powinno otoczyć opieką Ukrainki z niechcianą ciążą ?
26.04.2022, 59’

Czy pomoc państwa kredytobiorcom ma sens?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Rząd planuje wsparcie dla kredytobiorców. WIBOR będzie zlikwidowany i zastąpiony korzystniejszym wskaźnikiem decydującym o koszcie depozytów. Przewidziane są wakacje kredytowe, a nawet pokrycie rat przez trzy lata i częściowe umorzenie pomocy finansowej. Rząd zamierza zachęcać banki do podnoszenia oprocentowania kredytów. Czy pomoc państwa kredytobiorcom ma sens ? Goście: 12:00- profesor Marian Noga- ekonomista, były członek Rady Polityki Pieniężnej 12:30- Marek Zuber-ekonomista.
25.04.2022, 60’

Czy Unia powinna całkowicie odciąć się od Rosji?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Premier Morawiecki ogłosił rozpoczęcie kampanii międzynarodowej, będącej inicjatywą Polski - " Stop Russia now". Billboardy pojawią się w europejskich miastach. "Chcemy by ta akcja była krzykiem pomordowanych" - tłumaczył premier. Czy Unia powinna całkowicie odciąć się od Rosji ?
21.04.2022, 60’

Czy zagłosuję na koalicję Polski 2050, PO i Lewicy?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby teraz 30 procent ankietowanych, na Koalicję Obywatelską 26, na Polskę 2050 9 procent, a na Lewicę 8 wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Z tego sondażu wynika coś jeszcze. Koalicja kilku partii być może odsunęłaby PiS od władzy...
20.04.2022, 59’

Czy przygotowanie się na wypadek wojny ma sens?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Czy jesteśmy gotowi na to, by przetrwać kiedy wojna dotknęłaby Polski? Wydaje się to abstrakcyjne? Niemożliwe? Czy umiemy radzić sobie bez prądu? Bez lodówki? Z ograniczonym dostępem do żywności ? Czy wiemy jak się chronić? Czy przygotowanie się na wypadek wojny ma sens?
19.04.2022, 60’

Czy rząd ma pomysł na walkę z inflacją?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Takiej inflacji nie mieliśmy od 21 lat! Ceny towarów i usług wzrosły w marcu aż o 11 procent, w porównaniu do marca ubiegłego roku. Rząd przekonuje, że to efekt rosyjskiej inwazji i wysokich cen energii i paliwa. Zapewne tak, ale podwyższanie płac i świadczeń walce z inflacją nie służy..
14.04.2022, 60’

Czy mam życzenia na Święta?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
13.04.2022, 60’

Czy rezygnuję z firm pozostających na rosyjskim rynku?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Przed sklepami Auchan organizowane są protesty pod hasłem "Kupując tu, wspierasz ruskich morderców". W sklepach Leroy Merlin trwa akcja podmieniania etykiet. Na nowych widnieje np. „Worek na zwłoki". Czy rezygnuję z usług i produktów firm pozostających na rosyjskim rynku ?
12.04.2022, 60’

Czy państwo powinno pomóc spłacającym kredyty?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W ubiegłym tygodniu stopa procentowa NBP urosła do 4.5%. To już siódma podwyżka od października 2021 r. Dla wielu rodzin to sytuacja dramatyczna. Rząd zastanawia się właśnie nad wsparciem kredytobiorców. Czy państwo powinno pomóc spłacającym kredyty?
11.04.2022, 60’

Czy na Święta kupię za dużo jedzenia?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Wielkanoc tuż tuż. Mimo inflacji i droższej żywności jak co roku kupimy ponad miarę. Aż 39 % przyznaje, że po Świętach wyrzuca jedzenie. Rocznie w Polsce marnuje się 5 milionów ton jedzenia, połowę z tego wyrzucają gospodarstwa domowe. Czy na Święta kupię za dużo jedzenia ?
07.04.2022, 60’

Czy napływ uchodźców z Ukrainy jest dla Polski pozytywny?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
06.04.2022, 60’

Czy od Papieża Franciszka oczekuję potępienia Rosji?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Papież Franciszek zabrał głos w sprawie wojny w Ukrainie. Wywołało to ogromne oburzenie i zdziwienie. "Napawa mnie bólem to, co dziś się dzieje. Nie uczymy się. Wszyscy jesteśmy winni" napisał Ojciec Święty na Twitterze. Wśród milionów komentarzy, wiele takich: " Nie Ojcze. Winna jest Rosja". Goście: Tomasz Terlikowski, dziennikarz, filozof, publicysta o. Paweł Gużyński, dominikanin
05.04.2022, 60’

Czy reakcja Zachodu wobec tragedii Ukrainy jest wystarczająca?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Ponad 30 miejscowości podbitych przez Rosjan zostało odzyskanych i wróciło pod kontrolę Ukrainy. W tych miejscach odkrywane są przerażające fakty. M.in. w Buczy odkryto masowe groby pomordowanych przez Rosjan strzałem w tył głowy Ukraińców, zwęglone ciała gwałconych kobiet, ciała torturowanych ludzi.... gościnie: Lesya Vakulyuk- dziennikarka, która przez 6 lat mieszkała w Buczy, dr Aleksandra Iwanowska, Helsińska Fundacji Praw Człowieka.
04.04.2022, 60’

Czy dostęp do broni powinien być łatwiejszy?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Rząd zapowiada zmiany w dostępie do broni. Przepisy mają być zliberalizowane, by więcej Polaków mogło uzyskać zezwolenie. W tej chwili ponad 250 tys. rodaków ma zezwolenie, a blisko 600 tys. egzemplarzy broni jest w prywatnych rękach. Czy dostęp do broni powinien być łatwiejszy?
31.03.2022, 60’

Czy używam suplementów diety?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Rynek suplementów diety w Polsce wart jest 6 miliardów złotych. Na naszym rynku działa 30 tysięcy firm produkujących, sprzedających suplementy. Ubiegły rok znów przyniósł wzrost sprzedaży. Wszyscy chcą być zdrowi, piękni i młodzi, a suplement diety wydaje się na to łatwym sposobem.
30.03.2022, 60’

