Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

2023-08-19

02:00
Radio 357

Noc do innych niepodobna

Radio 357
17:00
Marta Kula

Cool Kid of Jazz Kraków

Marta Kula
„Dobrze się słyszeć, a jeszcze lepiej widzieć!”- w myśl tej zasady, meldujemy się w Krakowie, w miejscu naprawdę wyjątkowym.
Dzisiejsza audycja "Cool Kid of Jazz Kraków" odbędzie się w przestrzeniach z 200-letnią tradycją, tuż przy Rynku Głównym. Hotel Saski Krakow Curio Collection by Hilton wyróżnia się na tle innych hoteli. We współpracy z wybitnym fotografem Ryszardem Horowitzem korytarze i pokoje hotelu ozdobiono portretami muzyków i kompozytorów. Spoglądają na nas m.in Louis Armstrong i Aretha Franklin. Elementy wystroju wnętrz są inspirowane motywami muzycznymi. Biurka są w kształcie pianina, lampy w formie trąbek, notes w pięciolinię czy złote nuty nad barem.
Taka sceneria wydaje się być idealną dla 2 godzin wypełnionych najlepszą muzyką jazzową.
Zanim jednak dotrzemy do Hotelu, wybierzemy się na jazzowy spacer po Krakowie śladami historii. Od budynku przy Krowoderskiej 8, w którym mieściła się siedziba YMCA, Koła Miłośników Muzyki Nowoczesnej, przez słynny Klub Helikon przy ul. św. Marka 15, w niedalekim sąsiedztwie naszego hotelu, aż po oczywiście, Piwnicę pod Baranami. Ale to nie wszystkie przystanki naszego spaceru.
Na wspólną przechadzkę śladami jazzu w Krakowie zapraszamy już od 17.00 na antenie Radia 357. Waszą przewodniczką będzie oczywiście Marta Kula, a towarzyszyć jej będą znakomici Goście:
 Zespół Horntet, czyli przedstawiciele młodej, krakowskiej sceny. Mimo niewielkiego stażu to już utytułowani muzycy, którzy opowiedzą o swojej nadchodzącej płycie i zbliżających się koncertach.
 Mery Zimny, dziennikarka od lat związana z jazzowym życiem Krakowa, z którą porozmawiamy o współczesnym środowisku jazzowym tego miasta.
 W spotkaniu weźmie udział również: Andrzej Berłowski, Commercial Manager Hotelu Hilton, z którym porozmawiamy o bliskich związkach Hotelu "Saski" z muzyką i Krakowem.
Nie zabraknie też naszych Patronów.
"Cool Kid of Jazz Kraków" między 17:00, a 19:00. Zaprasza Marta Kula.