Czy banki traktują uczciwie swoich klientów?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Płaczemy i płacimy coraz wyższe raty kredytów. Nie buntujemy się bo wszyscy tłumaczą, że wraz ze wzrostem stóp procentowych wzrasta koszt kredytów. To zrozumiałe. Mniej zrozumiałe jest to, dlaczego jednocześnie nie rośnie oprocentowanie depozytów bankowych czyli pieniędzy, które trzymamy w banku. Oprocentowanie lokat jest niemalże na zerowym poziomie! Na koniec zagadka. Czy to będzie finansowo dobry rok banków ?
29.03.2022, 60’

Czy kupując żywność sprawdzam ceny?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W styczniu cena oleju podskoczyła o 73 % ! Jednym z największych producentów jest Ukraina. Wojna wywołała kłopoty z dostawami pszenicy, jęczmienia, kukurydzy. Jedni w sklepie wrzucają produkty do koszyka, inni liczą koszty. Czy kupując żywność sprawdzam ceny ?
28.03.2022, 60’

Czy wizyta Joe Bidena buduje nasze poczucie bezpieczeństwa?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
New York Times napisał: "Polska stała się ostoją bezpieczeństwa i solidarności Zachodu". Wielu obserwatorów wizytę Prezydenta Joe Bidena określa mianem historycznej i przełomowej. Pytanie tylko, co ta wizyta przyniesie Ukrainie ? Podczas spotkania w Warszawie doszło m.in. do rozmów ministrów obrony i spraw zagranicznych USA i Ukrainy. Wydarzenia w Polsce pilnie obserwował cały świat.
24.03.2022, 60’

Przysposobienie Obronne w szkołach?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
23.03.2022, 60’

Czy bojkot majonezu ma sens?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Międzynarodowa grupa Anonymous grozi wszystkim koncernom, które pozostały na rynku rosyjskim atakami hakerskimi. Minął termin, który sieć Anonymous dała firmom na porzucenie Rosji. Tymczasem w Polsce internauci atakują m.in. Leroy Merlin, Decathlon, Auchan i Nestle, koncern który produkuje m.in.majonez Winiary. Wielu Polaków zapowiada w internecie, że tego majonezu już nie kupuje. 
22.03.2022, 60’

Czy wódka powinna być droższa?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Kupujemy mniej wódki! Styczeń i luty przyniosły poważny spadek sprzedaży. Aż o 9 procent. To może być efekt wzrostu akcyzy oraz rosnących kosztów życia. Najbardziej ograniczyli zakupy nabywcy najtańszych wódek. Nie brak jednak opinii, że mamy zbyt tani alkohol, co wpływa na rozpijanie narodu... Czy wódka w sklepie powinna być droższa ?
21.03.2022, 60’

Czy polską gospodarkę czekają kłopoty?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Premier Mateusz Morawiecki przedstawił tzw. tarczę antyputinowską. Szef rządu zapowiedział "pełną derusyfikację polskiej gospodarki". W planach przyspieszenie prac nad budową elektrowni atomowej w Polsce. Czy polską gospodarkę czekają kłopoty?
17.03.2022, 60’

Czy nasza niechęć do Rosjan jest uzasadniona?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Powiedzieć, że łączy nas z Rosjanami trudna historia, to nic nie powiedzieć. Zabory, powstania, wojna 1920 roku, napaść w 1939, Katyń, wprowadzenie komunizmu, które przyniosło zależność na dekady... W oczach Rosjan często jesteśmy niewdzięcznikami , którzy grzeszą rusofobią. Wojna w Ukrainie zapewne wrogość tylko pogłębi. Czy nasza niechęć do Rosjan jest uzasadniona?
16.03.2022, 60’

Czy wizyta w Kijowie wpłynie na wydarzenia w Ukrainie?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Do Kijowa specjalnym pociągiem udała się delegacja Rady Europejskiej. Na spotkanie z Prezydentem Ukrainy wybrał się Mateusz Morawiecki, Petr Fiala, Janez Jansa i Jarosław Kaczyński. Czy wizyta w Kijowie wpłynie na wydarzenia w Ukrainie?
15.03.2022, 61’

Czy zrezygnuję z zakupów w Auchan?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
14.03.2022, 60’

Czy jesteśmy w stanie zaopiekować się uchodźcami?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Polska nie da sobie rady z pomocą dla uchodźców bez planu i bez poważnych pieniędzy. Na początku działaliśmy bardzo piękne, ale zapanował chaos. W samej Warszawie jest już 250 tys. uciekinierów. W całej Polsce ponad 1,5 miliona. Czy jesteśmy w stanie zaopiekować się uchodźcami?
10.03.2022, 60’

Czy kupię obligacje zbrojeniowe?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
09.03.2022, 60’

Czy bojkot produktów rosyjskich to dobry pomysł?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Coca cola ogłosiła wycofanie się z Rosji. Nie brak wezwań do bojkotu firm takich jak TUI czy Yves Rocher. Szef UOKiKu w Polsce namawia do uderzenia w firmy i produkty pochodzenia rosyjskiego. Czy bojkot firm obecnych w Rosji i produktów rosyjskich to dobry pomysł?
08.03.2022, 61’

Czy jesteśmy gotowi na wyrzeczenia i oszczędności?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
07.03.2022, 59’

Czy pod wpływem sankcji Rosja zmieni swoją politykę?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
03.03.2022, 60’

Czy włączę się w akcję pomocy dla Ukrainy?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
02.03.2022, 60’

Czy przewrót w Rosji jest możliwy ?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Wojna z Władimirem Putinem trwa również w internecie. Anonymous, międzynarodowa grupa hakerów atakuje rosyjskie strony rządowe, ale również prowadzi akcję informacyjną dla Rosjan. " Przejdź do Map Google. Wybierz terytorium Rosji. Znajdź restaurację lub firmę i napisz recenzję. Pisząc recenzję, wyjaśnij co dzieje się na Ukrainie" piszą Anonymous n Twitterze. Czy przewrót w Rosji jest możliwy ?
01.03.2022, 60’

Czy sankcje wobec Rosji powinny dotyczyć sportu?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Po fali krytyki, FIFA i UEFA podjęły decyzję. Reprezentacja Rosji i drużyny zostały wykluczone ze wszystkich międzynarodowych rozgrywek. Uwagi dotyczą także FIS, organizacji która dopuszcza do zawodów skoczków narciarskich. Czy sankcje wobec Rosji powinny dotyczyć sportu?
28.02.2022, 52’

Czy Rosję należy odizolować od cywilizacji zachodniej?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
"Gdy wieje wiatr historii Ludziom jak pięknym ptakom Rosną skrzydła, natomiast Trzęsą się portki pętakom." Konstanty Ildefons Gałczyński. Czy Rosję należy całkowicie odizolować od cywilizacji zachodniej ?
24.02.2022, 60’

Czy budowa silnej, dużej armii jest potrzebna?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
23.02.2022, 60’

Czy należy wykluczyć Rosję ze sportowych zawodów?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę łamiąc suwerenność tego kraju. Pojawiły się postulaty by rosyjskich sportowców wykluczyć ze wszystkich rozgrywek. Niebawem Polska reprezentacja ma zagrać mecz barażowy z Rosją. Czy należy wykluczyć Rosję ze sportowych zawodów ?
22.02.2022, 75’

Czy wyższa cena papierosów przekona do rzucenia palenia?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
8 mln Polaków pali papierosy. Przez nałóg co roku umiera ponad 80 tys. rodaków. NIZP oszacował ekonomiczne skutki palenia. To 57 mld zł.rocznie. Od początku roku mamy wyższą akcyzę na wyroby tytoniowe. Czy wyższa cena papierosów przekona do rzucenia palenia ?
21.02.2022, 60’

Czy w obronie Polski potrafimy na szali położyć życie ?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Joe Biden ogłosił, że Władimir Putin podjął decyzję o inwazji na Ukrainę. Europa ma nadzieję, że to zły sen, a diagnozy amerykańskie są elementem strategii dyplomatycznej. Zagrożenia dla naszego kraju nie można wykluczyć. Czy w obronie Polski potrafimy na szali położyć życie ?
17.02.2022, 60’

Czy potrafię ograniczać wydatki?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
16.02.2022, 59’

Czy życie z alkoholem jest radośniejsze ?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Jak wynika z Narodowego Testu Zdrowia Polaków 2021 jedna piąta ankietowanych nie pije w ogóle alkoholu. 21 procent pije kilka razy w tygodniu, a 10 procent sięga po alkohol codziennie. Czy życie z alkoholem jest radośniejsze ?
15.02.2022, 60’

Czy rząd radzi sobie z pandemią?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
14.02.2022, 59’

Odbierać auto pijanym kierowcom?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Powrócił pomysł konfiskaty pojazdów prowadzonych przez pijanych kierowców. Zgodnie z projektem Ministerstwa Sprawiedliwości kierowca, który będzie miał co najmniej 1.5 promila, straci samochód. Konfiskata samochodu pijanego kierowcy ? Co Państwo na to ?
10.02.2022, 62’

Pomoc budżetowa dla posiadaczy kredytów

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
09.02.2022, 60’

Czy brzydkie słowa przeszkadzają mi?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Brzydkie, wulgarne słowa są używane przez niektórych z upodobaniem. Innych rażą, wywołują dyskomfort. Niegdyś określenie hultaj obrażało, dziś rozrzewnia, bo pachnie naftaliną.... Czy brzydkie słowa przeszkadzają mi ?
08.02.2022, 60’

Czy używam suplementów diety ?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Wartość rynku suplementów diety sięgnęła 6.5 miliarda zł. Według NIK system nadzoru nad tymi produktami nie gwarantuje nam żadnego bezpieczeństwa. Czy używam suplementów diety ?
07.02.2022, 59’

Boimy się o budżety domowe?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Inflacja nie słabnie, "Polski ład" odbiera wielu Polakom pieniądze, a Rada Polityki Pieniężnej zapowiada podwyżki stóp procentowych. Czy z niepokojem myślimy o budżecie domowym ?
03.02.2022, 60’

Czy małżeństwo jest nam do szczęścia potrzebne?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
02.02.2022, 60’

Kaucja za butelkę plastikową?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Rząd upublicznił planowane zmiany w systemie gospodarowania odpadami. Projekt dotyczy systemu kaucyjnego obejmującego butelki plastikowe. Czy system kaucyjny dla butelek plastikowych zadziała skutecznie?
01.02.2022, 60’

Recepta dla Polski

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Lewica przedstawiła plan "Recepta dla Polski". Wydatki na ochronę zdrowia trzeba podwyższyć do 7.2 procent PKB. Pielęgniarkom i lekarzom trzeba lepiej płacić. Pacjent nie może czekać dłużej na wizytę aniżeli 30 dni. Czy plan Lewicy wyjdzie nam na zdrowie?
31.01.2022, 60’

Czy obawy przed szczepieniem są uzasadnione?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Od 12 lutego można składać wnioski o odszkodowanie za efekty niepożądane szczepionek koronawirusowych. Do tej pory zarejestrowano 17 tysięcy 528 niepożądanych zdarzeń medycznych. Czy obawy przed szczepieniem są uzasadnione?
27.01.2022, 60’

Czy protest rolników jest uzasadniony?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
26.01.2022, 60’

Czy Prezydent powinien zawetować lex Czarnek?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Posłanki opozycji spotkały się z pierwszą damą w sprawie zmian w "lex Czarnek". Liczą, że Agata Kornhauser Duda przekona Prezydenta do zmian, albo do weta. Czy Prezydent powinien zawetować lex Czarnek?
25.01.2022, 60’

Czy zagłosuję na zjednoczoną opozycję?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Wg badania Kantar, na PiS chce zagłosować 29 %. Na KO - 26 %. Wielu polityków mówi o wspólnym bloku opozycyjny - Koalicji, Lewicy, PSL- u i Polski 2050 - mógłby liczyć na 42 % poparcia. Czy oddam głos na zjednoczoną opozycję?
24.01.2022, 60’

Wesołe jest życie staruszka?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Według Krajowego Rejestru Długów zaległości finansowe emerytów sięgnęły 6 miliardów 180 milionów złotych. Zadłużony emeryt ma do spłaty średnio 17 tysięcy trzysta złotych... Czy w Polsce wesołe jest życie staruszka?
20.01.2022, 58’

Czy wojna na Ukrainie jest prawdopodobna?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
19.01.2022, 60’

Czy pojedziemy na mundial?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Już niebawem okaże się, kto zostanie nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Przed nami kluczowy mecz barażowy z Rosją. Czy nasza reprezentacja pojedzie mundial?
18.01.2022, 60’

Alkohol dla zaszczepionych?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W Kanadzie do sklepów z alkoholem mogą wejść tylko zaszczepieni. Prof. Andrzej Horban przyznał, że to rozwiązanie mogłoby w Polsce przynieść pewien efekt..... Sprzedaż alkoholu tylko dla zaszczepionych?
17.01.2022, 60’

Czy Polska powinna odrzucić program redukcji emisji?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W 2020 r. Unia zaproponowała plany redukcji emisji gazów cieplarnianych "Fit for 55". To oznacza rewolucję. Bardzo kosztowną. Wicepremier Jacek Sasin zapowiedział, że rząd zrobi wszystko, by pakiet zmian nie wszedł w życie. Czy program redukcji emisji Polska powinna odrzucić?
13.01.2022, 59’

Czy obawiam się Omikronu?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
12.01.2022, 85’

Czy decyzje rządu wyhamują inflację?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Premier Morawiecki przedstawił nowe pomysły na walkę z inflacją. Od 1 lutego VAT na paliwa spadnie z 23 do 8 procent. Do zera zostanie obniżony VAT na żywność.
11.01.2022, 60’

Czy przez Polski ład będziemy ubożsi?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Nawet darzący rząd ogromną sympatią nie oceniają" Polskiego ładu" dobrze. Coraz więcej Polaków boi się, że na reformie prawa podatkowego straci. Czy "Polski ład" spowoduje, że stracę finansowo?
10.01.2022, 60’

Czy polskie jedzenie jest zdrowe

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Przez lata byliśmy dumni z naszej żywności. Stanowi poważną część naszego eksportu. Tymczasem najnowszy raport NIK jest przerażający. "Żywność z Polski należy do najniebezpieczniejszych w Unii" alarmują kontrolerzy. Nie badamy należycie zwierząt i nadużywamy w produkcji antybiotyków.
06.01.2022, 60’

Czy szalejące ceny to efekt zaniedbań rządu?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
05.01.2022, 60’

Urodziny 357

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Jak ten czas leci! Minął rok. Radio 357 ma pierwsze urodziny. Czy z Radiem 357 życie jest ładniejsze?
04.01.2022, 60’

Opłacalność działalności gospodarczej

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Wielu komentatorów, ekonomistów, politologów ostrzega: "To będzie rok wyjątkowo kiepski". I nie chodzi tylko i zbliżającą się do Polski falę pandemii. Dotkną nas podwyżki cen energii, dotknie Polski Ład oraz inflacja. Wiele osób zastanawia się nad zamknięciem działalności gospodarczej ze względu na składkę zdrowotną.
03.01.2022, 60’

Postanowienia noworoczne

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Pod koniec roku spora część ludzkości dochodzi do wniosku, że musi coś zmienić w życiu… Może mamy wyrzuty sumienia? Może niedosyt? Tak czy inaczej, podejmujemy zobowiązania noworoczne. A to, że rzucimy palenie, a to, że zrzucimy kilogramy. Albo że wreszcie ogarniemy remont…
30.12.2021, 59’

Elektrownia atomowa w Polsce?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
29.12.2021, 60’

Przyjmę trzecią dawkę szczepionki?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Wiele osób przyjęło, albo niebawem przyjmie, trzecią dawkę szczepionki. Część Polaków obawia się niepożądanych odczynów poszczepiennych. CZY PRZYJMĘ, ALBO JUŻ TO SIĘ STAŁO, TRZECIĄ DAWKĘ SZCZEPIONKI?
28.12.2021, 60’

Czy boimy się podsłuchów?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Grupa Citizen Lab ujawniła kolejne nazwisko osoby inwigilowanej przez polskie służby oprogramowaniem Pegasus. To senator KO, Krzysztof Brejza. Szpiegujący system używany jest przez służby na całym świecie. CZY OBAWIAM SIĘ PODSŁUCHÓW?
27.12.2021, 60’

Skazani na otyłość?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Polacy w rekordowym tempie przybierają na wadze. Pofolgowaliśmy sobie w Święta, ale co teraz ? Co czwarty dorosły Polak cierpi na otyłość, problem dotyczy coraz więcej dzieci. Czy jesteśmy skazani na otyłość ?
22.12.2021, 59’

Odczucia przed Nowym Rokiem

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Koniec roku to zazwyczaj czas podsumowań i życzeń. Jak dobrze, że cechuje nas tzw. wrodzony optymizm, bo czasy idą ciężkie... Czy z optymizmem powitam nowy rok?
21.12.2021, 59’

Święta bez prezentów?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W Święta świętujemy bardzo różnie, choć pewnie u większości będzie choinka i tradycyjne wigilijne potrawy. Barszcz, czy grzybowa? zastanawiamy się co roku... Czasem jednak zwyczaje rodzinne są wyjątkowe, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Znam takie domy, w których prezenty są tylko dla najmłodszych. Czy wyobrażam sobie Święta bez prezentów??
20.12.2021, 60’

Lex TVN

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Niespodziewanie PiS przeforsował w Sejmie tzw. lex TVN, ustawę która de facto wywłaszcza amerykański koncern Discovery. Czy lex TVN to uderzenie w wolność mediów?
16.12.2021, 61’

Legalna marihuana?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
15.12.2021, 60’

Obowiązkowe testy dla pracowników

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Projekt ustawy PiS jest gotowy. Posłowie chcą by pracodawca miał prawo wymagać od pracownika wyniku testu na obecność koronawirusa.
14.12.2021, 60’

Czy nowe prawo utemperuje piratów drogowych?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Prezydent podpisał nowelizację Prawa o ruchu drogowym. Kary będą zaostrzone. Maksymalna grzywna od stycznia to 30 tysięcy złotych. Czy nowe prawo utemperuje piratów drogowych?
13.12.2021, 60’

Cztery lata Mateusza Morawieckiego

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W sobotę minęły cztery lata od dnia kiedy premierem Polski został Mateusz Morawiecki. Podczas expose w grudniu 2017 mówił m.in.: Moim pragnieniem jest żeby rząd był rządem zjednoczonej Polski, bo rząd i premier mają służyć całemu krajowi, każdemu obywatelowi." Czy to się udało? Dziś Polacy wskazują na kryzys władzy, rekordową inflację, brak strategii wobec pandemii i wady "polskiego ładu". Czy cztery lata rządu premiera Morawieckiego można ocenić pozytywnie?
09.12.2021, 60’

Czy mam prośbę do Świętego Mikołaja?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
08.12.2021, 60’

Czy zmiany proponowane przez Ministerstwo Edukacji są potrzebne?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W tym tygodniu Sejm zajmuje się m.in. nowelizacją prawa oświatowego czyli prawem zwanym "lex Czarnek". Opozycja twierdzi, że dojdzie do podporządkowania szkół władzy centralnej, a rola dyrektorów i rodziców będzie ograniczona.
07.12.2021, 60’

Czy zaszaleję z wydatkami na święta?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Tegoroczne święta będą droższe. Zgodnie z badaniami zleconymi przez Związek Banków Polskich aż 63% ankietowanych zamierza ograniczyć wydatki świąteczne. Czy zaszaleję z wydatkami na święta?
06.12.2021, 60’

Czy rząd powinien zdecydowanie działać wobec pandemii ?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
We Włoszech, Austrii, w Niemczech obowiązek noszenia maseczek wszyscy traktują poważnie. W Polsce nikt się tym nie przejmuje. Mamy 54% zaszczepionych. . Lewica zgłosiła właśnie projekt ustawy o obowiązkowych szczepieniach dla osób dorosłych. Czy rząd powinien zdecydowanie działać wobec pandemii ?
02.12.2021, 60’

Za i przeciw energii jądrowej w Polsce

PROWADZENIE: Ernest Zozuń
01.12.2021, 59’

Czy Instytut Rodziny i Demografii jest potrzebny?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
We wtorek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o Polskim Instytucie Rodziny i Demografii. Instytut miałby stanowić zaplecze merytoryczne dla polityki prorodzinnej państwa. Czy Instytut Rodziny i Demografii jest potrzebny?
30.11.2021, 60’

Czy zamknąć szkoły?

PROWADZENIE: Ernest Zozuń
Ponad połowa ognisk covidowych to szkoły. Tak wynika z danych jakie kompletuje ministerstwo zdrowia. Czy należy zamknąć szkoły ?
29.11.2021, 60’

Tarcza antyinflacyjna

PROWADZENIE: Ernest Zozuń
Rządowa propozycja walki z inflacją to obniżenie akcyz i podatków. Myśli się także o obniżeniu VAT-u na żywność nawet do zera. Antyinflacyjna pomoc ma kosztować 10 mld złotych. Czy tarcza antyinflacyjna nas obroni ?
25.11.2021, 59’

Czy dla dobra zdrowia i budżetu akcyza powinna urosnąć?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
24.11.2021, 60’

Czy praca na czarno godna jest potępienia?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Jak szacuje Ministerstwo Finansów półtora miliona pracowników w Polsce otrzymuje część wynagrodzenia "pod stołem". Straty budżetu, NFZ i ZUS sięgają 17 miliardów złotych rocznie.
23.11.2021, 58’

Czy potrafię z głową kupować i konsumować żywność?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W tej sprawie od lat niewiele się zmienia. Może po prostu ze zjawiskiem należy się pogodzić i przestać rwać szaty bezproduktywnie. Co roku w Polsce marnujemy 5 milionów ton jedzenia. Jednocześnie ok. 2 milionów Polaków żyje poniżej minimum egzystencji. Na świecie ⅓ produkcji żywności nadającej się do spożycia jest wyrzucana. 868 milionów ludzi na świecie cierpi z powodu głodu. Gdzie tu logika? Gdzie szacunek dla pracy? Dla pieniędzy? W Polsce za 60 procent marnowanej żywności odpowiadają konsumenci.
22.11.2021, 60’

Czy rząd radzi sobie z pandemią?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Państwa Europy wprowadzają coraz poważniejsze obostrzenia. W Polsce rząd nie planuje ograniczeń, choć liczba hospitalizowanych i zgonów jest coraz większa. Czy rząd panuje nad pandemią?
18.11.2021, 59’

Czy warto zainwestować we własne mieszkanie?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
17.11.2021, 60’

Czy Polski Ład zaszkodzi przedsiębiorcom?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianach podatkowych przewidzianych w Polskim Ładzie. Czekają nas zmiany.
16.11.2021, 60’

Czy katastrofa klimatyczna jest nieunikniona?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Według naukowców węgiel odpowiedzialny jest za 40% światowej emisji dwutlenku węgla. Po szczycie klimatycznym w Glasgow okazuje się, że wiele państw nie chce szybko wycofać się z eksploatacji węgla.
15.11.2021, 60’

Czy ograniczam swoje wydatki?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W lipcu prezes NBP przewidywał inflację na poziomie 4.6 procent. Pomylił się srodze. Na czym zmuszeni jesteśmy oszczędzać? Czy ograniczam swoje wydatki?
10.11.2021, 60’

Czy do kradzieży skłania bieda?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że w tym roku nastąpił wzrost liczby kradzieży w sklepach. W porównaniu do ubiegłego roku o 21%. Do kradzieży najczęściej dochodzi w centrach handlowych. Czy do kradzieży skłania bieda?
09.11.2021, 88’

Sytuacja na granicy

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Rośnie liczba osób próbujących nielegalnie przekroczyć polską granicę. Pojawia się dylemat: jak chronić granicę, a jednocześnie być humanitarnym wobec migrantów. Czy działania podejmowane przez rząd na granicy są właściwe?
08.11.2021, 60’

Co dalej z białym miasteczkiem

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Blisko 60 dni trwa protest pracowników ochrony zdrowia w białym miasteczku przed kancelarią premiera. Czy postulaty protestujących w białym miasteczku są słuszne?
04.11.2021, 59’

Czy zmiana prawa aborcyjnego jest potrzebna?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
03.11.2021, 61’

Czy w miejscach publicznych, zamkniętych, noszę maseczkę?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Wobec zwiększającej się liczby zakażonych rząd ma wstępny plan. Powrócą limity osób w sklepach, galeriach i podczas zgromadzeń. Czy w miejscach publicznych, zamkniętych, noszę maseczkę?
02.11.2021, 60’

Czy "dobra zmiana" to dobra zmiana?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Sześć lat temu odbyły się zwycięskie dla PiS wybory parlamentarne. Rozpoczęła się tzw. dobra zmiana. Jak oceniamy minione sześć lat? Czy "dobra zmiana" to dobra zmiana?
28.10.2021, 60’

Czy wolność zgromadzeń powinna dotyczyć wszystkich obywateli?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
27.10.2021, 59’

Czy budowanie silniejszej armii jest konieczne?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Wojsko Polskie będzie liczniejsze. Żołnierzy zawodowych ma być 250 tysięcy, żołnierzy WOT 50 tysięcy. Armia ma otrzymać dodatkowe fundusze.
26.10.2021, 60’

Czy inwestycja w fotowoltaikę ma sens?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Mają zmienić się przepisy prawa energetycznego. Czy zmieni się na lepsze czy na gorsze?
25.10.2021, 60’

Czy wzrost cen to powód do niepokoju?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Akcyza na papierosy pójdzie w górę o 5 procent, na alkohol o 10 procent. Wzrost ceny prądu w przyszłym roku szacowany jest na 20 procent. Drożeją paliwa. Należy spodziewać się dalszego wzrostu cen żywności. Według GUS inflacja we wrześniu wyniosła 5.9 procent rok do roku.
21.10.2021, 59’

Czy nakazy dotyczące stroju dziewczynek są potrzebne?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
20.10.2021, 59’

Pijani kierowcy

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W ubiegłym roku kierujący pod wpływem spowodowali 1655 wypadków, w których zginęło 216 osób. NIK w ostatnim swoim raporcie pisze o "porażającej skali zjawiska" i "nieskuteczności władzy". Czy pijanych kierowców można powstrzymać?
19.10.2021, 60’

Bieda w Polsce

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
15.7 mln Polaków żyje poniżej minimum socjalnego - wynika z najnowszego opracowania " Poverty Watch 2021". Czy bieda w Polsce rzuca się w oczy?
18.10.2021, 59’

Mur na granicy

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Rząd przyjął projekt ustawy o budowie zapory na granicy Polski z Białorusią. Budowa zabezpieczenia ma pochłonąć miliard sześćset milionów złotych. Ogromne pieniądze, niewiele więcej kosztowała nas budowa Stadionu Narodowego. Ale może wobec zagrożenia i inwazji migrantów nie ma innego wyjścia?
14.10.2021, 60’

Czy miło wspominamy swoje czasy szkolne?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
13.10.2021, 60’

Handel w niedzielę

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Zakaz handlu w niedzielę został uszczelniony. Zgodnie z nowymi przepisami można otworzyć sklep świadczący usługi pocztowe, ale pod warunkiem, że przychody z tej działalności przekraczają 50 procent wszystkich przychodów sklepu. Czy zakaz handlu w niedzielę to dobre rozwiązanie?
12.10.2021, 58’

Plastikowa torebunia

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Czy zauważyli Państwo jak wiele owoców i warzyw w marketach zapakowanych jest w folię? Grupa posłów skierowała niedawno pytania do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o to, czy ministerstwo prowadzi prace nad regulacjami ograniczającymi użycie plastiku w handlu. Czy możemy zrezygnować w Polsce z plastikowej torebuni?
11.10.2021, 60’

Polityka Polski wobec Unii

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Trybunał Konstytucyjny ogłosił, że niektóre przepisy traktatu o UE są niezgodne z polską konstytucją. Komisja Europejska w oświadczeniu przypomina że " prawo Unii ma pierwszeństwo nad prawem krajowym". Czy polityka naszego rządu wobec Unii jest właściwa?
07.10.2021, 59’

Czy wyobrażamy sobie życie bez mediów społecznościowych?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
06.10.2021, 60’

Zamykać granice przed migrantami?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Szef UNICEF Polska wystosował list do premiera, w którym krytykuje politykę rządu wobec migrantów przekraczających granicę z Białorusią. CZY RZĄD POWINIEN BEZWZGLĘDNIE TRZYMAĆ GRANICE ZAMKNIĘTE PRZED MIGRANTAMI?
05.10.2021, 57’

Czy wolę kupować polskie produkty spożywcze?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
04.10.2021, 59’

Czy mamy sprawny system poboru opłat?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Pod koniec września system opłat na drogach został wygaszony. Jedynym, obowiązującym systemem uiszczenia opłat będzie aplikacja e-TOLL. Kierowców czekają i inne zmiany. CZY MAMY SPRAWNY SYSTEM POBORU OPŁAT?
30.09.2021, 61’

Czy wprowadzanie ograniczeń ma sens?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
29.09.2021, 60’

Czy odbierać pijanym kierowcom auta?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt zmian w kodeksie karnym, dotyczący przestępstw drogowych. Popełniający przestępstwo drogowe będą musieli liczyć się z tym, że państwo odbierze im samochód. Czy pijanych kierowców należy karać zabraniem pojazdu?
28.09.2021, 60’

Czy potrzebna nam zmiana czasu.

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
PSL zgłosiło projekt ustawy, która znosi zmianę czasu w Polsce. Czasem obowiązującym ma być czas letni. Według wnioskodawców zmiany czasu są niezdrowe, rozbijają zegar biologiczny, a ponadto nie mają uzasadnienia ekonomicznego. Czy ze zmiany czasu należy zrezygnować?
27.09.2021, 60’

Mandaty a bezpieczeństwo

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Rząd ma plan, by od grudnia kierowcy mocniej dorzucili się do budżetu. Wysokość mandatów wzrośnie nawet dziesięciokrotnie. CZY WYSOKIE MANDATY ZDYSCYPLINUJĄ KIEROWCÓW?
23.09.2021, 60’

Czy Polska powinna zamknąć kopalnię Turów?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
22.09.2021, 60’

Czy nowe przepisy ukrócą lichwę?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
21.09.2021, 58’

Czy alkohol jest za tani?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Rocznie na piwo wydajemy przeszło 17,5 miliarda złotych. Planowana zmiana w sposobie obliczania akcyzy przyniosłaby do budżetu ok. 5 miliardów złotych rocznie! Czy mamy zbyt tani alkohol?
20.09.2021, 60’

Polski ład

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Polski ład wprowadzi zmiany podatkowe w przyszłym roku. Co Państwa zdaniem w Polskim ładzie trzeba zmienić? Co jest nie do przyjęcia? Czy nowy ład jest nam do szczęścia potrzebny?
16.09.2021, 60’

Kaucja za butelki plastikowe?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad systemem kaucyjnym opakowań z tworzyw sztucznych, bez potrzeby użycia paragonu. Chodzi o miliony plastikowych butelek, które można wykorzystać wielokrotnie.
15.09.2021, 60’

Obowiązkowe lekcje religii lub etyki?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Lekcje religii i etyki nie są obowiązkowe. Ale niewykluczone, że przepisy zmienią się i rodzice będą zmuszeni, by zapisać ucznia na jeden z dwóch przedmiotów.
14.09.2021, 60’

Czy otwartość w internecie jest ludzkości potrzebna?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Żyjemy w czasach powszechnej szczerości. W mediach społecznościowych informujemy o intymnych, osobistych sprawach.
13.09.2021, 60’

Czy odczuwam wzrost cen?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Niedawno premier Mateusz Morawiecki został zapytany o cenę chleba. Premier kluczył i odpowiedział wymijająco: "staram się od czasu do czasu robić zakupy, żeby zobaczyć, jakie są ceny".
09.09.2021, 60’

Czy z nowymi obciążeniami da się żyć?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Rząd przedstawia informacje dotyczące wysokości i sposobu obliczania składki zdrowotnej. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji zaprezentował ostateczną wersję podatkowych założeń Polskiego Ładu.
08.09.2021, 60’

Konsekwencje uchwał LGBT

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Komisja Europejska zapowiedziała blokadę środków w wysokości 126 milionów euro w pięciu polskich województwach. Wszystko dlatego, że te regiony przyjęły uchwały anty-LGBT, a w deklaracji sejmiku województwa małopolskiego czytamy o "zagrożeniu"
07.09.2021, 60’

Stan wyjątkowy

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Przed sejmem protestujący rozciągnęli drut. Wyrażają sprzeciw wobec wprowadzaniu stanu wyjątkowego na terenach przygranicznych. W sejmie debatowano nad zasadnością tej decyzji. Czy stan wyjątkowy przy granicy jest zasadny?
06.09.2021, 59’

Ceny mięsa w Polsce

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Ceny mięsa w sklepach zadziwiająco niskie. To cieszy konsumentów, martwi rolników. 11 września w stolicy odbędzie się protest rolników. Czy protest rolników jest uzasadniony?
02.09.2021, 61’

Protest ratowników

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
01.09.2021, 59’

Palenie na balkonie

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Od 2010 roku mamy w Polsce zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych. Ale balkon, taras miejscem publicznym nie jest! Jednak niektóre wspólnoty mieszkaniowe taki zakaz wprowadzają.
31.08.2021, 60’

Restauracje tylko dla zaszczepionych?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Rząd przygotowuje projekt ustawy, która pozwoli sprawdzić pracodawcom, czy pracownicy albo np. klienci są zaszczepieni. Restauracja albo hotel będą mogły uniknąć obostrzeń, jeśli usługi skierują tylko do osób zaszczepionych.
30.08.2021, 59’

Czy Polska powinna otworzyć się na uchodźców?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Od wielu dni na granicy polsko-białoruskiej koczują uchodźcy z Iraku. Niedawno do Polski ewakuowano kilkaset osób z Afganistanu. Co myślimy o przyjmowaniu migrantów?
01.07.2021, 60’

Czy Bałtyk uda się uratować?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
30.06.2021, 52’

Czy Kościół oczyści się?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Specjalna komisja hierarchów z Watykanu bada sprawę księdza Stanisława Dziwisza. Tymczasem Konferencja Episkopatu Polski przedstawiła raport dot. wykorzystywania nieletnich przez księży.
29.06.2021, 60’

Czy pomaganie innym opłaca się?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
28.06.2021, 59’

Czy będą przyspieszone wybory?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Z klubu parlamentarnego PiS odeszła trójka posłów. Zjednoczona Prawica straciła większość w Sejmie. Czy dojdzie do przedterminowych wyborów?
24.06.2021, 60’

Nowe uprawnienia kuratorów

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Ministerstwo Edukacji planuje nowelizację prawa oświatowego. Nowe uprawnienia zyskają kuratorzy, którzy będą mogli zawieszać, powoływać i odwoływać dyrektorów szkół. Czy nowe uprawnienia kuratorów mogą zaszkodzić szkołom?
23.06.2021, 59’

Susza w Polsce

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Niektóre gminy wprowadziły już zakaz podlewania wodą ogródków, działek oraz zakaz napełniania basenów i mycia samochodów. Niektórych internautów takie zakazy oburzają: Jak to? Nie dość, że płacę, to jeszcze mam oszczędzać albo nie podlewać? Czy potrafię oszczędzać wodę?
22.06.2021, 60’

Czy jesteśmy społeczeństwem homofobicznym?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
21.06.2021, 60’

Strategia demograficzna

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Rząd przedstawił “Strategię demograficzną 2040”. Wśród pomysłów m.in. elastyczne godziny pracy dla rodziców, większa liczba żłobków, bon mieszkaniowy... Czy strategia demograficzna rozwinie dzietność Polaków?
17.06.2021, 60’

Gospodarka odpadami

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Czy gospodarka odpadami jest u nas prowadzona dobrze?
16.06.2021, 60’

Czy współcześnie Bareja miałby tematy do filmów?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Właśnie obchodzimy 34 rocznicę śmierci wybitnego twórcy komedii, Stanisława Barei. Jego filmy urosły do miana kultowych. Czy współcześnie Pan Bareja miałby tematy do filmów?
15.06.2021, 60’

Porozumienie PiS z Kukiz'15

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
14.06.2021, 59’

Nagość dzieci na plaży

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Według badań panelu Ariadna, aż 48 procent Polaków popiera wprowadzenie zakazu dla nagości dzieci na plażach. Z drugiej strony wielu rodziców nie widzi nic złego w rozbieraniu maluchów. CZY NAGIE DZIECI NA PLAŻY PRZESZKADZAJĄ MI?
10.06.2021, 59’

Czy w życiu kierujemy się przesądami?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Dzisiaj będziemy mogli obserwować pierwsze od sześciu lat częściowe zaćmienie słońca. W przeszłości wierzono, że zapowiada śmierć, wojnę lub nieszczęście. Ale i teraz zwracamy uwagę na różne zjawiska i jesteśmy przekonani, że coś zapowiadają.
09.06.2021, 60’

Szczepienia i koncerty

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Od ostatniego piątku imprezy plenerowe są możliwe, ale z limitami. Zaszczepieni limitom nie podlegają. Nie spodobało się m.in. grupie Kult, która na takich koncertach grać nie chce, a nawet protestuje przeciwko apartheidowi. CZY IMPREZY BEZ OBOSTRZEŃ DLA ZASZCZEPIONYCH DYSKRYMINUJĄ?
08.06.2021, 60’

Czy protest pielęgniarek i położnych jest uzasadniony?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
07.06.2021, 60’

Dostęp do broni w Polsce

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Szykują się zmiany w dostępie do broni w Polsce. Pojawi się podział na kategorie, obowiązkowe będą okresowe badania lekarskie i psychologiczne dla wszystkich, a dostęp do najbardziej niebezpiecznych rodzajów broni będzie mocno ograniczony. Część pozwoleń może zostać cofnięta.
03.06.2021, 60’

Wegetarianie kontra mięsożercy

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
"Od lat trwa spór między wegetarianami a miłośnikami kotleta schabowego. Zdaniem wielu dietetyków mięso jest nam potrzebne, ale w niewielkich ilościach i nie tzw. czerwone. Być może zastaniemy Państwa przy grillu, tym bardziej warto zatem zapytać… Czy wyobrażam sobie życie bez jedzenia mięsa?
02.06.2021, 60’

Jak patrzę w przyszłość

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Po hekatombie pandemii powrót do życia bez obostrzeń, wydaje się wielkim szczęściem. Choć zadajemy sobie pytanie, co przyniesie najbliższy czas... CZY Z OPTYMIZMEM PATRZĘ W PRZYSZŁOŚĆ?
01.06.2021, 60’

Legalna aborcja do 12. tygodnia ciąży?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Lewica rozpoczęła zbieranie podpisów pod projektem ustawy o legalnej aborcji. Aborcja do 12. tygodnia ciąży byłaby legalna. Czy ustawa proponowana przez Lewicę jest dobrym rozwiązaniem?
31.05.2021, 60’

Media publiczne

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W wywiadzie dla "Wprost" prezes Jarosław Kaczyński zapytany o ocenę TVP powiedział, że w porównaniu do TVN , telewizja publiczna jest "wzorem cnót wszelakich". Czy media publiczne należycie wypełniają społeczną rolę?
27.05.2021, 60’

Czy na czas Euro kibice powinni być traktowani ulgowo?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
11 czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. W sumie kibice będą mogli obejrzeć 50 spotkań i finał, 11 lipca rozegrany na Wembley. Czy na czas mistrzostw kibice powinni być w domu traktowani ulgowo?
26.05.2021, 60’

Czy szczepienia powinny być obowiązkowe?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
25.05.2021, 59’

Czy w tym roku pojadę na urlop?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
24.05.2021, 58’

Zamknięcie kopalni Turów

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Polska decyzją TSUE została zobowiązana do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Czy zamknięcie kopalni Turów to słuszna decyzja?
20.05.2021, 60’

Ceny polskiej żywności

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W czwartek w Warszawie protest rolników pod patronatem Agrounii. Rolnicy rozdawać będą ziemniaki, które mogliby sprzedać za 25 do 30 groszy za kilogram. W sklepach ich cena jest wielokrotnie wyższa. Zdaniem protestujących to rządzący odpowiadają za galopujące ceny żywności i kłopoty producentów.
19.05.2021, 60’

Paszport szczepionkowy

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
20 maja Polska ma dołączyć do testu systemu paszportów covidowych. Paszport ten umożliwi swobodne podróżowanie po państwach Unii Europejskiej. CZY PASZPORT COVIDOWY ZMOBILIZUJE DO SZCZEPIEŃ?
18.05.2021, 61’

Co nam przyniesie Polski Ład?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Zjednoczona Prawica zaprezentowała program nazwany “Polskim Ładem”. Czy "Polski Ład" pozwoli Zjednoczonej Prawicy utrzymać władzę?
17.05.2021, 60’

Alkohol na stacji?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
W ubiegłym roku na alkohol wydaliśmy o 7 procent więcej niż w 2019. To w sumie 39 miliardów 200 milionów złotych. Specjaliści naszym spożyciem są przerażeni. Dlatego proponują ograniczenia... Czy wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych?
13.05.2021, 59’

Płaca minimalna

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Czy płaca minimalna powinna być ustalana przez państwo?
12.05.2021, 60’

Kościół a LGBT

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Ponad stu niemieckich księży udzieliło błogosławieństwa parom homoseksualnym, sprzeciwiając się Watykanowi. W marcu papież Franciszek zabronił udzielania błogosławieństw parom tej samej płci. Diecezje niemieckie prowadzić będą akcję “Liebe gewinnt”, czyli “Miłość zwycięża”.
11.05.2021, 60’

Edukacja seksualna w szkołach

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
10.05.2021, 60’

Płaca "pod stołem"

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
Według raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego co ósmy Polak dostaje część wynagrodzenia "pod stołem", w mikrofirmach połowa. Czy płacenie "pod stołem" jest naganne?
doładowanie ...